PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ Kapı Ayarı ?

aykuting
28/08/2009, 02:00
Arkadaşlar araçımın sağ kapısını sert örtmekden bıktım artık, sağ ön kapı 1-2 mm aşağıya düşmüs ve kapıyı örterken sert örtmek zorunda kalıyorum, bazen 3-4 defa örtüyoruz öğrenmek istedğim, sağ ön kapıyı ufak bi operasyonla ayarlanabilir mi yoksa uzun bi işi mi var, ve kapı sonuna kadar acıldığında ön alt kösesi çamurluğa deyiyor, cok az deyiyor ufak bi iz yapmıs oraya, kapı ayarlanabilir mi yoksa sökülerek mi bi işlem yapılacak kolay gelsin...

emmoglu
28/08/2009, 05:09
aynı sorun bendede vardı kapı düşük değildi ama zor kapanıyordu kilit karşılığını sanıyorum 5 numara alyen anahtarla geveşitip biraz yukarı ve öne hareket ettirrsen sorun çözülür.

ABNEW
28/08/2009, 12:54
Aykut, serviste kısa sürede hallederler, denildiği gibi bir iki somun gevşetilip kapı sıfırlanıp tekrar sıkılmakta.Önemli olan işçilik, dikkatli birşekilde yapılırsa sorun kolaylıkla halledilir...

aykuting
28/08/2009, 18:17
Aykut, serviste kısa sürede hallederler, denildiği gibi bir iki somun gevşetilip kapı sıfırlanıp tekrar sıkılmakta.Önemli olan işçilik, dikkatli birşekilde yapılırsa sorun kolaylıkla halledilir...

İşte bizim servisde de o titiz dikkatli bi işçilik olduğunu zannetmiyorum sacma sapan bi işlem yaparlar kapı sölecek falan derler ondan korkuyorum... ama götürmekden başka carem yok bi soracam ne olacak diye bakalım, sökülmesine gerek yok yani kapının, ayarlanabilir diyosunuz.

afozgen
01/09/2009, 13:51
Arkadaş kapı ayarsızlıkları demek ki bir çok GP kullanıcısında sorun yaratıyor. Ben de yalnızca benim araçta sorun var zannediyordum. Anlaşılan bu genel bir sorun. GP İthalatçısı Firma Bunca Şikayete Rağmen Bir Tedbir Almayı Düşünüyor mu? Düşünüyorsa yalnızca düşünmekle mi kalıyor, düşüncelerini eyleme (olumlu yönde) dönüştürmeye niyeti var mı? Diye düşünmeden edemiyor insan.

byasin
01/09/2009, 14:09
Arkadaşlar araçlarımızda kapı ayarı diye bir kavram mevcut değiL.Geçen hafta aracı amcamla Kavaklıdere'ye gönderdm müsLüm abiye sağolsun çok yardımcı olmuş 1-2 ufak tefek sorunum vardı bunlardan biride şoför kapsının zor kapanmasıydı bu sorunu yapma sebebinin aracım içerisinde oluşan hava akımından kaynaklandığını öğrendim yani ayarla alakası yok Kapısı kapanmayan arkadaşlar nedemek istediğimi herhangi bi cam veya kapıyı açık bırakın sonra o kapanmayan kapıyı kapatın sorunsuz kapanacktır ;)

aykuting
16/09/2009, 01:11
Arkadaşlar araçlarımızda kapı ayarı diye bir kavram mevcut değiL.Geçen hafta aracı amcamla Kavaklıdere'ye gönderdm müsLüm abiye sağolsun çok yardımcı olmuş 1-2 ufak tefek sorunum vardı bunlardan biride şoför kapsının zor kapanmasıydı bu sorunu yapma sebebinin aracım içerisinde oluşan hava akımından kaynaklandığını öğrendim yani ayarla alakası yok Kapısı kapanmayan arkadaşlar nedemek istediğimi herhangi bi cam veya kapıyı açık bırakın sonra o kapanmayan kapıyı kapatın sorunsuz kapanacktır ;)

Yasin bey dediğiniz olay Pikaplarda oluyor da taksilerde de oluyorsa yuhh artık derim yani koca alan arabanın içi bence öle bi mantık olabileceğini zannetmiyorum yinede tartışılır, benim konuma gelince ben dışardan baktığımda camurlukla kapı arasında ki boşlukdan kapının 1 mm olsada bir düşüklük olduğunu görüyorum seervise gidip de hiç canımı sıkmak istiyorum sacma sapan bi mahene ile geri dönmek istemiyorum ayarı varsa dışarda ayarlatacağım yoksa bi ayarı ta ki kopuncaya kadar bineceğim sonrada GP nin kapısı kapanmıyor koptu diye buraya koyacağım, yinede bilgileriniz için teşekkürler:D

batuhann80
16/09/2009, 08:16
1-kapı ayarı yapılıyor arkadaslar..
2-icerde olusan hava akımı corollanın arka tamponu söküldügünde altında içerdeki havayı dısarı atan saglı sollu kanallar var...büyük ihtimal gp'dede bu tarz bir hava kanalı mevcuttur..tabi büyük bir camın acık olması kadar ani ve fazla hava atamaz dısarıya...
sürücü arabadan inerken tüm camlar kapalı olur...
müslüm abinin verdigi cevap sadece kapılarınızın ayarı tam bir sorun yokken olusan zor kapanmadan dolayı oldugunu sanıyorum...