PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz Sarfiyatı

starjet
10/09/2009, 15:09
Merhaba arkadaşlar;

aracıma gaz taktırdım depoyu doldurdum 104 km yaptıktan sonra tekrar fulledim 22.46 liralık gaz aldı yani KM 216 lira gibi bişey yakmış oluyor cok değil mi?
Bunlada bitmiyor gaza yüklenmem gerektiğinde araba kendini öne doğru atıyor sürekli yapmıyor bunu, ama aradım takan firmayı bir bakalım dediler yakıt sarfiyatımı ve bu teklemeyi ayarla giderebilirlermi ?
Yoksa ben bu gaz sistemni iademi etsem pişman oldum taktırdığıma zaten adam gibi kullanırsan 250 krş yakıyordu neyse cok uzattım cvp verecek olan arkadaşlara şimdiden tşkler...

mustafaf
10/09/2009, 15:16
buyuk ıhtımalle ayarlarla alakalı bır durumdur.bır arkadasımın Cıtroen C4'unde basımıza gelmıstı.arkadan cıg sekılde gaz atıyordu.ayarlarla halletmıslerdı...

SERDAR_AJZ
10/09/2009, 15:40
arkadaşımın aracında 3.viteste ileri doğru atma yapıyodu.ayarladılar.sorun hemen halledildi.sıkıntı etmeyin bence bu durumu

opn21
10/09/2009, 22:18
lpg o şekilde ölçülmüyormuş arkadaşım. bende seni dediğin gibi yaptım usta yanlış dedi lpg benzin gibi ölçülmüyor.gazı tüm bitir , sonra depoyu fullet yada 20 tl lik gaz al sonra onu bitene kadar kullan 20 tl lik gaz ile ne kadar gittiğine bak o şekilde anlyabilirsin.

pdr42
10/09/2009, 22:45
evet gaz gercek olcumu bu sekilde olur bos depoyu fulletecen sonra bitinceye kadar
bitince kac km yapmıssın ozaman dogru olcum olur . eger yine aynı deger veriyosa ayar yaptırman gerekiyor hemen telaslanmayın bu yeni taktıran kişlerrde hep olur bende de olmustu :) ama ileri atmasına bişey diyemiyecegim

starjet
12/09/2009, 11:54
cevaplar için tekrar teşekkürler...
Aracı gaz taktırdığım ustaya götürdüm herşey normalmiş,sorun bujilerdeymiş bu yüzünden yakıt fazlalaşıyormuş ve o silkelemeyi yapıyormuş, bujileri değiştirdim silkelenme kalktı yakıtıda forumdaki yorumlarda yazıldığı gibi depoyu tamamen bitirim 20 liralık tekrar gaz alarak deneyeceğim

toggykaya
13/09/2009, 00:05
gazda ölçüm ancak aynı yerden doldurulursa oluyor.. her istasyonun gaz basıncı ayrı.. örneğin burada PO da 9 bar basıyorlarken opette 12 bar basıyolar buda arabanın menzilinde 40 km ye yakın oynamaya sebep oluyor..

starjet
13/09/2009, 01:30
Çok pişman oldum gaz taktırdığıma kar edicem diye keyif alamıyorum arabadan silkeleme sorunu tekrar başladı. Bujileri ilk değiştirdiğimde tamirciden işyerime gidene kadar hiç bi sorun olmadı akşam iş cıkışı arabayı denemek için cevre yoluna cıkıp deneme yapmak istedim bu sefer daha cok silkelemeye başladı cok morolim bozuldu iade kabul ederlerse araçımdan söktürücem gaz sistemini ve kimseye tavsiye etmiycem gaz taktırmasını acayipmorolim bozuldu...

pdr42
13/09/2009, 12:55
ilk başlarda bazı problemler yasnaması normaldir cunku aracın yakıt sistemini degistiriyosunuz. ama su da bir gercek eger usta beceremedyse lpg sisteminnin ne gunahı var 10 bin kmde taktırdım suan aracım51binde ve sorunsuz birsekilde kullanıyorum bence sen baska bir ustaya gotur becerememiş. umarım sorun halledilebilri olur. manifoldu delerek yapıaln bir işlem ve onunda belli bir acı ile delinmesi gerekiyormus. umarım hatası o degildir

ABNEW
13/09/2009, 15:44
Çok pişman oldum gaz taktırdığıma kar edicem diye keyif alamıyorum arabadan silkeleme sorunu tekrar başladı. Bujileri ilk değiştirdiğimde tamirciden işyerime gidene kadar hiç bi sorun olmadı akşam iş cıkışı arabayı denemek için cevre yoluna cıkıp deneme yapmak istedim bu sefer daha cok silkelemeye başladı cok morolim bozuldu iade kabul ederlerse araçımdan söktürücem gaz sistemini ve kimseye tavsiye etmiycem gaz taktırmasını acayipmorolim bozuldu...

Erdem, Mustafanın da belirttiği gibi lpg montajında işçilik çok önemli, yazılımdan enjektörlerin belirli bir açıyla yerleştirilmesine kadar dikkat edilmesi gereken birçok şey var.Genelde ilk başlarda bazı sıkıntılar yaşanmakta.Sonuçta problemleri lpg montajı yapan kişi halletmek zorunda.Bence sorun halledilinceye kadar dönüşüm yapan firmanın ya da ustanın peşini bırakma...

cantekin
14/09/2009, 10:27
sayın erdem altın bu silkeleme bende de var sende nasıl oluyor. bende rölantide motor silkeme yapıyor lpg de daha fazla yapıyor.2 senedir bu problemi o kadar ustaya servise götürmeme rağmen çözemedim çözemediler.forumlardada cevabını bulamadım aracın bakılmadık yeri kalmadı ama hala aynı arabadan soğudum.ama benim araç ilk çalıştırmada değilde biraz yol yaptıktan sonra silkeleme yapıyor neden acaba.

starjet
15/09/2009, 00:14
sayın erdem altın bu silkeleme bende de var sende nasıl oluyor. bende rölantide motor silkeme yapıyor lpg de daha fazla yapıyor.2 senedir bu problemi o kadar ustaya servise götürmeme rağmen çözemedim çözemediler.forumlardada cevabını bulamadım aracın bakılmadık yeri kalmadı ama hala aynı arabadan soğudum.ama benim araç ilk çalıştırmada değilde biraz yol yaptıktan sonra silkeleme yapıyor neden acaba.

Bendeki silkeleme birazdaha farklı örneğim 2 viteste 3500-4000 devir arasında 3 vites attıp gaza yeniden yüklendiğimde önce cok güzel gaz yer gibi oluyor ama tekrar 3000-3500 devire geldiğinde araba sanki gaz kesilip yeniden geliyormuş gibi bir hareketle arabayı sallıyor
Bu arada bu akşam yine ustaya gittim tekrardan program yüklediler yine keşif turu attık aynı sorun devam etti bujiler dedi, orjinali ile değiştirdim dedim, buji kablolarınıda kontrol ettir bu silkelemeyi başka bişeyden yapmaz dedi acayip soğudum cok keyifsiz kullanıyorum aracı işe gidip gelmesem bu sorun çözülmeden binmeyecek kadar soğudum aractan

starjet
18/09/2009, 12:08
Başlık gaz sarfiyatıydı konu starjet motorlarda gaz sorununa döndü ama umarım yetkililer gerekli düzeltmeyi yapar...

Aracım 3 gündür gazı taktırdığım bayiide manifoltta işlem yapmayı denediler (umarım bu işlem araca zarar vericek bi işlem değildir) ama olmadı, gaz sistemini söküyorlar, starjet motorda gaz sorun oluyor arkadaşlar bilginize eğer ben kullanıyorum memnunu hiç bi sorunum yok diyen arkadaşlarımız var ise bizide nerede ve ne marka sistem taktırdıklarını bildirilerse çok yardımcı olmuş olurlar...