PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido kapağı

abitto
28/08/2009, 21:03
Merhaba arkadaşlar, Torpidomun kapağı kırıldı... ne kadardır bilgisi olan varmı?

harunozbey
28/08/2009, 21:07
Servise telefon açip en net bilgiyi alirsin, aracin modelini söylemen yeterli.

femoli
29/08/2009, 09:08
(212) 212 45 45

zincirlikuyu fiat servis buradan fiyat alabilirsiniz..

berkeraaa
07/09/2009, 05:07
Peki kronik bir soruna çözüm arayan birisi olarak ; kapak zar zor kapanıyor...hatta bazen şöyle kütürt diye bir ses geliyor bunun çözümü varmıdır acaba şöyle yumuşakça kapansa :D :D Birde bizim torpidolarda kilit hernedense düşünülmemiş bunu sonradan yaptırmak mümkünmüdür acaba ??

fatihhhh
07/09/2009, 09:26
Peki kronik bir soruna çözüm arayan birisi olarak ; kapak zar zor kapanıyor...hatta bazen şöyle kütürt diye bir ses geliyor bunun çözümü varmıdır acaba şöyle yumuşakça kapansa :D :D Birde bizim torpidolarda kilit hernedense düşünülmemiş bunu sonradan yaptırmak mümkünmüdür acaba ??

var.
servise gidin.
ben kronik sorundur, halledemezler diye hiç söylemiyordum,
bi ara söyledim, tam olmasada kısmen hallettiler.
seninkide belirli bi noktaya kadar halledilebilir.

berkeraaa
07/09/2009, 14:43
tamam uğramam gerekiyordu zaten bir ara...listeye yazdım bunuda :)

berkeraaa
08/09/2009, 23:11
kilit için bir fikri olan yokmu acaba :D :D

femoli
09/09/2009, 09:46
Kilit derken kilitlemek mi istiyorsun mevcut kilittenmi bahsediyorsun ?

berkeraaa
21/09/2009, 00:08
Mehmet abi kilit derken sadece torpido kapağını kastediyorum.Birçok araçta aracın kendi anahtarı ile çalışan kilitleme sistemi mevcut....böylece navigasyon cihazı güneş gözlüğü gibi bazı özal eşyaları içinde saklayabilmek mümkün olacak...

Bluenipper
20/10/2010, 12:04
Birçok araçta gördüğüm sorun bendede var torpido kapağı tam kapanmıyor aralık kalıyor.sol tarafı salıyor aşağı kendini bunun bi çözümü varmıdır.(sıkılcak bi vida vs.)

insomnia06
20/10/2010, 12:14
aynı sorun bende de var,sol taraf hafif açık kalıyor.bakmayım bakmayım diyorum gözüm takılıyor:)

aslam0740
20/10/2010, 12:14
Birçok araçta gördüğüm sorun bendede var torpido kapağı tam kapanmıyor aralık kalıyor.sol tarafı salıyor aşağı kendini bunun bi çözümü varmıdır.(sıkılcak bi vida vs.)

çözüm şu torpito kapağını sökeceksin sonra bunların üzerinde vidalar var onlar sağlammı diye bak bazıları salmış olabiliyor kendilerini. onları tekrar sıkarsın. kilidi sök güzelce yağla bunları yaptıktan sonra kapak şık diye güzelce kapanıyor. benimkisi nasıl olduysa kapanmamaya başladı vuruyorum vuruyorum kapanmıyordu, bende söktüm dediğim gibi güzelce yaptım şimdi o çıklıkta yok çok güzel oldu.

faithless1905
20/10/2010, 14:00
ehhe bu da kronik galiba benim de sol taraf açık kalıyor

turbulans
20/10/2010, 21:53
arabayı aldığım vatandaş sağolsun ağzına kadar cd vs.. doldurmuş.aynen sol taraf açık kalıyo zor kapanıyor.sökmeye korkuyorum kırarım diye..görüntü çok bozuk

16 CSE 79
21/10/2010, 00:02
Aynı sorun bendede var.Torpido kapağının nasıl söküldüğünü anlatabilecek bir arkadaş varmıdır.

Solitude
04/11/2010, 13:51
aynı sorun bendede var kapağın sol tarafı aralık kalıyor sinir bozucu

OzzY
04/11/2010, 14:18
Aynı sorun bendede var.Torpido kapağının nasıl söküldüğünü anlatabilecek bir arkadaş varmıdır.

torpidonun içinde sağ alt köşede plastik tıpa gibi bişey var. onu çevirince tırnaktan kurtuluyo çekince çıkıyo vidalı değil. o tıpayı çıkarınca sağ taraf boşta kalıyo soluda geçmeli çekerek çıkıyo. bu kapak için değil torpido komple çıkıyo kapak ayrıca sökülüyomu dikkat etmedim.

emtue
04/11/2010, 15:42
benimde sol taraf aralik kaliyor; poln filtresi degisecek sayet torpido arkasindaysa diger araclar gibi sokerken duzeltirler heralde :)

OzzY
04/11/2010, 18:06
benimde sol taraf aralik kaliyor; poln filtresi degisecek sayet torpido arkasindaysa diger araclar gibi sokerken duzeltirler heralde :)
polen filtresi için torpido sökülmüyo. ayrıca söyleyip ayarlatmak lazım.

operatormurat
04/11/2010, 19:00
biladerim torpidoyu açıp içini boşalt,içinde ensağda dipte tornavida başlı büyük bir plastik somun var(pim gibi kapak onun üzerinde hareket ediyor) büyük ağızlı bir tornavidayla soldan sağa doğru çevirip dışa doğru kanırtarak yerinden çıkarın.daha sonra sağa sola yukarı aşağı oynatarak rahatlıkla kapağı yuvasından çıkarabilirsiniz....

emtue
04/11/2010, 20:01
polen filtresi için torpido sökülmüyo. ayrıca söyleyip ayarlatmak lazım.

sen bir de citroen c4'un polen filtresi degisimini gor (belkide benim usta gerizekaliydi, yarin bosch serviste ayni filtreyle 20 dka ugrasirlarsa citroen muhendislerine laf edecegim) :)

OzzY
04/11/2010, 20:17
sen bir de citroen c4'un polen filtresi degisimini gor (belkide benim usta gerizekaliydi, yarin bosch serviste ayni filtreyle 20 dka ugrasirlarsa citroen muhendislerine laf edecegim) :)

doğrudur abi cmaxinkide öyle garip bi yerde. gaz pedalını sökmek gerekiyo :D

puntonunki yolcu tarafı ayağının yanındaki kapağın arkasında sökmesi kolayda takması uzmanlık istiyo :D

Du Hast
05/11/2010, 04:25
doğrudur abi cmaxinkide öyle garip bi yerde. gaz pedalını sökmek gerekiyo :D

puntonunki yolcu tarafı ayağının yanındaki kapağın arkasında sökmesi kolayda takması uzmanlık istiyo :D
uzmanlıktan ziyade resmen sabır deneme işi polen filtresini takmak. yahu hiçmi kafanız basmıyor arkadaş şunu adam gibi yere koysanız. o kadar sıfırdan araba yapıyorlar lanet olası filtreyi adam gibi yere koymuyorlar

OzzY
05/11/2010, 13:12
uzmanlıktan ziyade resmen sabır deneme işi polen filtresini takmak. yahu hiçmi kafanız basmıyor arkadaş şunu adam gibi yere koysanız. o kadar sıfırdan araba yapıyorlar lanet olası filtreyi adam gibi yere koymuyorlar

mareanınki çok güzeldi :D bi lastik 2 vida al eskisini koy yenisini 2 de klips. 2 dk bitti :D

sabanci
05/11/2010, 18:49
benim torpido kapağınında sol kısmı açık kalıyor ama bu benim için daha iyi çünkü aux kablosunu ordan çıkarıp mp3 playerı rahatça ayarlayabiliyorum :D

Solitude
07/11/2010, 19:05
Aralık kapak sorununa çözüm bulabilen varmı arkadaşlar sanırım biraz takınıtılıyım böyle konularda, kapağı aralık gördükçe uyuz oluyorum..

onorom
07/11/2010, 20:01
Ben 25 lira komple parça fiyatı aldım KAVAKLIDERE oto dan. Geçmiş olsun...

smartmavi
07/11/2010, 22:10
yeni kapak alınca soldaki açıklık gidecek mi?

Gidecekse ben de alırım :)

O açıklık yüzünden ben neredeyse bu arabayı almaktan vazgeçecektim zamanında :D

OzzY
08/11/2010, 02:29
Ben 25 lira komple parça fiyatı aldım KAVAKLIDERE oto dan. Geçmiş olsun...

vay be en ucuz GP parçası heralde :D:D

usermm1
12/11/2010, 14:50
bu sol taraf bendede aralık çok dandik yapmışlar. ayarlanıyormu acaba? yoksa değiştirelim garantiden değişirlerse.