PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Grande Punto Aldım. Bir Sorum var?

atabeyli
13/09/2009, 15:49
Arkadaşlar ben sıfır gp 1.4 dynamic aldım ilk kaç km. yavaş ve fazla yüklenmeden gitmem gerekiyor. ayrıca ilk sürüşlerle ilgili tavsiyeleriniz neler acaba.

no_fear
13/09/2009, 16:02
oncelıkle hayırlı olsun kazasız surusler yenı motorlarda artık rodaj donemı olmadıgı soylenır ama ben ıkıncı sıfır arabamı aldım ıkısınde de ılk 1000km kadar 3000d/dk gecmemeye calıstım gectıysemde uzun surelı gecmedım ondan sonrakı donemlerde motoru acmak ıcın yavas yavas dewır ve surat arttırımına gıttım.

atabeyli
13/09/2009, 16:09
cevap için teşekkürler ben ilk 500 km. yi bitirdim. bayramda yollarda 1000'i de deviririm hayırlısıyla. klimayı da çok kullanmamam söylendi ilk başlarda bu ne kadar doğru acaba?

ABNEW
13/09/2009, 17:35
Mustafa aracın hayırlı olsun.Artık günümüzde o eski katı rodaj kuralları bulunmasa da ilk 1000-2000km boyunca çok yüksek devirlere çıkmamanı öneririm.Yeni aracı gerek hızlanmada gerekse yavaşlarken fazla zorlamamak en güzeli.Yine ilk km lerde aracın özellikle yağına ve diğer sıvılarına bakmanı öneririm.İlk km lerde yağ eksiltme fazla olabilir.Fabrika tüm sıvıları minimum seviyede eklediğinden bir sıkıntı olabilir,

Klimayı ilk km lerde kullanmamak gerektiğini yeni duydum.Bence gerekli birşey değildir bu.Ancak yüksek devirde değil de rolantide klimayı çalıştırmak daha doğru bence.Sadece ilk km lerde değil, her zaman,

Kazasız sürüşler...

aykuting
13/09/2009, 18:17
hayırlı uğurlu olsun

chngrrrrrr
13/09/2009, 18:27
hayırlı uğurlu olsun ALLAH KAZA BELA VERMESİN

clax22
13/09/2009, 19:03
hayırlı olsun kardeş öncelikle bende nisan ayında aldım arabamı valla rodaj modaj hiç takmadım ilk günden beri veriyorum deviri araca.nasıl alışırsa öyle gider die düşünüyorum motoru açsın braz ağaç yaşken eğilir misali :)

ocean_1919
13/09/2009, 23:43
Ben rodaja uyulması taraftarıyım. Sonuçta ısınmadan koşamayız:) araç yeniyken o hevesle 1500km nedir ki hemen dolar zaten.
Klima konusunda ise motor soğukken çalıştırmayın derler(motora yük bindiği için). Motor biraz ısındıktan sonra çalıştırmak daha faydalı sanırım.

xcruelx
14/09/2009, 12:17
Arkadaşlar ben sıfır gp 1.4 dynamic aldım ilk kaç km. yavaş ve fazla yüklenmeden gitmem gerekiyor. ayrıca ilk sürüşlerle ilgili tavsiyeleriniz neler acaba.

Arkadaslar rodaj olmadıgı söleniyor her zaman. sadece ilk çalıştırmada motor sogukken yüklenmeyin yeter. ilk zamanlardan 3000 geçmemek bilmiyorum ama çok zor benim mekanımda . Aracımıa alalı 4 ay oldu. ilk ay sadece 5000 üstüne cıkmamak için bir çaba sarf ettim. Bir sıkıntıda görmedim.
Bana bu iş garip geliyor. bir ksım rodaj diyor. Bir kısımda motor sağır kalmış bas diyor.Motoru aç diyor. Ben bunu anlamadım. Ozaman rodaj uymadan basalım motor daha cabuk açılsın.

alpimmm
15/09/2009, 00:04
Arkadaslar rodaj olmadıgı söleniyor her zaman. sadece ilk çalıştırmada motor sogukken yüklenmeyin yeter. ilk zamanlardan 3000 geçmemek bilmiyorum ama çok zor benim mekanımda . Aracımıa alalı 4 ay oldu. ilk ay sadece 5000 üstüne cıkmamak için bir çaba sarf ettim. Bir sıkıntıda görmedim.
Bana bu iş garip geliyor. bir ksım rodaj diyor. Bir kısımda motor sağır kalmış bas diyor.Motoru aç diyor. Ben bunu anlamadım. Ozaman rodaj uymadan basalım motor daha cabuk açılsın.
Arkdaşım hayırlı uğurlu olsun. valla bu konuda benimde kafamı karıştırmışlardı. servis devrinde kullanın dedi. bazı bu işlerdenii anlayan arkdaşlarda araban sağırlaşır dediler. 6000 km deyim şu an. 3000 den sonra ortalama kullandım. ara sıra bastım. umarım bikaç sene sonra satarsam motor durumu çok ii değil gibi bişiler söylemezler :)

GP COSKUN
15/09/2009, 00:32
öncelikle puntoyu seçmekle en doğru kararı vermişsin
allah kazasız binmeyi nasip etsin
soruna gelince belli bir km ye kadar fazla zorlama aracını nihayetinde bir makina bütün parçaları şu anda yeni biraz birbirlerine alışmalrı için onlara zaman tanıki ilerde onlarda sana daha çok km ve zaman tanısın
sevgiler

atabeyli
15/09/2009, 21:16
arkadaşlar bilgiler için hepinize teşekkürler.
bugün hem fiattan hem da bayiden arayıp araçla ilgili bir sorunum var mı diye küçük bir anket yaptılar. tabi ki ben çok memnun olduğumu dile getirdim. sonuçta bir punto sahibiyim.

ancak arabanın gösterge konsolunun çerçevesinden gelen gıcırtı sesi beni çok rahatsız ediyor umarım zamanla parçaların birbirine alışmasıyla o ses de geçer

herkese iyi günler

(https://www.otuziki.net/)

ABNEW
15/09/2009, 21:23
Mustafa, gösterge grubunun çerçevesine (iç kısmına) yalıtım malzemesi konarak sesi kolayca kesmek mümkün.Bence bunu zamana bırakmayıp serviste hemen halledebilirsin, zırıltıdan kurtulmuş olursun :)

atabeyli
15/09/2009, 22:09
servisle görüştüm bayram öncesi mersine gittiğimde çaresiine bakacaklar.

bu arada bu forumu çok sevdim.
hemen cevap alıyorum herşeye. siteyle ilgili yapabileceğim bişeyler olursa yardıma hazırım. az buçuk webmasterliğimiz ve hosting sahipliğimiz vardır yani... ehü ehe ehüü...

SAWASH
16/09/2009, 08:40
Hayırlı olsun atabeyli, kazasız belasız kullanırsın işalah.
Bende senin model ve renkten almacam şu anda araştırma içindeyim.
Araç fiyatı olarak ne verdin hocam?
Bide Mersinden mi yoksa Hatay danmı aldın ?

atabeyli
16/09/2009, 10:40
Hayırlı olsun atabeyli, kazasız belasız kullanırsın işalah.
Bende senin model ve renkten almacam şu anda araştırma içindeyim.
Araç fiyatı olarak ne verdin hocam?
Bide Mersinden mi yoksa Hatay danmı aldın ?

aracı mersinden boranlar otomotivden aldım. ben 25 küsüre aldım. ama zam geldi. şaun 27 küsür olmuş sanırım. eğer ordaysan hiç başka yer arama direk git mezitlideki boranlar otomotive. orada onur bey var. selamımı da söyle. gerçekten çok ilgili ve iyi birisi. her türlü sorunda hep yanınızda. aklınıza takılan bişey varsa telefonla da görüşebiliriz. pm atın ararım.

SAWASH
16/09/2009, 11:29
Bugün uğricam, ilgin için teşekkürler.

hakanyilmaz
17/09/2009, 03:09
hayırlı olsun. kazasız belasız yolculuklar diliyorum.

atabeyli
17/09/2009, 10:24
iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.