PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opet Garantisi

Reddline
06/03/2007, 14:36
Arkadaşlar bu KOÇ grubunun bünyesindeki opet güvence sistemini kullanan arkadaşlar var mı? Ben kullanıyorum ama 2 yıl sonra garanti bitince o garantide bitecek mi?

Linos
06/03/2007, 15:10
Arkadaşlar bu KOÇ grubunun bünyesindeki opet güvence sistemini kullanan arkadaşlar var mı? Ben kullanıyorum ama 2 yıl sonra garanti bitince o garantide bitecek mi?

Sanmıyorum! Yakıt güvencesi, Opet'den aldığın sürece devam edecektir diye biliyorum! ;)

Mısafır
06/03/2007, 15:13
adı ustunde 0 km ford veya fiat marka arac satın aldıgında
yakıttan kaynaklanan herhangi bir sorunda ucretsiz onarım garantisi verıyorlar
son 10 deponun opetten alınması kosuluıyla ben sureklı opetten alıyorum ve kartıma ısletıyorum
bu zamana kadar bu sayede 60 lıralık bedava mazot aldım...

ABNEW
06/03/2007, 16:28
Garanti bitse bile motorda yakıttan kaynaklanan bir problem olduğunda (Eğer son 10 depo Opetten alınmışsa) Opet ve Fiat kendi arasında hallediyor:)

matrox
06/03/2007, 17:02
ben bp den alıyorum opetten aldığım bir iki yakıttan memnun kalmadım bp sanki daha iyi gibi geldi çekiş farkını hissedebiliyorum (en azından bana öyle geliyor)
o yüzden bp den alıyorum o kartı işletmedim daha

canberkkilic
06/03/2007, 20:33
opetteki cem yılmazın oyuncagını almak ıcın daha ne kadar beklemek gerekıyor. ben her benzın aldıgımda opet kartımı yukluyorum daha 4 mılyon lıralık puanım olmus (öyle dendı) sızın bı fıkrınız varmı bu konuda ? yada oyuncak mike'ı alan ?

BGRAYS
06/03/2007, 21:06
27 ytl puan bırıkmesı gerekıyo ..

ABNEW
06/03/2007, 21:39
Parayla alınıyor onlar yaw:D 20YTL miydi acaba?

BGRAYS
06/03/2007, 21:43
ewet ıstersen parayla da oluyo ıstersen bı bolumu bırıkmıs puan artı para seklınde de olabılıyo fiyatı 27 ytl idi sordugumda ..

shoparr_
06/03/2007, 23:03
adı ustunde 0 km ford veya fiat marka arac satın aldıgında
yakıttan kaynaklanan herhangi bir sorunda ucretsiz onarım garantisi verıyorlar
son 10 deponun opetten alınması kosuluıyla ben sureklı opetten alıyorum ve kartıma ısletıyorum
bu zamana kadar bu sayede 60 lıralık bedava mazot aldım...

vadi nası becerdin 60 ytl biriktirmeyi yahu tebrikler..ben daha 3 ytl biriktiremedim..:poster_oops:

Linos
06/03/2007, 23:07
vadi nası becerdin 60 ytl biriktirmeyi yahu tebrikler..ben daha 3 ytl biriktiremedim..:poster_oops:

Vadi servise gide gele bu kadar yakıtı harcamıştır bence :D

SERDAR
07/03/2007, 18:25
ben arabayı aldığımdan beri opetten alıyorum yakıtı problem çıkmadı hiç. 2 sene olacak bpden en son yakıt alalı. araç 20 derece eğimli yokuşta kaldı ve kımıldamadı. benzinciyi zor aldılar elimden. Bir daha da BP yok. (eğim 20den fazla olabilir ama normalde hep çıktığım yokuş, aynı araba)

Mısafır
07/03/2007, 18:33
500 un uzerınde harcayınca 20 lıra hedıye geldı
bıde servıste aldıgım herseyı opet karta ısletıyorum paro puan sonucta mıgrosta bıle gecıyor :D

femoli
07/03/2007, 18:38
evet serviste yaptığınız harcamaları muhakkak ekletin onlarda paro puan olarak geçiyor nasıl olsa yaptırıyoruz...

sarperka
27/03/2007, 18:35
Bu uygulama 2. el araçlar için kullanılabiliyor mu? Bilgisi olan arkadaş varmı acaba.

gurik
27/03/2007, 22:37
ben kullanıyorum. 17 ytl puan olmuş. Son 10 depoyu ölçerler sorun olduğunda. Başka yakıtın zerresi olsa algılıyor alet. Görev aracını soktuk ondan biliyorum.
Ve kullandığınız sürece garanti geçerli.

mTk
29/03/2007, 18:18
Opeti bırakalı yaklaşık 10bin km oluyor. Shellden alıyorum. Opetten aldığım mazot sabahları ilk çalışmada avans vuruyor.

TEZEL PUNTO 45
31/03/2007, 13:26
Hayir O Garanti Bitmiyormus Ben Fiat Yetkilisine Sordum O Devam Ediormus

06kaymak
31/03/2007, 16:27
Opet güvencesi; yakıt kaynaklı sorunlarda (örneğin enjektörlerin arızalanması) son 10 depo nun opetten alındığını ispatladığınız zaman kullanabiliyorsunuz.ama bunun çözümüde gerçekten zor oluyor:)

Honor COOPER
09/04/2007, 21:08
opetin yakıtını gerçektem beğeniyorum.yalnız ben aracımı ikinci el aldığımdan böyle bir kart vermemişlerdi.ama hep opetten alıyorum.kartı nasıl tedarik edecem normal opet kartım var ama yakıt güvence kartım yok.

Lewent
10/04/2007, 12:03
Opet' e weya Fiat' a bi danış derim ama sanırım "0" km. araç alanlara weriliyor...

06kaymak
10/04/2007, 13:32
opetin yakıtını gerçektem beğeniyorum.yalnız ben aracımı ikinci el aldığımdan böyle bir kart vermemişlerdi.ama hep opetten alıyorum.kartı nasıl tedarik edecem normal opet kartım var ama yakıt güvence kartım yok.
opet istasyonlarindan edine bilirsiniz..

multijet
10/04/2007, 13:59
Arkadaşlar ben total,bp,po, opet ,shell hepsini denedim. Ve Total de karar kıldım. Çok da memnunum. Bildiğim kadarıyla Total deki Eurodizel fransada n ithal olarak geliyor. Deneyin ve lütfen ortalama yaktı tüketiminiz de takip edin. Sarfiyat bende diğerlerinden daha düşük çıktı.

Bülent A.
10/04/2007, 16:54
Bende hep Total kullanıyorum.Son derecede memnunum

Misafir2
10/04/2007, 17:00
Bende hep Total kullanıyorum.Son derecede memnunum

abi senın istısas alanına gırer sen bılırsın belkı ama dığer arkadaşlarda lütfen yardımcı olsun abı benım süreklı yakıt aldığım bır opet istasyonu var ve lpg aygaz alıyorum ama ordakı lpg dığer sheldekı aygaz kadar perpormanslı değil :((
iki aynı martka lpg bu denlı neden fark edıyor??
bırı shalle satıyo bırını opet sonuçta aynı lpg aygaz fark nedır

Bülent A.
10/04/2007, 17:18
abi senın istısas alanına gırer sen bılırsın belkı ama dığer arkadaşlarda lütfen yardımcı olsun abı benım süreklı yakıt aldığım bır opet istasyonu var ve lpg aygaz alıyorum ama ordakı lpg dığer sheldekı aygaz kadar perpormanslı değil :((
iki aynı martka lpg bu denlı neden fark edıyor??
bırı shalle satıyo bırını opet sonuçta aynı lpg aygaz fark nedır

Walla gaz konusunda çok bilgili değilim.Ne desem yalan şindi:poster_oops:

mustafa
17/04/2007, 19:30
Ben mesleğim gereği sürekli farklı şehirlerde bulunmaktayım ve mecburen farklı Opetlerden mazot alıyorum geçen hafta gittiğim opet bayilerinden biri kart sistemi çalışmamasına rağmen önce mazotu doldralım sonra okuturuz dedi tamam dedim.Sonunda sistemlerinin çalışmadığını söyledi.Ben de Opet müşteri hizmetlerine şikayet ettim ve kendilerine gerekli uyarının yapıldığı belirtildi.Bu tür bir olay yaşamış başka arkadaş var mı acaba?? Neler yapmak gerekiyor??

KAANİTO
23/04/2007, 12:49
Evet Banada Bir Kere Oldu.opet Bir Ariza Formunun Ooduğunu Onun Doldurulmasi Gerektiğini.bu Yapilmamiş Ise Pompadan Alinan Faturayi Ve Kredi Karti Ile ödeme Yaptiysaniz Makbuzunu Saklamami Söyledi.bende O Günden Beri Pompaya Her Girdiğimde Ygs Nin çalişip çalişmadiğini Soruyorum Ve Pompadan Fişimi Muhakkak Aliyorum

dejavu
23/04/2007, 13:37
opet ten 60 ytl puan birikmesi demek 6000 ytl lik yakıt demektir.. % 1 veriyor
20 ytl avans vermişse geriye 40 ytl 4000 ytl lik yakıt demektir.. ama şu servisteki işlemleride opet kartsa işletme işlemini valla tuttum.. bunu neden daha önce öğrenemedim kendime kızıyorum şimdi..

secosium
23/10/2009, 17:17
aracı ilk aldığımda verilen opet yakıt güvence sistemi kartının arkasında yazan ifadedir:
bu kart fiat yakıt güvence sistemi üyelerinin yakıt alımlarında kullanmaları için verilmiştir. araca özeldir. yakıt güvence sistemi aracınızın garanti süresi ile sınırlıdır.

xcruelx
26/10/2009, 10:11
aracı ilk aldığımda verilen opet yakıt güvence sistemi kartının arkasında yazan ifadedir:
bu kart fiat yakıt güvence sistemi üyelerinin yakıt alımlarında kullanmaları için verilmiştir. araca özeldir. yakıt güvence sistemi aracınızın garanti süresi ile sınırlıdır.
Ben şunu merak ediyorum. Aracın garanti ile sınırlı ise uzatılmış garantide ne olacak peki? benim aldıgımda kampanya vardı. 2+3(uzatılmısla) 5 yıl garantili. Şimdi bu normal garanti olan 2 yılda bitecekmi yoksa 5 yıl sürecekmi? 2 yılda bitecek ise kasmya gerek yok bence. Benzinli arabada ne olur zaten 2 senede yakıt yüzünden.

erdta
26/10/2009, 14:06
Arkadaşlar,

Eğer yakıttan kaynaklı bir problem olur ise ve siz problemli olan yakıtı nereden aldığınızı ispatlarsanız söz konusu bedeli yakıtı sağlayan kuruluş ödemek zorundadır, OPET kartı kullanmanın avantajı km değerini işlettiğiniz için ispat kaonusunda bir sıkıntı yaşamamanızdır. Bu sebep ile garantinin bitip bitmemesi sorun değil kartın arkasaında yazanda sorun değil. Eğer yakıttan kaynaklı olduğu raporlanır ise yakıtı aldığınız kuruluş maliyeti yüklenmek zorunda aksi halde mahkemeye verirseniz kazanırsınız.

xcruelx
26/10/2009, 17:59
Arkadaşlar,

Eğer yakıttan kaynaklı bir problem olur ise ve siz problemli olan yakıtı nereden aldığınızı ispatlarsanız söz konusu bedeli yakıtı sağlayan kuruluş ödemek zorundadır, OPET kartı kullanmanın avantajı km değerini işlettiğiniz için ispat kaonusunda bir sıkıntı yaşamamanızdır. Bu sebep ile garantinin bitip bitmemesi sorun değil kartın arkasaında yazanda sorun değil. Eğer yakıttan kaynaklı olduğu raporlanır ise yakıtı aldığınız kuruluş maliyeti yüklenmek zorunda aksi halde mahkemeye verirseniz kazanırsınız.
Öyle olmalı diye düşünüyorum ama burda ve nette bir çok kişiden arac garantisi bitince opet in ödemediğini söylüyor. Ve şikayet sitelerine bir bakın isterseniz. Ondan sordum.

erdta
27/10/2009, 07:30
Burada önemli olan hem arızanın yakıttan kaynaklandığını hemde yakıtı oradan aldığınızı ispatlamak. Bunları ispatladıktan sonra elbetteki firma işi yokuşa sürecektir ancak elinizdeki belgelerle davayı kazanırsınız, siz yapmasanız kasko şirketi yapar emin olun. Ancak bir çok insan olumsuz yanıt alınca olayı devam ettirmeyebiliyo bu sebep ilede siz devam ettirmekten vaz geçin diye firmalarda elinden geleni yapıyor. Kanıtınız var ise mutlaka kazanırsınız. Burada tek arızaya ilişkin yakıttan başka faktörlerde var ise o zaman iş zorlaşır.