PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergeler Sapıttı !

aykuting
19/09/2009, 03:41
Bu gece Kdz.Ereğli'den Zonguldak'a iftara gittik araçda 5 kişi idik geriye dönerken alış veriş merkezi Demir Parka uğradım, gezdik, dolaştık biraz, orada yaklaşık yarım saat durdukdan sonra, araça geldiğim de kontağım actım araçı çalıştırdım, baktım göstergeler sapıtmıs yakıt ışığı yanım sönüyor ibre hiç kımıldamıyor, anormal bi durum var yani, stop ettim araçı bi daha kontak açtım ve aynı ama araç çalışıyor hareket edebiliyorum, hareket ettirmeden stop ettim ve aklıma yakıt deposunu acmak geldi nedense, sanki hava yapmıs gibi depo pısss diye ufak bi hava attı kaputu actım anormal bişi var mı diye, herşey normal bi daha kontak açtım ve herşey normal yakıt ışığı söndü ibre yarıya cıktı, yani herşey yoluna girdi neden böle bişi oldu anlamadım biraz hız yaptım depoda ki mozot sirkilenmekden dolayı sıkışma yapmıs olabilr mi sizce... bakalım yorumlar neler olacak ?

GP COSKUN
19/09/2009, 08:20
genelde depolar doldurulduktan sonra siz bu yakıtı tüketirken deponun içinde eömişten kaynaklanan basınç sıkışma meydana geliyor
depo kapağını açtığınızda tekrar deponun içine hava girdiğinden bu sesi duyuyorsunuz
yalnız bu ses depodan hava çıkma sesi değil depoya giren havanın sesi
sorununuza gelince depodaki basınç yüzünden deponun içindeki şamandıra etkilenmiş olabilir ama kesin budur diye bir şey söyliyemem
eğer bir daha yaparsa bi servise felan gösterirsin ama kişisel tahminim arızanın sebebinin bu olduğu yönünde saygılar

ABNEW
19/09/2009, 10:55
Aykut, geçmiş olsun.Bence yazılım kaynaklı da olabilir, ya da akü kaynaklıdır (zayıflık - kutup başı bağlantıları)

boyalikedi
19/09/2009, 13:04
selam Aykut, Öncelikle geçmiş olsun, eski opel Corsam da yakıt ibresi sürekli sıfırdaydı. Servise götürdüğümde şamandıranın deponun dibinde gezdiğini gördük. Bende Çoşkun Bey e katılıyorum arıza yakıt şamandırasından kaynaklı olabilir. Çünkü anladığım kadarıyla sadece yakıt göstergesi sapıtmış.

aykuting
19/09/2009, 14:39
Öyle bi durum ki arkadaşlar göstergelerim normanl değil yani araç calıştıkdan sonra gösterge panosunda ki ışıkların sönmesi gerekenler sönmedi mozot ışığı yanıp söndü ibre kalkmadı araç çalıştı hareket edebiliyorum airbag ışığıda yandi söndü bişiler oldu, su an ise hersey normal hiç bi sıkıntı yok sadece depo kapağın actım kapattım, birde yalandan yere kaput actım herşey yoluna girdi.