PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam butonları kontak kapattıktan sonra da bir süre aktif kalıyor

chngrrrrrr
27/09/2009, 15:09
arkadaşlar gp de bi özellik farkettim aracımı stop ettikten ve anahtarı kontaktan çıkarttıktan sonra bile bi süre camları açıp kapatabiliyorsunuz.
heralde aracı stop edip camları kapatmayı unutanlar için yapılnmış bu detay .aslında dynamic versiyonlarda zaten camlar aracın dışından da açıp kapatılabiliyor.Ama malum bende fire active olduğu için arabadan inmeden camları kapatmalıyım.en azzından kapatmayı unutsam bile kontağı tekrar açmak zorunda kalmıyorum

OzzY
27/09/2009, 15:25
kapıyı açana kadar veya 2 dakika(galiba) geçerli

Refiner
27/09/2009, 15:43
Kapıyı açana kadar olması lazım. Ön yolcu veya sürücü kapısı açılınca enerjiyi kesiyor gibi.

canpolat21
27/09/2009, 15:49
ben denedim kapıyı açınca duruyor,yanlız kapıyı açmadan az bi süre çalışıyor...

chngrrrrrr
27/09/2009, 16:24
2 dakka çok uzun
o kadar uzun süre kalmıyor.kapıyı açana kadar da değil bence çünkü aracı stop edip içinde uzun süre kapıyı açmadan oturduğum oldu
kapı açılma süresi uzun sürebilir
bence max.30sn veya 1 dakkadır o özellik camın açık kaldığını farketmek daha uzun sürmez heralde:)))

chngrrrrrr
27/09/2009, 16:34
ozan bu arada bu konu kaçıncı sayfada yer alıyor
teknik yardıma girince bu konu görünmüyor

OzzY
27/09/2009, 16:55
DiKKAT Kontak anahtarı STOP konumunda
veya çıkarılmış vaziyetteyken,
elektrik kumandalı camlar yaklaşık 2
dakikalığına devrede kalacaktır ve herhangi
bir kapının açılması durumunda devreden
çıkacaktır.

chngrrrrrr
27/09/2009, 19:27
anlamadım ki taşındı demek mi oluyo

OzzY
27/09/2009, 20:43
ozan bu arada bu konu kaçıncı sayfada yer alıyor
teknik yardıma girince bu konu görünmüyor
konu yerinde teknik yardımda ilk sayfada şuanda

pdr42
27/09/2009, 20:45
bu arada bi ekleme gerci bazen biinenleri tekrar ediyoruz cdcaları acık unutyrsan bi muddet sonra kendini kapatıyo sanırım bunun ayarıda var. ve bir de size soyle birsey soyluyecegim. cok dik bir rampada dururken arka bagajı acmayı deneyin noluyo. bikac denemede acıldı bende

chngrrrrrr
28/09/2009, 23:58
bu akşam denedim cam butonlarını
denenmiş ve kanıtlanmış bilgi olarak yazıyorum cam butonlarımız (kapıyı açmamak şartıyla)tam 3 olarak dakika aktif kalıyor
ve bu süre zarfında cam kumanda butonlarının aydınlatmaları da yanık kalıyor.
saygılar...

fire
01/10/2009, 17:01
iç aydınlatma ışıklarından biride açık bırakılırsa veya kapılar açıkken 20 dk sonra ışıklar kapanıyor
radyoda 20 dk ayarlanabiliyor.

chngrrrrrr
04/10/2009, 01:05
ok sağol

ocean_1919
04/10/2009, 01:16
iç aydınlatma ışıklarından biride açık bırakılırsa veya kapılar açıkken 20 dk sonra ışıklar kapanıyor
radyoda 20 dk ayarlanabiliyor.
Buna ilave 20 dk sonra unutulmaya karşı kapılarda kilitlenebilse süper olurdu.

chngrrrrrr
04/10/2009, 01:25
:) ya anahtarda içerde kalırsa?

velespit1988
04/10/2009, 01:31
arkadaşlar gp de bi özellik farkettim aracımı stop ettikten ve anahtarı kontaktan çıkarttıktan sonra bile bi süre camları açıp kapatabiliyorsunuz.
heralde aracı stop edip camları kapatmayı unutanlar için yapılnmış bu detay .aslında dynamic versiyonlarda zaten camlar aracın dışından da açıp kapatılabiliyor.Ama malum bende fire active olduğu için arabadan inmeden camları kapatmalıyım.en azzından kapatmayı unutsam bile kontağı tekrar açmak zorunda kalmıyorum

benim aracim da dynamic 3 kapi. fakat camlari disardan acip kapatmayi denedim olmadi :S acaba benim aracimla ilgili bir sorun mu var?

fire
04/10/2009, 10:51
Buna ilave 20 dk sonra unutulmaya karşı kapılarda kilitlenebilse süper olurdu.

bu sistem genelde sonradan taktırılan alarm sistemlerinde unutulmaya yada yanlışlıkla açılmasına karşı 30-45 saniye içinde kilitleme olarak var.
bir zamanlarda forumlarda okumuştum kapıları cep telefonu ile uzakdan açabiliyorlardaı yedek anahtar ile sanırım reno serilerinde var.
ben dobloda denedim olmadı.
konuyu bilmeyenlere açıklayayım
anahtarı araç içinde unuttunuz ve kapılar kilitli evi cepinizden arayıp evdeki yedek anahtarın düğmesine bastırarak kapıları açtırıyorsunuz.
sonuçda frekans meselesi
tabi yedek anahtarınızında düğmeli olması gerek(kumandalı)

kolombo
05/10/2009, 15:44
EGER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KILITLI UNUTURSANIZ

Aracinizin yedek anahtari baska birinde varsa, aradaki mesafe
ne olursa olsun, o kisiyi cep telefonunuzla arayin. Aracinizin kapisina 25- 30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsi taraf da yedek anahtarin acma dugmesine(cep telefonuna yakin bir mesafede tutarak) basin. Kapiniz acilacaktir ve Bagaj icin de gecerlidir.

chngrrrrrr
07/10/2009, 21:53

ne olursa olsun, o kisiyi cep telefonunuzla arayin. Aracinizin kapisina 25- 30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsi taraf da yedek anahtarin acma dugmesine(cep telefonuna yakin bir mesafede tutarak) basin. Kapiniz acilacaktir ve Bagaj icin de gecerlidir.

yok artık:))))

mm_isik
07/10/2009, 22:02

hangi grande puntonun yedek anahtarında acma kapama dugmesı varkı?
cep telefonunun yanında yedek anahtarımızı saga sola cevırsekte(kapıya anahtarı takmışta açıyormuş edasıyla harket etsek) aynı ıslemı gorurmu acaba :D
dolayısıyla baska bır cozum bulup yedek anahtar elınde olan arkadası acıl aracın oldugu yere cagırmalıyız:)