PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön gögüsde 2 sorun :(

FoR_ReaL
24/08/2009, 19:41
Merhaba;

Aracımın 1. olarak havalandırma gözlerinin dışarıdan elle ayarlanan havaya yön veren zımbırtıları bozuldu bunu garantiden değiştirirlermi ?
2. olarakda sola tarafda aynaların orada birleşim yerinden ara yerinden ince bez gibi birşeyler çıkmaya başladı garip birşey yapışkan tela gibi bunun için ne yapmak lazım servise gidicem zaten ama birde sizlerden fikir almak istedim..

Ogulcan.Öğüt
24/08/2009, 19:44
1.O parçayı garantiden Değiştirirler.
2.bence onu sen hiç elleme direk servise kadar git mutlaka çözeceklerdir.

ABNEW
24/08/2009, 21:06
Emin, eğer ki havalandırma kumandalarında kırılan bir parça yoksa garantiden değişir.Kelebek cama denk gelen yerde görünen siyah band yalıtım malzemesi.Önemli birşey değil, serviste ya koparırlar ya da keserler :) , geçmiş olsun...

FoR_ReaL
25/08/2009, 00:19
Emin, eğer ki havalandırma kumandalarında kırılan bir parça yoksa garantiden değişir.Kelebek cama denk gelen yerde görünen siyah band yalıtım malzemesi.Önemli birşey değil, serviste ya koparırlar ya da keserler :) , geçmiş olsun...

kumanda boşa çalışıyor valla :) kırık yok yani ama içini bilmem umarım oradada yoktur.. ben o parçayı kestirmem söküp yapıştırsınlar :D

Bülent10
25/08/2009, 08:57
Emin geçmiş olsun gelişmelerden bizleride haberdar et. Muhtemelen yalıtım malzemesi servise gitmen doğru olacaktır.

makineman
25/08/2009, 12:24
kumanda boşa çalışıyor valla :) kırık yok yani ama içini bilmem umarım oradada yoktur.. ben o parçayı kestirmem söküp yapıştırsınlar :D

Bende de aynısı olmuştu. Kumandayı sağa sola hareket ettiren kayar parça yerinden çıkmış ve havalandırma kanalına kaçmıştı. Servise götürdüm. Garantiden değiştirelim dediler. Söküp de bakınca içerisine sıvı kaçmış garanti kapsamında değiştiremeyiz dediler. Ben de baktım hakikaten kola gibi yapışkan bir madde dökülmüş içine. İitiraz etmedim ve parçayı değiştirttim. 135 TL parça +10 TL işçilik aldılar. Baya bir kazık yani.

Sen de de muhtemelen garanti kapsamında değiştirirler.

FoR_ReaL
11/09/2009, 21:50
Emin geçmiş olsun gelişmelerden bizleride haberdar et. Muhtemelen yalıtım malzemesi servise gitmen doğru olacaktır.

yalıtım malzemesi olan bezi sokup aldılar bunun için komple torpida inmez dediler eyvallah dedim bende havalandırma ise garantiden değişecek ama parça yok siperiş verdiler gelince haber verecekler..

isocan
12/09/2009, 01:15
o havaya yön veren plastik bende de yerinden çıkmıştı. açar bakarız eğer kırıldı ise garantiden değiştiremeyiz dediler. o zımbırtıyı sökmek için de type'i de söküyorlar. allahtan kırık değildi. düzelttiler 20 tl işçilikle. sonra da type'i takarken kablolarını ezip kısa devre ettirdiler. type'in üst bölümündeki city vs.. tuş takımı çalışmadı. onu da kendileri garantiden değiştirdiler. eğer böyle birşey yaptıracaksan işin başında durmanı tavsiye ederim. benim araç nerdeyse elektrik kablosu ezilmesinden yanacaktı.

FoR_ReaL
12/09/2009, 02:32
İsmail tavsiyen için teşekkürler

isocan
13/09/2009, 02:22
rica ederim.