PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tiptronik'e Geçemiyorum!

1170
13/09/2009, 20:11
Arkadaşlar merhaba,

Siteye bugün üye oldum.1 ay önce 2007 model Fire Dynamics aldım.Yani daha çok acemi sayılırım.Bu sabah çalıştırdığımda vites otomatiğe geçmedi bir türlü.Vites topuzunu 1-2 sn sola doğru tuttuğunuzda otomatiğe veya düze geçiş yapabiliyorsunuz.Ama stop edip yeniden defalarca çalıştırıp denememe rağmen otomatiğe geçiş yapmadı.Herhangi bir ışık veya arıza mesajı da yazmıyor.Bilgi ekranında Auto yazısı çıkmıyor.Sebebi ne olabilir veya nasıl düzelir fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Yoksa yarın servise götürmek zorunda kalacağım.
Teşekkürler..

berkeraaa
13/09/2009, 20:23
öncelikle merhabalar...keşke kısaca kendinizi bir tanıtsaydınız yada bir isim bilgisi falan verseydiniz...
Sevgili 1170 ; aracınızı 2. el almışsınız ve yıpranmış bir araç olma ihtimali var..Bu hatayı 2 sınıfta incelediğinizde mekanik yada yazılımsal hata olma ihtimali var.Bana kalırsa hata yazılımsal olmalı çünkü herhangi bir arıza sinyal lambasının yanmadığını belirtmişsiniz.Servise uğramak en doğru yol olacaktır sanırım....

1170
13/09/2009, 20:39
Teşekkür ederim Berker Bey.
Adım Sinan :) İstanbul'da yaşıyorum.Yöneticiyim.
Aracın durduk yerde böyle bir arıza vermesi çok şaşırtıcı.İnşallah sorun kolayca çözülür.Garantisi devam ettiği için ücret istemez servis diye tahmin ediyorum.

berkeraaa
13/09/2009, 23:51
Sinan bey ; eğer arızanın kullanıcı hatası olmadığı kanısına varırlarsa elbette garanti yada uzatılmış garanti ile onarımını yapacaklardır..Hatta forumu biraz incelerseniz bazı kronik hatalar mevcut bunlar aracınızdada varsa bunlarında onarımını yaptırabilirsiniz....

orho
30/09/2009, 14:29
selam merhaba benim adım orhan bu gün üye oldum 2009 model Grand pun to almak istıyorum 1.3 90 HP ve Dynmiec olanından km side en fazla 13000 kilometre de falan bakacam bunun için butcem de max:27000TL peşin siz ce bu miktara bulabilirmiyim ve punto hakkında performans ve vites geçişleri hakkında bilgi verirmisiniz?şimdiden teşekürler

lionT-JET
30/09/2009, 18:18
gecmıs olsun.aracınız garantıdedır ınsallah.servıse gıdıp bır bılgısayara baglatıp yazılım guncellemesı yaptırın varsa bır sorun bılgısayarda cıkması lazım,yanlız arıza verdıyse kontagı kapatmadan hemen servıse gıtmelısınız sorunu teshıs ederler,kapatırsanız arızada kendını resetlıyecegı ıcın arızayı goremezler.vıtes degıstırme robotunada bır baktırın.

GP COSKUN
30/09/2009, 23:03
muhtemelen vites değiştirme motorunda elektronik bir arıza meydana gelmiş olabilir
ama böyle cevaplar aramak size bir fayda sağlamaz mutlaka servise gidip gösterin derim