PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BaGaJ FiLeSi yok :(

tempesty
06/03/2007, 02:58
:alsaa: arkadaşlar benim derdim araçta bagaj filesi yada buna benzer sabitleme mekanizması olmaması..gerçektende trafik seti yada yangın söndürücü gibi bişey koymak istediğimde yolda giderken bunlar o kadar çok hareket ediyorki zaten hatcback olduğu için içeriye inanılmaz rahatsız edici sesler geliyor..(özellikle şişe koyduğum zaman). 8W

bu sorunu halledebilen yada sonradan taktıran bir arkadaş varsa çok merak ediyorum..:friendship:

Auto engineeR
06/03/2007, 03:09
aksesuar olarak satılıodu bagaj filesi..

unik06
06/03/2007, 08:38
ben 15 ytl ye kendinden cırtcırtlı çanta aldım...orta boylu bişey.
koyduğun yere yapışıyor.

erdiyilmaz
06/03/2007, 08:44
en güzeLi o cırt cırtLı çantaLar. gerçi hoparLorden doLayı benim bagajda hiç yer kaLmadı, ön koLtugun aLtına bir yerLere sıkıştırıyorum artık

Mısafır
06/03/2007, 08:45
:alsaa: arkadaşlar benim derdim araçta bagaj filesi yada buna benzer sabitleme mekanizması olmaması..gerçektende trafik seti yada yangın söndürücü gibi bişey koymak istediğimde yolda giderken bunlar o kadar çok hareket ediyorki zaten hatcback olduğu için içeriye inanılmaz rahatsız edici sesler geliyor..(özellikle şişe koyduğum zaman). 8W

bu sorunu halledebilen yada sonradan taktıran bir arkadaş varsa çok merak ediyorum..:friendship:

abartmadıkmı bıraz:bigdance2:

Ziyaretçi047
06/03/2007, 09:24
evet ben de her şeyi kendi zekamla sabitliyorum. :P trafik seti cırt cırtlı olduğu için onun etrafına sıkıştırdım her şeyi küçük bir üçgen yaratıp. yangın tüpü için aslında sağda solda çok güzel yerler var ama asacak yer yok bir de sığmıyor.
not: yangın tüpüne yer ararken keşfettim. soldaki o boşluktaki döşeme açılıyor. oradan farlara bağlantı var. bagajı açın soldaki küçük boşluğu kurcalayın orada elips gibi bir boşluk var belki işinize yarar başka konularda :D

femoli
06/03/2007, 09:26
abi yada ufak bir kapaklı kutu koyacaksın içine heristediğini koy rahat oluyor

eakbas
06/03/2007, 10:49
ben yangın tüpünün askı aparatına cırtların sert tarafını bir şekilde sabitledim. dolayısıyla yangın tüpünü istediğim yere koyuyorum daha hiç yerinden bile onamadı. ( cırtlı trafik seti gibi)

CAGLARKA
06/03/2007, 11:41
benim set çantası da cırt cırtlı olduğu yere yapışıyo hiçbir sorun yok

unik06
06/03/2007, 11:44
ben yangın tüpünün askı aparatına cırtların sert tarafını bir şekilde sabitledim. dolayısıyla yangın tüpünü istediğim yere koyuyorum daha hiç yerinden bile onamadı. ( cırtlı trafik seti gibi)

valla ben yangın tüpünü, kolay ulaşılabilite nedeni ile, ön yolcu koltuğunun altına sabitledim ( femoli ile :) )

Mısafir
06/03/2007, 11:56
Hocam ben yarın bi fotoğraf koymaya çalışırım. Bi file aldım biraz büyük geldiği için arka koltuğun arkasına bağlayıp alttaki kancaları koltuğun altını kaldırıp oralara sabitledim. Yanları da koltuk kilit mekanizmalarına baya sağlam oldu. Onun dışında en kalın amerikan cırt cırt larını aldım ve yangın tüpünü olduğu gibi sadım bunlarla. Şu an tüpü bagajın sağ ve solunda arkada olan boşluğa cuk diye oturtuyorm. Hiç düşmedi ordan. Sanki onun için yapılmış..

Ziyaretçi047
06/03/2007, 12:46
resim koyarsak hoş olur.

matrox
06/03/2007, 14:00
ya arkadaşlar herşeyi neden sorunmuş gibi ifade ediyoruz
bu foruma dışardan gelen biri ammada sorunlu arabalarmış diyecek
şimdi bir file yada sabitleme bu kadar sorunmu?
herkes kendine göre bir çözüm bulur alırsın bir kova herşeyi içine doldurursun birde köşeye bir yere sabitlersin hiç ses çıkmaz

lütfen arkadaşlar bunlar problem mi?

microab
06/03/2007, 14:05
Hangisinde var ki--bu bir eksik mi?

nasrettinhoca
06/03/2007, 14:51
Yangın söndürücü için yer konusunda foto yollamıştım...Çok kullanışlı ve şimdiye kadar hiç ses yapmadı..Tavsiye ederim..

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=243&highlight=yang%FDn+s%F6nd%FCr%FCc%FC

Sezgintr
06/03/2007, 17:16
Abi olmazsa vereceksin 35000ytl alıcan bitane focus onda bagaj filesi var. Hatta bagajında gözlerde var istediğin gibi kullan.

ORACLE
06/03/2007, 17:31
2007 active leri bilmiyorum ama ilk active lerde motor kaputunun altında izolasyon bile yok. Hatta davlunbaz mı neydi ondan yok.
Yani bu donanım seviyesindeki araçta bunlar bile yokken file mi kaldı şimdi bi eksik. Kusura bakmayın ama pes yani diyorum.

Ziyaretçi047
06/03/2007, 17:55
yaw bu sorun değil ki biz sorun tartışmıyoruz sohbet ediyoruz.

tempesty
06/03/2007, 18:37
ben bunu çok büyük bir sorunmuş gibi lanse etmek istemedim niyetim asla abartmak falan değildi elbette yanlış anladınız beni konuyu açtığıma da pişman olmuş durumdayım memur maaşıyla gerçekten zorlanarak da olsa 24 milyara sadece active modeli alabildim ben ve hemen hemen aranızdan şimdiye kadar kimsenin karşılaşmadığı birde ''sıfır araçta boya'' sorunuyla yüz yüze geldim mağdur oldum ve 7 aydır işi gücü bıraktım mahkemeyle uğraşıyorum=='' https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1175''
tam rahatladım derken bu sefer kendime şahsi zevk olarak sorun yaptığım şeyleri bu güzel forumda sizlerle sohbet ederek paylaşmaya okumaya yardım almaya çalışıyorum..zevkler kişiye göre değişir,ben kapılardan gelen hoparlör vızıltısını kendime sorun etmiyorum mesela bu da benim için çok gereksiz bir problem fakat size gereksiz gelen bagaj filesi olayı benim için benim tercihime göre önemli bir konu elbet kişisel tercihleri tartışmak şu an yersiz olacaktır..

kısacası rahatsızlık duyan arkadaşlar için bu bagaj filesi konusunu açtığımdan dolayı kendilerinden çok özürdiliyorum kusura bakmayın...modlardan da konuyu kilitlemelerini rica ederim

her ne olursa olsun çok büyük mahkemelik sorunlarla karşılaşsam bile ben bu arabayı çok severek aldım ve hala da çok seviyorum...teşekkür ederim.

BGRAYS
06/03/2007, 19:13
abi canını sıkma arkadaslar samımıyetten ole konusmuslardır burası gordugun ya da gorcegın gıbı samımı bı ortam artı olarak dıger sorunların ıcın allah ısını rast getırsın kolay gelsın ıyı aksamlar ..

matrox
06/03/2007, 22:43
:ok: arkadaşım yanlış anlaşılmışız burada kimse kimseyi kırmak için bişeyler yazmıyor eger biz hata ettiysek bende özür dilerim

sorun şu ki bende öyle yazdım dışarıdan forumu okuyan birileri yanlış anlıyor
sen bagajdan gelen sesleri sorun etme ben yakında bütün arkadaşlara nasıl file yapılır diye bir konu açacağım
annem terzi bu olaylardan anlar kendi filemizi kendimiz yapacaz olmadı sanada bir tane hediye yollarım
:ok:

tempesty
06/03/2007, 22:47
abi çok ilginç bişey yani ben bagaj filesi olmadığını yazdığım için puntoyu kötülemiş ve site misafirlerini kaçırmış oluyorum ama burda aleni bir şekilde leon-punto karşılaştırması yaparak leona övgüler düzen 4 sayfaya yakın cevap alan bir konu hiç eleştirilmiyor..ben arabamı seviyorum

unik06
06/03/2007, 22:48
abi çok ilginç bişey yani ben bagaj filesi olmadığını yazdığım için puntoyu kötülemiş ve site misafirlerini kaçırmış oluyorum ama burda aleni bir şekilde leon-punto karşılaştırması yaparak leona övgüler düzen 4 sayfaya yakın cevap alan bir konu hiç eleştirilmiyor..ben arabamı seviyorum

heh.. aynen :ok:

gerisi hikaye zaten :friendship:

matrox
06/03/2007, 22:56
okursan leonu da övmediğimi göreceksin
bagaj filesi bence bir sorun değil ihtiyaçtır
sen bunu sorun olarak dile getirmek yerine bana file lazım desen belki kimse böyle garip tepkiler vermeyecekti
dediğim gibi eger kırgınlığın varsa ben üzgünüm sadece anlatılmak istenen yanlış anlaşıldı
umarım anlatabilmişimdir
bende inan öyle çok seviyorum ki arabamı seninle aramızda hiçbir fark yok aslında

brvhgt
06/03/2007, 23:58
bugün aydında kopel opel bayisindeydim corsada davlumbaz yok torpido sorunlu kaput izalasyonu yok ve içi sert malzeme asıl bomba arkadaşın astra gts var ondada motor izolesi yok ha niye gittim crıse control için onu yrinde açıklarım

Lewent
07/03/2007, 10:59
Anladığım kadarıyla bi sorun yok ama arabayı ilk aldığımda bana da büyük bi eksiklik gibi gelmişti bu file konusu... En nihayetinde ben de "" gibi 10-15 YTL' ye Bauhaus' tan bi file alıp arka koltuğa sabitlemek gibi bi çözüm buldum, gayet de memnunum!
Burası aynı zamanda bi paylaşım forumu GP' lerle ilgili olan biten her şeyi paylaşmakta ben de hiç bir sakınca görmüyorum, bu bağlamda her şeye değinilebilir gibi geliyor bana...