PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Set yardım lütfen

drahmet
02/09/2009, 00:30
slm arkadaşlar
aracımın orjinal cd mp3 çalarıyla bir set kurmak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

PIONEER 25CM TS-W 257D4 SUBWOOFER 100 lira
max 1000watt nominal 350 watt

PIONEER TSA172C komponent takım ön kapılar için 120 lira
max 220 watt nominal 60 watt

SONY XMZ-R604 OTO AMPLI 230 lira
4kanal
Maximum Output Power: 4 Ch x 110W at 4ohm
Maximum Output Power: 2 Ch x 150W at 2ohm + 1 Ch x 300W at 4ohm

benim için önemli olen net pürüzsüz bir ses. aşırı güçlü bir sistem düşünmüyorum. sizce nasıl bundan istediğim gibi bir ses alabilir miyim?

birde galiba bizim blaupunktlarda amfi çıkışı yokmuş dönüştürücü almam gerekiyormuş. bunu nasıl kaça mal edebilirim?

son soru olarak ta tesisat için özel bi kablo önerir misiniz?

yardımlarınız için teşşekkür ederim arkadaşlar...

Erdem Bozdağ
02/09/2009, 01:07
öncelikle tanışma bölümüne kendinizi tanıtırsanız çok seviniriz

drahmet
02/09/2009, 01:08
öncelikle tanışma bölümüne kendinizi tanıtırsanız çok seviniriz

pardon hemen tanıtıyorum kendimi

batuhann80
02/09/2009, 01:38
bunlar bütce işi tabiki..
aldıysanız hayırlı olsun..
almadıysanız biraz daha para biriktirin...
ben sahsi fikrimi söylüyorum kimse atlamasın..
farklı markalara yönelirsen daha net ses alırsın hoparlör ve wooferda..
digeri ise arka kapılara birsey almamıssın orjinalı kullanırsan sesi bozarsın dalgalanmalar olur...
amfidede farklı markalar öneririm..
kablo işine gelince metresi 10 tlden baslar bayagı bir yukarı gider...ana güç kabloların kalın olsun serce parmagından kalın düsün...
sase kabloyu kısa kullandır...(en yakın sase yerine )
zaten sistem yapanlar bilirler ..
normalde sadece işçilik 50 ile 100 arası oynar + kablo parası...
dönüstürücü ise en ucuzu,3 yada 5 tl gibiydi...

mert
02/09/2009, 08:38
batuhana katılıyrumm:)

Erdem Bozdağ
02/09/2009, 13:26
Batuhan abiye katılıyorum
@ek olarak:dönüştürücü kaliteli birşey seçmekte fayda var.anfi çıkışı olmayan teyplerde asıl sesi toklaştıran dönüştürücü ve kabloların kalitesidir.

drahmet
04/01/2010, 22:11
selam arkadaşlar bu ses işini halaa halledemedim ben
sizin yorumlarınızdan sonra araştırmaya ve biraz daha ii bi sistem kurmaya karar verdim
son bileşenlerimm

ANFİ
JBL GTO-5355 --400 Tl

subwoofer
cadence 30 cm kabinli modelini bilmiyorum--- 200Tl

COMPONENT
JBL GTO 6508C 16CM 210W ya da
KICKER DS SERİSİ DS 650.2 7500 ya da
HERTZ DSK 165 16,5CM 7804 yada
cadence fxc 6k 6,5"

komponentlerin fiyatları birbirine yakın 150-200tl
dönüştürücüyüde cadence den buldum 50 Tl de
yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar
yorumlarınızı bekliyorum

bravo_sercan
04/01/2010, 22:50
Abicim orjinal ana unitiye ne takarsan tak, amfi çıkışı olmadı için gerçek sesten %45 daha az dinlersin bu 1 ''kendimden biliyorum''gerçek sesten kastım , araçta takılı olan tesisatın %55 ni dinlersin örn teypte max vol 40 ise 40 a getirdin zaman aşırı inanılmaz berbat bi ses alırsın + tesisatı yakabilirsin.max'um net sesi 24 le 27 de alırsın.
2ye gelince ''batuhann80'in dediği gibi arkaları orj.bırakırsan değişik kötü bi durum olur.Ön arka 2 tane kicker,hertz yada cadence tak kafan rahat etsin :)
3cadence'in bass konusunda bi çok 1.lini duymuş ve kupalarını gormuş bulunmaktayım.
changer''dönüştürüye gelince, ben hiç 3 le 5 tl arası bi donuşturucu aparata duymadım.25tl le 100 tl arasında bi rakamla değişiyor.
Kablolaya gelince,montaj yaptırcağın yerdeki adamlar ne kablo kullanıyorsa onu kullandırtmanı tavsiye ederim. 25 lirayada kablo war 100$a da kablo var.
aklıma geldikçe yazarım :)
amfi hakkında pek bi bilgim yok..
''Dip not : illa tek mid takımıyla kullanıcam diyorsan abi,arkaları iptal et.'' yada arkaya tak abi önler iptal et. önde kafan şişebilir,arkadan hem bass'ı hemde mid'lerle tizlerin sesini daha rahat duyabilirsin..
he son bişey,dönüştürücü aparat takıldığı zaman, eskisi gibi ,arkaları teyipten kapatamassın,yada önleri. o özellik iptal oluyor aparattan dolayı.

drahmet
04/01/2010, 23:03
sercan
jbl senin anfinin aynısı 5 kanallı jbl işte arkalarada tatırabilrim bakalım ama ana ünite orjinal kalcak değişmicek en azından şimdilik

bravo_sercan
04/01/2010, 23:21
sercan
jbl senin anfinin aynısı 5 kanallı jbl işte arkalarada tatırabilrim bakalım ama ana ünite orjinal kalcak değişmicek en azından şimdilik
Amfiyi tanıdım tabikide :) ama teknik olarak bilgim yok,amfi çok karışık :)
ilk bende senin gibi başlamştım abi. ön-arka mid-amfi-bas.
ama baktım bu teyple olucak gibi değil,arayışlara girdim 3 ay sonra falan.
Tesisatı orj teypten dinleyememin 2 3 şeyi kötü. sesi ön yada arkaya istediğin kadar veremiyorsun.subwoffer koblosu olmadı için, bass'ın gerçek vuruşlarını duyamıyorsun.tesisatın gerçek performansını duyamıyorsun.
iyi yanıda ,araç park halindeyken kimse anlayamaz bu araçta tesisat oldunu..
Ufaktan başlıcam diyorsan abi.''bence''
arkaya 1 mid tak.2 kanallı güzel bi amfi al,bide subwoffer.
ilerde buyutuceğin zaman yine 2 kanallı bi amfi alır ona bağlarsın.
niye 2 tane iş yapıyım diceksin. butun tesisatı buyuk bi amfiye bağlamak var ,tesisatın akışını 2 ye bölmek var.
ya ben baştan yapıcak olsam, bi bass amfisi bi mid amfisi alırım :)

bravo_sercan
04/01/2010, 23:39
0 dan kendime ufak çapta ve net ses duymak istesem abi aynen şu şekil yapardım.
ALPİNE SPG-17CS 16CM COMPONENT:224 tl 200 dur buyuk ihtimal:280wat 70 rms
MAGNAT EDITION B30 30CM SUBWOOFER:200 tl 800 wat 250 rms''magnat hiç dinlemedim ama bi çok tunig dergisnde gördüm,fiyata göre ses kalitesi makul
XETEC VECTOR SERİSİ V-200.4 4KANAL AMPLİFİKATÖR 173 tl ''amfi okadar iyi bişey değil ama , bu bass'la mid'leri rahatlıkla çaldırır.
150 liraylada montaj+kablo+donuşturucu yaptırabilirsin abi.
toplam maliyet:747.pazarlık kaliyetin sana kalmış abi :)

drahmet
05/01/2010, 00:30
0 dan kendime ufak çapta ve net ses duymak istesem abi aynen şu şekil yapardım.
ALPİNE SPG-17CS 16CM COMPONENT:224 tl 200 dur buyuk ihtimal:280wat 70 rms
MAGNAT EDITION B30 30CM SUBWOOFER:200 tl 800 wat 250 rms''magnat hiç dinlemedim ama bi çok tunig dergisnde gördüm,fiyata göre ses kalitesi makul
XETEC VECTOR SERİSİ V-200.4 4KANAL AMPLİFİKATÖR 173 tl ''amfi okadar iyi bişey değil ama , bu bass'la mid'leri rahatlıkla çaldırır.
150 liraylada montaj+kablo+donuşturucu yaptırabilirsin abi.
toplam maliyet:747.pazarlık kaliyetin sana kalmış abi :)

ilk etapta öyle düşünyodum sercan ama almışken büyük anfi almak daha mantıklı geldi sonuçta 2. anfi için yeniden tesisat çekilmesi filan gerekyo bildiğim kadarıyla. hem bu sefer aküye binen yükte artacak kapasitör filanda gerekecek ben verdiğim sistemi 850 e anlastım tabi bi çift komponent takımlısını hatta fark ettinse konuyu açtığımda ki sistem senin önerdiğin tarz bişeydi :D
ama büyük anfi ileri dönük tek başına 2 anfinin işini tam olmasada yapabiliyor gibi gözükyor.
birşey sorcam anfinin sub kontrol kumandası var dimi nasıl etkili oluyormu merak ettim

polis_01_54
05/01/2010, 00:56
arkadasım bu işi ben de yakın zamanda yaptım bass wofer mid takımı komple jbl kullandım arka koltugun arkasına da 17 likviki pıoneer hoparlor koydum bana 800btl ye mal oldu cok ta memnunum tavsiye ederim

bravo_sercan
05/01/2010, 00:59
ilk etapta öyle düşünyodum sercan ama almışken büyük anfi almak daha mantıklı geldi sonuçta 2. anfi için yeniden tesisat çekilmesi filan gerekyo bildiğim kadarıyla. hem bu sefer aküye binen yükte artacak kapasitör filanda gerekecek ben verdiğim sistemi 850 e anlastım tabi bi çift komponent takımlısını hatta fark ettinse konuyu açtığımda ki sistem senin önerdiğin tarz bişeydi :D
ama büyük anfi ileri dönük tek başına 2 anfinin işini tam olmasada yapabiliyor gibi gözükyor.
birşey sorcam anfinin sub kontrol kumandası var dimi nasıl etkili oluyormu merak ettim
sub kontor kumandası şöyle bişey abi,aslna bakarsan normal kumada gibi bişey değil,direksiyonun sol alt kısmnda uygun bi yere sıcak silikonla monte ediliyor. orda min ...... max var. o şekilde ayarlıyorsun. tabikide faydası var :) o olmassa sadece teypten bass ı + yapablirsin.

bu arada ben kendi sistemimi kapasitorsuz kullanıyorum. + 2 çift xenonda var 8bin lik. kısa ve sislerde. diger beyaz ampuller vs.
araştırdım sordum soruşturdum, bass vurduğu zaman ışıklarn göz kırpmıyorsa gerek yok dediler,maşşalah hiç öyle triplere girmiyor farlar olsun içerdeki ısıklar falan..

polis_01_54
05/01/2010, 01:04
slm arkadaslar yeni üyeyim nasıl mesaj atacagımı bilmiyorum yaa :-( ben deli gibi far kaşı arıyorum bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar....

bravo_sercan
05/01/2010, 01:06
arkadasım bu işi ben de yakın zamanda yaptım bass wofer mid takımı komple jbl kullandım arka koltugun arkasına da 17 likviki pıoneer hoparlor koydum bana 800btl ye mal oldu cok ta memnunum tavsiye ederim
1 takım jbl mid.
panzota 2 pionner kolon
jbl 1000 lik bass
4 yada 5 kanallı amfi
800 tl.
montaj + kablolar dahilmi.
iyi fiyatmış.

drahmet
05/01/2010, 01:18
1 takım jbl mid.
panzota 2 pionner kolon
jbl 1000 lik bass
4 yada 5 kanallı amfi
800 tl.
montaj + kablolar dahilmi.
iyi fiyatmış.

bencede fiyat iyi :D ama şu var 4 kanal jbl ile 5 kanal jbl ararsındaki farka saten pioneer kolonlar alınabilir. ama anfi 5 kanalsa süper bencede nerde yaptıdın ozaman hemen gidilsin :D

sercan zaten tek anfide kapasitöre gerek kalmıyor bildiğim kadarıyla. ikinci anfide kapasitör gerekyo artık. hele bizim akülerrin amperide düşükki kesin gerekir gibi o yüzden ben jbl 5350yi yeterli bulyomm. tabii bu benim düşüncem.
sen yakında çift anfiye gececeksen seni bekleyeyim ben senin anfiye bi pazarlık atalım :D

bravo_sercan
05/01/2010, 01:25
mid takımıyla , normal kolon ap ayrı bişey abi, 2 tane kolon. 1mid takımının yarısna denk gelir anca.çunku mid takımında, adı ustunde takım :) kolonn içinde bass var.+tweeterı var,+ ses susucu bşieyi var :) normal kolonların çifti 50 60 lira falan. ama mid takıımı 150 den aşa bulamassın adam gibi bişeyi :) 2 takım mid al ,bass almasanda olur :)

drahmet
05/01/2010, 01:29
mid takımıyla , normal kolon ap ayrı bişey abi, 2 tane kolon. 1mid takımının yarısna denk gelir anca.çunku mid takımında, adı ustunde takım :) kolonn içinde bass var.+tweeterı var,+ ses susucu bşieyi var :) normal kolonların çifti 50 60 lira falan. ama mid takıımı 150 den aşa bulamassın adam gibi bişeyi :) 2 takım mid al ,bass almasanda olur :)

onuda düşünmüyo değilim woofer yerine 2 mid takımı artı 5 kanal jbl
daha sonra da biraz toparlanıncada sub u eklerim
en ideal bu gibi gözükyo şimdilik

bravo_sercan
05/01/2010, 01:29
sercan zaten tek anfide kapasitöre gerek kalmıyor bildiğim kadarıyla. ikinci anfide kapasitör gerekyo artık. hele bizim akülerrin amperide düşükki kesin gerekir gibi o yüzden ben jbl 5350yi yeterli bulyomm. tabii bu benim düşüncem.
sen yakında çift anfiye gececeksen seni bekleyeyim ben senin anfiye bi pazarlık atalım :D
hehehehe , 2 tane 2 kanal kullanırsan kapasitore gerek kalmazda abi. 2 tane 4 luk olursa kapasitor gerekli olablr :)
bu arada kapasitorun görevide şu, bilmeyenler akü diye biliyorda :)
kapasitor şu işe yarıyor.
kapasitor elektirk falan üretmiyor, sadece akımı dengeliyor, ısıklar yanıp sonmesin diye :) bi nevi güçkaynağı gibi bişey.tabi oda akuden elektirik çekiyor :)

onuda düşünmüyo değilim woofer yerine 2 mid takımı artı 5 kanal jbl
daha sonra da biraz toparlanıncada sub u eklerim
en ideal bu gibi gözükyo şimdilik
yani bencede :) 4mid den gelen ses ,tiz ve basslar sana yeticektir abi ilk zamanlar. kulak alışınca beyendiğin bi subwoofer tıkarsın bagaj'a

drahmet
05/01/2010, 01:40
yani bencede :) 4mid den gelen ses ,tiz ve basslar sana yeticektir abi ilk zamanlar. kulak alışınca beyendiğin bi subwoofer tıkarsın bagaj'a

bu şekilde yaptırcazz artık ama bu seste yoğun bas tiz sesler olmaz demii yoksa 2-3 yollu bi hoparlörde eklemek gerekirmi yani bizim orjinal sistemdeki gibi önlere mid arkalara 2-3 yollu bir coaxiel hoparlör takmak daha mı mantıklı
neyse sercan muhabbet hoş ama ben yatıp dinleneyim biraz şuan nöbetteyim yarında devam etcemm nöbete biraz istirahat edelim dimi
hadii ii geceler

bravo_sercan
05/01/2010, 12:07
bu şekilde yaptırcazz artık ama bu seste yoğun bas tiz sesler olmaz demii yoksa 2-3 yollu bi hoparlörde eklemek gerekirmi yani bizim orjinal sistemdeki gibi önlere mid arkalara 2-3 yollu bir coaxiel hoparlör takmak daha mı mantıklı
neyse sercan muhabbet hoş ama ben yatıp dinleneyim biraz şuan nöbetteyim yarında devam etcemm nöbete biraz istirahat edelim dimi
hadii ii geceler
Son mesaj'dan sonra benimde pil bitmişti zaten abi, yatmıştım :)
coaxiel hoparlör takmana bence gerek yok abi 2 çift mid takımıyla gayet hoş ve net bi ses yakalabilirsin.Bagaj'da bass olması şart değil,extra bi durum gibi bişey.zaten 2 tane mid en az 160 tl x2 320 tl.5 kanallı amfide 400 tl.150 tl kablo +montaj+donuşturcu.870 tl ye mâl olur ''bassız''ilerde maddi durum düzelince 200-300 liralık bi bas koyabilirsin. mesela benim bass'tan koyabilirsin.300tl belki fiyatıd dusmuş olabilir :) ben çok memnunum.. :)
:serenade:

drahmet
05/01/2010, 18:44
:D
bakalım sercan uygun bi zamn bulunca taktırcam artık 2mid+5 kanal anfii

bravo_sercan
05/01/2010, 18:50
:D
bakalım sercan uygun bi zamn bulunca taktırcam artık 2mid+5 kanal anfii
Nasılda kanına girdim ama abi :D Hayırlı olsun abi şimdiden. 1 günün gidicek bu işte haberin olsun :) yaptırırken başında beklemeni tavsiye ederim.

drahmet
05/01/2010, 19:01
Nasılda kanına girdim ama abi :D Hayırlı olsun abi şimdiden. 1 günün gidicek bu işte haberin olsun :) yaptırırken başında beklemeni tavsiye ederim.

zaten oyüzden uygun bi zamanı beklemem gerekyo başında durmak lazım kesinn

sonunda yaptırdım :D
JBL GTO5353 anfi
Cadence FXC 6K komponet
Cadence CWB 1214 subwoofer

hayırlı olsun bana :D

bravo_sercan
10/01/2010, 00:19
sonunda yaptırdım :D
JBL GTO5353 anfi
Cadence FXC 6K komponet
Cadence CWB 1224 subwoofer

hayırlı olsun bana :D

Waaaay :D Hayırlı olsun ahmet abi güle güle başın ağrısın :D
Nasıl memnunmusn ? Bide maliyet ne oldu ? :)

Bass'ın böyle bişeymi abi çift ''1000 wat 500 rms '' sağlam bi bas , buna nitekim arka kapılara ilerde bi takım daha mid gerek , nitekim bu mid'lere bu bass fazla gibi...

https://img132.imageshack.us/img132/2306/cwb12242910detail.jpg

drahmet
10/01/2010, 00:29
Waaaay :D Hayırlı olsun ahmet abi güle güle başın ağrısın :D
Nasıl memnunmusn ? Bide maliyet ne oldu ? :)

saoll sercan :D ağrıttı bugün bayaa :D
anfii 400
komponent 160
subwoofer 170
dönüştürücü+işçilik 150

ilerde bitanede arkaya komponent olcak artık bide o var

Bass'ın böyle bişeymi abi çift ''1000 wat 500 rms '' sağlam bi bas , buna nitekim arka kapılara ilerde bi takım daha mid gerek , nitekim bu mid'lere bu bass fazla gibi...

tekli olanı bu değil
500 watt 250 rms

https://www.cadencestore.com/ProductCart/pc/viewPrd.asp?idcategory=149&idproduct=329

bravo_sercan
10/01/2010, 00:34
tekli olanı bu değil
500 watt 250 rms
''hmm ozaman güzel olmuştur abi :) ''

saoll sercan :D ağrıttı bugün bayaa :D
anfii 400
komponent 160
subwoofer 170
dönüştürücü+işçilik 150

ilerde bitanede arkaya komponent olcak artık bide o var

Bi üst mesaj'da bende aynısnı demiştim :)
komponent e netten baktım abi 179 yazıyordu , iyi almışşsın.
sub'da çıkmaydı sanırım ?
dönüştürücü kablo işçilik montaj 150tl'de gayet iyi :)

Hee bide şey abi ilk yapılan tesisatı 4 5 gün çok açık seste kullanmaman gerek ,büyük ihtimal montajı yapan kişide söylemiştir.aletlerin ısınmasımı ne gerekiyormuş. 5 gün sonra gidip amfi'den bi ayar yapıp sesi birazdaha acıcaktır..

abi sen bunu yazmışşsın abi :D Cadence CWB 1224 subwoofer

Sendekide bu :) Cadencecwb 1214 ''1 e basıcağna 2 ye bastın sanırım abi '' :)

https://img63.imageshack.us/img63/2106/cwb12142958detail.jpg

drahmet
10/01/2010, 00:38
Hee bide şey abi ilk yapılan tesisatı 4 5 gün çok açık seste kullanmaman gerek ,büyük ihtimal montajı yapan kişide söylemiştir.aletlerin ısınmasımı ne gerekiyormuş. 5 gün sonra gidip amfi'den bi ayar yapıp sesi birazdaha acıcaktır..

ya ewet ayar işi çok gıcık ama. wofer olmadan ses hoşuma gitmedi
arkaya komponent almak yerine woofer aldım bole gayet ii :D

abi sen bunu yazmışşsın abi :D Cadence CWB 1224 subwoofer

Sendekide bu :) Cadencecwb 1214 ''1 e basıcağna 2 ye bastın sanırım abi '' :)

https://img63.imageshack.us/img63/2106/cwb12142958detail.jpg

ewet öyle olmuş galiba heyecen işte naparsın :D
düzelteyim :D

bravo_sercan
10/01/2010, 00:41
ya ewet ayar işi çok gıcık ama. wofer olmadan ses hoşuma gitmedi
arkaya komponent almak yerine woofer aldım bole gayet ii :D

Hehehe abi cadence'i seçtiğine göre bass'ı seviyoruz sanırım :)
bu arada mid'in özelliklerine baktımda baya iyiymiş 300 wat 75 rms.

drahmet
10/01/2010, 00:58
Hehehe abi cadence'i seçtiğine göre bass'ı seviyoruz sanırım :)
bu arada mid'in özelliklerine baktımda baya iyiymiş 300 wat 75 rms.

yaa ewet seviyorum biraz ama abartı da olsun istemedim açıkçası :D