PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26 Ayda Aküm Bitti bende mi hata Puntomda mı?

ozmermer
07/09/2009, 00:26
Arkadaşlar arabamın hemen hemen hergün çalışmasına rağmen aküm tamamen bitmiş sıçrama kablosu ile zor çalıştı ve durum sakat gibi garantiyi 4 yıl yapmıştım, acaba garantiden olacak mı? Bide bu işin fiyatı nedir servis mi yoksa herhangi bir elektirikçiye mı yaptıralım..

pdr42
07/09/2009, 00:40
10 nisan 2006 dan bu yana arabayı kullanmaktayım yani 3 sene 5 ay ortalama olarak . simdiye kadar aküde bi sıkıntı olmadı acaba aku baslıklarında sıkınıt var da desarzmı oluyor sennkisi yada alternatorde bi problem olmasın sarz etmeme durumu falan gibi

berkeraaa
07/09/2009, 02:48
akü olayı birazda şans sanırım....Benim 1 yıllık aracımda hareket halindeyken kısa devre sonucu boşalma olmuştu.Garanti kapsamından değiştirilmesi gerekir akünün..

femoli
07/09/2009, 09:56
Kesinlikle akü işi şans işi akünüz 26 ay olmuşsa garantisi bitmiş demektir .. akü garantisi araç garantisine girmez akü garantisi 24 aydır (2 sene) Akünüzü ister serviste isterseniz dışarıda değiştirebilirsiniz ama size ufak bir tavsiye faydası büyük akünüzü 45 a taktırmayın 60 a yükseldin fabrika çıkışta maliyet açısından 45 yada 48 a takabiliyor ne olursa olsun 60 a taktırın kışın yazın rahat edersiniz..

ABNEW
07/09/2009, 12:51
Akü nün araç çalışmadan sürekli kullanılması da ömrünü azaltmakta.Üretim kaynaklı bir problem de olabilir tabi ama şu an için tek seçenek yenisini satın almak sanırım...

argilman
07/09/2009, 13:41
benim aracımda 1 yaşına girdigi zaman bu proplemle karşılaşmıştım gecen sene.ancak akünün ömrünü tüketmesinin araçla alakası yok arkadaşlarında belirtiği gibi şans işi.servise gitigimde akünün ne marka oludunu anlamaya çalıştılar araçlarla gelen akülerin bir kısmının servis işlerini inci akü bir kısmında mutlu akü yapıyormuş verilen bilgiye göre sonuçta benim akünün serviş işine inci akunun baktıgını soyleyıp inci akü servisine yönlerdimeye çalıştılar ben daha önce servisle ilğili sıkıntılarım oldugu için ıslarla kabul etmeyip bu işin serviste haldilmesi istedim saolsun oradakigörevli arkadaşlardan biri kararlı olğumu anlayıp daha fazla tatsızlık olmasın diye yardımcı olmaya çalıştı yarım saat kadar kargaşadan sonra en sonun da aküyü sıfırıyla değiştirdiler...

ozmermer
10/09/2009, 23:01
125 tl'ye 60'lık bir akü aldım arkadaşlar. Herhalde eskisi 50'lik idi. Evet Antalyadayız malum klima falan çok kullanılıyor usta pil kesmiş dedi. Bunu en az 5 sene sorunsuz kullanırsın dedi bakalım? Garantide dolmuş 24T2ten sonra..

femoli
11/09/2009, 09:29
Güle güle kullanın ,bu fiyata yiğit ,incide bulabilirdiniz ama hayırısı olsun ;)