PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba alt kisim hasar

ERDEM1907
23/09/2009, 12:51
herkese Selam;
dün akşam arabayı park için bizim apartmanın altındaki parka çekiyordum. rampadan inerken arabanın altı sert bir şekilde tümseğe vurdu bayağı bir ses geldi ve arabaya biraz asılı kaldı gibi oldu. akşam olduğu için kontrol edemedim. bu araç için teknik bilgim iyi değil acaba sorun yaratacak bişey çıkarar mı? yardımınız rica ediyorum

GP COSKUN
23/09/2009, 13:17
tam olarak neresini vurduğuna bağlı
tahmini olarakta eğer zarar gördüyse eksoz susturucusu veya boruları + karter+arka tekerlerin fren boruları + alt taban sacı gibi bölümler mevcut altta bence aracı bir lifte kaldırıp göz tesbiti yapmanızda yarar var

ABNEW
23/09/2009, 13:27
Erdem geçmiş olsun Coşkunun da belirttiği gibi aracın hangi kısmının sürttüğü önemli tabi sürtme şiddeti de hasarı etkiler.Araç havada asılı kaldı dediğine göre ortadan sürtme oldu sanırım.Bence ön ve arkadan sürtmede problem daha fazla olabilir.Ortadadan sürtmede aracın marşpiyelerinde darbe olabilir (alt kısmında) Buradan birşey söylemek çok zor tabi ama muhtemelen herhangi bir hasar oluşmamıştır.Tabi servisin biran önce görmesinde fayda var...

femoli
23/09/2009, 13:29
Tam orta kısıma geldiyse kriko yerine gelme ihtimali yüksek ..

ERDEM1907
23/09/2009, 13:32
Ok teşekkür ederim herkese bu kadar hizli yanit alinan bir form dünyada yoktur sanirim:)