PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Aracımda Aklıma Takılanlar!..

tangozcan
06/03/2007, 01:24
Herkese tkrardan merhaba sölediğim gibi yeni grande puntomu dün(pazartesi)günü aldık.:bigdance2: şöle bi 2 saat flan gezdim aklıma takılan bi kaç soru var bilgisii olanlar cvplarsa sevinirim.1-aracın kullanma klavuzu fiat ducatonun:icon_smile_question :( 2-emniyet kemerini takmayınca sürekli sinyal veriyor bunu engelleme yöntemi varmı:icon_smile_question 3-Aracın lastikleri kendilignden 15" geldi herhangi bir 15 jant araca uyarmı:icon_smile_question 4-Araçta global dead loack mevcut mu:icon_smile_question

PuNToGiRL
06/03/2007, 01:25
emniyet kemerini boşa tak , yani koltuğa :)
ozaman sinyal vermiyo :)

PuNToGiRL
06/03/2007, 01:27
aslında emniyet kemerini hep takmak gerek ama herzamanda olmuyoki, o yüzden takmadığım yerlerde boşa takıyorum :)

tangozcan
06/03/2007, 01:30
aslında emniyet kemerini hep takmak gerek ama herzamanda olmuyoki, o yüzden takmadığım yerlerde boşa takıyorum :)

ewet onu kuzen söledi ama bana biras ilginç geldi birde kullanma klavznda yazıyormş:( servste iptal edilme durumu varmış galiba:ok:daha size çook soru sorcam çok:D

tempesty
06/03/2007, 01:31
1-kardeş büyük ihtimal sana yanlışlıkla ducato klavuzu çıkmış çünkü ben satın aldığımda öyle bişey olmadı yani ne alaka şimdi ducato minübüs ya şu bayiinin yaptığı işe bak sen :))
2-emniyet kemeri sinyali en başlarda benimde kabusumdu..bu sinyali iptal edebilmen için bildiğim kadarıyla işlemi serviste yapabiliyorlar sadece (yada emotion modellerinde yol bilgisayarından da yapılabiliyor ama active olan modelde böyle bir opsiyon yok maalesef) ben bu sorunu kemerleri (ikisinide) koltukların arkasından yerlerine takarak çözdüm..çünkü yanında biri oturmadığı sürece sorun yok fakat yolcu koltuğunda ağırlık algılayıcı sensör mevcut ve biri oturduğunda o sinir bozucu kemer sinyali yine çıldırtarak çalmaya devam ediyor..dolayısıyla 2 kemeri birden koltuk arkasından tutturdum ses yok elbette :) bir diğer yöntem olarak sanayide bir yerlerden boş çıkma kemer tokası alıp takabilirsin bu daha iyi olur kanımca..ayrıca tabi yazdıklarıma bakma sen yinede kemer tak derim ben :)
3-herhangi bir 15'' hatta 16'' 17'' jant;bijon aralığı aynı ve 4 bijon olmak koşuluyla tabii ki araca uyacaktır piyasada şu an kum gibi jant satılıyor..
4-dead lock özelliği ise yine bildiğim kadarıyla yalnızca emotion modelinde standart olarak sunuluyor yani active modelde dead lock maalesef yok ayrıca o kadar kullanışlı olduğunuda şahsen düşünmüyorum...
5-aramıza hoşgeldin gp hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim eywallah :)

erdiyilmaz
06/03/2007, 01:39
seLamLar,
yeni konu açmadan önce ısmını kuLLanaLım. 8O

tangozcan
06/03/2007, 02:05
seLamLar,
yeni konu açmadan önc

Pardon özür dilerim aklıma gelmedi bi heves gaza geldim sorulara başlıim demiştim:(

Auto engineeR
06/03/2007, 02:15
bir de,lütfen başlığınkonu içeriği hakkında bilgi werici olmasına özen gösterelim

kara yılan
06/03/2007, 02:17
hayır activelerde iptal ediliyor ben ettirdim serviste emniyet kemer sesini servise ben öğrettim hemde suray buraya gir falan...

ABNEW
06/03/2007, 16:23
Kitapçıkta yanlışlık olmuş,emniyet kemerini sesli ikazını serviste hallettirebilirsin,dead lock o donanımda yok, 15'' aj alınabilir tabi, hayırlı olsun...

matrox
06/03/2007, 16:32
arkadaşlar bu emniyet kemeri neden kabus haline dönüşüyor ben o kadar mutluyum ki yanıma binen şahısı uyarmak zorunda kalmıyorum artık

bence sizin canınıza kastınız var
fiat bu emniyet kemeri ikazı için sizce ne kadar para harcıyordur?
sizce fiat mühendisleri akılsızmı?

lütfen yazmayın arkadaşlar emniyet kemerini takın farklı türk işi teknikler üretmeyin
sizin canınızı fiat sizden çok düşünüyor ben bu mantığı anlayamıyorum
emniyet kemeri olmadan ölmeniz 130 salise alıyor hala birileri nasıl sesi sustururum diye yazıyor

lütfen daha bilinçli olalım

saygılar

ORACLE
06/03/2007, 16:33
ağzına sağlık
+1 :ok:

matrox
06/03/2007, 16:37
bu konuyu onuncu kez yazıyorum abi daha ne yapayım

teşekkürler

oceanos
07/03/2007, 14:09
matrox a katılıyorum..kesinlikle herzaman takılmalı em.kemeri..bir arkadaşımızı şehir içinde em.kemeri takmadığı için kazada kaybettik.canınızı ufacık iki hareketten üşendiğiniz için tehlikeye atmayın!

Ziyaretçi047
07/03/2007, 16:37
az kalsın emniyet kemeri takmadığım için ölüyordum. taksaydım ağzım yüzüm de dağılmicaktı . iyi ki ötüyor valla. bazen unutuyorum öterek hatırlatıyor. ötsün ötsün. hatta ben emniyet kemeri ötme sesini full bass dolby surround yaptırtacam. hatta karax mix bile çalsın o esnada. :D

Gkhan
07/03/2007, 17:00
Başlıkları biraz daha aydınlatıcı tutalım ve emliyet kemerimizi takmadan yola çıkmayalım

Saygılar

gokhan_genc
07/03/2007, 17:21
arkadaşlar bu emniyet kemeri neden kabus haline dönüşüyor ben o kadar mutluyum ki yanıma binen şahısı uyarmak zorunda kalmıyorum artık

bence sizin canınıza kastınız var
fiat bu emniyet kemeri ikazı için sizce ne kadar para harcıyordur?
sizce fiat mühendisleri akılsızmı?

lütfen yazmayın arkadaşlar emniyet kemerini takın farklı türk işi teknikler üretmeyin
sizin canınızı fiat sizden çok düşünüyor ben bu mantığı anlayamıyorum
emniyet kemeri olmadan ölmeniz 130 salise alıyor hala birileri nasıl sesi sustururum diye yazıyor

lütfen daha bilinçli olalım

saygılar
Sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim...

Mısafir
07/03/2007, 17:52
Başlığı değiştirsek mi ? Modum sana söylüyorum gelinim sen anla :)

EAGLE SAİM
07/03/2007, 18:18
kolay gelsin

femoli
07/03/2007, 18:32
emniyet kemeri süs değildir dekor hiç değildir. emniyet kemeri hayat kurtarır. lütfen başkalrına kötü örnek olmayalım :friendship: