PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta ile ilgili bilmeniz gereken birkaç şey var

SERDAR
07/03/2007, 19:05
arkadaşlar, sigorta ile ilgili bilmeniz gereken birkaç şey var,

1-trafik sigortası zorunludur ve yapılmamasının cezası vardır. Geç yaparsanız yenilemeyi de bir miktar cezayı ek prim olarak poliçenizde görürsünüz. Acentanız veya Brokerınız poliçeyi yeniler size sorarak ama en güzeli kendi işinizi kendiniz takip edin aynı zamanda. çünkü bazı acentalarda bu prb olmaktadır.
2-kasko poliçesi trafik poliçesinden farklı olarak hem kendi aracınıza hem karşı tarafa verdiğiniz zararları karşılar. ancak teminat dahilinde. karşı tarafa verilen zararlar için trafik poliçesini de kullanabbilirsiniz, biliyorsunuz ki trafik poliçesi kendi aracınızı teminatlamaz. Kaskoda ise İMM yani ihtiyari mali mesuliyet diye bir teminat vardır ki ben Broker olarak bunun 50.000YTL altında olmasını tavsiye etmiyor ve daha altında isteyenlerin poliçesini yapmıyorum. şahine çarparsanız trafik artı 5000 limitli İMM işinizi görür ama mi mercedes beya BMW ye çarparsanız nolucak...
3-Poliçelerde sigorta şirketinden sigorta şirketine değişen muafiyetler uygulanmaktadır. Sel-seylap teminatına, depreme, teröre, grev lokavta.. muafiyetler uygulayabilirser. ayrıca sabit muafiyet denilen bir olay vardır ki akıllara zarar. örneğin %2 sabit muafiyet yazar poliçede, bu demektir ki siz araç bedelinin %2si kadarını her hasarda eksik alır veya hasar toplamı %2sinin altındaysa avcunuzu yalarsınız.
4-kaskodan kaskoya çok fark vardır. Paranızı geri alma süresi ve teminatlar ve muafiyetler ve anlaşmalı servisler gibi önemli konular bunlardandır. Sitede anlamsız servisler ile ilgili bir sürü kötü olay okuyabilirsiniz, bu sigorta şirketleri için de geçerlidir.
5-araçlar proforma fatura bilgilerine istinaden satıcıdan alınmadan kasko yapılabilir ve yapılmalıdır. alır almaz kaza yapabilirsiniz.
6-sigortalanacak aracın bedeli sigorta şirketi tarafından veya sizin insiyatifinizle belirlenmez. bir rayiç bedel vardır ve o bedele www.tsrsb.org.tr den kasko bedel linkinden ulaşabilir ve her aracın rayiç bedelini öğrenebilirsiniz. aracınızın rayiç bedeli eğer 10lira ise sizin o aracı 15 veya 20 den sigorta yapmanız size sigorta yaptırdığınız meblağın geri ödeneceği anlamına gelmez. sadace fazla teminatın fazla primini öder ve yine rayiç bedel eksi muafiyetiniz kadar tazminat alırsınız.
7-sigorta şirketi veya acentası veya brokerı size aynı araç için aynı şartlarda aynı primi önermek zorundadır. yani siz şirkete direk de gitseniz, acentaya da gitseniz, ulaşabilirseniz brokera da gitseniz aynı poliçe aynı fiyattır. değişmez. tanıdık, akraba falan fark etmez. komisyonundan kırabilir belki acenta ama çok denk gelmezsiniz babasının oğlu değilseniz.
8-sigorta şirketinden sigorta şirketine değişmekte olan bazı indürimler vardır. kadın sürücü indirimi,belli yaş indirimi,belli süre geçmiş ehliyet indirimi, araç çokluğu indirimi, tek kullanıcı indirimi.. ve hasarsızlık indirimi. bunların hangisi var şirketlerde sorabilirsiniz.
9-bazı özel klozlar vardır poliçelerde. enflasyon koruma, hasarsızlık indirimi koruma gibi. Bunun gibi klozları poliçenize cüzzi bir miktar ekleyerek satın alabilirsiniz. mesela hasarsızlık koruma klozu çok önemlidir ki %60 hasarsızlığınız varken bir hasarda bunu kaybetmek istemezsiniz sanıyorum..
10-yeter bu kadar yoruldum ama inanın daha bir 10 madde daha çıkar.

microab
07/03/2007, 19:32
Ağzına sağlık süper bilgiler,yalnız kafa biraz daha karıştı sanki.
Bunlara istinaden hangi şirket-hangi poliçe-hangi kloz gibi sorular sorsak peki...

tempesty
07/03/2007, 19:55
arkadaşım çok güzel ve yararlı bilgiler bunları paylaştığın ve emek verdiğin için çok teşekkür ederim..eywallah

the_Algn
07/03/2007, 19:57
Teşekkürler iyi bilgiler

Gkhan
07/03/2007, 19:57
Bilgiler için Teşekkürler ;)

Ryu
07/03/2007, 20:06
teşekkürler bilgiler için

06kaymak
07/03/2007, 20:11
Trafik sigortasindan magduriyetimiz nasil karsilanir?Buyurun arkadaslar....

KARAYOLU TRAFİK GARANTİ SİGORTASI HESABI’DAN KARŞILANACAK ZARARLAR

a)Plakası tespit edilemeyen araçların vermiş olduğu bedeni zararlar,

b)Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortası olmayan araçların vermiş olduğu bedeni zararlar

c)Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigorta poliçesindeki teminat tutarlarına ilişkin artış zeyilnamesi olmayan araçların vermiş olduğu bedeni zararlar,

d)Çalınmış veya gasbedilmiş motorlu bir aracın kazaya neden olması halinde meydana gelen bedeni zararlar,

e)Mali bünye zafiyeti nedeni ile bütün branşlarda ruhsatı iptal edilmiş veya iflas etmiş sigorta şirketlerinin zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortası kapsamında ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar karşılanır.

Bedensel zararlar; tedavi gideri , maluliyet tazminatı ve ölüm halinde geride kalan hak sahiplerine ödenmesi gereken destekten yoksun kalma tazminatını kapsamaktadır

Maddi zarar; trafik kazası sonucu motorlu araçlarda ve diğer şeylerde meydana gelen hasarları kapsamaktadır

Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı’nın sorumluluğu; kaza tarihinde geçerli zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigorta poliçesinin teminat limitleri ve zarar verenin kusur oranı ile sınırlıdır.

İbrahimKC
07/03/2007, 22:34
Emegine ve parmaklarina saglik..

2007 model puntomu kendä ustume aldigimdan dolayi kaskoyu yenilittim.

Koc Alläany dan Super oto policesine 1000 lira verdim. Sizce nasil..

kara yılan
08/03/2007, 01:53
sağlam kaynak eyvallah emeğine sağlık

SERDAR
08/03/2007, 12:32
Arkadadaşlar size sigorta konusunda yardımcı olabildiysem eğer sevindim. Ancak anlamanız gereklen bi konu var. 500 liraya poliçe yaptırdım ve fiyatı nasıl diye sorarsanız eğer yukarıda yazdığım maddelere göre değerlendirilmeli poliçenin fiyatı. Et ucuz olabilir ama yahnisi olmazsa bir işinize yaramaz.. Sigortacılar satarken herşey var abi diye anlatmaya bayılırlar ama gerçekten hakeden bir poliçe midir? poliçeyi görmeden bunu söylemek zor ancak size olması gereken aklıma gelen bazı ek bilgiler verebilirim. yukarıdakilere ek olarak ve bazı hatırlatmalar yazacağım öğlenden sonra. Yardımcı olacağına inanıyorum. Kusura bakmayın yemeğe gidiyorum:) Saygılarımla.

Lewent
08/03/2007, 17:11
Eywalla, fewkalade faydalı bilgiler, saol...

SERDAR
09/03/2007, 11:57
poliçe alırken dikkat edin;

1-Araç bedelinizi yani teminatınızı rayiç bedelden almalısınız ki bu veriye " www.tsrsb.org " adresinden kasko değer listesi linkini tıklıyoruz ve aşağıda 2. olarak yazan güncel fiyatlar için kasko değer listesinden aracınızın ruhsat bilgilerine istinaden değerini buluyoruz. Eğer araç yeni ise teminat fatura tutarı kadar olmalıdır.
2-Poliçedeki İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM, yani karşı tarafa verilen zarar için kullanılan teminat) 50.000YTL olmasında fayda var.
3-Poliçeye sabit muafiyet almayın(Primi düşürür ama ufacık bi hasar dahi yapsanız zarara girmeye başlarsınız.
4-Aracın üzerinde bulunan ve orjinal olmayıp sonradan ekletilen tüm donanımı belirtilmeli ve tahmini rayiç bedelleri veya yeni ise fatura tutarı kadar teminat alınmalıdır. aksi taktirde araçta oldukları ve ne kadar pahalı olduklarına dikkat edilmeksizin kaza anında sigorta şirketince yok sayılır.
5-Poliçe ek teminatlarınız olarak alacağınız aşağıdaki teminatlarda muafiyet olmamasına özen gösterilmeli
a-Deprem ve yanardağ püskürmesi teminatı
b-Sel/su baskını teminatı
c-Grev, lokavt, kötü niyetli halk hareketleri ve terör teminatı
6-hasarsızlık koruma klozu, sigara yanığı zararları klozu,enflasyon koruma klozu satınalınması gereken diğer maddelerdir. Araç yeni ise eğer, yeni değer klozu alınmalıdır.
7-Koltuk Başı 10.000YTL ferdi kaza teminatı ve eğer özel sağlık sigortanız yoksa yine 1000-2000YTL tedavi teminatı alınmasında fayda vardır.
8-kasko yaptırırken ne tür kalemlerde indirim yapıldığını sorun ve olan tüm indirimleri alın. İndirimler; hasarsızlık indirimin, illere göre trafik yoğunluğu indirimi(plaka), belli yaş indirimleri, belli süre ehliyet indirimi, tek kullanıcı indirimi, araç çokluğu indirimi, bayan sürücü indirimi, araç rengi indirimi, belli meslek gruplarına indirim(asker, polis, avukat..), alarm indirimi gibidir. bunlar her şirkette bazıları olmak üzere kullanılmaktadır.
9-Hasarsızlık indirimi aracınızı sattıp yenisini aldığınız zaman(belli bir süre için geçerli), evli çiftlerde birinden diğerine olmak üzere geçiş yaptırılabiliyor.
10-hasar anında toplamanız gereken evraklar;
a-Poliçe fotokopisi.
b-Kaza zaptı aslının karakol tasdikli sureti (Kazanın ne şekilde olduğuna dair resmi makamlarca düzenlenmiş kaza raporu).
c-Alkol raporu.
d-İfade tutanakları, görgü tespit tutanağı, Beyanlar.
e-Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi.
f-Hasarı görüntüleyen plaka görünür şekilde fotoğraflar.

Arkadaşlar genel olarak yukarıda yazdığım maddelere dikkat ederseniz ve sigortadan buna istinaden kasko teklifi talep ederseniz eğer o zaman primleri karşılaştırmış olabilirsiniz. Aksi taktirde hangisinin hesaplı olduğunu karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmaya benzeyecektir. Güvenilir ve sizi hasar anında üzmeyecek şirketleri tercih etmenizde fayda var diye düşünüyorum, sadace hesaplı olması poliçeyi satın almak için bunlara rağmen yeterli olmayabilir. Bu şartlarda bir poliçeyi, sağlam bir şirketten alırsanız o zaman içiniz rahat olur. Burda hangi şirketler iyi veya hangileri kötü diye yorum yapmam malesef pek doğru olmaz benim durumumdaki biri için. Umarım yazdıklarım sizin için yararlı olur ve canınızı sıkacak yanlış poliçeler almamış olursunuz.

Saygılarımla..

microab
10/03/2007, 00:43
Çok faydalı bilgiler içerdiğini dikkate alarak yapışkan konu haline getirdim arkadaşlar.
Aralarda kaybolup gitmesin düşüncesi ile...

Bu arada bugün 17 Mart da bitecek olan Trafik sigortamı yenilettim ve 108 ytl tuttu.Normal fiyat 134 ytl imiş.
Hasarsızlık ve plaka indirimleri ile bu fiyata düştü...
Sırada kasko var...

barraquda
10/03/2007, 08:31
mesajların için sağol serdar...ama karşı tarafa 50.000 YTL biraz çıok değilmi..sanırım 1000YTLtutan kasko tutarı 1500ytl ye yaklaşır..

SERDAR
11/03/2007, 13:01
microab, konu hakkındaki hassasiyetin için teşekkür ederim. sektörün en ciddi firmasında ve en iyilerle en kaliteli şekilde işimi yapıyorum ve bu konu hakkında insanları bilgilendirmek ve sahtekarların oyununa gelmemelerini sağlamak, boşuna para vererek işlerine yaramayacak bir poliçe satın almamalarını sağlamak benim için gerçekten önemli. ihtiyacınız olduğunda sizi sonuna kadar destekleyecek bir poliçedir esas olan. size huhkuki anlamda, aracınız sanayideyken kiralık araba ile, hasarınızı tamamen ödeyen hatta karşı tarafın hasarlarını son kuruşuna kadar ödeyen bir poliçe olmadıktan sonra poliçe yaptırmanızın anlamı yok. sigorta şirketlerinden birine veya birkaçına bağlılığım, ortaklığım olmadığı için sektörde. tarafsızca size
gerekli olanı söyleyebilir ve sizi uyarabilirim. ve poliçe alırken saydıklarımı ısrarla ister ve olabildiğince satın alırsanız sevinirim. Bırakın teklif çalışan arkadaşlar teklifini versin. siz sonra bunları da istiyorum diyin.aradaki farka ve şirket politikası gereği pahalı bi teminat varsa primi artıran, ihtiyacınıza göre onu çıkarabilirsiniz.ama biraz tecrübeme güvenirseniz, olmaz demeyin. ihtimal herzaman vardır ve oluyor en ilginç hadiseler. Kasko poliçen hakkında yardım istersen de, bana özel mesaj atabilirsiniz sorularınız için.

@barraquda

hayır o kadar artırmaz. ve daha düşük ve 50.000YTL isteyerek teklif, aradaki farkı görebilirsin. kanımca 50.000YTL en güvenli teminat ciddi bir kaza için. hem tek bir kaza yapacaksın yıl içerisinde diye bir garantin de yok biliyorsun ki ve hepsi için havuz bir teminattır bu.

microab
21/03/2007, 14:25
Serdar hocam Kaskoyu yaptırdım ve sana danışmak istedim,yani bir nevi ne kadar kazık yemişiz anlamında bir soru olduğu düşünülebilir :)

poliçe 670 lira tuttu 8 taksit halinde ödenecek Koç Alianz

Sel--Deprem--Grev lokavt Halk hareketleri-Terör Teminatları DAHİLDİR

İHTİYARİ MALİ MESULİYET
Bedeni zararlarda şahıs başı 30.000 ytl
Bedeni zararlarda kaza başı 90.000 ytl
Maddi zararlarda kaza başı 30.000 ytl
Araca bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl
Srcüye bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl

Assistans Teminatı DAHİL
Anahtar Kaybı 500 ytl
Hukuksal koruma DAHİL
Mini Onarım Hizmetleri DAHİL

FERDİ KAZA
Yolcu Ölümü 12.000 ytl
Sürücü Ölümü 12.000 ytl
Sürücü sürekli sakatlık 12.000 ytl
Yolcu sürekli Sakatlık 12.000 ytl

TOPLAM SİGORTA BEDELİ 27.435 YTL

İNDİRİMLER--ARTIRIMLAR
Grev Lokavt--Terörist Eylemler------------%3 +
Deprem ---------------------------------%7 +
Sel--------------------------------------%2.5 +
Meslek İndirimi---------------------------% 10 -
Hasarsızlık İndirimi------------------------% 30 -

Poliçe bu şekilde kardeşim.
Bu konu Allah vermesin ama benim ancak Kaza halinde anlayabileceğim bir konu,görüş belirtirsen sevinirim...

ozalin
22/03/2007, 17:56
paylaşım icin tşkler..

SERDAR
23/03/2007, 10:37
microab, problem yok gibi gözüküyor. fena deil. muafiyet yazmamışsın ama sanırım muafiyet vardır poliçende. araç bedeline tsrsb.og adresinden baktın mı? fazla veya eksik olmasın. allah kaza bela vermesin... iyi günlerde kullan.

microab
23/03/2007, 10:54
Sağolasın baba,27.435 tamı tamına aynı miktar...
Valla otel-çekici-kıl yün birsürü güzelliği var,muafiyetten kasıt ne bilemiyorum fakat ona benzer bişeyler hatırlar gibiyim...

pdr42
23/03/2007, 14:21
policedeki meslek indirmi nedir acaba hangi meslek grubuna indirim var

microab
23/03/2007, 14:22
Öğretmen indirimi var Koç Allianz da %10 Haberin olsun pdr

ati rugerm
23/03/2007, 15:46
kardeş emegine saglık tşk ler

kardeş nisanda benimde kaskom doluyor hangisini tavsiye edersin

SERDAR
24/03/2007, 12:30
bazı sigorta şirketi polislere, bazıları askerlere, bazıları avukatlara... değişiyor. çoğu sigorta şirketinde yok ama meslek indirimi.

yerolan
26/03/2007, 18:58
emeğine sağlık teşekkürler...

baycep
26/05/2007, 00:13
arkadaşlar bugün arabamı kaskolattım garantibankasına ful kasko 675 ytl 6 taksit hasarsızlık indirimimde yok üstelik nasıl fiyat ama...

Ryu
06/06/2007, 09:46
arkadaşlar bugün arabamı kaskolattım garantibankasına ful kasko 675 ytl 6 taksit hasarsızlık indirimimde yok üstelik nasıl fiyat ama...

nasıl oluyor bu fiyata. herkes 1300-1400 fiyat çekiyor. birde full kasko

kaskolanma zamanımız yaklaşıyor.

gokhantr
06/06/2007, 10:46
675 liraya indirimsiz kasko nasıl oluyor??ben koç topluluğu indirimli 1100 lira ödedim koç allianza kasım ayında::(

alpy
06/06/2007, 10:58
Benim Kasko 858 ytl tutmus
aracın çeşitli yerlerinde hasar mevcut hepsini bir anda yaptırıyım çıksın aradan dedim fakat hasar servisindeki arkadaş sadece birini yaptira bilirsiniz dedi. nasıl iş anlamadim belirli aralıklarla tekrar tekrar goturup yaptırmak mı lazım acaba

SERDAR
06/06/2007, 17:33
arkadaşlar, daha önceden de yazdım sanıyorum ama sigorta şirketinin bir ürünü vardır. adını tam kasko koyarlar, full kasko koyarlar ama bu herşey kapsam içinde demek değildir. adı o. daha önce de belirttiğim gibi dikkat etmeniz gereken konular var. sevgili mustafa arkadaşım, 675 YTL ye benim bahsettiğim şekilde bir full kasko yaptığını sanmıyorum açıkçası(hasarsızlık bile yokken). hiç muafiyet yok mu poliçenede mesela, ferdi kaza teminatı var mı içinde mesela, tedavi var mı?? adının full olması sizi neden etkiliyor anlamıyorum. kasko önemli birşey arkadaşlar, sigorta çok önemli ama reklamda elemanın dediği gibi, ne satın aldığınızı biliyorsanız. adı sizi aldatmasın. bugün 10 yerine 6 ödemek size karlı gözükebilir ama ihtiyacınız olduğunda (ki inşallah hiç olmaz) yaptığınızı sandığınız 4 lira kar size 40 lira zarar olarak döner.

anvil
06/06/2007, 17:48
şimdi dikkat ettim. benimkinde hasarsızlık indirimi yokmuş :(

R!P
11/06/2007, 14:58
serdar abi acçıklamaların için teşekkür ederiz gerçekten güzel olmuş
ben 2.el bi gp aldım arabam
1.3 mtj actice 3 kp
artı olarak jant ve sis farı var abi 1200 ytl kasko poliçesi yaptılar bana sence çokmu ödemişim ne desin şimdiden çok saol abi

h k
11/06/2007, 19:45
serdar abi acçıklamaların için teşekkür ederiz gerçekten güzel olmuş
ben 2.el bi gp aldım arabam
1.3 mtj actice 3 kp
artı olarak jant ve sis farı var abi 1200 ytl kasko poliçesi yaptılar bana sence çokmu ödemişim ne desin şimdiden çok saol abi

ilk kez kasko yaptirdiysaniz fiyat normal. (ilk kez yaptirmak = hasarsizlik indiriminden yararlanamamak)

ben %50 hasarsizlik indirimi + koc ailem indirimi ile koc allianz süper oto sigortasini (bir ton extra kloz + sifir arac degerini koruma teminati dahil) 650 ye yaptirmistim gecen ekimde.

bu arada güncel trafik sigorta fiyati 122.5 ytl imis . (34 plakali arac sahipleri %10 daha ekleyecekler) .

baycep
11/06/2007, 20:03
arkadaşlar, daha önceden de yazdım sanıyorum ama sigorta şirketinin bir ürünü vardır. adını tam kasko koyarlar, full kasko koyarlar ama bu herşey kapsam içinde demek değildir. adı o. daha önce de belirttiğim gibi dikkat etmeniz gereken konular var. sevgili mustafa arkadaşım, 675 YTL ye benim bahsettiğim şekilde bir full kasko yaptığını sanmıyorum açıkçası(hasarsızlık bile yokken). hiç muafiyet yok mu poliçenede mesela, ferdi kaza teminatı var mı içinde mesela, tedavi var mı?? adının full olması sizi neden etkiliyor anlamıyorum. kasko önemli birşey arkadaşlar, sigorta çok önemli ama reklamda elemanın dediği gibi, ne satın aldığınızı biliyorsanız. adı sizi aldatmasın. bugün 10 yerine 6 ödemek size karlı gözükebilir ama ihtiyacınız olduğunda (ki inşallah hiç olmaz) yaptığınızı sandığınız 4 lira kar size 40 lira zarar olarak döner.

içinde tüm teminatlar var pende poliçenin içeriğine baktım az çok bilgim var %40 bölge indirmi yaptılar 31 mayısta kampanya bitti. burası doğu arkadaşlar trafik yoğunluğu az o yüzden indirim fazla.trafik sigortam 108 ytl ye yaptılar üstelik 4 taksite
..

toful
11/06/2007, 22:08
içinde tüm teminatlar var pende poliçenin içeriğine baktım az çok bilgim var %40 bölge indirmi yaptılar 31 mayısta kampanya bitti. burası doğu arkadaşlar trafik yoğunluğu az o yüzden indirim fazla.trafik sigortam 108 ytl ye yaptılar üstelik 4 taksite
..

bende aynı kampanyadan 552 ytl 6 taksite active benzinli olan için yaptırdım.muafiyet falan yok.ayrıca önceki poliçede delindiği için hasarsızlık idirimi falanda yok.ilk verdiği fiyat 650 ytl civarı idi.mtv yi internet üzerinden yapanlar için %20 civarı indirim kampanyası vardı onda diretince 552 YTL"ye düşürdüler.toplam indirim %40 olarak yazıyor poliçede.geçen yıl 760 falandı açıkcası 1000 ytl üzeri olur diye korkuyordum.

pdr42
11/06/2007, 22:26
YANGIN,YILDIRIM,İNFİLAK21.855,00
HIRSIZLIK21.855,00
ÇARPMA ÇARPIŞMA21.855,00
DEPREM21.855,00
SEL VE SU BASKINI21.855,00
GLKHH-KNH-TERÖR21.855,00
ALEVSİZ YANGIN21.855,00
ÇEKME-ÇEKİLME
AKSİGORTA YARDIM
HUKUKSAL KORUMA5000
MİNİ ONARIM
ACİL TIBBİ YARDIM
HUKUKSAL KORUMA
MADDİ+BEDENİ
ÖLÜM
SÜREKLİ SAKATLIK
TEDAVİ MASRAFLARI
ÖLÜM
SÜREKLİ SAKATLIK
TEDAVİ MASRAFLARI
bu saydıklarımın hepsi benim teminatımında mevcut arkadaslar ve 680 ytl ye yaptırdım

h k
11/06/2007, 22:30
anahtar kaybında (çalınma dahil) komple kilit sistemi yenilemesi , hasar durumunda ücretsiz kiralik araç , ücretsiz yol yardimi (araci en yakin servise cekme - dagin basinda kalirsaniz kurtarici parasi dehset tutuyor söyleyim :D ) gibi bazi ilaveler var bende de.

pdr42
11/06/2007, 22:46
Bu Soyledikeriln Hepsi Var Ama Anhtar Varmi Yokmu Bilmiyorunm

Honor COOPER
12/06/2007, 13:21
arkadaşlar bende garanti bankasına yaptırmıştım arabam garantide paketi.602 ytl ye.
mufiyet sadece selde var %20.ama sıkı durun anahtar üstünde arabayı çaldırırsan bile %50 sini ödüyorlar.araç değeri 22500 ytl.hukuksal koruma ferdi kaza vs vs.

SERDAR
03/07/2007, 16:20
..

trafik poliçesi peşin kesilir, vade olmaz. ama acentanız tanıdıksa veya kaybetmek istemediği bir müşteriyseniz kendi karından bir miktar vade zararını üstlenebilir.

bu arada daha önce bahsettik mi bilmiyorum ama bir aracınızı satıp başka bir araç alırsanız hasarsızlığınızı devrettirin kaskoya. yani %60 hasarsızlığınız varsa eğer, gittiniz sattınız arabayı ve GP aldınız. o arabadaki hasarsızlık indiriminizi yeni aldığınız GP ye yaptıracağınız kaskoya yine %60 olarak geçirebilirsiniz. ama ara vermemeniz lazım. eşler arasında da hasarsızlık devredilebiliyor.

kasko ile satın alınan hasarsızlık koruma klozu vardır. klozlar ek olarak poliçeye ilave edilen sözleşme maddeleridir. her şirket farklı bir uygulama kullnır. en güzeli hasarsızlığınızı değiştirmeyenidir. bazıları 1 derece düşürerek yeniler poliçeyi(mesela %60dan %50ye düşürüp yeniler) veya 1 defaya mahsus hasarlarda derece düşürmeden yeniler. %100 rüculu kazalarda hasarsızlık düşmez. yani 8/8 karşı taraf suçlu ise.

Ryu
03/07/2007, 16:43
ya benim kasko yaptırmam lazım koç allianz düşünüyorum. en ucuz söyleyen 1330 söyledi. bunedir yaa

06kaymak
03/07/2007, 17:09
ya benim kasko yaptırmam lazım koç allianz düşünüyorum. en ucuz söyleyen 1330 söyledi. bunedir yaa

hasarszılık var mı? varsa yüzde kaç?

Ryu
03/07/2007, 17:14
hasarsızlık yok

SERDAR
07/07/2007, 19:26

daha uygun fiyat bulabilceğini sanıyorum. ama gerekli teminatlardan kısmadan. örneğin bir İMM teminatını düşün, karşıya verilen zararları teminat altına alır. 50.000 alsan fiyatı artırır ama bir düşün, trafik poliçesi çok cüzzi bir teminat verir. geri kalan karşı taraftaki araç veya araçlara verdiğin zarar 30.000 veya 40.000 olsa, bunu nasıl karşılamayı düşünüyosun? hani anahtarı bırak git derler ya... kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

sxvtsgp
15/07/2007, 12:33
selam herkese arkadaslar yeni üyeyim ve bu ilk mesajim bu konu beni biraz ilgilendirdiginden ilk yazim buraya oldu. öncelikle buraya üye olmamin sebebi forumu çok begenmemden kaynaklanmakta ve sizlerle çok yararli seyler paylasacagimizi düsünüyorum. üye olmadan önce uzun bir süre forumlari takip ettim.
su anda gp sahibi degilim ama 2008 model bekleyen sabirsiz sahislar arasidayim. agustos 1 de 2008 bir gp oldugunda üyelik bilgilerinde ufak bir güncellemeye gidecegim....

bu arada sigorta konusunun hasar kismiyla ilgili benimle bilgi alisverisine girebilirsiniz. meslegimden ötürü....

yakim ilginizi bekliyorum arkadaslar....

tekrar herkese selam............................................. .............................

bu arada serdar arkadasin söylediklerini gerçekten çok dikkatlice okuyup anlayin bu konular çok önemli. özellikle IMM teninatlari hakkinda kesinlikle sözünü dinleyin....

kadoku
01/08/2007, 16:42
Kaskomu yenilemem gerekiyor ancak henüz karar veremedim, mevcut poliçem Koç ALıanzdan (süper oto poliçesi) sigortacı geçen yıl 1202 ytl olan poliçeme bu yıl hasarsızlık indirimiyle beraber 960 ytl fiyat çıkarttı sizce fiyat uygunmudur?

kadoku
06/08/2007, 13:10
Kaskomu aşağıdaki şekilde yenilettim Koç Alıanzdan Süper Oto Poliçesi
898,38 YTL tuttu %25 peşin kalanı 7 taksitte sizce nasıl?

Sel--Deprem--Grev lokavt Halk hareketleri-Terör Teminatları DAHİLDİR

İHTİYARİ MALİ MESULİYET
Bedeni zararlarda şahıs başına 30.000 ytl
Bedeni zararlarda kaza başına 90.000 ytl
Maddi zararlarda kaza başına 30.000 ytl
Araca bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl
Sürücüye bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl

Araç bedeli 30.270,
Spoiler-marşbiyel aks. 500
Jant 500

Yetkisiz kişilerce çekilme teminatı
Sigara yanığı teminatı
Kiralık araç teminatı
Asistans Hizmet Teminatı
Anahtar Kaybı 1000 ytl
Hukuksal koruma
Mini Onarım Hizmeti

FERDİ KAZA
Yolcu Ölümü 12.000 ytl
Sürücü Ölümü 12.000 ytl
Sürücü sürekli sakatlık 12.000 ytl
Yolcu sürekli Sakatlık 12.000 ytl

TOPLAM SİGORTA BEDELİ 31.270 YTL

İNDİRİMLER

Aile -------------------------% 17,50 -
Hasarsızlık İndirimi------------------------% 30 -

canberk
04/11/2007, 00:09
arkadaşlar bende sigortacyım ve 2008 model aracımı sıfır komisyon ile broker arkadaşımın dediği fiyatlar uzerinden 686 ytl ye yaptırdım ancak dediğim gibi bende acente indirimi ,model indirimi ve sıfır komisyon vardı
bu arada ben
1- anadolu sigorta
2-koc allianz sigorta
3-basak sigorta
4-aksigorta ı tavsiye ediyorum

guntac
04/11/2007, 04:19
yeni bir 5K 1,3 mtj 90 hp duologic siparişi verdim. şirketim adına alınacak aracı sadece eşim ve ben kullanacağız. servis anlaşmalı bir sigorta şirketi ile en iyi yapabileceğim kasko ne olur. teklif vermek ister misiniz?

cakabo80
12/11/2007, 12:08
herkese merhaba
kasko vakti geldi ve garanti sigortadan yaptırmayı düşünüyorum . sizce fiyat nasıl yorumlarınızı bekliyorum
arac model : grande pınto 5k 1.3 m.jet (75) dynamic
üretim yılı : 2007
araç degeri : 27000
hasarsızlık yılı :1
muafiyet oranı : %0

teminatlar:
kasko-yangın : 27000
kasko-hırsızlık:27000
kasko maddi kayıplar : 27000
grev lokavt..:27000
teror : 27000
olüm : 12500
surekli sakatlık : 12500
tedavi masrafları : 1250
3. sahıs -bedeni zarar : 30000
3.sahıs - maddi zarar : 10000
e-sigorta assistance : -
deprem : 27000
seylap: 27000
hukuksal koruma : 5000

İMM temşnat limitleri:
bedeni sahıs bası : 10000
bedeni kaza bası : 30000
maddi limit : 10000

ferdi kaza sahıs teminat limitleri:
ölüm : 2500
sürekli sakatlık : 2500
tedavi masrafları : 250

bu arada 1 yıllık hasarsızlığım vardı

verdikleri fiyat 686 ytl . bonusa 8'e bölüyorlar. peşinde de 621.

sizce fiayt nasıl yaptırıyımmı

selamlar
cakabo

SERDAR
21/11/2007, 18:12
Sevgili arkadaşlar,

Araçlarımızın çoğunun poliçe yenilemesi geldi, hatta ikinci yenilemeleri bile yapacağız. Poliçeleri yanilemeyi ltf unutmayın. Trafik poliçesi kanunen zorunludur ve ağır cezası vardır atlanmasının. Kaskonun yenilenmemesi ise kanuni bir zorunluluk olmasa da bu trafik şartlarında sizin canınızı sıkabilir. 1 günde kaza olmaz diye düşünmeyin ltf. Sigorta ciddi bir konudur. Sigortacınız yenilemeyi atlayabilir, bu konuyu dikkatlice takip edin ve yenilemenizden haftalar önce fiyat araştırması yapın. Küçük farklar için 50YTL gibi, şirket değiştirmenizi tavsiye etmiyorum ancak büyük farklar için değişim olması mantıklıdır.

Büyük şirketleri tercih etmenizde yarar var tabii ki. Ben mesleğim gereği acentacı arkadaşlarımın yaptığı gibi şirket ismi telaffuz edemem ancak bu konuda sanıyorum ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Hepinize kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum...

FirePower
17/12/2007, 19:32
Merhabalar;

Biz de 1.4 8V Active aracımızı yeni aldık ve alır almaz da sigorta konularında epey kafa yormak durumunda kaldık.

Bilgi eksikliğinden ötürü bizimle aynı tereddütleri yaşayan arkadaşlarımız için bir kaç şey eklemek ve buradaki uzman arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum.

Önce durumumuzu kısaca anlatayım;

Satın aldığımız araca LPG dönüşümü yaptıracağımız için, ileride tekrar ruhsat vb. işlemlerle uğraşmamak adına, trafik devrini ve plaka işlemlerini bir hafta kadar sonra, LPG dönüşümünün remiyet kazanması için gerekli evrak işlemleri ile birlikte yapacağız. Açıkçası bu süre içinde aracımızı sigortasız ve kaskosuz kullanmak bizi epey korkutuyordu.

Ancak daha sonra öğrendik ki, zorunlu trafik sigortası ve kasko işlemleri için kendi üzerimize çıkartacağımız yeni ruhsat ve plakayı beklemeye gerek yokmuş. Şöyle ki ilgili poliçeleri aracın şasi ve motor numaraları üzerinden düzenleyip plaka ve ruhsat bilgilerini daha sonra eklemek mümkünmüş.

Bu doğrultuda zorunlu trafik sigortamızı, aracımızın motor ve şasi numaraları üzerinden hemen yaptırdık. İzmir' de bir tanıdığımız vasıtası ile yapılan işlem karşılığı olarak 178YTL ödedik. Ancak çeşitli internet sitelerinde zorunlu trafik sigortası bedelinin 127YTL düzeyinde olduğunu okuyunca biraz işkillendim ve elimizdeki poliçeyi dikkatle okudum. Gördüğüm kadarı ile, aracımız 1.4 8V olmasına rağmen poliçede 1.4 16V yazılmış. Aradaki 50YTL' lık fiyat farkının sebebi bu durum olabilir mi acaba? Poliçeyi düzenleyen acenta ile aramızda satın alma anında epey emeği geçen bir aile dostu bulunduğundan pek sorgulayamadım ve aradaki fiyat farkını da gözden çıkarttım açıkçası. Yalnız bu durum ileride bir problem yaşamamıza neden olur mu diye de huzursuz oluyorum. Plaka bilgilerimiz poliçeye işlenirken, şu anda hatalı olan bu kısmı da mutlaka değiştirtmeli miyiz?

Kasko' yu ise İstanbul' da bulunan bir akrabamız hediye olarak yaptırdı. Bizim adımıza Ak Sigorta' dan, anahtar kayıp/çalıntı klozu ve taktıracağımız LPG sistemi de dahil olmak üzere tam kasko yapıldı. Ve lakin işlemin başında bulunamadığımızdan ve arada yine hatır gönül olduğundan bir takım pürüzler oldu.

- Öncelikle, poliçenin motor ve şasi numaraları üzerinden düzenlenmesi gerektiğini defalarca belirtmemize rağmen, kasko poliçesine aracın şu anki plaka bilgileri de yazılmış. Buna itiraz etmemiz üzerine, yeni plakaların çıkmasını takiben zeyilname ile gereken düzeltmelerin yapılabileceğini belirttiler.

- İkinci durum ise şu; TSRSB internet sitesinde belirtilen ve noter devri sırasında da esas olan araç rayiç bedeli 21,250-YTL. (Aracımız 2006 Model 1.4 8V 5K) Bu rayiç bedel üzerinden kasko poliçe bedeli 1.000-YTL olarak belirlenmiş. Poliçeyi düzenleyen acente, haklı olarak araca taktıracağımız LPG sisteminin de mutlakapoliçe kapsamına alınması gerektiğini belirtmiş ancak bu durumda poliçe bedelinin 1.200-YTL' na çıkacağını, yalnız araç rayiç bedelini düşük göstererek LPG dahil poliçeyi 1.000-YTL' ndan verebileceğini belirtmiş. Kaskoyu bize hediye eden akrabamız da problem çıkmayacaksa olur demiş ve poliçede araç rayiç bedeli 19.500-YTL olarak belirtilmiş. Acentenin hesabına göre, 19.500-YTL araç bedeli ve 1.750-YTL LPG sistemi bedeli olmak üzere, teminat altına alınan toplam tutar yine aracın asıl rayiç değeri olan 21.250-YTL' na eşit oluyor.

Kasko ile ilgili öğrenmek istediğim ilk husus şu; ruhsat ve plaka değişikliği sonrasında; bugün düzenlenen poliçeye eski plakanın yazılmış olmasından ötürü sorun yaşar mıyız? Bu durumu düzeltmek mümkün müdür? İkinci sorum ise araç rayiç bedeli üzerinde yukarıda açıkladığım şekilde yapılan değişiklikten ötürü ne gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalırız?

Linos
17/12/2007, 22:09
Bütün sorularının cevabını bilmiyorum ancak plaka değişikliğinin bir problem yaratmayacağından eminim. Biz aldığımızda da benzer bir durum vardı. Plaka değiştikten sonra, acenteye giderek, yeni plakaya devredebiliyorsun kaskonu...

Tabii bu benim bildiğim. Yine de acentenle konuşursan daha yararlı olacaktır... ;)

FirePower
18/12/2007, 02:11
Cevap için teşekkür ederim. Acenteyle konuşacağım, öden tam bilgi sahibi olmak istedim ki yanılmayalım. Malum adamlar biraz bilgisiz gördüler mi halimiz harap oluyor sonra... İşin kötüsü kaskoyu yapan acente İstanbul' da biz İzmir' deyiz...

SERDAR
20/12/2007, 14:55
sevgili dostum,

o kadar uzun yazmışsın ki, umarım sorularının cevaplarını atlamam. öncelikle trafik poliçesinde primi aracının kaç valf olduğu etkilemez. poliçe üzerinde tutarların yazılı olduğu yerde surprim diye bir başlık görürsen eğer, bu normal artı yönde etki eden kalemi sana gösterir. hasar olduğunda ve geç poliçe hazırladığında ceza primi ödersin. kasko gibi hasarsızlık da vardır trafik poliçesinde bilgin olsun.

ayrıca kasko poliçesini ve trafik poliçesini elimize aldığımız anda üzerindeki bilgileri tek tek kontrol etmeliyiz. şasi ve plaka numarası da dahil olmak üzere hiçbir bilgi yanlış yazılmış olmamalı. plaka ve LPG yi, ruhsatın değiştiği zaman ruhsat fotokopini acentana göndererek plaka değişikliği ve LPG ilavesini yaptırtabilirsin. arabanı sıfır aldığında proforma fatura ile bile kasko poliçesi hazırlayabilirsin. araç plakası 35 G (geçiçi) olarak belirtilir ve plaka çıkar çıkmaz bir zeyil(poliçe ek belgesi) ile poliçeye ekletilir.

araç rayiç bedelini ise mutlaka dikkate almalısın. LPG yi araç bedeline artı eklemek bana çok saçma bir fikir olarak gözüktü. sigorta kanununda eksik ve aşkın sigorta diye iki konu bulunmaktadır. bedeli 21 değil de 50 gösterdin diyelim. şirket hasar anında rayiç bedeli tespit eder ve sana rayici öder. sen de artı teminat aldığın 29 bin YTL nin primini boışuna ödemiş olursun. 21lik aracı 15 gösterirsen şirket bedelin 21 olduğunu gördüğü anda poliçeni iptale alır ve hiç para alamazsın. zaten aracın 21 bin ve lpg de 2 binse eğer hasar anında teminatın 21 bin olduğu için 23 yerine 21 alabilirsin sadece. aracın üzerine LPG gibi sonradan eklediğin jantlar, ses sistemi gibi tüm detayları eklemek ve teminat altına alma yükümlülüğün var, aksi taktirde tazminatını alamazsın. eğer satış sözleşmesini yaptığın değer 20 ise sorun olacağını sanmam eksik tutar yapmanın. eksik sigorta yanlış hatırlamıyorsam %20ye kadar kabul oluyor. ama dediğim gibi teminatın kadar para alırsın pertotal (yani arabanın pert olması durumunda ki allah göstermesin).

umarın sorularına cevap verebilmişimdir. keyifli sürüşler ve iyi bayramlar dilerim...

FirePower
20/12/2007, 21:58
Serdar Bey;

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile aracın plaka bilgisi, sonradan düzenlenecek zeyilnameler ile mevcut sigorta poliçelerine eklenecek ve sorun ortadan kalkacak.

Kasko konusuna gelince; dediğim gibi araç bedeli poliçede 19.500 olarak belirtilmiş. Ancak daha sonraki sayfalarda aracın üzerinde 1.750YTL tutarında LPG sistemi bulunduğu poliçeye eklenmiş. Belirttiğiniz gibi %20 tolerans var ise bundan ötürü de yasal problem yaşamayacağız. Bu durumda araç pert olursa 19.500YTL araç bedeli + 1.750YTL LPG sistemi bedeli olarak ödeme alabileceğiz.

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim, aklımıza takılan çok önemli konularda içimizi rahatlattınız.

Sevgiler; iyi bayramlar.

erkany
23/01/2008, 17:35
Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sigorta poliçenizi düzenleyen kişilere doğru ve tam bilgi veriniz.
Sigorta sözleşmeleri, sigorta ettirenin/sigortalının beyan esasına göre düzenlenmektedir. Sigorta ettiren/sigortalı, poliçenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde sigorta şirketine bildirimde bulunmalıdır. Aksi takdirde, sigorta ettirenin beyanının gerçeğe aykırı veya eksik olması halinde, sigorta şirketi, sözleşmeyi daha ağır şartlarla yapabileceği gibi sigorta poliçesini de iptal etme hakkına sahiptir.

Poliçenizi mutlaka okuyunuz.
Sigorta poliçesi, sigorta ettiren/sigortalı ile sigorta şirketi arasında yapılan bir sözleşme olup, her iki tarafı da bağlayan hükümler içermektedir. Bu nedenle, tarafların yükümlülüklerinin öğrenilmesi için poliçe ve eklerinin mutlaka incelenmesi gerekmektedir.

Sigorta genel şartlarını inceleyiniz.
Sigorta genel şartları, söz konusu sigorta ile temin edilen haller ve sigorta teminatı dışında kalan haller ile sigorta şirketine ve sigorta ettirene düşen görevler gibi temel konulara ilişkin düzenlemeleri açıklayan mevzuat olup, sigorta şirketleri tarafından sigorta ettirene verilmektedir.

Satın alınan ürün hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi, sigorta yaptırılmadan önce ya da sigorta yaptırıldığı zaman söz konusu genel şartların, ileride karşılaşılabilecek sorunları en aza indirmek amacıyla sigorta ettiren tarafından çok iyi okunması gerekmektedir.

Sigorta teminatının kapsamını tam olarak inceleyiniz.
Sigorta poliçesi tarafından sağlanan teminatların kapsamı ile sigorta ettirene sağlanan güvencelerin neler olduğu konusunda tereddüte yer vermeyecek şekilde sigorta ettiren tarafından bilgi edinilmelidir.

Sigorta poliçesinde yer alan özel şartları inceleyiniz.
Sigorta şirketleri tarafından söz konusu genel şartlara ve varsa eklerine aykırı düşmemek, sigorta ettirenin aleyhine olmamak ve genel şartların teminatlarını daraltmayacak şekilde özel şartlar düzenlenmektedir. Dolayısıyla, özel şartlar hakkında sigorta ettiren tarafından bilgi sahibi olmak, ileride karşılaşılabilecek sorunları önlemek amacıyla büyük önem taşımaktadır.

Sigorta poliçesi hakkında her türlü konuyu sigorta sözleşmesini düzenleyen kişilere sormaktan kaçınmayınız.
Sigorta ettiren tarafından poliçe ve eklerinde yer alan tüm hükümler tamamıyla okunduğu halde, anlaşılmayan hususlar var ise, sigorta ettiren tarafından sigorta poliçesini düzenleyen kişilere sorulmalı, yeterince bilgi alınamadığı durumlarda ise, sigorta konusunda uzman bir avukata danışılmalıdır.

Poliçenizin prim tutarını/ücretini mutlaka ödeyiniz.
Sigorta teminatı, sigorta ücretinin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise, ilk taksidin ödenmesiyle başlamaktadır. Sigorta teminatının başlayabilmesi için sigorta şirketine poliçede belirtilen prim tutarının, mutlaka sigorta ettiren tarafından ödenmesi gerekeceğinden poliçe teslimine rağmen prim ödenmemişse sigortacının sorumluluğu başlamamaktadır. Dolayısıyla, sigorta priminin sigorta ettiren tarafından zamanında yatırılması ve makbuzun saklanması gerekmektedir.

Poliçenizde muafiyet ve/veya müşterek sigorta uygulamasına dikkat ediniz.
Sigorta şirketi ile sigorta ettiren, tesbit olunan bir miktara veya sigorta bedelinin belli bir yüzdesine kadar olan hasarların ya da hasarın belli bir yüzdesinin sigortacı tarafından tazmin edilmeyeceğini genel şartlara göre düzenleyebilmektedirler. Sigorta şirketi tarafından hasarın belli bir kısmının, sigorta ettirene paylaştırılmasına karşılık sigorta ettirenin ödeyeceği primden de indirim yapılmaktadır. Dolayısıyla, sigorta ettirenin hasar anında alacağı tazminat miktarını etkileyecek muafiyet ve müşterek sigorta uygulamasının avantaj ve dezavantajlarının sigorta ettiren tarafından çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

ewren
28/03/2008, 11:31
Arkadaşlar bende sigortacıyım bilmek istediğiniz kafanıza takılan bişey olursa yardımcı olabilirim ayrıyetten plaka ve ruhsat takibide yapıyorum arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum verdiği bilgilerden dolayı.

anvil
08/04/2008, 15:13
kaskomun günü dolmak üzere. geçen sene koç allianz'dan 870 ytl'ye yaptırdığım kasko ücreti bu sene 700 ytl olmuş. hasarsızlıktan dolayı daha düşmesi gerekmiyor mu?

fatihhhh
05/05/2008, 11:58
benimde kaskomun günü doluyor.
arabayı sıfır aldığımda (2007 grande punto 5 kapı 1,3 mj) 1180 ytl olan kaskom, bu yıl, birisi 930 diğeri , 715 ytl teklif verdi.
ne yapacağımı bilemiyorum.
keşke kaskodan anlayan arkadaşlar ve site yönetiminin de katkılarıyla, tüm üyeler bir şirketle anlaşsa, hem fiyatı makul olsa, hem de gerekli herşeyi kapsasa.
böyle bir aktivite yada kampanya olamazmı?
paylaşım adına üyeşerine çok yararlı olan bi site. Bu konudada çalışmalar yapsa, yüzlerce üyesini çooook memnun etmiş olur.
şimdidien iyi çalışmalar dilerğiyle.
hoşkalın.

fatihhhh
16/05/2008, 09:54
16,05,2008 de kaskomun 2. senesi başlıyor. güven sigortadan yaptırdım. 26,000 ytl araç değeri üzerinden yaptırdım.. platin aket denilen kasko.
göze çarpan özellikleri:
1-full kasko die tabir edliliyo. yani deprem sel terör ...vs teminata dahil.
2-hiç muafiyet yok(diğer kaskolarda değişik oranlarda muafiyet uyguluyorlar. yani depremde % 5 muafiyet olursa deprem de hasarların % 5 i kesinlip kalan para size veriliyo.
3- en güzel tarafı ve benim de bu kaskoyu tercih etme sebebim: aracın değerini % 5 ine kadar olan küçük hasarları senede 2 den fazla olmamak üzere kaskonuz delinmeden tamir ettirebiliyorsunuz.
en önemli mevzu: kaskoda standart bi ücret yok, ne kadar bastırrısanız o kadar fiyat indiriyorlar. ben nefret ederim pazarlık yapmaktan ama bunu gördüm.
************************************************** ****benimm size sorum:benim aracımın kasko değeri tramerde 27,000 ytl den başlıyodu. ben kaskom ucuz olsun die 26,000 ytl den yaptırdım. 2007 model grande punto 5 kapılı 1,3 multijet DYNAMİC+ konfor paker li aracımı 26 yerine 27 den mi yaptırsaydım acaba?

fatihhhh
16/05/2008, 09:55
o kadar şey yazmışım kaskomu kaç ytl ye yaptırdığımı yazmayı unutmuşum :)
560 ytl 2 taksit. güven sigorta platin paket.

chn73
29/06/2008, 23:20
benim merak ettiğim;bir kazaya karıştım ve ben 8 de 8 kusurluyum,kaskoyu hiç devreye sokmadan benim trafik sigortası karşı tarafı,karşı tarafın sigortası benim hasarı öder mi.bu konuda bilgisi olan birisi varsa lütfen bizi bilgilendirsin.çünkü % 60 hasarsızlık indiriminde olsam dahi kasko primleri can yakıyor.kaskoda taban 400 ytl diyip her sene bu parayı benden tahsis ediyorlar.adam 37000 ytl lik bir araca ilk defa kasko yaptırınca 650 ytl ödeyip benden % 60 hasarsızlık indirimine rağmen 400 ytl alıyorlarsa kendimi keriz hissediyorum.

06kaymak
29/06/2008, 23:24
odemez....kusurlu ısenız karsı tarafın hasarını sızın trafık polıcenız oder...sızın hasarınızı kendı kaskonuz oder....

CesSpOoL
06/07/2008, 01:01
Ben eski aracımda kaskomu anadolu sigortadan yapmıştım 980 ytl ye ve hiç pişman olmadım bir defa çok küçük bir tarfik kazası yaptım servise aracın yapıldığı gün teslim onayı veridi. . o ana kadar ikame aracım verildi.. kapıma getirdiler ve kapımdan aldılar.. şimdi puntomu da ordan kaskolatıcam pazartesi günü nakit 930 8 taksit 980 ytl ve mükemmel hizmet.. başka yerlerden fiyat almadım ama sanırım bu fiyatın çok da altına inmez..

o kadar şey yazmışım kaskomu kaç ytl ye yaptırdığımı yazmayı unutmuşum :)
560 ytl 2 taksit. güven sigorta platin paket.

hehe bende 930 dan aşağı kimse yapmaz heralde diyodum : ) sizin yüksek oranda bi indiriminiz mi var ? neden bu kadar uygun ?

tolgaank88
06/07/2008, 10:00
okan ben 2007 active aracıma 1100 ytl ye yaptırmıştım anadolu sigorta,seninki iyi bi fiyata benziyor,araç kaç model???

fatihhhh
13/07/2008, 23:25
benimkinde % 30 hasarsızlık inidrimi vardı, geri kalan indirimler abudik kubidik indirimlerdi. ben pazarlık yapmayı sewmediğim ve beceremdiğim halde bu fiyata çekebildim, ama erzurumdaki tüm sigortaları tek tek aradım ve fiyat aldım en ucuz verenlede pazarlık edince böyle oldu.
standart fiyat olmamasından nefret ediyorum, pazarlık yapmaktan daha da çok nefret ediyorum. keşke pazarlık denen illlet ortadan bi kalksa da hepimiz huzurla alışverişimizi yapsak

pdr42
14/07/2008, 00:12
bende 650 ye yaptırmstım. arkadaslar 9 taksit 2 yılık indirim vardı aksigorta

CesSpOoL
14/07/2008, 00:24
okan ben 2007 active aracıma 1100 ytl ye yaptırmıştım anadolu sigorta,seninki iyi bi fiyata benziyor,araç kaç model???
Anadolu bana bir indirim daha yaptı üstelik haberim yoktu kız sonrsadan arayıp söyledi Okan bey 870 ytl /10 ay yaptık diye.. hasarsızlığım felan yoktu.. ama eski aracımda anadoludan kaskoluydu. 350ytl lik bir hasar oluşmuştu eski paliomda

fatihhhh
30/08/2008, 09:23
güven sigortadan yaptırdığım platin paket hakkında bir uyarı yapmak istiyorum.
aracın %5 ine kadar olan küçük hasarları kaskonmuz delinmeden tamir ettirebilme özelliği, gelecek yılda güven sigortadan yaptırırsanız varmış. başka bi sigortadan yaptırırsanız kaskonuz deliniyormuş haberiniz olsun.
ben bunu sol aynam kırıldıktan ve güven sigortanın kaskosundan yaptırmaya teşebbüs ettikten sonra öğrendim.
tabi vazgeçip vebimden ödedim 40 ytl için kaskomu deldirmeyeyim.
platin paket yerine standart paket yaptırsaydım keşke pişman oldum. bu aptal platine fazladan 100 ytl felan verdim hiç bi işime yaramayacak yazık oldu anlayacağınız.
ray sigortada da buna benzer bi aktivite var. 1500 ytl ye kadar olan hasarları kaskonuz delinmeden karşılıyoruz diyorlar. gerçektende öyle ama gelecek yıl kaskonuzu ray sigortadan yaptırmak koşulu ile bu drum böyle. başka bi sigorta şirketine geçerseniz kaskonuz delinmiş oluyor haberiniz olsun!

erhan
30/08/2008, 09:49
haliyle her sigorta şirketi müşteri kaybetmek istemez. bu nedenlede müşterileri kendisine bağlayacak çeşitli formüller bulurlar. bu firmaların yaptığıda bunun aynısı.

ERDNES
10/09/2008, 19:31
arkadaşlar benim bir sorunum var 2006 model grande puntoma trafik polisi araç muayenesi yapılmamış diye ceza kesti. soru 1 . 2006 model aracımın araç muayene süresi nezaman biter? soru 2. bu aşamadan sonra ne yapmalıyım (aracımın trafikten men olması için 5 gün süre verip araç muayenemi yaptırmamı söyledi). yasal haklarım konusunda bilgi rica ediyorum.

microab
10/09/2008, 19:46
ruhsatta ilk muayene geçerlilik süresinin yazması lazım

ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ AÇILMASI, İŞLETİLMESİ VE ARAÇ MUAYENESİ HAKKINDA YÖNETMELİK (https://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/22002.html) burada merak edilen hususlar var arkadaşım

ilk muayene geçerlilik süresi 3 yıl olmalı...

Stalker
25/12/2008, 23:06
Yeni yaptımayı düsündügüm kasko policesindeki ihtiyari mali mesuliyet teminatı 100.000 YTL ve policede bana maliyeti 60YTL. Sizce 100.000 biraz fazla deilmi? Yukarda dendiği gibi 50.000 sanki yeterli gibi geliyo. Sonucta trafik sigortası bir bölümünü veriyor ve 8/8 kusurlu bir bicimde mercedes E200'ü yada BMW X5'i pert olasığı cok mudur? :)
Bunun dışında arkadaşlara asistans ve mini onarım klozlarını öneririm, ikisi de iyiki kasko yaptırdım dedirtir insana :D.

Herkese kazasız sürüsler.

Buremir
26/12/2008, 01:27
Yeni yaptımayı düsündügüm kasko policesindeki ihtiyari mali mesuliyet teminatı 100.000 YTL ve policede bana maliyeti 60YTL. Sizce 100.000 biraz fazla deilmi? Yukarda dendiği gibi 50.000 sanki yeterli gibi geliyo. Sonucta trafik sigortası bir bölümünü veriyor ve 8/8 kusurlu bir bicimde mercedes E200'ü yada BMW X5'i pert olasığı cok mudur? :)
Bunun dışında arkadaşlara asistans ve mini onarım klozlarını öneririm, ikisi de iyiki kasko yaptırdım dedirtir insana :D.

olmaz diye birşey yok biliyorsunuz dediğiniz araçların pert olmasıda mümkün birden çok araca çarpıp ağır hasar vermenizde mümkün buda o iki markadan birinin pert olmasından daha pahalıya mal olabilir üşenmeyin ne olur sonuçlarına katlanamayacağımız ihmallerde bulunmayalım

istugu
28/12/2008, 17:28

100.000 banada biraz fazla geldi. ama yaptırma demiyorum:surprise: sonra olmayacak şey olur. Ne derler yüzde bir gerçekleşince yüzde doksandokuzdan büyük olur diye. :thumbup1: 50.000 in pirimi ile arasında fazla fark yoksa kaçmaya deymez derim. Kazasız sürüşler. ihmaller can yakar. Ben önceki arabamın kaskosunu şehir dışında telefonla yapmıştım. Allahtan yaptırmışım 3 gün sonra dönerken güzelim Nissan Almeram pert olmuştu. o beş dakikalık telefon bana 18-19.000 YTL kazandırdı.

Genius
28/12/2008, 20:16
KASKO İLE İLGİLİ EN SON GELİŞME !!!!

Aracının satışını aldıktan sonra 5 ay içerisinde kaskosunu yaptırmayanlar kasko şirketlerinde poliçe düzenleyemiyorlar. Bu sistem yeni çıktı, yaşlı arabalar için bir sorun olmuyor ama modeli yüksek arabalarda problem oluyor. 2006 1.6 110 hp Pug 307 için Allianz sigortada 2.500 ytl civarında bir fiyat çıktı. Axa'dan poliçe bile kestiremedik, bilginize...

HasanAliz
28/12/2008, 20:57
GP 1,4 starjet dinamik 95 HP 2006 model aracımı anadolu sigortadan birleşik kasko sigortası yaptırdım.1160 TL *8 taksit.

06kaymak
28/12/2008, 22:17
GP 1,4 starjet dinamik 95 HP 2006 model aracımı anadolu sigortadan birleşik kasko sigortası yaptırdım.1160 TL *8 taksit.

bıraz pahalı geldı bana....

microab
29/12/2008, 00:30

Çok fazla miktar.

Hasarsızlık yok sanırım ...

HasanAliz
23/02/2009, 13:18
benim üzerime yapılan ilk kaskodur ( hasarsızlık vs indirimi yok)

pdr42
05/03/2009, 21:11
Öğretmen indirimi var Koç Allianz da %10 Haberin olsun pdr

tesekkürler biraz gec oldu ama . birde su konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim.
guvenilir kasko firmaları hangileri .. sıkıntı yasadıgınız firmalar hangileri
ben 3 yıldır aksigorta dayım memnunum. kaza oldugunda cekici gonderdiler artı kiralık araba verdiler sıkıntı yasamadım. bu yuzden aksigorta tercihimdir. tabi sizlerin fikirleride onemli
koc alianza baktıgımda fiat kasko baslıgı altında kiralık arac icin soyle biribare var
Bu hizmet sadece Allianz ile Fiat Kasko anlaşması olan yetkili Fiat servislerinde verilecektir.
ben aracımı baska serviste yaptırdıgımda kiralık arac hizmetinden faydalanamıyacagım anlamına mı geliyor bu

HugemaN
12/03/2009, 22:23
bilgilendirmeler çok güzel ellerinize sağlık

ozo21
10/07/2009, 19:22
arkadaşlar bir sorum olacak size ben 2007 de bir araç aldım ve aracın zorunlu trafik sigortası yapılıydı daha sonra arabayı sattım ve şuan 2-3 ay sigortası geçti aracın haliyle sigortanın cezası bana ait ben ceza olarak 30-40 beklerken bana 260 tl fiyat söylediler yani normal ücret 160 cezası 100 tl neden bu kadar oldugunu anlamadım başlarda bana 2005 ten beri yapılmadıgını söylediler gidip poliçeye baktıgımda aracın plakası 06 iken 21 yazılmış böyle bir hata yapıldıgı için sistemde görülmüyor galiba bunu düzeltme imkanı var mı yoksa 100 tlyi seve seve verecekmiyim