PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Yine Yeniden Cast Folyo

ORACLE
08/03/2007, 08:52
Dün servise yağ değişimi için gittiğimde difüzörleride söktürdüm.
Yeni çalışmam bunlar.
https://img177.imageshack.us/img177/206/resim343uq2.jpg
https://img218.imageshack.us/img218/2104/resim344xq8.jpg
https://img215.imageshack.us/img215/951/resim345lr4.jpg

Mısafır
08/03/2007, 09:21
Fatih kardesım ne dıyım ben sana bılmıyomkı nerden soyledım bu folyo ısını
ama ben dedım bu adam arabayı kaplar yakında :D

kadoku
08/03/2007, 09:30
valla bravo kardeşim nediyim ben sana, yine döktürmüşsün çok başarılı olmuş :super: yok abi olmuycak böyle ilk buluşmada uygulamalı bir ders istiyoruz senden :)

CAGLARKA
08/03/2007, 09:36
fatih olayı bitirmiş yine tebrikler. cast folyo v.2.0 :) yeni güncellemeri bekliyoruz

AWD
08/03/2007, 09:45
wayy fatih abi çıkcak gibi diil demiştin benim fikrimi benden önce yapmışsın helal olsun walla tam düşündüğüm gibi olmuş bende babamı iknayla uraşıyorum elimden gelmediği için bakalım pazara hallederiz dedi ama :confused:

dagored
08/03/2007, 09:50
Abicim mükemmel olmuş güle güle kullan :)

elemanlar sökerken sende yanlarındamıydın? nasıl söktüler bilgin var mı bende boyama olayını yapayım :D

ORACLE
08/03/2007, 10:00
Abi açıkçası sökmek için bayağı uğraştılar.
Daha doğrusu sağ taraftaki için bayağı uğraştılar. Sol taraftaki daha kolay söküldü. Ama yinede nasıl söktüklerini tam anlamadım :D
Kaan aynı eşeğin aklına karpuz kabuğu soktu misali kafam soktu bu işi. Yağ değişimini bekliyordum servise gitmek için. Ni hayet hallettik güzelde oldu bence

Linos
08/03/2007, 10:23
Fatih, abicim aştın sen aştın! Çok güzel olmuş :ok:

CAGLARKA
08/03/2007, 10:36
kaplanacak yer kaldımı merak ediyorum

AWD
08/03/2007, 10:49
Abi açıkçası sökmek için bayağı uğraştılar.
Daha doğrusu sağ taraftaki için bayağı uğraştılar. Sol taraftaki daha kolay söküldü. Ama yinede nasıl söktüklerini tam anlamadım :D
Kaan aynı eşeğin aklına karpuz kabuğu soktu misali kafam soktu bu işi. Yağ değişimini bekliyordum servise gitmek için. Ni hayet hallettik güzelde oldu bence

estafurullah abi fikir benden icraat senden darısı benim başıma :ok:

ORACLE
08/03/2007, 10:53
şimdi sırada el freninin deri ile kaplanması var.
Bakalım halledebilicez mi :D

SANtO
08/03/2007, 11:02
Abicim çok güzel olmuş eline sağlık.

Mısafir
08/03/2007, 11:37
Fati eline sağlık yine döktürmüşsün. Ama geçen hafta buluştuğumuzda da dediğim gibi. Galiba Boya ile daha iyi bi sonuç alacağız bu işten. Dikkatli bakınca kenar kesmeleri falan göze batıyor folyoda. Tabi boyanında geri döndürülemez bi durumu var. Folyo yu istediğin zaman söker atarsın. Boya işi riskli. Eline sağlık yine de ufkumuzu açmaya devam et hocam.

ORACLE
08/03/2007, 11:42
evet hocam boya işinin geri dönüşü olmadığı için ben boyamayı hiç düşünmedim. Böyle idare etsin. Çok yakından bakıldığında boya işinde bile hatalar bulunabilir. Ayrıca boyada rengi tutmassa o zaman iyi olmaz. Büyük risk boya

microab
08/03/2007, 11:46
:oha: :icon_eek: :ebebe: :pray: 8W :oha:

maviş
08/03/2007, 12:37
icratın içinden programı gibisin ya
hergun birseyler ögreniyoruz eline sağlık çok hoş olmuş

ErdeM53
08/03/2007, 13:28
abi bunu orta konsola yani teyibin üstüne uyguluma şansımız nedir malum benim oranın boyası kalktı bu kokudan dolayı.

BGRAYS
08/03/2007, 13:32
fatıh abı adresını ver nerdeysen ne zaman musaıtsen folyoyla birlikte gelıyorum ..

grande06
08/03/2007, 13:40
şuanda resimlerim yok ama ben o işi boya ve vernikle yaptım ayna dahil ama vites cevresi cam düğme kutuları küllük önce boya ve sonra vernik güzel oldu şahsen
ama seninkilerde bir harika duruyo sökebilirsem bende boyıycam kesin güle güle kullan harika olmuş:)

Ziyaretçi047
08/03/2007, 13:46
güzel uğraş bulmuşsun kendine teprik ederim :D

Misafır
08/03/2007, 14:50
e pes yani fatih.
abi nasıl yetenekli bir adamsın sen ya.
senin elinden gelmeyen iş var mı ?

ha buldum, sen çocuk doğuramazsın.
ama eminim onun haricinde her şeyi yaparsın.
hele kaplama işi olunca .....

:D

microab
08/03/2007, 15:26
Faatihhh,hadi söyle yahuu orjinal parça ile değiştirttim de,folyo molyo değil ben kafa buldum de yavvvv:icon_cry: :bawling:
Ellerine sağlık birader süper görünüyor...

ORACLE
08/03/2007, 15:37
Gerçekler acıdır. Malesef bunlar foylo :D

AWD
08/03/2007, 15:38
ve bi gerçek daha ki orjianl bi parça yok böle :D

ORACLE
08/03/2007, 15:41
abi bunu orta konsola yani teyibin üstüne uyguluma şansımız nedir malum benim oranın boyası kalktı bu kokudan dolayı.
Valla abi Kaan ilk söylediğinde bu difüzörlerden de pek emin değildim.
Ama oldu. Bu durumda herşey mümkündür gibime geliyor :)
Zoru başarırız imkansız zaman alır :ok:

padawantr
08/03/2007, 16:39
Az Önce Bende yaptııımmmm. ORACLE abi özendim ve gittim direk söktüm ve boyadım fısfıs la :) güzel oldu. Ellerine sağlık. Fekat kendi yapacak arkadaşlara önerim, yolcu tarafındakini kırmadan çıkarmak için :D :D (Benimki azıcık kırıldı) torpido gözünün altında vida var. O vida da böyle 8'li ağızlı bi vida. Ben de tornavida seti var. Onun içinden çıktı.

ORACLE abi bize örnek olduğun için saol. Devamını bekliyoruz. Sen yap foto koy hemen görüp ben de boyayım :)

AWD
08/03/2007, 16:42
Az Önce Bende yaptııımmmm. ORACLE abi özendim ve gittim direk söktüm ve boyadım fısfıs la :) güzel oldu. Ellerine sağlık. Fekat kendi yapacak arkadaşlara önerim, yolcu tarafındakini kırmadan çıkarmak için :D :D (Benimki azıcık kırıldı) torpido gözünün altında vida var. O vida da böyle 8'li ağızlı bi vida. Ben de tornavida seti var. Onun içinden çıktı.

ORACLE abi bize örnek olduğun için saol. Devamını bekliyoruz. Sen yap foto koy hemen görüp ben de boyayım :)

abi sökme olayını biraz daha detaylı anlatırmsın sol taraftakini drek çekince geliomu bide sağ taraftakinin vidasını açmana rağmenmi kırıldı ?

padawantr
08/03/2007, 16:58
abi sökme olayını biraz daha detaylı anlatırmsın sol taraftakini drek çekince geliomu bide sağ taraftakinin vidasını açmana rağmenmi kırıldı ?

Anlatiim abi,
Şimdi sol taraftakini yine metal ayaklar tutuyo. Fakat sol tarafı sökebilmek için metal renkte olan şerit'i sökmek gerekiyo. Onu da tırnaklar tutuyo. İnce uçlu ir tornavida yardımıyla kolayca sökebilirsin. Gelelim asıl zımbırtıyı çıkarmaya, yine ince uçlu bir tornavida yardımıyla kenarlardan kanırttım azcık ve pıt diye çıktı. Gelelim yolcu tarafındakine, vidası olduğunu kırılıp elime geldikten sonra farkettim :D ama usturuplu kırılmış tekrar yerine oturturken vidalayabildim.

Sol tarafta vida yok, sağda altta torpido gözünün oradan sökülebilecek 8'li ağızlı (adının ne olduğunu bilmiyorum, Hani cep telefonlarının vidası gibi) bir vida var. Fakat bunu da torpido kapağını açıp iyice eğildikten sonra görebilirsin.

Foto koyamadım kusura bakmayın. Aslında fotolu olsa süper olurdu.

AWD
08/03/2007, 17:02
süpersin abi pazara kısmetse yaptırıyorum pedere :ok:

ORACLE
08/03/2007, 17:05
Abi o zaman benimkini de kesin kırdılar :D
ben vida söktüklerini görmdim çünkü

PredatoR
08/03/2007, 17:42
vallahi süpersin adaş yani mükemmel olmuş. elim yatkın olsa bu işlere bende yapacam ama hiç yakışmaz elim bu işlere...

emre
08/03/2007, 21:42
fatih abi fiat seni yakında italyaya çağırırsa hiç şaşma yani valla eline sağlık çok tatllı durmuş güle güle kullan 8O

utku952
08/03/2007, 21:52
fatih abi yine döktürmüş helal olsun eller diorm yani..:)

jagar
08/03/2007, 22:16
çok şık olmuş yavv bravo valla hocam :ok: ama bu folyolar kaloriferi falan açınca kabarmasın :poster_oops:

ORACLE
09/03/2007, 08:42
Valla abi kabarma konusunda benimde endişelerim var.
şimdilik bi durum yok ama göreceğiz kullandıkça.
Ayrıca o vida yerini çok şükür kırmamışlar servistekiler ama vidayı bulamadım.
Yerine başka vida taktım. Sökme olayı aynı padavantr nin anlattığı gibi. Önce çıtaları çıkarıyorsunuz.
Sürücü tarafındaki çekince direk geliyor. Yolcu tarafındakinide önce torpido gözünü söküyorsunuz sonrada alttan vidasını o da şık diye çıkıyor yerinden.Sonra çıkardığınız parçadan yine difüzörün ön tarafını ayırıyorsunuz. Sonrada ızgarayı söküyorsunuz.

Lewent
15/03/2007, 09:50
:ok: Walla tebrikler, güzel görünüyo, hemen uygulamak lazım... :)

AWD
15/03/2007, 10:48
bende boyadım bakalım 1-2 güne takıcam foto çekip koyarım en azından sıcaktan atma derdi olmıcak ;)

Mısafir
15/03/2007, 10:50
Vaay hangi ara boyadın yav. Gizliden iş çeviriyosun haa. İnsan bi haber eder. Gelir bakardık. Çok merak ettim şimdi. Üstüne vernik falan attın mı .. Uyduruk durmasın? Fotoğrafı bi an önce ekle.

AWD
15/03/2007, 10:56
abi 4 kat fln attım boya ( daha doorusu babam attı ben anlamam :D ) bildiğin gümüş sprey boya vernikte almıştık ama gerek yok dedi babam parlar daha çok dedi 4 kat boya var üstünde bişey olamz dedi ve gerçekten çok güzel oldu artık montaj işi kaldı sadece 1-2 güne eklerim fotoları :ok:

Mısafir
15/03/2007, 11:20
Abi bende geçen yaz hatunun bisikletini boyamıştım sprey boyayla. Tecrübelerimden faydalandırayım seni. Önce bi kat attım boya çok özenmeden. Bi saat sonra tekrar bi kat attım. Kapandı tamamen. Bi saat sonra da 3. katı attım. boya süper olmuş gibi görünüyodu. Bana da vernik vermişlerdi (Hatta üstünde mobilya verniği yazıyordu) kullanmadım önce sonra bi yerine sıktım baktım ki süper bi görüntü verdi . Sıkmadığım yerler kalitesiz gibi göründü. Sıktığım yer ise fabrika boyası gibi oldu. Tabi parlatıyor vernik. ama bi amacı daha var o da boyayı alt yüzeye yapıştırmak.
bu bisiklet boyama girişimim ikinci kezdi zira ilk boyadığımda aynı boyaya iki kat atmış ve vernik kullanmamıştım. Her sürttüğü yerde boyayı kaldırdı daha sonra. Bence vernik o boyanın orada kalması için çok gerekli. (Bu arada bi kezde ondan sonra eski arabamın tamponunu boyamıştım. O da gri metalik sprey boyayla. Süper oldu ama sonra başka bi marka vernik kullandım. Kullanmaz olaydım. Vernik mum gibi bi tabaka yaptı kutuyonca. Berbat durdu. Dayanamadım tanıdık bi boyacı da boyattım sonra komple tamponları. Niyeyse ilk kullandığım mobilya verniği çok güzel çıkmıştı. Demem o ki verniği önce başka bi yerde dene sonra kullan) tecrübe ile sabitttir

ABNEW
15/03/2007, 12:46
Güzel olmuş, aynen devam:)...

tamerkartal
23/11/2007, 20:05
ya size bakıyorumda ben nekadar beceriksizim ya hiç bişey yapamıyorum :( çok güzel olmuş güle güle kullan