PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı yüzleri söküm

sboz
26/09/2009, 22:20
Merhabalar.1.4 active puntom var.Ön hoparlörleri değişeceğim fakat kapı yüzlerinin nasıl çıkacağını bilmiyorum.Bütün vidaları söktüm fakat herhangi gevşeme falan olmadı.Nasıl sökeceğim konusunda bi yardımcı olabilirseniz sevinirim

makeles
26/09/2009, 22:32
tüm vidaları söktüğünüzden eminseniz hafifçe "yukarı doğru" itekleyerek yoklayın çekerek çıkmıyor dikey olarak yukarıya doğru deneyin.. bir kaç denemede çıkacaktır..

sboz
26/09/2009, 22:37
kapı açma kolunun ordakiler tutma yerindeki 2 alyanlı vida ve en altta 4 tane var onların hepsini çıkarttım vidalardan başka sökülcek bişey yoksa dediğiniz gibi yapacam.Teşekkür ederim

ferojan
26/09/2009, 22:56
Bence çıkmıyorsa fazla zoralama derim çünkü bende ilk denememde çok zarar vermiştim aslında çok basit ama önce bilen birinden izlemeni tavsiye ederim..

sboz
26/09/2009, 23:01
aga zarar derken ne oluyoki yani hafifçe yukarı çekerken tırnak gibi bişymi var kırılıyomu gümbürtüye gitmesn bari güzelm 2008 kapı ya bi yardm et

erosistanbul
26/09/2009, 23:48
kapı açma kolunun önünde kapalı bi kapak var. o kapağı hafifçe zorlayarak çıkart. sonra göreceksin çıkarttığın kapağın altında bir vida var.

sboz
27/09/2009, 00:13
o kapağıda çıkarttım abicim görünür görünmez nerde kapak varsa çıkarttım vidaları söktüm sadece çıkartamadm yüzünü işte sanki yapışmış sadece alttan yukarı doğru bastırcam yani öylemi?

erosistanbul
27/09/2009, 00:24
aynen öyle bütün vidaları çıkarttıysan hafif hafif kanırtarak çıkartabilirsin. cam otomatiğim arıza yaptığında serviste sökerken izlemiştim. zorlanmadan çıkartmıştı.haa bu arada unutmadan cam indirme düğmelerinin bulunduğu konsol da önceden çıkıyor. kilitleme mekanizması olabilir.o vidasız tırnaklıydı.

sboz
27/09/2009, 00:40
biliyorum abicim o konsoluda çıkarttım önceden sadece işte bi zarar veririm diye zorlamamıştm yardmın için çok teşekkür ederm

Buremir
27/09/2009, 01:01
bütün vidalar sökülü ise alt kısımdan tornavida yardımı ile döşemeyi kendine doğru hafifçe kanırt ( yukarı doğru değil sakın klipsleri kırarsın ) kanırttıktan sonra kenar kısımlarından alttan başlayarak yanlardan yukarı doğru tek tek çekerek klipsleri çıkartabilirsin hepsini çıkartıp en son cam kısmı kalacak ondan sonra yukaru doru kaldırarak çıkartmış olursun

sboz
27/09/2009, 01:10
hocam tamamda alttan yanlardan yukarı çekerken döşemenn hepsi bir hareket etmiyecekmi yani direk yukarı çeksem klipsler zarar görür diyosun

Buremir
27/09/2009, 01:19
yukarı değil işte kendine doğru çekeceksin canım kardeşim altta zaten klips yok döşemenin sağında 4 solunda 4 adet klips olması lazım yavaş yavaş çekersen tık tık diye atar zaten önemli olan alt tan yani vidaları söktüün yerden direk çekme ellerini araya sokup yanlara doğru kaydır ve yavaş yavaş çek hepsi çıkınca yukarı doğru kaldır işlem tamamdır

sboz
27/09/2009, 01:23
peki abicim çok saolasn ben zorlayp kapıyı çıkartırdım yerinden yani çok saolasn yardmlarn için

sowhat788
27/09/2009, 01:23
Alt ve yanlarda segmanlar var,bütün vidaları söktükten sonra en alttan çekersen alt ve yan segmanlar çıkar daha sonra cam çıtası seviyesinde ise yukarı kaldıracaksın

Buremir
27/09/2009, 01:28
peki abicim çok saolasn ben zorlayp kapıyı çıkartırdım yerinden yani çok saolasn yardmlarn için
bişey değil kardeş olmazsa yine de zorlama gündüz olsa görüntülü anlatırdım sen bi dene olmassa bakarıs ama yaparsın sen yürüü :)

sboz
27/09/2009, 01:35
abi görüntülü nası olcak merak ettim wallaha :) ama yeteri kadar yardımcı oldunuz gece gece çok saolun başınızı ağırttım biraz ama kusura bakmayn kafama takılmıştı kaç gündür düşünüyorum kaportacıya falanmı gitsem diye onlarda ayrı bi kasaplar oyüzden kendim yapmak istedm

sowhat788
27/09/2009, 01:40
Bugün söküldü ;)

sboz
27/09/2009, 02:06
abi böyle konu fotolu kımıl kımıl olunca daha heyecanlı oluyo gerçekten yaa:)çerçeveyi neden kullandınız abicim

sboz
27/09/2009, 15:30
tmm abi hallettm basit bişeymiş kapı kolunun demirini çıkarırken biraz inceledm onuda kolayca çıkardm teşekkür ederim yardımlarınız için

Buremir
28/09/2009, 00:21
bişey değil elden ne gelirse

StrawBeeRy
28/09/2009, 01:16
:) samet hadi kolay gelsin kapı sağlammı baya bir zorladın sanırım çıkarırken :)

ferojan
28/09/2009, 22:30
Bugün söküldü ;)
Hayırlı olsun öncelikle bende bi fırsat bulsam tesisatımı tekrardan bağlattırcam ama bana senin aracına takılan o üçgen yuvalardan gerek. Acaba rica etsem o yuvalardan 4 adet bana yollarmısın? Alabilirsen şayet. Olumlu yada olumsuz dönersen sevinirim. İyi geceler.

sboz
30/09/2009, 10:38
abi kapı alttaki ilk klipsleri çıkarırken biraz sağlam geldi ama onları çıkardıktan sonra diğerleri kolayca çıkıyo.Sadece o kapı açma kolunun ince bi demiri var.Onu çıkarırken biraz düşündüm.onuda küçük bi plastik tutuyomuş.o plastiği çıkarınca kolayca çıktı yuvasından.Perçinleri falan temizleyeceğim montaj yapacağım şimdi.İlk defa söktüğüm için zorlandım tabi bilmiyorum çünkü.Ama şimdi kolayca söküp takarım.tabi sizlerin sayesinde

sboz
30/09/2009, 14:24
bugün kapıları tekrar söktümde şimdi ben bu midlere yeni kablomu çekeceğim?Yoksa aynı orjinal kabloları kullanıp teybin arkasından kesip croossovere ve ordanda anfiye?Eğer böyle yapmaya kalkarsam tweeterler ve hoparlörler orjinalinde aynı kablodan geliyo teybe.Ben crossovere bağlantı yapamam.Yeni kablo çekebilirmiyim diye baktım.Kapının ordaki kabloların geçtiği plastiğin için nası geçireceğim?Çok sert yapılmış.Bi yardımcı olurmusunuz ?

sboz
30/09/2009, 23:53
abiler yokmu yardım?

blackhawk
12/10/2009, 15:30
Selamlar belki geç kalmışımdır . İşi çözmüş olabilirsin. Ben tesisatı çekerken fişin oradaki lastikten geçirdim fişi hiç bozmadım. Kapıdan çıktım lastiğin üzerinden arabanın şasi lastiğinden içeri girdim croseveri süngerle sarıp kapının içine sıkıştırdım. seste yapmıyor görüntü de bozulmuyor.
Kolay gelsin.:cool0000:

batuhann80
12/10/2009, 15:48
teybin arkasındaki kabloları kesip anfiye ara kablo cekiyorsun tekrar anfiden cıkan kabloları teybin arkasına getirip kapılara giden az önce kestigimiz diger uca baglıyorsun...burdaki işlem araya amfi sürmek...
böylece kapılara hat cekmekle,boruyla filan işin kalmıyor...

webmail
19/01/2011, 06:46
Bende sökücem bakalım nasıl olcak kırılırsa garantiden değişiriz herhalde ¶:)

ByPunto
20/01/2011, 01:37
hiç yeni kablo çekmeye kalkma, kendi tesisatının kablosunu sıyır ve teybe gelen yerdende sıyırdımı al sana işte gelen bi kablo :) ben oyle yaptım