PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pedal takımı üstümden gelen SESSSS

Alp
06/03/2007, 10:32
Arkadaşlar Slm
Benim arabada özellikle motor ısındıktan sonra kokpitte direksiyin altındaki pedal grubunun olduğu bölümden gaza bastığımda (araç ivmelenmeye başladığımda) ve gaz kestiğimde (araç yığıldığında) sanki gevşemiş vidalardan kaynaklanan GARCCCCC -GUCURTTT tarzı bir ses geliyor. Uzun zaman dinlememe ve gözlememe rağmen sorunu bir türlü bulamadım. serviside henuz gitmedim. Böyle bir sorunu olan yada fikir paylaşımda bulunmanızı rica ederim.

femoli
06/03/2007, 10:34
aynı sorun benim debriyajımda var basıp bıraktığım zaman cıt cıt diye garç diye bir ses geliyor...

Mısafır
06/03/2007, 10:38
Arkadaşlar Slm
Benim arabada özellikle motor ısındıktan sonra kokpitte direksiyin altındaki pedal grubunun olduğu bölümden gaza bastığımda (araç ivmelenmeye başladığımda) ve gaz kestiğimde (araç yığıldığında) sanki gevşemiş vidalardan kaynaklanan GARCCCCC -GUCURTTT tarzı bir ses geliyor. Uzun zaman dinlememe ve gözlememe rağmen sorunu bir türlü bulamadım. serviside henuz gitmedim. Böyle bir sorunu olan yada fikir paylaşımda bulunmanızı rica ederim.

sevıse gıdıyorsun arkadasım. kalorıfer borularının kaputdan ıcerı gırdıgı yer var orayı hem ıcerden hem dısarıdan ızole edıyolar bır sıvıyla ondan sonra pedalların ordakı yan panel kapagını sabıtleyen beyaz parca var aynı ıslemlerı ona da uyguluyolar ses mes kalmıyo
ben 1 ay urastım bu sorunla
problem kalorıfer hortumlarının gectıgı yer....

Absoluit
06/03/2007, 10:50
valla bence en kısa zamanda servise git.benim eski arabadan en son öyle ses geldiğinde şanzıman dağıldı.ihmal etmemeni öneririm.benim arabada şuan öyle bir sorun yok allaha şükür

BGRAYS
06/03/2007, 10:52
bendede bu sorun hala dewam edıyo 20,000 bakımda hallettırmeyı dusunuyorm

Alp
06/03/2007, 11:31
hımmm
en iyi iyisi servise götürmek anlaşılan
konuyla ilgi bilgilendireceğim sizleri

Muhendis06
08/03/2007, 20:27
Benim aracin debriyaj pedalindan da hasirti sesleri geliyordu. 3 hafta sonunda artik cinnet gecirecek duruma gelip tum paspaslari vs soktum attim. Pedallari yakindan incelemek icin dosemenin uzerine egildigimde, debriyaj pedalinin altinda kalite kontrol etiketinin ses yaptigini fark ettim. Her pedala bastigimda, 5 cm uzunluktaki etiket arada sıkısarak hisirti yapiyordu. Etiketi sokmek olayi cozdu tabi... ne etiket ama..

Alp
12/03/2007, 22:00
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm. Sonuçta sesin kalorifer borularının geçtiği yerde oldugu tespit edildi ve izole edilerek sorun giderildi Fiat Birlik motordaki tüm personele buradan teşekkürler 4 -4 lük iş çıkardılar.

ABNEW
12/03/2007, 22:10
Geçmiş olsun, sorunun halledilmesi güzel...