PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön taraftan gelen ses ne sesi:(

talo
25/08/2009, 23:35
35 binde punto sahibiyim.Araçta 17'' jant bulunmakta.Fakat sağ önden hissettiğim bir lakırtı sesi var.Lakırtı mı desem kütürdü mü desem anlatamıyorum ama direksiyona oturduğumda o sesi hissediyorum.:@bAKIMA GİTTİĞİMDE AMORTİSÖRLERİN ÇOK SERT OLDUĞU BU JANTLARIN ETKİSİNİN OLDUĞUNU BELİRTTİLER VE rot kolunu değiştirdiler ancak ses hala mevcut.Acaba sorun jantlarda mı yoksa amortisörlerde mi? Ya da nedir bi bilgisi olan var mı bu konuda:kizgin:

Bülent10
26/08/2009, 09:11
Talha muhtemelen takozlardan geliyordur aynı sorun bende de oldu aracım 3 haftalıkken.

emrequzel
26/08/2009, 09:55
Ben bu sorunu cok yaşadım.Takozlar,direksiyon miliydi sanırım,rot kolu bu 3 ünden olabilir..Allaha şükür suan için bi ses yok inş bi daha da olmaz. Araba benden cok serviste duruo :D

talo
26/08/2009, 21:10
Bugün gene götürdüm ustaya ancak alt takımda kesinlikl sorun olmadığını belirtti.Emrenin belirttiği durumlar hakkında bilgi almak için yarın tekrar gideceğim.Bir de pasta cilaya artı boya korumaya en çok kaç para verilmeli?

LeoN48
26/08/2009, 22:38
Bugün gene götürdüm ustaya ancak alt takımda kesinlikl sorun olmadığını belirtti.Emrenin belirttiği durumlar hakkında bilgi almak için yarın tekrar gideceğim.Bir de pasta cilaya artı boya korumaya en çok kaç para verilmeli?

Merhabalar, ben de İzmir'deyim. Daha bu sabah Enriko Aliberti'de pasta-cila-güneş koruyucusu-boya koruma-motor koruma-motor temizlenmesi dahil bir servis paketine 140 tl verdim. Araba gıcır gıcır oldu, motor da tertemiz, hiç daha önce böyle görmemiştim motoru:)

Servise asıl götürmemin nedeni ön takımdan gelen sesti, ön 2 amortisör ve dingil değişimi için 700 tl bayıldık. Bilgin olsun. Saygılar.

siyahinci83
26/08/2009, 22:46
Merhabalar, ben de İzmir'deyim. Daha bu sabah Enriko Aliberti'de pasta-cila-güneş koruyucusu-boya koruma-motor koruma-motor temizlenmesi dahil bir servis paketine 140 tl verdim. Araba gıcır gıcır oldu, motor da tertemiz, hiç daha önce böyle görmemiştim motoru:)

Servise asıl götürmemin nedeni ön takımdan gelen sesti, ön 2 amortisör ve dingil değişimi için 700 tl bayıldık. Bilgin olsun. Saygılar.

Aracınızda 17" jant mı vardı? merak ettim de

LeoN48
27/08/2009, 21:54
Aracınızda 17" jant mı vardı? merak ettim de

Yok, normal üstündeki 15'' lastikler ve jantlar duruyor.

EnginBERK
28/08/2009, 09:44
rot kolu ve rot milinden kaynaklaniyor,
ücreti: 120TL

10kaan35
27/10/2009, 14:19
merhaba sanırım o sikayette bulundugunuz konu benide rahatsız ediyo.. sag ön kelebek camın o taraftan gelen ufak bi kasiste basıma geliyo duyuluyo.. sanki bir boşlukta bişey varmıs lakır lakır ses yapıyo bir baska kişide daha rasladım bandırmada serviste care bulamamıslar.. yardım ederseniz sevinirim 2009 model daha 6 aylık aracım..

GP COSKUN
27/10/2009, 14:37
merhaba sanırım o sikayette bulundugunuz konu benide rahatsız ediyo.. sag ön kelebek camın o taraftan gelen ufak bi kasiste basıma geliyo duyuluyo.. sanki bir boşlukta bişey varmıs lakır lakır ses yapıyo bir baska kişide daha rasladım bandırmada serviste care bulamamıslar.. yardım ederseniz sevinirim 2009 model daha 6 aylık aracım..

BÜYÜK İHTİMALLE
amortisör takozundan geliyor o ses

Bülent10
02/11/2009, 16:01

Kaan 2 hafta öncesine kadar benden de aynı ses geliyordu. Birçok kez Balıkesir servisine götürdüm Amortisör takozu diye hep üzerinde duruldu ama en sonunda sesi buldum . Motor sağ kulakçıcğınan geliyormuş . Değiştirdik şimdi ses seda yok Allaha şükür . İnana bana seninde oradan geliyordur Motor takozlarından