PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gp mi aldım

candan
07/03/2007, 01:02
merhaba arkadaşlar,
bi araba almaya karar verdim. uzun bi süredir araştırıyorum, hem alırken hem kullanırken cebime çok zarar vermiycek bi araba istiyorum. en son gp'ye (dizel, active, 75 hp bana uydu, belki dinamic de olabilir ama) karar vermiştim ki, internet'te yazılanları okuyunca n'apıcağımı yine şaşırdım...

bana yardım edin...

iyi yönleri, kötü yönleri neler bu arabanın?
gerçekten çok sorunlu mu ? (yağ mağ akıtıyomuş, camlarda direksiyonda sürekli problem yaşanıyomuş, doğru mu?)
punto ve gp arasında ne fark var ?
pg, punto'nun devamı mı, dolayısıyla punto'nun sorunlarının da devamı mı demek bu?
hız 120-130 civarında kullanırsam, yine de güvenli olur mu ?
peki bi başka araba bana bu civarda bi hızla çarpsa gp'ye n'olur??

vs vs...

yani diyorum, eğer sorunluysa ve güvenli sayılmıycak bi arabaysa o kadar para vermiyim boşuna, gidiyim paşa paşa palio alıyım...

yardımlarınız çin teşekkürler şimdiden...

erdiyilmaz
07/03/2007, 01:28
seLamLar, önceLikLe forumumuza hoşgeLdiniz. umarım keyifli vakit geçirirsiniz burada.
grande punto, punto adının devamı ancak tasarım oLsun iç dizayn oLsun, motor oLsun normaL puntodan farkLı. yağ akıtma, cam probLemLeri hemen hemen günümüzde her arabada yaşanır cinslerden ve bazı gp'Lerde var. kendi adıma yağ akıtma yada camLarda bir prob. yaşamadım. direksiyon için se; tıkırtı burcu ayarı gerekiyor. o'nun Türkiye şartLarına göre yeniden ayarLanması gerekiyor, serviste daha ilk aLırken yapıLıyor. 5 kapı ise arka kapı koLLarı bazen probLemLi oLabiLiyor. 120-130 gibi bir sürat bence aşırı bir hız degiL. (95bg için) 160-170 arası yan rüzgarLardan çok fazLa etkiLeniyor. gp euro n'cap güvenLik testLerini 5 yıLdız üzerinden 5 yıLdızLa tamamLayan bir araç. forum'da 4-5 takLa atan araçLarın ve o araçtan burnu biLe kanamadan çıkan arkadaşLarın fotografLarı mevcut. kaza oLuş biçimine göre 50km/s biLe yerine göre süratLi oLabiLir....

paLio punto arasında ben de çok gidip geLmiştim. farkı ancak araç içine oturunca gördügüm konfor karşısında seçimimi yaptım. paLio'ya yöneLirseniz de kötü araç degiL tabii ki. kimse sizin seçiminizi degiştirmesin, içinizden hangisi geLiyorsa o oLsun.

forum'dan ulaşmak istediginiz biLgiLeri aratarak daha koLay o bilgiye uLaşabiLirsiniz. tanışma başLıgı aLtında da kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

keyifLi forumLar 8O

Little F.K
07/03/2007, 01:34
4000 kmdeyim.Yağ akıtmayı bırakın yağ eksiltemdi arabam.ne motor arızası ne yürüyen aksam arızası yaşadım.Camlarda en ufak bi gevşeme,direksiyonda milim oynama yok.

Eski kasa puntodan tamamen farklı.Ben eski kasa puntoda kullandım ama mukayese bile edemiyorum.O puntodoki sorunları hiç yaşamadım.

120-130 da gayet stabil bir arabadır.Size Allah korusun bu hızla kimse carpmasın.

özellikle İtalyan karateristiğinde bi araba olduğu için biraz sert bi süspansiyona sahip bi araba.
Birazda ufak tefek sesler olabiliyor.Ama usta bi serviste çözümü yarım saati geçmiyor.

Alp
07/03/2007, 08:20
bu bahsetmiş olduğunuz konular inanın Mercedes ve BMW de bile var
Neticede hepsi insan yapımı bu sorunların olması normal fakat bence gözü kapalı alın derim. pişman olmazsınız.

barraquda
07/03/2007, 08:37
arkadaşım merhaba..bende zamanında senin gibi böyle ikilem içindeydim ama şu anda iyiki GP almışım diyorum kendi kendime bu fiyata bu araba hiçbir markada yok...ayrıca 5000 km deyim..sadece benzin istasyonuna uğruyorum oda iki haftada bir :)

bu arada GP ci kardeşlerim dün fabrikadan 1 arkadaşa daha gp 75bg multijet active aldık..izmitte sayımız günden güne artıyor..forumada +1 ekleyeceğiz artık :)))

Mısafır
07/03/2007, 08:40
Her arabada sorunlar olur onemlı olan her soruna cozum bulunabılmesı grande puntoda cozulemeyen kronık sorun yok...
suda bı gercek surus keyfı buyuk sedan araclarda bıle yok...

Akincl
07/03/2007, 08:58
Evet,yağ akıtıyor:icon_razz:

güvenli de değil.:ok:

en güzeli dizelleri kıskandıran honda jazz

İbrahimKC
07/03/2007, 09:03

???????????????

Ryu
07/03/2007, 09:04
palio mu :poster_oops:

grande punto olmasa idi fiatın önünden bile geçmem. malüm fiat

grande farklı ve şanslısınız yakında bir buluşmamız var. gelirseniz nesaıl bişey olduğunu görür kullananların fikrinide alırsınız.

ORACLE
07/03/2007, 09:12
Gözün kapalı alabilirsin arkadaşım :ok:

Korhan
07/03/2007, 09:16
Bence al. Hazır fiyatlar da düşmüş.

GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 23.770
GRANDE PUNTO 3K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 25.770
GRANDE PUNTO 3K 1.4 STARJET 95 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 28.270
GRANDE PUNTO 3K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 30.270
GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC 27.760
GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 29.760
GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 32.260
GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 34.260
GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC 24.760
GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 26.770
GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ECC 29.270
GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 31.270
GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP ACTIVE DAB ABS AC 28.760
GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 75HP DYNAMIC 4AB ABS ECC 30.760
GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC 4AB ESP ABS ESP ECC 33.260
GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 35.260
Tavsiye Edilen Opsiyon Fiyatları Tavsiye Edilen
Anahtar Teslim Fiyatı
YTL.
15" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR) 500
SKYDOME (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR) 2.000
KONFOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR) 700
ELEGAN DERİ DÖŞEME (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 1.500
16" ALUMİNYUM JANTLAR (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 550
SÜRÜCÜ DİZ HAVAYASTIĞI (GRANDE PUNTO TÜM EMOTION VERSİYONLAR) 200
SPOR PAKETİ (GRANDE PUNTO TÜM DYNAMIC & EMOTION VERSİYONLAR) 600
DUALOGIC OTOMATİK VİTES FARKI ( GRANDE PUNTO 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE & DYNAMIC, 1.3 MULTIJET 90 HP DYNAMIC & EMOTION) 2.300
KONFOR PAKETİ: PARK SENSÖRÜ, EŞYA GÖZLÜ ÖN KOLÇAK, ELEKTRİKLİ BEL AYARLI SÜRÜCÜ KOLTUĞU, BAGAJDA 12V PRİZ

candan
07/03/2007, 09:19
ben bu arabayı sanal ortamda tanıdım, görünüşünü ve özelliklerini internetten beğendim. gerçek hayatta görmemiştim hiç. bugün sabah ışıkta dururken bi baktım yanımda gp!! ilk görüşte aşk buna diyolar işte : ))))...

çok sevdim, çok beğendim... karakteri olan bi araba... alma kararına iy'ce yaklaştım... yeter ki sorun yaşamıyım ama!!... hayatımı teknik serviste geçirmek istemiyorum... bi de araba, motor vs konularında hiç bilgim yok benim, esas korkum ciddi bi sorun olur da ben anlamam atlarım, hayati bi tehlike olur... n'apıyım korkuyorum işte ya !!

bi de, honda'ymış, vw'miş beni zaten aşar... malum arabayı alırken aileden destek oluyo da, kullanırken böyle bi destek alamam .. kendi maaşım içinden çıkıcak bütün masraflar... dolayısıyla bana motor hacmi küçük, ötv'si, vergisi, kasko'su düşük, yedek parçası ucuz bi araba lazım...

ama dedim ya, başıma dert de almak istemiyorum...

evet evet 11 mart'da ben de geliyim buluşmaya, baya karışmış kafam :)))...

unik06
07/03/2007, 09:27
ben bu arabayı sanal ortamda tanıdım, görünüşünü ve özelliklerini internetten beğendim. gerçek hayatta görmemiştim hiç. bugün sabah ışıkta dururken bi baktım yanımda gp!! ilk görüşte aşk buna diyolar işte : ))))...
bi de, honda'ymış, vw'miş beni zaten aşar... malum arabayı alırken aileden destek oluyo da, kullanırken böyle bi destek alamam .. kendi maaşım içinden çıkıcak bütün masraflar... dolayısıyla bana motor hacmi küçük, ötv'si, vergisi, kasko'su düşük, yedek parçası ucuz bi araba lazım...
ama dedim ya, başıma dert de almak istemiyorum...
evet evet 11 mart'da ben de geliyim buluşmaya, baya karışmış kafam :)))...
aynı formattayız senle :ok:
bende eş-dosttan katkı alıp, maaş'ın acıtacak bir kısmını kredi taksitine bağlayanlardanım :karate:
bende arabayı gördüğüm andan itibaren başka bir arabayı düşünemez olmuştum :icon_smile_approve:
o tipta, hayati bir risk doğurabilecek ve senin gözünden kaçabilecek birşey yaşamazsın, için rahat olsun, erdi'nin de söylediği gibi, sadece ufak tefek "olası" bazı sorunlar mevcut..ki onlarında 2007'lerde düzeltildiği söyleniyor.

candan
07/03/2007, 09:34
"..düzeltildiği..."

bu iyi haber işte :)

Mısafır
07/03/2007, 10:00

jazz yapma:bigdance2:

Linos
07/03/2007, 10:10
Eğer alabiliyorsan dynamic versiyonunu tercih et derim!
GP fiyatına göre konforu ve donanımı hayli yüksek bir araçtır.. Yakıtta da oldukça cimridir! Gözü kapalı al derim!..

maviş
07/03/2007, 10:31
ben test sürüsü bile yapmadan aracı almıstım iyikide almışım diyorum
bence kendini korkak alıştırma ve gidip Bir Gp al ve aramıza katıl..
sorunlar olabilirde olmayabilirde
ben şahsen Gp'mle hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar.
tabiiki karar senin
ben yine sıfır bir araba alacak olsam ve yine bu aralıklarda param olsa gene Gp alırdım.
görüşmek üzere
hoşçakal

toful
07/03/2007, 10:51
alırken ne test sürüşü nede aracı görmüşlüğüm var.siparişi tamamen burada yazılanlara göre (eski dh forum) verdim.hiç pişman değilim.

Lewent
07/03/2007, 11:07
Hiç düşünme, çok keyifli bi otomobil! Bi-iki gün kullanmadığın zaman accayip özlüyosun...:) Fire' ları bilmiyorum ama Multijet' in performansı fewkalade tatmin edici :ok:

CAGLARKA
07/03/2007, 11:17
merhaba arkadaşlar,
bi araba almaya karar verdim. uzun bi süredir araştırıyorum, hem alırken hem kullanırken cebime çok zarar vermiycek bi araba istiyorum. en son gp'ye (dizel, active, 75 hp bana uydu, belki dinamic de olabilir ama) karar vermiştim ki, internet'te yazılanları okuyunca n'apıcağımı yine şaşırdım...

bana yardım edin...

gerçekten çok sorunlu mu ? (yağ mağ akıtıyomuş, camlarda direksiyonda sürekli problem yaşanıyomuş, doğru mu?)
pg, punto'nun devamı mı, dolayısıyla punto'nun sorunlarının da devamı mı demek bu?

vs vs...

yani diyorum, eğer sorunluysa ve güvenli sayılmıycak bi arabaysa o kadar para vermiyim boşuna, gidiyim paşa paşa palio alıyım...

heralde gp diye başka arabadan bahsediyosun. devamlı servise giden bir araba değil gp. bazı ufak tefek sorunlar var ama onlar zaten garantiyle halloluyor. gp çok iyi bir arabadır. ben memnunum. hatta dün awd ile konuştuk tekrarlıyım burdada. borcu bitince değiştirip donanımlı gp alıcam yine gp den şaşmam

Akincl
07/03/2007, 11:18
palio mu :poster_oops:

grande punto olmasa idi fiatın önünden bile geçmem. malüm fiat

grande farklı ve şanslısınız yakında bir buluşmamız var. gelirseniz nesaıl bişey olduğunu görür kullananların fikrinide alırsınız.

malum fiat mı

grande yi zaten mercedes yapıyormuş.:icon_razz:

femoli
07/03/2007, 12:03
bir şey söylemeye gerek yok araca bin arkana yaslan kontağı aç gaza bas işte gerçekten özgürlüğün yolu o zaman bütün fikirler değişiyor inan.

candan
07/03/2007, 12:43
teşekkürler arkadaşlar, ellerinize sağlık...

femoli
07/03/2007, 12:45
karar verbildinmi artık bence alll yaniiii

PuNToGiRL
07/03/2007, 12:46
hadi özgürlüğün yolunu aç artık :)
ben açalı 1 yıl oldu yaw :)

lizilif
07/03/2007, 13:15
sevgili puntogirl...bu yazdıklarını şaşkınlıkla okudum..öncelikle sana şunu söylemek isterim ki;güvenli yol sürüşü bakımından şu ana kadar avrupadan 5 yıldız alan tek araç gp dur..fabrikadan çıkıpta pazara sunulmadan önce yapılan tüm testlari başarıyla tamamlamış ve gerçekten üreticiler tarafından tam güvenli bulunmuş ender araçlardan birisidir..umarım bunları okuyunca az da olsa için rahatlayacaktır:)

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:16
niye şaşkınlıkla okudun ben onu anlamadım :)

Auto engineeR
07/03/2007, 13:20
puntogirl ne yazmış ki böyle gp aleyhine alala :)

Linos
07/03/2007, 13:22
lizilif sanırım puntogirl'ü, konu başlığını açan candan'la karıştırdı ;)

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:23
''hadi özgürlüğün yolunu aç artık
ben açalı 1 yıl oldu yaw ''
yanlış bişeymi yazdım şimdi ben??

unik06
07/03/2007, 13:25
lizilif sanırım puntogirl'ü, konu başlığını açan candan'la karıştırdı ;)
Tamamen aynı fikirdeyim :ok:

femoli
07/03/2007, 13:26
bu işte bişi var ama ne dur bakalım

femoli
07/03/2007, 13:27
bizden habersiz başka forumda mı haberleşiyorsunuz yoksa he

ABNEW
07/03/2007, 13:29
Grande Punto gerek iç-dış dizayn gerek yürüyen aksam ve süspansiyon olarak eskisinden tamamen farklı, oldukça yeni bir araç yani.Bu yüzden her markanın yeni araçlarında çıkabilecek ufak tefek sorunlar bizim araçlarda da vardı.Şu an için Fiat bu sorunları da halletmiştir kesinlikle Çünkü GP çıkalı 1 seneyi de geçti.Oldukça ekonomik, görünüş olarak diğer tüm araçlardan farklı, donanımlı bir araç.Motoru zaten ödüllü, dünyadaki çeşitli firmalar tarafından kullanılıyor.Ben de tavsiye ederim...

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:30
femoli ya ben kötü bişey mi yazdım şimdi ?
bi karışıklı oldu sanırım
ben arkadaşa hadi gp al gibi bi msj verdim özgürlüğün yolunu aç dedim ben açalı 1 yıl oldu dedim

AWD
07/03/2007, 13:32
hauhau ortalık karışmış burda :D

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:36
ben karıştırmadım
bi baktım karışıklığın içindeyim :)

levogrande
07/03/2007, 13:37
arkadaşlar aranızda heralde yanlış anlama oldu

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:41
evt kesinlikle

Ryu
07/03/2007, 13:44
bu başlıkta toplu bir temizlik olmuş. iyide olmuş.

PuNToGiRL
07/03/2007, 13:57
evt arkadaşım kesinlikle :)

oceanos
07/03/2007, 14:03
valla bende karar vermek için foruma üye oldum..şimdi karalıyım artık.iş renk belirlemeye kaldı sadece..gönlüm rock siyahta..ama acaba egzotik kırmızımı alsam. maviyi de çok severim.;)

PuNToGiRL
07/03/2007, 14:08
hadi hayırlısı olsun ;)

levogrande
07/03/2007, 14:14
valla bende karar vermek için foruma üye oldum..şimdi karalıyım artık.iş renk belirlemeye kaldı sadece..gönlüm rock siyahta..ama acaba egzotik kırmızımı alsam. maviyi de çok severim.;)

iyi bir karar vermişsin, ama gerçekten de renk seçimi zor oluyor çünkü renklerin birçoğu güzel...
(bu arada ençok GP Ankara' da heralde!) Ankara' yı özledim...

STARJET EMOTİON TİTANYUM

Ryu
07/03/2007, 14:19
en çok gp istanbuldada ankara ekibi bu aralar aktif buluşma vs..........

candan
07/03/2007, 14:21

benim başlık sana yaradı yani :) bana da yaradı tabi :)

ben de karar verdim... bi engel çıkmazsa bu ayın sonuna doğru almayı planlıyorum (mart indirimini kaçırırsam alamam :) )... renk düşünmeye başlasam iyi olur :) (ama bu arada da yorumları takip etmeye devam edicem tabi)

ya bi de araba çok güzel ya!! "her sorununu kabul eder (yaşanan sorunlar hakkında yazdıklarınız beni çok rahatlattı), bu arabayı sevgiyle bağrıma basarım" gibi bi duygu içindeyim ben... :)

microab
07/03/2007, 14:24
Başka araba da alabilirsin ama bizimki gibi bi site bulamazsın abicim :icon_smile_approve:
Yavv bu Fiat bizim hakkımızı nasıl ödeyecek beee....

oceanos
07/03/2007, 14:29
tşk.ederim candan..sanada hayırlı olsun..sanki siyah daha ağır basıyor gibi.çok asil:)

oceanos
07/03/2007, 14:31
puntogirl,çıkamadım takıldım gördün mü;)

candan
07/03/2007, 14:36
tşk.ederim candan..sanada hayırlı olsun..sanki siyah daha ağır basıyor gibi.çok asil:)

gerçek hayatta görmesem de, siyah ya da kırmızıyı tercih ederim... ama bu renklerin güzel durması arabaya çiçek gibi bakmaya bağlı sanırsam. tozu, kiri, pisi, çizikleri çok belli eden renkler çünkü...

kullanışlı olması açısından gri iyi ama ona da çok sıcak bakamıyorum... arabayı sıradanlaştırırmış gibi geldi... araba grinin arkasına saklanmış gibi yani...

bugün mavisini gördüm, açık mavi... yakışmış, araba kendisini göstermiş... ve bakımı açısından kolay bi renk heralde...

düşünmeye devam :)

Mısafir
07/03/2007, 14:37
Candan almadan önce yakın bir akrabanın yada güvenbileceğin bir arkadaşının Koç personeli olup olmadığını araştır derim. Koç perseoneline çok uygun fiyatlar çıkıyor Fiat ta. 3-4.000 YTL farkeder. Araştırmakta fayda var.

femoli
07/03/2007, 14:39
ii dir ii gri al temiz hoş bakımı kolay kiri göstermez
(umarım ufak sorun çözülmüştür)

oceanos
07/03/2007, 14:42
harikasın arkadaş,bu öneri işimize yarayacak..ama arbayı o kişinin kendi üstüne alması gerekmez mi bu durumda?

femoli
07/03/2007, 14:43
evet ama buna değer alırken 3000 4000 ytl indirimle alıyorsun aldıktan sonra kendi üstüne alırsın buda 300 400 ytl
hangisi daha karlı..

oceanos
07/03/2007, 14:45
valla femoli kardeş bana göre en kişiliksiz renk gri:( üzgünüm halen karasızım..siyahın asilliği kırmızının albenisi,mavinin içaçıcılığı..ama asla gri olamaz.bu konuda Candan a katılıyorum.

oceanos
07/03/2007, 14:46
bunu arştıracağım..iyi fikir tşk.edrim femoli ve .

PuNToGiRL
07/03/2007, 14:46
yaprak yeşili nasıl ya ona takıldım ben :)

oceanos
07/03/2007, 14:50
iyimi diyorsun puntogirl bugün 18.00 de gidip bakacağım.yeşiline de bakarım;)

PuNToGiRL
07/03/2007, 14:51
bilmiyorum sadece merak ediyorum hiç yeşil punto görmedimde.
eğer görürsen anlatırsın bana :)
bizim bi akrabamız yeşil düşünüyoda.

oceanos
07/03/2007, 14:52
ok.en azından senin için bakarım;)

PuNToGiRL
07/03/2007, 14:54
tşkr ederimmm ;)

femoli
07/03/2007, 14:54
gri olmaz he kalbimi kırdın.tamam oke

oceanos
07/03/2007, 14:57
renk konusu tartışılmaz arkadaşım..asla kalbini kırmak için yazmadım benim için öyle..senin için..böyle;)

femoli
07/03/2007, 14:59
yok şaka diyorum ama emin ol bir daha punto alsam yine gri alırdım ne biliyim hoşuma gidiyor gözüme daha bir class geliyor tabi zevkler ve renkler tartişilmaz..

candan
07/03/2007, 16:42
Candan almadan önce yakın bir akrabanın yada güvenbileceğin bir arkadaşının Koç personeli olup olmadığını araştır derim. Koç perseoneline çok uygun fiyatlar çıkıyor Fiat ta. 3-4.000 YTL farkeder. Araştırmakta fayda var.

aaa harika bi fikir... sağolasın...

(iç ses: ay iy'ki gelmişim bu foruma :) )

candan
07/03/2007, 16:53
iki grisi varmış.. granit grisi daha koyu... o yakışabilir bak.. onu bi görmek lazım..

benim dediğim mavi, vals mavisi..

ya şimdi metalik renk seçince daha mı fazla oluyo fiyatı ?

İbrahimKC
07/03/2007, 16:55
Gp De oyle bir ayrım yok. Tüm renkler aynı fiyat Candan.

İbrahimKC
07/03/2007, 16:59
Koç Çalışanı bir tanıdık üstünden araba almak baya avantajlı oluyor.

Bende o şekilde 4180 lira indirimli almıştım.

Devir işlemlerinde de 12 Subat da noter satışını (340 lira) dünde ruhsat isim değişikliğinini (60 lira) yaparak arabayı kendi üstüme aldım.

Tek sıkıntılı yani, fiyatın arac sahibi olarak aracı alan küşüyü bilmesi ve sigorta ve kasko işleri araç sahibi üzerine yapıdığı için, devirden sonra yenilemek zorunda kalman. ama 4000 liralık inrim içinde bunlarla uğraşılır.

uzman
07/03/2007, 17:16
renk konusu kesinlikle zevk meselesi,siyah ve kırmızı çok güzel olmakla birlikte ben kullanamam,benim tercihim açık renklerden yana olur,mesela,klasik renklerden,beyaz veya gri.başka renk düşünemem.

gokhan_genc
07/03/2007, 17:34
merhaba arkadaşlar,

bana yardım edin...

vs vs...

Arkadaşım gerçekten GP yi alarak çok iyi bir seçim yapmış olacaksın.Gerek tasarımı,gerek motoru,gerek iç mekanı ve gerekse özellikleriyle diğer araçlardan hemen ayrılıyor.
GP yi kesinlikle tavsiye ederim.Hayırlı olsun...

Gkhan
07/03/2007, 17:41
Bunlarda var ;

-10.000 tane satması
-ncap tan 5 yıldız alması
-bu paraya alınabilecek en iyi araba olması
-karizma olması
-iyi dostluklar başlatması

femoli
07/03/2007, 17:45
Bunlarda var ;

-10.000 tane satması
-ncap tan 5 yıldız alması
-bu paraya alınabilecek en iyi araba olması
-karizma olması
-iyi dostluklar başlatması
işte budur olay bitmiştir..ağzına sağlık..

nasrettinhoca
07/03/2007, 17:54
alırken ne test sürüşü nede aracı görmüşlüğüm var.siparişi tamamen burada yazılanlara göre (eski dh forum) verdim.hiç pişman değilim.

Bende ne deneme sürüşü yaptım...Ne de fazla inceledim...Donanım haber deki forumdan takip edip aldım....Bir iki zırıltı hariç çok memnunum....
Neyine hayranım?
1-Yandan dış görünüşüne
2-Fiyat donanım oranına
3-Yol tutuşuna
4-Rengine
5-Bagaj kapısının kilitsiz olup uzaktan kumandayla açılmasına...vb...

Gkhan
07/03/2007, 17:58
Bende ne deneme sürüşü yaptım...Ne de fazla inceledim...Donanım haber deki forumdan takip edip aldım....Bir iki zırıltı hariç çok memnunum....
Neyine hayranım?
1-Yandan dış görünüşüne
2-Fiyat donanım oranına
3-Yol tutuşuna
4-Rengine
5-Bagaj kapısının kilitsiz olup uzaktan kumandayla açılmasına...vb...

Yağmurlu havada ön silecekler çalışır vaziyette iken geri vitese aldığında otomatilk olarak arka sileceklerinde çalışmaya başlaması emniyet kemeri ikaz sesinide ekleyebilirim :) ve daha bi çooooooooooooooooooooook şey :)

nasrettinhoca
07/03/2007, 18:02
yok şaka diyorum ama emin ol bir daha punto alsam yine gri alırdım ne biliyim hoşuma gidiyor gözüme daha bir class geliyor tabi zevkler ve renkler tartişilmaz..

Gri renk aracın hatlarını daha iyi yansıtıyor...Bu nedenle çogu otomobilin ilk tanıtım modelleri genellikle gri renklerden olur....Daha önceden kırmızı kullanan biri olarak kiri tozu belirtmemeside benim için bulunmaz bir avantaj...6-7 aydır 3 yada 4 kez yıkatmışımdır gp mi? O da içini temizletmek için çünkü dış temiz miş gibi duruyor...:ok:

femoli
07/03/2007, 18:34
hadi canım sende arasırada olsa yıkat canım walla benimki temiz olsada haftada 1 veya 2 kez yıkanır abi içim rahat etmez..

nasrettinhoca
07/03/2007, 18:38
hadi canım sende arasırada olsa yıkat canım walla benimki temiz olsada haftada 1 veya 2 kez yıkanır abi içim rahat etmez..

Araba garajda yatıyor...Haftada bir yada iki gün kullanılıyor...Ağustos-2006 da aldım... Araç daha 2015 km de...:ok:

femoli
07/03/2007, 18:40
maşallah, satarsan haberimiz olsun kardeş gerçi çok yakınız ama olsun bi koşu geliriz veya sen gelirsin çayımızı kahvemizi içersin..

nasrettinhoca
07/03/2007, 18:47
Satmak için olmasa da Ankara ya yolum düşerse mutlaka uğrarım..Eyvallah...

Gkhan
07/03/2007, 18:49
Bende bugün yıkadım aracı.. Temizlik konusunda ertan abinin üstüne tanımam ( brvhgt) aracı harbiden çok temiz tutuyor :ok:

femoli
07/03/2007, 18:52
Satmak için olmasa da Ankara ya yolum düşerse mutlaka uğrarım..Eyvallah...
herzaman kardeşim beklerim .
temizlik tabi önemlidir yanlız kaportayı çürütmemek şartıyla:)

mavigitar
08/03/2007, 16:52
Aramıza hoşgeldin...
Bir bayan olarak hiç düşünmeden bir gp almanı şiddetle tavsiye ederim. Benim gp, 3 kapı dynamic skydomu da var ve gerçekten çok memnunum. Henüz 3 ay dolmadı bile ama arabamdan ayrılmamak için neredeyse gece içinde yatıcam:)

Umarım doğru karar verir ve sen de gp keyfine ulaşırsın...:)

candan
08/03/2007, 17:48
bu arada millet punto almak için bu ayı beklemiş...

nereye baksam bi tane görüyorum... :)

Linos
08/03/2007, 19:43
O biraz algıda seçicilik durumundan kaynaklanıyor sanırım! İlla ki çok sattı ama ben de almaya karar verdikten sonra her tarafta GP görür olmuştum :)

PuNToGiRL
08/03/2007, 19:48
çanakkale de gp dolu biga'da az ya çok tutulmadı burda. gerçi daha ii benim açımdan :) :)

atombak
08/03/2007, 23:21
Bence GP ile palio yu kıyaslamamalısın,düşünmen bile hata Güvenlik olsun yakıt tüketimi olsun konfor vede karizma olsun hepsi GP'de..pazar saat 13,00 birmot ta olacaksan zaten kaptırmışşsındır kendini bu arabaya..

Sezgintr
09/03/2007, 00:18
Al abi arabanı bak keyfine ama alırken mutlaka yüksek motorlu ve skydomlu olmasına dikkat et havan 2ye katanıyor benden söylemesi. Olmaz okdar açılamam diyosan en azından kendini biraz daha sık dynamic al. Sadece çift bölgeli klima olayı bitiriyo. Hee diceksin tek artısı klima mı tabi değil yanında dünya kadar özellikte sunuyo. Arabandan keyif alırsın en azından.

candan
11/03/2007, 22:17
bugün itibariyle (ankara buluşmasında :) ) gp almaya karar verdim... hatta hangi model olucağını da belirledim...
bi şanssızlık olmaz ise, bu hafta içinde ben de puntolu olucam...

sorularıma cevap veren ve bana yol gösteren herkese teşekkür ederim :)

searchandrescue
11/03/2007, 22:35
hayırlı olsun diyelim şimdiden o zaman

erdiyilmaz
11/03/2007, 22:39
buLuşmada grande punto hakkında baya biLgi edindiniz sanırım.
sipariş verecek oLmanıza sevindim.
şimdiden kazasız beLasız keyifLi sürüşLer, bir dahaki buLuşmaya da bekleriz ;)

ABNEW
11/03/2007, 22:42
Hayırlı olsun şimdiden...

İbrahimKC
11/03/2007, 22:59
Hayırlı olsun Candan..

bir daha ki bulaşmada da seni araçınla görmek bizi mutlu eder..

fotografla içinde ayrıca tesekkür ederim...

jeoenis
11/03/2007, 23:09
hayırlı olsun candan

candan
11/03/2007, 23:25
...fotografla içinde ayrıca tesekkür ederim...

rica ederim, ne demek :)

HIGH FIDELITY
11/03/2007, 23:40
Kimin ne dediğini pek okumadım. Hemen cevap yazayım dedim. Sadece şunu söylemek istiyorum. Girdiğim virajlara başka bir arabayla girsem herhalde ben yoktum burada. Belki ESP nin bir avantajıdır bilemem. Ayrıca Bu arabaya binip indikten sonra sağ ayağımın altında ağrılar oluşmaya başladı. Sebebini sonradan buldum. Ayağım sürekli son gazda galiba bundan dolayı bu ağrılar. Km olarak 205i gördüm ve bir kaç dakika bu süratte gittim. Otoban da olsa virajları bu süretle döndüm ve banamısın demiyor. Lastiklerde önemli tabii. Bendekiler Fiatın orjinal 16" lastiği. Süratli iken bazen sol şeritte önüme araçlar çıkıyor(200 civarındayken) frene bastığımda herhangi bir savrulma veya buna benzer bir davranışı yok. Rüzgardan etkileniyor fakat bendeki eski opel vectra GT 94 model 150 HP arabada rüzgardan etkileniyordu. Etkilenmeyen olmaz zaten çünkü aerodinamik yapı yüzünden hava akımından dolayı rüzgarın arabaya geliş açısı değişiyor. Mecburen etkilenecek başka çaresi yok.
Açıkca söylüyorum ki ben bir ANTİ-FİATcıyım. Fakat Grande punto hariç. (Belki de bu arabayı Fiat yapmamıştır. Hala şüphelerim var. Adam gibi arabası yok Gpuntodan başka.)

matrox
12/03/2007, 01:04
hayırlı olsun güzel günlerde kullanmak nasip olsun

Linos
12/03/2007, 01:20
Bir taraftan trafikle boğuşurken, o kadar anlattık GP'yu! Bize bir teşekkür yok mu?:poster_oops:

:D

Şimdiden hayırlı olsun, umarım kısa zamanda sen de GP sahibi olursun ;)

PuNToGiRL
12/03/2007, 01:22
hayırlı olsun candan ;)

candan
12/03/2007, 13:14
Bir taraftan trafikle boğuşurken, o kadar anlattık GP'yu! Bize bir teşekkür yok mu?:poster_oops:

:D

hiiiiiiii.... aşk olsun ama yaa!! ettim ben sana da aslı'ya da teşekkür... :icon_cry:

;)

candan
12/03/2007, 13:22
ay bu da ( :icon_cry: ) pek çirkinmiş ya, :lol:

Linos
12/03/2007, 14:44
Takılıyorum yaw...:ok: Hayırlı olsun şimdiden! Ama dediğim gibi, sen yine de diğer bayiileri de bir dolaş ;)

utku952
12/03/2007, 14:47
kesinlikle beyaz... bejden de memnunum ama bayide olsaydı beyaz alırdım en cok yakısan renk bence eer dyn. yada emo alıosan kesin beyaz :)

*C@N*
12/03/2007, 20:23
siyaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh :)

emre
12/03/2007, 20:29
eğer ben şimdi alcak olsam öellikle tek kapı ve skydome lu bir araca beyaz çok yakışacaktır ona bide film cam allah tadından yenmez :D

candan
24/03/2007, 23:49
arkadaşlaaarrr...
profil ayarlarımı değiştirdim... ;)

artık ben de gp'liyim... :lol:

microab
24/03/2007, 23:56
Vayy tekrardan hoş geldin o zaman hayırlı uğurlu olsun...
Plakanda güzelmiş bu arada...

Linos
25/03/2007, 00:25
Candan, hayırlı olsun tekrardan... N'aptın plaka-ruhsat işlerini?

emre
25/03/2007, 00:32
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanman dileğiyle
tabiki kazsız ve cezasız ;)

İbrahimKC
25/03/2007, 01:11
Hayırlı olsun Candan.. Güle Güle kullan..

Plaka da süper olmuş.....

microab
25/03/2007, 01:17
Candan başlığını değiştirdim nede olsa artık GP aldın...

ABNEW
25/03/2007, 01:28
İyi günlerde kullanman dileğiyle...

candan
25/03/2007, 14:48
herkese çok teşekkürler...

umarım en yakın zamanda, yollarda mayın misali dolaşmayı da bırakırım,
:yerlerde:

candan
25/03/2007, 14:53
Candan, hayırlı olsun tekrardan... N'aptın plaka-ruhsat işlerini?

sağolll...:)

hallettim hallettim herşeyi... zaten seni aradığımda sadece plaka-ruhsat işleri kalmıştı, perşembe günü bütün işlemler tamamlandı... ben sadece plakayı seçip imza attım ama :)

mavigitar
25/03/2007, 15:22
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan....

atombak
25/03/2007, 15:57
Hayırlı uğurlu olsun..Uzun arştırmalarının sonunu getirebilmişsin demek ki...Güle güle kullan Allah kaza bela vermesin...

İbrahimKC
25/03/2007, 18:17
Candan Kaça maloldu araba...

searchandrescue
25/03/2007, 21:32
hayırlı olsun

EmraH
25/03/2007, 21:40
aracınız hayırlı olsu kazasız belasız kullanırsınız inşallah...

SANtO
25/03/2007, 21:57
doğru seçim :ok:
hayırlı uğurlu olsun..

pascal
26/03/2007, 01:09
hayırlı olsun kazasız belasız ...

candan
26/03/2007, 13:21
Candan Kaça maloldu araba...

birmot'tan aldım
anahtar teslim 29.000 YTL + kasko oldu

candan
26/03/2007, 13:22
cümleten bi kere daha teşekkürler arkadaşlar...

zeynepc
26/03/2007, 13:32
hayırlı olsuun...:)

femoli
26/03/2007, 13:37
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan özelliklerini felan yazsana biraz aç konuyu

candan
26/03/2007, 19:02
nasıl yani ??
bildiğin gp işte :)

femoli
26/03/2007, 19:05
yani extra birşey varmı kapı döşeme koltuk kuymaşı esp asr ebd srs ac sky w. falan varmı diye

en son alan sensin ya o bakımdan değişik bişi varmı

ufuk
27/03/2007, 22:50
hayırlı olsun kazasın belasız nice yıllar kullanmanız ...

candan
30/03/2007, 14:35
yani extra birşey varmı kapı döşeme koltuk kuymaşı esp asr ebd srs ac sky w. falan varmı diye

en son alan sensin ya o bakımdan değişik bişi varmı

ha tamaammm, :ok:

kapı döşeme... şu anda ne desem yalan valla, ama dışında döşeme olmadığından eminim ebebe:)...

koltuk kumaşı.. bunun hakkında ne diyim bilemedim... eeeee :icon_rolleyes: evet koltuklar kumaş..

bundan sonrasını biliyorum ama... :D

abs-esp... hepsinde standart...
ebd,srs,ac.. bunların hepsi güvenlik paketi içindeydi yanılmıyosam, onun için de 90 hp almak gerekiyomuş... ben baktım extra para istiyolar, abs,esp neyime yetmiyo dedim, vazgeçtim..
sky w.... sanırım tavan oluyo... o da yok... ona da extra para istiyolar, istemeseler alırdım... :D

başka soru sormak isteyen ??? :kop:

zeynepc
30/03/2007, 14:38
çok güldüm yaa çok tatlı yazmış..''istemeselerdi alırdım'' :D

candan
30/03/2007, 14:40
bi te takrar teşekkürler :)

Linos
30/03/2007, 14:43
Candan, senin arabada ESP yok yalnız, uyandırayım! :D 90 ve 95 hp'liklerde oluyor yalnızca! ESP ve EBD'yi karıştırmışsın!..:ok:

candan
30/03/2007, 15:01
aaa hakikaten ya... dediğin gibiymiş :kop:

candan
30/03/2007, 15:04
EBD varmış ESP yokmuş...

ama "e"leri tutturmuşum, :D

yasayanadam
30/03/2007, 16:19
Renkdaşıma hayırlı olsun, güle güle kullan inşallah... Fazla yok bizim güzel rengimizden:)

lithium
30/03/2007, 16:52
güle güle kullan.. zira güldük biz de bir miktar sayende..:D

kazasız belasız inşalla...