PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydome'daki su lekeleri!!

Raistlin
23/09/2009, 11:59
Arkadaşlar arabamın skydome'unda çıkmayan su lekeleri var kireç gibi...bunun için ne yapabilirim veya bunun olma sebebi nedir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

anvil
23/09/2009, 12:14
Sirkeli suyla çıkabilir

Raistlin
23/09/2009, 12:20
pasta cila düşündüm ben ama ? deneyen oldumu acaba ?

GP COSKUN
23/09/2009, 12:28
pasta cila düşündüm ben ama ? deneyen oldumu acaba ?

pasta cila olmaz çizilmelere yol açar
cam sil ile ovarak temizlemeyi dene
sorunda muhtemelen aracını yıkadığın suyun kireçli olmasından diye tahmin ediyorum
kireç sökücüde sürerek temizleyebilirsin

StrawBeeRy
23/09/2009, 12:37
mert abi sirkeli su çıkarır

Raistlin
23/09/2009, 12:49
mert abi sirkeli su çıkarır

aynen bi deneyelim sonuç ne olucak =)

ABNEW
23/09/2009, 12:51
Mert, denildiği gibi kireçli sular bu lekelere yol açabilmekte.Aracı yıkadıktan sonra iyice kurulamak gerekiyor.Aksi halde bu tip lekeler kalabilmekte.Bence oto şampuanı ile güzelce yıkayıp duruladıktan sonra kurulama yaparak kolayca kaybolur o lekeler...

Erdem Bozdağ
23/09/2009, 12:53
benimde ufak tefek kireç lekeleri olmuştu sirkeli suyla silip sonra güzelce yıkattım hemen geçti

Raistlin
23/09/2009, 12:53
Mert, denildiği gibi kireçli sular bu lekelere yol açabilmekte.Aracı yıkadıktan sonra iyice kurulamak gerekiyor.Aksi halde bu tip lekeler kalabilmekte.Bence oto şampuanı ile güzelce yıkayıp duruladıktan sonra kurulama yaparak kolayca kaybolur o lekeler...

ya işin kötü yanı oto yıkamacılardan başka kimseye yıkatmıyorum arabamı...alalı 2 ay oldu ne benzinlikte yıkadım ne fırça gördü sadece oto yıkamacılarda....geçen yağmur yağdıktan sonra arttı bu lekeler onu farkettim....

ABNEW
23/09/2009, 13:22
Yağmurdan sonra leke kalması normal Mert.Yıkamacıların birçoğu suyu farklı yerden getirip depolarında saklamaktalar.Bunlar da lekeye sebebiyet verebilir.Tabi güzelce kuruladıktan sonra leke kalmaz...

femoli
23/09/2009, 13:35
bende de oldu bir kere cila illa geçirdim .. yıkamacılara kendi şampuanınızı verin mutlak ;)

StrawBeeRy
23/09/2009, 21:35
mehmet abi yıkamacılara kendi şampuanınızı verin diyorsunda biz ne iş yapıcaz o zaman :D :D :D

Buremir
23/09/2009, 23:28
ben gözüm gibi sakınıp kesinlikle hiç bir yıkamacıya yıkatmadığım halde kaputun üstünde aynı lekelerden oluştu maalesef suyun kreçli olması

OzzY
24/09/2009, 00:55
mehmet abi yıkamacılara kendi şampuanınızı verin diyorsunda biz ne iş yapıcaz o zaman :D :D :D
sizin işinize gelir ya şampuandan tasarruf olur :D:D

gittim tabanwaya neyle yıkıyosunuz dedim deterjan dedi :D

makeles
24/09/2009, 01:04
kuyusuyu kullanan yıkamacılar var depoları temiz olmuyor çoğu kez.. silmeden kurumaya bırakınca leke kalıyor bir sonraki yıkamaya kadar iyice sertleşiyor.. en basit yöntem cam cilası ile 2 kat cila atmak.. sonraki yıkamalarda su kayıp akıyor 2dk yüksek hıza çıkıyorsunuz skydome üstünde damla kalmıyor..

femoli
24/09/2009, 08:55
Mert sadece şampuanınızı verin dedim yanınızda su fırça götürüp orada kendiniz yıkayın demedim ;)

Tüm yıkamacılar bir tutmamak gerekir ama yinede çoğu yıkamacılar masraf kısıntısı yüzünden deterjan tarzı fazla köpüren göz boyama ürünlere başvuruyorlar..

serdar2362
24/09/2009, 14:15
Ben genelde arabayı kendim temizlerim. Fakat olağanüstü durumlarda köpükle yıkatmayı tercih ediyorum. Hem fırça deymiyor hemde azda olsa cila atılmış gibi parlıyor. Kesinlikle benzin istasyonlarındaki bıcı bıcı denilen otomatik yıkatmaya sokmam.
Piyasada sprey şeklinde hertürlü yüzeyde kullanılabilen kireç çözücüler var daha çok bilgisayar mobilya ve camlarda kullanılıyor. Pahalı da değil.

StrawBeeRy
24/09/2009, 20:38
mehmet abi anladım şaka yapıyorum.ama biz özel toz ilaç ve sıvı ilaç kullanıyoruz aldığımız yerde bayrampaşada imalat yapan bir firma.özel oto şampuanı 60 kg luk sıvı 40 kg toz şampuan olarak alıyoruz onların ikisini suyla karıştırıp tüpün içine koyuyoruz.sonra o havayla köpürüyor yani hiç fırça kullanmadan sadece köpükle yıkıyoruz.köpükle yıkadığımız arabalarıda kesinlikle ıslak bırakmayız adam kurulamayaın dese bile arabadaki kaba suyu alıyoruz yoksa arabada su izi kalıyor sonra adam geliyor siz yaptınız.mesuliyet bize kaldığı için bizde leke kalmayacak şekilde suyunu alıyoruz.

poyraz_o
24/09/2009, 21:48
Arabayı yeni aldığımda benim camlardada o lekelerden vardı..
özellikle arka camlar karartılmış olduğunua çok belli oluyordu ama zamanla azalıyor..