PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj pedalından gelen ses

ERDİ
18/09/2009, 03:23
Uzun zamandır aracımın debriyaj pedalına bastığımda kapı gıcırdamasına benzer bir ses geliyor servise götürdüm pedal yağlandı ama yinede ses kesilmedi napmam lazım

ABNEW
18/09/2009, 04:13
Erdi, belki yay veya benzeri mekanizmada bir problem vardır.Hatta paspas uçları bile ses ve takılmalara sebep olabilmekte.Sonuçta servis problemi gidermek durumunda...

clax22
18/09/2009, 08:40
benim eski arabamda gelirdi o bahsettiğin ses ama servis birtürlü çözemedi o gıcırdama sorununu neyseki puntoda böyle bir problem henüz yok inşallah olmaz cok rahatsz edici bir durum bence

htozturk
18/09/2009, 11:39
Evet. Bu sorunun tipkisi bendede var. Ve deliriyorum bu sese. Yalniz bu ses benim arabada biner binmez olmuyor. Biraz kullandiktan sonra basliyor. Sanirim isinan birseyler var debriyaj pedalinin oralarda.

berkkk
18/09/2009, 15:26
aynı sorun bende de var

GP COSKUN
18/09/2009, 16:32
debriyaj pedalının gıcırdaması yağsızlıktan olur bir daha yağlat belki tam anlamıyla gıcırdama olan yeri yağlamadılarsa bu yüzden sorunun devam ediyordur

h k
18/09/2009, 16:33
klasik Fiat sorunu.

bende de var . genelde paliolarda olurdu bu ses ama puntoyada sirayet etmis anlasilan.

ERDİ
18/09/2009, 18:04
evet en iyisi tekrar gitmek servise gidip gelmekten çalışanlarla kanka olduk :))

ACTOROFTHEROAD
18/09/2009, 19:46
ben de de var önemsiz bırseydır dıye konusunu bıle açmadım ama sinir bozuyor:(

xmen
18/09/2009, 20:14
evet en iyisi tekrar gitmek servise gidip gelmekten çalışanlarla kanka olduk :))

hangi servise gidiyorsunuz ?

ERDİ
19/09/2009, 00:26
hangi servise gidiyorsunuz ?

Mahmutbeyde erkay ya gidiyorum

ERDİ
19/09/2009, 00:28
ben de de var önemsiz bırseydır dıye konusunu bıle açmadım ama sinir bozuyor:(

aynen ya bende sinir oluyorum ses dışardanda duyuluyor

kara kız
19/09/2009, 11:16
arkadaşlar servise gidip değiştirilmesini talep edin aynı ses bendede vardı..yayını yağladılar ama ses artarak devam etti
daha sonra pedalı değiştirdiler..sorun ortadan kaltı..usteleyın..ama yanlız bi durum varr pedala bastığnızdan aracın altından gelen kılık kilık gwlwn sesle karıştırmayın lutfen..bazı arkadaşlar yazmıss dısardan bile geliyorr diye.buyuk ıhtımaledısardan gelen ses pedala bastığımızda debriyajın baskı balatayı ayırma sesidir...

GP COSKUN
19/09/2009, 11:29
arkadaşlar servise gidip değiştirilmesini talep edin aynı ses bendede vardı..yayını yağladılar ama ses artarak devam etti
daha sonra pedalı değiştirdiler..sorun ortadan kaltı..usteleyın..ama yanlız bi durum varr pedala bastığnızdan aracın altından gelen kılık kilık gwlwn sesle karıştırmayın lutfen..bazı arkadaşlar yazmıss dısardan bile geliyorr diye.buyuk ıhtımaledısardan gelen ses pedala bastığımızda debriyajın baskı balatayı ayırma sesidir...

onurcum açıklaman için teşekkürler ancak
baskı balata ayırma sesi diye bir ses duyamazsın bunuda düzelteyim
baskının oradan anca duyabileceğin bilya sesi ve balatanın perçinlere kadar bitmesiyle meydana gelebilecek sürtünme sesidir
saygılar

ERDİ
19/09/2009, 13:22

hayır arkadaşım aynı ses taa dşardanda duyuluyor arabamı parkettim arkadaşta dışarda duruyordu park işlemi bittikten sonra aracı stop edip vitese takmak için debriyaja bastığımda arkadaşım bu ne sesi diyince dşardanda içeri gelen sesin aynı ses olduğunu çözdük hatta kapıyı açıp pedala basınca da o ses geliyor senin dediğin o kilık sesinide biliyorum dışarı gelen ses kilık sesi değil bundan kesinlikle eminim

KaGaN
20/09/2009, 21:44
al sana bir kronik problem daha :P:P:P:P :D:D:D:D şaka falan ama aynı ses bendede var müziği açıyorum ve bıkkınlık gelen sesleri duymamaya çalışıyorum :S

detay1993
25/09/2009, 14:16
evet arkadaşlar bu ses bende de var ve hala sorunu çözemedik kesin depriyaj diyorsanız onu değiştirmek ne kadar mal olur

ERDİ
20/10/2009, 12:55
Sorun sonunda çözüldü arabayı dün sabah servise bıraktım debriyaj pedalı ve debriyaj merkezini tamamen söküp yağlamışlar sorun şimdilik çözüldü hiç ses gelmiyor işlem baya uzun sürdü sabah 10 da bıraktım akşam 4 te aldım

Aynı sorundan şikayetçi olan arkadaşlar mahmutbeydeki erkay otoyla irtibata geçsin Erol bey yardımcı olacaktır

muratokay
18/12/2009, 11:53
Benim aracımda da son zamanlarda debriyaj pedalına tam basarken sona doğru bi yerde sanki çok hafif bir sürtünme/takılma hissi gibi bir şey oluyor. Ama sürüşte herhangi bir problem yok (yani titreme gibi sorunlar yok). Pedalı yağlatmam mı gerek sizce?

sertaç
18/12/2009, 15:45
Benim aracımda da son zamanlarda debriyaj pedalına tam basarken sona doğru bi yerde sanki çok hafif bir sürtünme/takılma hissi gibi bir şey oluyor. Ama sürüşte herhangi bir problem yok (yani titreme gibi sorunlar yok). Pedalı yağlatmam mı gerek sizce?

paspası kontrol ettiniz mi genelde paspaslar takıldığı için ses ve sürtünme oluyo.

muratokay
18/12/2009, 18:48
paspası kontrol ettiniz mi genelde paspaslar takıldığı için ses ve sürtünme oluyo.

evet paspası çıkarıp denedim yine var, paspastan değil. bazen daha fazla hissediliyor bazen daha az. yarın servise uğrayıp yağlamalarını isteyeceğim

lionT-JET
18/12/2009, 18:53
pedal mekanızmasının sokulup degısmesı gerekıyormus?yaglamayla cozulmuyor.benım dobloyu yaglat yaglat ensonunda degıstırdıler ve sesten kurtuldum:)

plastro
20/12/2009, 20:38
Bendede aynı ses var bakıma gittiğimde bende göstereyim

Gökhan Can
22/12/2009, 16:48
Aynı dert bendede var.Daha once gaz pedalından acayip bir ses gelıyordu gıcırtı onu yaptırdım kalorifer boruları gaz pedalına sürtüyormuş nasıl oluyorsa artık o sesi kestiler izalasyonla.Şimdide debriyaj basladı garip garip sesler çıkarmaya..

M@GIC
26/12/2009, 18:56
aslında servis çok pratik şekilde çözüme ulaştırır.
Bu sesi sende giderebilrsin. Debrajın arkasındaki mekanik aksama (yağ vb.) yağlayıcı sprey sıkarsan gıcıırdamayı kesmiş olursun. tek dikkat etmen gereken nokta padallara gelmemesine özen göstermelisin. eğer gelmişse alkol ya da türevi temizleyici maddelerle temizlersin sıkıntı kalmaz.

muratokay
30/12/2009, 11:53
aslında servis çok pratik şekilde çözüme ulaştırır.
Bu sesi sende giderebilrsin. Debrajın arkasındaki mekanik aksama (yağ vb.) yağlayıcı sprey sıkarsan gıcıırdamayı kesmiş olursun. tek dikkat etmen gereken nokta padallara gelmemesine özen göstermelisin. eğer gelmişse alkol ya da türevi temizleyici maddelerle temizlersin sıkıntı kalmaz.

Bu yağlayıcı spreylerden ben de aldım. Acaba tam olarak nereye sıkmalıyım? Bu sabah biraz baktım ama yay gibi bi mekanizma göremedim. Pedalın arkasını görmek çok zor. Ben de pedalın arkasından yukarı doğru körlemesine sıktım biraz. SOnra pedal sanki yumuşadı . Yay tam olarak nerde bilen var mı? Bi dahakine özellikle oraya uygulayayım.

M@GIC
30/12/2009, 11:58
yayın tam olarak bende nerede bilmiyorum. eski aracımda vardı onda sorunu bu şekilde çözmüştüm. Pedalda hafif de olsa bir yumuşama oluyor.
Birazdan aracın başına gidecem pedallara bir göz atayım.