PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen yardım edin!

fbirsen87
22/09/2009, 08:45
Herkese Hayırlı bayramlar dilerim.efendim 2008 1.4 fire benzinli aracım arıza yaptı.Aracı bir yakınım kullanıyor.Düğünümüz olacağı için arabayı yıkatmış (motoruyla birlikte).su kaçmış olabileceğini söylediler ve şu an aracımın devir saati çalışmıyor ve gaz yemiyor.arıza lambasıda yanıyor ayrıca.Su kaçması mı yoksa daha farklı bir problemmi var bilmiyorum servise çarşamba günü götüreceğim istanbulda.bilgisi olan warsa yardımcı olursanız çok sewinirim.bayram üstü çok kötü oldu.

ABNEW
22/09/2009, 23:03
Ferhat, geçmiş olsun buradan birşey söylemek çok zor ama genelde basınçlı su tutulan motorlarda ilk arıza ecu dan kaynaklanmakta, serviste gerekeni yaparlar, umarım önemli bir problem yoktur...

zetalpzet
23/09/2009, 09:54
basınçlı su beyine zarar veriyor.beyini olan araçların motor temizliği ya servislerde yapılıyor ya da internetden bulabileceğiniz özel temizleme ürünleri ile bez yardımıyla yapılyor su dahi kullanılmıyor.umarım ciddi bi hasar oluşmamıştır.geçmiş olsun

Ogulcan.Öğüt
23/09/2009, 10:24
Öncelikkle Geçmiş Olsun Tanzikli suyla yıkatmak zarar verebilio bunun için temizleme spreyleri kitleri var onları öneririm Umarım büyük bi sorun yoktur.Snırm servise bugn götürcektiniz sonucu paylasırsınz ..

femoli
23/09/2009, 10:30
Servise götürmekten başka çareniz yok muhtemelen ecu da problem vardır umarım byük bir sorun çıkarmazlar..

GP COSKUN
23/09/2009, 11:45
muhtemelen ecu ya su falan girmiş olabilir
servis bu sorunu halleder ama inşallah şişirme yapmazlar
baya masraf çıkartabilirler isterlerse

Ah-MeT
23/09/2009, 18:23
Çok geçmiş olsun, Servise goturmenizi tavsiye ederim inşallah buyuk bir problem çıkmaz.
Düğününüz hayırlı olsun bu arada...

harunozbey
26/09/2009, 20:33
Herkese Hayırlı bayramlar dilerim.efendim 2008 1.4 fire benzinli aracım arıza yaptı.Aracı bir yakınım kullanıyor.Düğünümüz olacağı için arabayı yıkatmış (motoruyla birlikte).su kaçmış olabileceğini söylediler ve şu an aracımın devir saati çalışmıyor ve gaz yemiyor.arıza lambasıda yanıyor ayrıca.Su kaçması mı yoksa daha farklı bir problemmi var bilmiyorum servise çarşamba günü götüreceğim istanbulda.bilgisi olan warsa yardımcı olursanız çok sewinirim.bayram üstü çok kötü oldu.
sonuç hakkında bilgilendirebilirmisiniz? yıkatma sonucu garantiyi bitirdilermi? kaç lira masraf çıkardılar? bende ikinci el araç aldım. kazalı diyolar garantiye sokmuyolar. iki adet kaportacıya baktırmıştım alırken kız gibi dediler ama direksiyonu garantiye sokmuyolar kazalıymış araç. bir daha fiat alırsam cümlealem....

Honor COOPER
21/02/2010, 10:53
Ben serviste 2 kere yıkatmıştım motoru geçmişte eleman bastı tazzikli suyu aman ustam ne yapıyorsun dedim,rahat ol biz hep böyle yıkıyoruz ama başka yerde yıkatma dedi demek adam işin prosu olmuş nereye su vurulup vurulmuyacağını biliyor.

SpyHunter33
21/02/2010, 11:22
Ben serviste 2 kere yıkatmıştım motoru geçmişte eleman bastı tazzikli suyu aman ustam ne yapıyorsun dedim,rahat ol biz hep böyle yıkıyoruz ama başka yerde yıkatma dedi demek adam işin prosu olmuş nereye su vurulup vurulmuyacağını biliyor.

Onur Bey nerde yıkatıyorsunuz acaba ?? benim araç dizel ve motoru kirli druyor baya :) bahsettiğiniz yer yakın ise ben de uğrayayım diyecektim.

tempesty
21/02/2010, 11:26
gerekli yerleri naylonla sıkıca kapattıktan sonra bende tazyikli suyla yıkatıyorum hep...bugüne kadar hiçbir problemle karşılaşmadım

SpyHunter33
21/02/2010, 11:30
gerekli yerleri naylonla sıkıca kapattıktan sonra bende tazyikli suyla yıkatıyorum hep...bugüne kadar hiçbir problemle karşılaşmadım

İşte o gerekli yer mevzsunda acemiyim azcık bu akünün kutup başlarının olduğu terde koruma varmı sizde ?

Honor COOPER
21/02/2010, 11:46
Onur Bey nerde yıkatıyorsunuz acaba ?? benim araç dizel ve motoru kirli druyor baya :) bahsettiğiniz yer yakın ise ben de uğrayayım diyecektim.
Hocam ben daha önceki araçlarımın motorunu servise gittiğimde yıkatmıştım.
Servis olarak Bilen otoyu kullanıyorum alt katta yıkama yerindeki eleman yıkıyor isterseniz.Giderseniz servise girmeseniz bile yardımcı olacaklardır.

SpyHunter33
21/02/2010, 11:49
Bilen otoyu bilirim evime en ykın yer orası. P.tesi günü gideceğim zaten olmazsa bir yıkatayım motoru da teşekkr ederim..

tempesty
21/02/2010, 11:57
İşte o gerekli yer mevzsunda acemiyim azcık bu akünün kutup başlarının olduğu terde koruma varmı sizde ?

Kutup başlarının birinde koruma var fakat diğerinde yok , onlarıda kapatıyorum ayrıca sigorta kutusu ve ecu kutusunu da kapattıktan sonra bikaç kablo vs gözüken yeride naylonluyoruz bugüne kadar bişey olmadı ama riskli tabii ki de...

KaGaN
21/02/2010, 17:30
Serviste yıkatmanız herzaman daha iyi daha doğrusu servis değilde bilen birinin yıkması :) nereleri nasıl kapatacakalrını biliolar çünkü :)

ABNEW
21/02/2010, 17:45
Arkadaşlar, bence motora kesinlikle su tutturmayın.Hele basınçlı asla.Her ne kadar yalıtılsa da ileride bir problem çıkabilir.En güzeli nemli bir bezle silmek.Motor koruma da olabilir tabi..

KaGaN
21/02/2010, 17:52
Arkadaşlar, bence motora kesinlikle sus tutturmayın.Hele basınçlı asla.Her ne kadar yalıtılsa da ileride bir problem çıkabilir.En güzeli nemli bir bezle silmek.Motor koruma da olabilir tabi..

İlaç sıkarak pisliğini akıtıyorlar diye duydum ama ne derece güvenlidir nasıl bir ilaçtır zararı varmıdır onu bilmiyorum

alperyonar
21/02/2010, 19:26
İlaç sıkarak pisliğini akıtıyorlar diye duydum ama ne derece güvenlidir nasıl bir ilaçtır zararı varmıdır onu bilmiyorum
Zararı olduğunu sanmıyorum ama su tutmaya, hele basınçlı su tutmaya hiç gerek yok. En kötü; nemli bezle bir güzel silinir:)

KaGaN
21/02/2010, 19:30
En son yapacağım iş olur heralde basınçlı su tutmak :) Zaten motorun temiz kalması en fazla 1-2 hafta ister istemez yağmur çamur toz :) mahvediyo :) elimizde bir bez arabaya binmeden silcez bu gidişle :D

abulbul08
21/02/2010, 20:02
konu hortlamış galiba

GP COSKUN
21/02/2010, 20:39
Arkadaşlar, bence motora kesinlikle sus tutturmayın.Hele basınçlı asla.Her ne kadar yalıtılsa da ileride bir problem çıkabilir.En güzeli nemli bir bezle silmek.Motor koruma da olabilir tabi..

+1000:cool0000: