PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet Göstergesi (Acil Yardım)

atabeyli
17/09/2009, 11:37
Arkadaşlar biliyorsunuz ben yeni gp aldım. hararet çok çabuk ortaya kadar geliyor acaba bir sorun mu var?

GP COSKUN
17/09/2009, 11:54
hayır hiç bir sorun yok aksine böle olması en güzeli
bunu sağlayanda termostat adını verdiğimiz parçadır
motorunuzun sıcaklığı belli bir değere ulaşana kadar su dolaşımını durdurur
içindeki civa sayesinde belli bir sıcaklıktan sonra termostat civa yardımıyla açılır ve motorda soğutma suyu dolaşmaya başlar
termostatlar yazlık ve kışlık olarak derecelerine görede kendi aralarında ayrılırlar

atabeyli
17/09/2009, 14:11
bilgi için teşekkürler

lionT-JET
17/09/2009, 14:30
merhaba bır sorun yok 2-3 dakıkada ortaya gelıyor.hayırlı olsun.

ABNEW
17/09/2009, 16:38
Arkadaşlar biliyorsunuz ben yeni gp aldım. hararet çok çabuk ortaya kadar geliyor acaba bir sorun mu var?

Hararetin ortaya kadar (olması gerektiği yer) çabuk gelmesi, kullanım ve hava-motor sıcaklığına bağlıdır.Yazın ibre daha kolay yükselir.Kışın ise doğal olarak daha yavaş hareket eder.Motoru yeni durdurduysanız yine normal sıcaklığa çok çabuk ulaşılır.Bence herhangi bir problem yok

Eğer soğutma suyunda eksiklik ya da sistemde bir kaçak, müşür-fan arızası gibi durumlar varsa o zaman dikkatli olmak gerekir.Bu durumda da zaten ibre daha da yükselir ve sorunu bizlere gösterir...

Moosty
17/09/2009, 17:39
Süper bir şey bu ya, GP nin en sevdiğim taraflarından birisi de bu, ideal sıcaklığa hemen geliyor. Problem yok. Motor ömrü açısından çok güzel bir şey.

Ama ilk seferinde beni de korkutmuştu, arabayı çekip bir süre rölantide çalıştırmıştım, hiç fan sesi yok, motor da sessiz sakin çalışınca normal olduğunu anladım.

alpimmm
17/09/2009, 23:40

olması gereken oluyor panik yok :)

Erdem Bozdağ
18/09/2009, 00:52
bi de kışın şu dizeller çabuk ısınsa ne gzel olur ya :)

aykuting
19/09/2009, 03:50
AH ahh ahh keşke bizinkide hemen yükselse:D:D kIşın suyumu azaltsak ne yapsak:D

makineman
19/09/2009, 06:11
bi de kışın şu dizeller çabuk ısınsa ne gzel olur ya :)
İşe giderken 10 km yol alıyorum ibre ortaya gelmemiş oluyur hala. Napalım dizeli seven soğuna katlanır. :hmm:

GP COSKUN
19/09/2009, 08:23
evet evet bunu bi kaç defa gördüm kışın
ben sıcacık camlarımda buhar kalmamış ilerlerken dizel bi geliyo
zavallım tir tir tiremiş zaten bütün camlar buhardan bi şey göremiyo
utancından kafasını çevirip bakamıyo
benzinlinin gözünü seveyim

musa77
20/11/2009, 20:05
ben yeni aldım dizel gp hararet göstergesi canımı çok sıkmıştı şimdi rahatladım çok teşekkürler.kazasız günler dilerim.

GP COSKUN
20/11/2009, 21:13
arabadan arabaya değişiyor tamamen yapı meselesi. tdi çok çabuk yükseliyor. multijet orta hızda, hdi ler bana kalırsa çok geç. benzinlilerse genelde ortaya gelmiyor ortanın biraz altında oluyor.

ayrıca özellikle dizelde çalıştırıp ne kadar çok basılırsa tık diye ortaya geliyor. palio benzinli vardı onla basınca o kadar çabuk yükselmiyordu

cihan hararet göstergesinin nereye kadar yükseldiği termostatın kaçlık olduğuyla ilgili
90 lık termostatlarda ibre tam ortada duruyor bu benim ve arkadaşların araçlarındada aynı benzinli dizel fark etmiyor
ama sizin oralar gibi sıcak yerlerde 72 lik veya 80 lik termostat kullanıyorlar
ozaman ortanın biraz altında kalıyor ibre
dikkat edersen daha sıcak yerlerde arap ülkeleri gibi mesala araçlarda hiç termostat olmuyor vaya boş termostat takıyorlar ki motor çalışır çalışmaz soğutma suyu motor da dönmeye başlıyor ve hararet yükselmiyor

GP COSKUN
21/11/2009, 00:17
Yaw sizin oralar diyorsun da kars da başka gp adanada başka gp mi satıyorlar :)

cihan yazdıklarıma gözden geçirirsen farklı gp ler satılıyor demedim
sadece termostat dereceleri farklı olabilir dedim
bunuda senin yazdığın mesajda ki (benzinlilerse genelde ortaya gelmiyor ortanın biraz altında oluyor.)cümlesine karşılık yazdım
aşağıdada benim arabamın hararet göstergesinin nerede durduğunu incelersen demek istediklerimi anlayacaksın ::) 1,4 77 bg benzinli

Punto_Can
21/11/2009, 12:11
cihan yazdıklarıma gözden geçirirsen farklı gp ler satılıyor demedim
sadece termostat dereceleri farklı olabilir dedim
bunuda senin yazdığın mesajda ki (benzinlilerse genelde ortaya gelmiyor ortanın biraz altında oluyor.)cümlesine karşılık yazdım
aşağıdada benim arabamın hararet göstergesinin nerede durduğunu incelersen demek istediklerimi anlayacaksın ::) 1,4 77 bg benzinli

+1000 benim diğer benzinli gp de tam ortaya geliyo, antalyalı bi arkadaşın gp'sinde de tam ortaya gelmediğini farketmiştim.

agabey3838
21/11/2009, 14:52
bende 10 km yol gidince anca kendine geliyor hararet! keşke dizellerde benzinli gibi çabuk ısınsa

cesur
23/04/2012, 13:18
bendeki araç panelinde bu gösterg c de kalıyor sürekli ama önceden hep ortadaydı ilk yıl bakımı yapıldı C ye geldi çok yavaş yavaş yükseliyor bazende hiç yükselmiyor . seviye düşük anlamına mı geliyor napmalıyım bilen söylesin lütfen

halils2
23/04/2012, 22:49
servise bir gösterin araç çalıştığı sürece hararet yükselmesi gerek. sizin oralarda havalar nasıl bilmiyorum ama bu aylarda 10 20 km içinde ortaya gelmiş olması gerek