PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalanci Aynalar

kara yılan
06/03/2007, 02:14
Çok ilginç; yan aynalar uzak gösteriyorr yaa bu nasıl mantık kaza için birebir sorundur bu arkadaşlar dikiz aynası normal gösteriyor araba sollarken yan aynalara bakmaya korkuyorumm bugün şehir içinde araba solladım yan aynaya baktım uzaktaydı arkamdaki otobüs birde ne göreyim dikiz aynasına bakınca otobüs nerdeyse tepeme binecekk böyle bişey olmaz bi araba sollucam zaman dikize bakıyorum artıkk...bir başka konuda arabam 100 km ya ulaşınca müzik sesi artıyor kendi kendine biraz saçma geldi bana belki ben kısık dinlemek istıyorum ses te öyle motor gürültüsüne göre değil hep sabit aynı ses ilginç..

Auto engineeR
06/03/2007, 02:27
müzik sesi artışını engelleyebilirsin ayarlardan.
ayrıca aynalar yakın gösterio aksine,yalnışın war.
orta dikizaynası çok yakın gösterio o yüzden sana öyle gelmiş olabilir

tempesty
06/03/2007, 02:29
kardeş bu ses ayarı sorununu müziksetinin menüsünden halledebilirsin bir özelliği kapatıp açıyorsun sorun çözülüyor bence bir klavuza göz atmalısın..(ayrıca sanırım aynalar ölü noktayı kaybetmek için biraz dereceli yapılmış kanımca kasıtlı olarak öyle yapılmış yani)

erdiyilmaz
06/03/2007, 02:33
yan dış dikiz aynaLar, kör noktayı minimuma indirmek için, uzak gösteren aynaLar. ancak yine de kör nokta var, arada başımı çeviriyorum soLLamaLarda.
araç içindeki orta dikiz aynası yakın gösteriyor. sanırım arkadan geLeni erken farketmek için.

Ziyaretçi047
06/03/2007, 09:30
sana tavsiyem yan aynalarını kendi arabanı da görecek şekilde ayarla. böylece senin arabanla diğer arabalar arasındaki mesafeyi anlarsın.

İbrahimKC
06/03/2007, 09:32
ayrıca aynalar yakın gösterio aksine,yalnışın war.
orta dikizaynası çok yakın gösterio o yüzden sana öyle gelmiş olabilir

Yan aynalar kesinlikle uzak gösteriyor. Bu benide rahatsız ediyor açıkcası. Ölü noktayı engelemk için yapılmış belki ama çokda başarılı olduğunu söyleyemiyeceğim. Keşke bu akdar büyük yapacaklarına iki açılı yapsalardı..

Kara Yılan'ın dediği gibi, özellikle şehir içinde araba sollarken yan aynalardan sonra birde dikiz aynasından kontrol etmek gerekiyor..

femoli
06/03/2007, 09:42
aslında aynalarımız çok güzel gp de en beğendiğim yerlerden biri müzik sisteminide ayarlıya biliyorsun fazla devirde motor sesi yüzünden seste kayıp olmasın diye devire göre ses yükseliyor otomatik olarak

Linos
06/03/2007, 10:01
Aynaları ben de çok seviyorum! İlk başlarda tuhaf gelmişti hakikaten ama şimdi alıştığımdan mıdır nedir, sollamalarda çok işime yarıyor aksine... Biraz zaman lazım herhalde ;)

BGRAYS
06/03/2007, 10:55
Aynaları ben de çok seviyorum! İlk başlarda tuhaf gelmişti hakikaten ama şimdi alıştığımdan mıdır nedir, sollamalarda çok işime yarıyor aksine... Biraz zaman lazım herhalde ;)

+1 baska bı araba kullandıgımda cok kotu gelıyo aynalar acıkcası

Ziyaretçi047
06/03/2007, 12:47
aynalar arabanın en güzel yönü.

uzman
06/03/2007, 12:56
bu ayna sorunu çoğu araçda vardır,alışmak gerekir,hatta,ford minübülerin yan aynalarında bu konuda sürücünün yazıyla ikaz edildiğini hatırlıyorum.

Mısafir
06/03/2007, 13:30
Ben bu arabaya ilk binişimde aynaların rahatlığına hasta olmuştuım. Eski arabamın aynaları ufacık tı. resmen kafamı çıkarıyodum sola çıkarken. Bunlar süper

ABNEW
06/03/2007, 16:13
Aynalar ne kadar çok uzağı gösterirse o kadar çok aracı görürüz:D

Sezgintr
06/03/2007, 17:22
Bu sorunlar malesef mercedeslerde bile var artık gerisini sen düşün. Ayna sorunu her arabada var. Sesin yükselmesi özelliğini ise biçok otomobil firması opsiyonel olarak belirtiyo.
Bu fiatta insana bitürlü yaranamıyo ne yapsa göze batıyo. Bidaha fiat alırsam :D

ORACLE
06/03/2007, 17:37
Ben şikayetçi değilim aynalardan. Alışma konusunda da hiç problemim olmadı daha önceki kullandığım arabamda böyle olmamasına rağmen

SANtO
06/03/2007, 17:40
O kadarı kadı kızındada olur arkadaşlar. ben alıştım biraz zaman istiyo.

AWD
06/03/2007, 17:40
bende görüş açısı harika aynaların

Ziyaretçi047
06/03/2007, 17:54
ayna gibi olduk birbirimizi bulduk :D

BGRAYS
06/03/2007, 19:17
guzel :D ;)

kara yılan
06/03/2007, 21:30
yaw tamam kepçe kulaklı ve büyük aynalar tamamm güzelde ben alışamadım galiba dikiz mi?yan mı?dikize bakıyorum araçlarrr tepemde yanlara bakıyorum taaa uzaktaa neyse gp aşkına bunuda es geçtik...

atombak
06/03/2007, 23:04
Aynalar şekil olarak büyük kullanışlı ve sportif bencede,uzaklık yakınlık olayı zamanla halloluyor diye düşünüyorum.

Lewent
07/03/2007, 10:36
Bence de aynaların görüş açısı hiç fena değil, arabayı ilk defa kullanan pek çok kişi de bunu belirtmiştir zaman-zaman...

OzzY
10/04/2007, 19:58
bugun büyük bi kaza atlattım az kalsın megane ile kardeş oluyod bizim punto şunu öğrendimki hiç bir zaman sadece aynalar güvenmicem.

CaGRi
10/04/2007, 22:39
keşke bi de kör nokta kısmı olsaymış şu gpnin aynlarında. albea,paliolarda bile war. bnmde tek hoşuma gitmeyen yanı bu...

nejatb
11/04/2007, 02:50
yan aynalarda ciddi guvenlik sorunu var arkadaslar, malesef bu dogru ve hakli bir eleştiri.

g. p. nin bu konuda bir değişiklik vs. yapmasi gerekiyor, bence fiat merkezine kadar yazılmalı.

cunku yan aynada gozuken nesneler oldugundan daha uzaktaymis gibi gozukuyorlar. cok sey gosterecegim yerine cift acili ayna yapilsaymis cok daha iyi ve guvenli olurmus.

cift acilinin maliyetinden dolayı kactilar galiba.

bir sure cift acili ayna kullandım, kusurusuz olmamakla birlikte ise yarayan bir ozellik.

gp. hb oldugundan, zaten dikiz aynasının sagladıgı fayda kısıtlı, o yüzden yan aynalar daha iyi olmaliydi.

Mısafır
11/04/2007, 08:45
ben pek sorun gormuyorum aynalarda...
zaten aynaları mesafeyı kontrol ıcın kullanmak yalnıs olur...

Misafır
11/04/2007, 08:54
Aynaların görüş açısını iyi ayarladığınız zaman sorun olmuyor dostlarım.
tek yapmanız gereken aynalardan arabanın yanlarını neredeyse görmeyecek kadar dışarı doğru açı ile ayarlamanız.

ABNEW
11/04/2007, 13:19
bugun büyük bi kaza atlattım az kalsın megane ile kardeş oluyod bizim punto şunu öğrendimki hiç bir zaman sadece aynalar güvenmicem.

Geçmiş olsun.Her zaman aynayla beraber kafayı da şöyle bir çevirip bakmak lazım trafiğe...

Gkhan
11/04/2007, 13:27
1 senedir aynaları kullanıyorum dönüpte 1 kere kafamı çevirme ihtiyacı duymadım.:icon_smile_approve:

3 oda 1 salon aynalara sahibiz.

Bi süre sonra zaten aynalara bakarak mesafeyi çoook rahat bi şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

OzzY
11/04/2007, 13:52
Geçmiş olsun.Her zaman aynayla beraber kafayı da şöyle bir çevirip bakmak lazım trafiğe...
evet iyiy bir ders oldu teşekkürler.

@gkhan00
benim sorunum zaten mesafe ile değildi hiç görmedim koca meganeyi

Gkhan
11/04/2007, 14:19
@ ozzy

Geçmiş olsun hacu öncelikle.Abi sende nasıl görmessin ya :D göz var nizam var koskoca araba :Pp

şaka bi yana sen aynalara bakarken kafanı eğmiyorsun diye aklımda kaldı eğmek baya işe yarıyor ;) birde ben aynaların ayarını kendi arabamı görmüyecek şekilde yönlendiriyorum bilmiyom belki işine yarar

dagored
11/04/2007, 15:11

Büyük geçmiş olsun Ozan... Allah beterinden saklasın...

microab
11/04/2007, 15:12

Ozan yeni gördüm, Allah korumuş yahu aman diyim dikkat...

OzzY
11/04/2007, 15:18
Gökhan, Emre abi ve Ali abi
teşekkürler

aynalar dediğiniz gibi iyice dışa ayarlı bu olay sabah oldu belkide benim dalgınlıma gelmiştir.

fatihhhh
11/04/2007, 17:23
bana gelen bi mail de yan aynaları kendi arabanı görmeyecek şekilde açın, hatta 90 dereceye kadar açarak ayarlayın, bu sayede kör nokta sayısı 2 den 4 e çıkıyo ama kör alan lar o kadar ufalıyorki bu avantaj oluyor deniliyordu(yani 2 yane çok geniş kör nokta yerine 4 tane çok dar kör nokta oluyo),
bende ööle yaptım "--zamanla alışırsınız" diyordu mail de.
sadece geri geri park ederken kendi arabanı görmek gerekli, onun haricinde arabayı görmeyecek derecede açın yan aynaları.
ben bööle yapıyorum ve baya etkili bence.

ABNEW
11/04/2007, 19:40
1 senedir aynaları kullanıyorum dönüpte 1 kere kafamı çevirme ihtiyacı duymadım.:icon_smile_approve:

İnşallah bundan sonra da hiç ihtiyaç duymazsın Gökhan:)

whskyebuz
11/04/2007, 23:22
Önceki aracım 2005 model Megane II HB idi, ondan önce de Astra ve daha öncesi de var, bindiğim araçlarda aynaları ne kullanışlı olan GP, ekstra görüş alanı sağlıyor aynalar ve yormuyor insanı.

Gkhan
11/04/2007, 23:38
İnşallah bundan sonra da hiç ihtiyaç duymazsın Gökhan:)

İnşallah abnew :icon_razz: :icon_razz:

+

Zaten aynaları kullanmayada gerenk yok.Sinyali verdiğin zaman Gp ye duyulan saygıdan dolayı adam sana hemen yol verir zaten.Öyle bi durumda var yani :):)

fox41
11/04/2007, 23:44
ya arkadsalar benım gp da da su sorun var yan kapı camları özellıkle sofer tarafı kapı camı yarım acıkken kapı kapatıldıhında cam ses yapıyo vurma yapıyo bosluk var servıse sordum gp lerın genelınde bu var dedı yanı kapı camları sızlerde bolemı servıs bosluhu alırız bu seferde altan kasma yapar dedı sızce dogrumu eher yaparsam kasma ne gıbı sorunlar cıkartır sınırımı bozduya sızınde bı fıkrınız varsa sulermısınız