PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın arızası çözülmüyor Yardım bekliyorum

HSY
20/08/2009, 23:56
Aracım 2007 model albea 1.4 lpgli . 330.000 km'de. Benim aracımı ilk çalıştırdığımda benzinle çalıştığında patlatma yapıyor. Lpg ye geçince patlatma kesiliyor ancak zamanla araç çekişten düşüyor. Aracımı birkaç fiat servisine götürdüm ve dışarıda özel servislere götürdüm uzun süredir bir çok iş yapılsı ama bir türlü sorunu çözen olmadı.

Yapılan işler :sentesinden şüpelendikleri için triger kayışı değişti,eksantrik dişlisi değişti,benzin pompası değişti,buji değişti, buji kabloları değişti, gaz kelebeği değişti enjektörler sökülüp tek tek kontrol edilip temizlendieksantrik sensörü değişti.

Bu konuda yardım bekliyorum.

ferojan
21/08/2009, 00:29
Bugün çok satma mevzusu gelti kurduğum cümle haznemde ama yine solicem.. Aracın bağırıyor beni sat artık diye...

Romeo_er2
21/08/2009, 02:18
bencede araç 300.000km de ise bunlara göz yummak yada satabiliyorsanız satmak gerek..başa dertten başka bişey olmaz yoksa..

femoli
21/08/2009, 09:27
Patlama yapıyor derken hava filitresi borusunu mu patlatıyor yoksa eksozdan patlama sesimi çıkarıyor eğer hava filitresinden oluyorsa hava yetersizliğinden yapabilir açık hava filitresi takarak rahat emiş sağlayabilirsiniz.. Sadece bir öneri .

Ziyaretçi047
21/08/2009, 12:29
Çok zor bir şey gibi durmuyor. Ama buradan yardımcı olmak gerçekten zor. İşinin ehli bölgenizdeki en meşhur ustaya göstermenizi tavsiye ederim. Egzoz patlaması gibi duruyor. Çözülecektir eminim.

Muhendis06
21/08/2009, 14:17
Aracinizdaki patlamanin muhtemel sebeplerinden birisi ve en akla gelmeyecek olani, motor veya silindir kapak civatalarinin gevsemis olabilecegidir. Bu civatalari tork anahtariyla olmasi gereken degerlere tekrar torklayarak durumu gozlemleyin. Eger duzelme olmaz ise, egzost manifold baglanti civatalarini da torklattirin.