PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma 3,5 cm yay düşünüyorum marka hakkında yardımcı olabilir misiniz?

ynseknc
25/08/2009, 15:37
arkadaşlar aracıma 3,5 cm yay koymayı düşünüyorum yanlız koycağım yay süspansiyonlara zarar vermemesini ayrıca farklı şekillerde zararlı olmamasını istiyorum bana marka hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?? istanbuldan nerden ve ne kadar bulabilirim ve ikinci el almak mantıklımı.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim ... Teşekkürler ;)

Genius
27/08/2009, 00:41
Yay arabanın en sağlam parçalarındandır. Tabi kesilip yada ısıtılmadığı sürece. Ben 3.5 cm Vogland yaylarımı 1.5 senedir kullanıyorum ve ikinci el 200 tl.ye aldım.

anlgnydn
27/08/2009, 10:22
zarar görmemiş bi 2.el alırsanız mantıklı. ben 2.el aldım 40mm OMP marka gayet memnunum.

ynseknc
06/09/2009, 15:33
teşekkür ederim önerileriniz için saolun..

superpunto
06/09/2009, 15:55
Eğer yay alacaksan eibach 3.5 yay al derim sana
ben kullanıyorum süspansiyona hiç bir zaraı yok bana sorarsan
hatta 5 cm al çünkü
3,5 o kadar düşmüyor birde senin araba dizelse dizel yay takımı al
benzinli ise benzinki yay takımı iste

şuna emin ol yayları takınca anlıyacaksın eski ve yenisi arasındaki farkı arabanda

istanbuda en iyi fiyatı Aksaraydan alırsın ben ordan aldım ne kadar aldığımı unuttum ama 280 tl verdim bu yazın
sınırım.

pepelepew
06/09/2009, 21:16
merhaba,
3.5 cm bence idealdir.
5 cm cok düşürüyor.
eger ilgilenirsen benim bir arkadasim h&r marka 3.5 cm yaylarini satiyor ki h&r en iyi markalardan birisidir.
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/12938-satilik-3-5-cm-h-r-spor-yay.html#post244398
burdan bakabilirsin.

superpunto
06/09/2009, 22:47
Dostum bence 2. el almak hiç mantıklı değil aldığın şey yay zaten yoldaki arabanın yoldutuşunda hayati bir şey 2. el yayın ne olduğunu bilemezsin problemli çıkabilir
bana sorarsan alacağın yay pahalı değil ama internetten almaya kalkarsan pahalı olur
Aksaraya in orda Tuningciler var orda alabilirsin fiyatlar piyasa fiyatının baya altında bulacaksındır

kukart
06/09/2009, 23:03
konfor monfor kalmıyo
fazla indirme
3buçuk beş buçuk bilmem ben ama görüntüden başka bi haz vermiyo (tabii bence)
indireceksen fazla indirme birde yay kestiriyorlar .. nette okuduğum kadarıyla zamanla şasiide bile etki edecek sıkıntılar çıkarabiliyormuş...
(bunların çoğu üstünkörü bilgiler bilen arkadaşlar detaylı bilgi veriyolar benim amacım kafanı karıştırmak :) )

StrawBeeRy
07/09/2009, 00:41
3,5 cm de orjinalleriyel bir farkı yok ama 5 cm çok ideal konfor açısındanda.ama alırken eibach tercih et derim bana sorarsan.ama dizel ve benzinli farkınıda unutmamak lazım ona göre alınmalı