PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka fıskiyeden su kaçırması...

BSK
04/09/2009, 10:13
Merhaba arkadaşlar,

Arabamın arka su fıskiyesi zaman zaman ve nasıl olduğunu anlayamadığım şekilde resimdeki gibi su sızdırıyor ve bu su kuruyarak hem iz yapıyor hem de o bölüm toz toplayarak devamlı temizlememi gerektiriyor. Servise gittim fakat ilk defa böyle birşey gördüklerini söylediler. Fıskiye motorunu değiştirelim dediler ben de yıllık bakıma gelince devam ediyorsa o zaman değiştirelim dedim ama motordan kaynaklandığını pek düşünmüyorum, servis de bir ihtimal ordandır diye düşündü gibi geldi bana. Başına böyle birşey gelen oldu mu acaba? Olduysa nasıl çözdü veya başka bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

serdar2362
04/09/2009, 10:18
Aynı dert bende var. Ama araba daha 2500 de olduğundan şimdilik sesim çıkmıyor. 5000 bakımında göstereceğim. Motordan olduğunu sanmıyorum. Zaten dikkatli bakarsan sanki dandik bi püskürtücü gibi. Bence püskürtücüden.

ABNEW
04/09/2009, 14:03
Bence hortumda ya da bağlantı yerinde (uç kısmında) problem vardır, motordan olma ihtimali zor gibi, tabi en iyisini servis bilir :)

Romeo_er2
04/09/2009, 14:26
kışın bendede oluyodu bazen

taneli
04/09/2009, 16:13
bende de aynı sorun var, sanki içinde su kalmış da sonradan akıyor gibi.

BSK
04/09/2009, 17:06
Aslında Müslüm bey yorum yapsa da konuyu açıklığa kavuşturup kitlesek :) Bana da fıskiyenin ucu bozuk veya bir tasarım hatası var gibi geliyor.