PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'nin sorunu bitmez mi?

vtec368
27/08/2009, 19:00
mrb arkadaşlar son günlerde aracım motor sıcakken cok geç calısıyor soğuken normal ama motor sıcakken genelde birkerede çalışmıyor marş motoru dönüyor aküde bir sorun yok böyle bir sorun yasayan varmı nasıl çözebiliriz arabam mtj 75 bg

ABNEW
27/08/2009, 19:13
Vedat, buradan birşey söylemek zor ama yakıt besleme sisteminin herhangi bir yerinde sorun olabilir, servisin görmesi lazım.Ben daha önce mjtd de böyle bir problem duyduğumu hatırlamıyorum, geçmiş olsun...

ocean_1919
27/08/2009, 19:13
Önemli bir problem olduğunu sanmıyorum. Aracınızın bakımları tam yapılmışsa yakıtla ilgili olabilir belkide. Ancak servise danışmanız en kolay ve garanti çözüm yolu.
Bu motorlar yani multijetler opelin bazı modellerinde ve fiatın hemen hemen tüm modellerinde kullanılıyor. Yani sorun varsa gp ye özel bir sorun değil...

vtec368
27/08/2009, 23:04
sağolun arkadaşlar city için servise gidicem ozaman göstericem

ocean_1919
27/08/2009, 23:49
Problem çözülünce neler yapıldığını ve sorunun sebebini yazabilirseniz bizler içinde bilgi olur. Umarım basit bişeydir.

femoli
28/08/2009, 10:34
Bana sorarsanız kaliteli bir dizel katkısı alın ve depoya atın ;) birde öyle deneyin çözülmezse servisinize gidin ..

Sonra bana teşekkür etmeyi unutmayın ;)

vtec368
28/08/2009, 23:49
femoli carbon clean yaptırdım olmadı motul un depo katkısıda olmadı kaliteli bir ürün 50 tl bayıldım motorda ve şanzımanda motor silk var cihan bakımları hiç aksatmıyorum hatta servise yağımı kendim götürüyorum çünkü selenia yağ bana cok iyimiş gibi gelmiyor ben hep castrol edge tercih ediyorum selenia 5000 km sonra su gibi oluyor sanki ve castrol dağa az eksiliyor hava filtresini 5000 de dehiştiriyorum yarın servise gidiyorum bakalım de diyecekler forumda takip ediyorum bizim araçlar bence fazlaca problemli eskiden 2001 model bravom vardı arabada hiç sorun yaşamamıştım sonra cok sorunlu denilen 307 aldım tamam bizaz sıkıntı yaşadım ama bukadar dehil inanın suanda kardesimde 94 model honda cıvıc var 140000 km de araba servise sadece yağ değiştirmek için gidiyor 8 senedir bizde ben arabayı satıp bravo almak istiyorum ama acayipte gözüm kortu fiattan ilginize tesekkürler

h k
29/08/2009, 00:35
ben 2 defa selenia 1 defada castrol edge kullandım. castrol edge 10 bin zor dayandı ama selenialar 20 bine yakın dayanıyor. ayrıca tesadüf müdür , psikolojik midir anlamadım ama o castrolü kullandığım 10 bin km boyunca hep fazla yaktım :) sonra tekrar seleniaya döndüm.