PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ tekerin ön tarafının altını vurdum

taygunm
11/09/2009, 10:19
Merhaba, dün kaldırımdan çıkarken sağ ön tarafın tekerin ön tarafının altını sert şekilde vurdum gözle baktım ama birşey göremedim ama ses sağlam çıktı neresini vurmuş olabilirim başına böyle bir olay gelen oldu mu?

htozturk
11/09/2009, 12:44
En iyi senaryodan kötüye doğru gidelim :

1) Jantı vurdun ve yamuldu (gözle göremeyebilirsin, balansta çıkar piyasaya)
2) Rot kolunu vurdun ve yamuldu (Rotçu ya da sende anlayabilirsin ve bir zararı olmaz)
3) Sağlam bir vuruşla aksı yamulttunki bu durum tehlikeli oluyor. Araban senin kontrolünden çıkabilir.( Çözümü şasicide ya da rotçuda düzelttirmek ve fiyatı 150tl, istersen referans olurum bu alanda iyi bir ustaya. Vahim bir eğrilikse dingil değişiyor ve fiyatı işçilik dahil 1300 tl)

batuhann80
11/09/2009, 17:56
yagmur yagarken sokak arasından dönüyordıum yavas yavas,,,cukur olabilir diye...yolda su birikintisi vardı...
birden araba sag öne dogru yattı,,korktum belediye kazdıda levhamı koymadı diye aklımda simsekler caktı ve küt diye bir ses...tamponun sag alt tarafı yere vurdu,,,balkonda oturanlar bile dönüp baktı kazamı oldu diye...arabayı saga cektim...ben dedim tampon kırıldı ve tampon,farı bile sıkıstırıp tırnaklarını kırmıstır diye...
baktım alttaki boya sıyrılmıs az birsey..baska birsey yoktu..birde siyah parcanın zımba teli cıkmıs bir iki tanesinin...:D
(bir kac gün sonra ordan gecerken baktım neydi o diye..megersem kanalizasyon mazgalı varmıs...yeni asfalt atınca egimli atmıslar ve orası cukurlasmıs...ama mazgalı yükseltmemişler...jip gecse altı deger...)

ABNEW
11/09/2009, 18:03
Taygun geçmiş olsun.Anladığım kadarıyla tamponun sağ tarafının altını vurmuşsun.Muhtemelen buradaki çamurluk uzantısı kırılmıştır.İleride belki komple çamurluk değişimi gerekebilir.Belki bu da gerekmez bu şekilde idare edebilir.Ancak çamurluk bağlantıları kuvvetli olmadığı için serviste bir kontrol ettir istersen.Tabi buna bağlı tampon ve bağlantılarında da problem olabilir...

enigma_
14/09/2009, 17:25
bence servise gostermende fayda var..sirketteki araclarin birinin aynı sekilde altini vurmustuk baktik bisi yoktu gozle gorulur 1 ay sonra 40 la giderken birden kontrolu kaybettik zangır zungur anlamadik bisi...servise cektiler arabanin aks mi ne kırılmıs ole bisi dediler...yani bir gosterin...

GP COSKUN
15/09/2009, 00:44
vurduğun yerde bir iz falan muhakkak vardır iyice bakıp tam olarak nereyi vurduğunu yazabilirsen daha detaylı yardımcı olabiliriz diğer arkadaşların yazdıklarınada katılıyorum
gözardı etmemelisin