PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçeriye gelen ses

ANKA-FERO
10/09/2009, 13:50
Arkadaşlar, arabanın içinde gıcırtı şeklinde bir ses var ama nerden geldiğini bulamadım.çok ince bir ses.yardımcı olursanız sevinirim.

phyevren
10/09/2009, 14:11
konsoldan geliyorsa stabilize yolda özellikle göstergelerin önündeki plastik camın yalıtımı tam değildir servise git hallederler.
lokurtu şeklinde ise amortisör takozlarındandır.
aşırı yükte azıcıkta engebeli yolda hemen eziliyor takozlar yüke gelmiyor bizim arabalar.

ANKA-FERO
10/09/2009, 14:14
hocam takozlar değişti onlardan değil.aşırı yük binmez benim arabaya 2 kişiyiz.asfaltta da geliyor.acaba koltuktanmı dedim ama oda değil.kaloriferin içinden mi geliyor acaba.bulamadım. servise gittim ses gelmiyor dediler.adamlara söylüyorum ama yok.ilgilenmiyorlar.

clax22
10/09/2009, 20:37
arabalar böyledir yolda gıcır gucur ederler servise gidince korkup susarlar benimde başıma çok geldi :)

makeles
10/09/2009, 21:52
kapı içlerini, torpido gözünü, bagajı herşeyi boşaltıp test et derim.. bazen bagajdan bazen başka bir harici malzemeden kaynaklanan sesler olabiliyor.. onlar değilse kapı ayarları bozulmuştur yada ön göğüsten, emniyet kemeri tokalarından, arka stopların altından, camlar hafif aşağıdayken gıcırtı geliyorsa cam fitillerinden de kaynaklı çeşitli tonlarda gıcırtılar olabiliyor.. gıcırtı uzmanı olmama az kaldı eşim direksiyon başında ben arkada nerdesin be gıcırtı diye uğratığım zamanlar olmuştur.. :) :) :)

würth silikon sprey yada yağlayıcı ile tüm kapıları (fitiller ve kilit yerleri) motor kaputunun ve bagajın kilit mekanizmasını, skydome varsa açılıp kapanma yerlerini güzelce temizleyip ince bir katman halinde yağlamanı tavsiye ederim.. hala ses varsa 1-2 hafta bekle geçmezse servise uğra derim.. :D

erhan0677
10/09/2009, 23:40
ferdi sen getir arabayı bana ben keserim o sesi

llcemll
10/09/2009, 23:46
benımde aracın onden ses gelıyor 1.vıteste kalkerken takırtı gelıyor 2 de de gelıyor hızı alınca kesılıyor

rational
15/09/2009, 17:56
valla benim de atnı sorun var.stabilize yolda ve satabilize asvaltta yapıyor.