PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basamıyorum çok sert..

Markdam
14/08/2009, 10:10
Arkadaşlar selam. 2006 model dizel GP'im var. Bugün sabaha işe gitmek üzere evden çıktım. Arabamı çalıştırdım. Frene bastım ama fren çok sert ve tutmuyor. Arabayı bir kere stop ettim. Tekrar çalılştırdım fakat nafile. Freni hala çok sertti. İşe gelmem gerektiğinden aracı park halinde bırakıp işe geldim. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Dün gece arazi olan bir yerde aracımı kullanmadk durumunda kaldım ve aracımın alt kısmını bir ara bir tümseğe vurdum. Acaba bir yerlere sorun gelmiş olabilir mi ? Yardım edebilecek arkadaş var mıdır bu konuda ya da bilgisi olan ?

blue
14/08/2009, 10:23
Kardeş Fren Hidrolik yağını kontrol ettin mi? Fren hortumlarından delinmiş olan olabilir.

Markdam
14/08/2009, 10:27
Kardeş Fren Hidrolik yağını kontrol ettin mi? Fren hortumlarından delinmiş olan olabilir.

Hiçbirşeyi kontrol ettiremedim maalesef .İşe gelmem gerekiyordu. Şu an araba evin önünde. Beni asıl korkutan, iş çıkışı eve gittiğimde, fren hala sert kalırsa, aracı nasıl tamirciye götürecek olmam. Neyden olabilir yaaa! Canım çok sıkıldı. Hiç çalışasım yok :( Bu arada, aracımın park yerine baktım sabah. Akan hiç birşey yoktu.

cpeloo
14/08/2009, 10:46
ya hocam buyuk ihtimal fren hidroliğin özelliğini kaybetmiştir yada çok azalmıştır....ayrıca cok sıcak havalarda aracın frenleri şişiyor ve sertleşiyor ama tutmama gibi bir problem yapmıyor...

Markdam
14/08/2009, 10:50
ya hocam buyuk ihtimal fren hidroliğin özelliğini kaybetmiştir yada çok azalmıştır....ayrıca cok sıcak havalarda aracın frenleri şişiyor ve sertleşiyor ama tutmama gibi bir problem yapmıyor...

Hocam sıcak falan değildi. Gece bırakmıştım. Sabahta serindi. Bildiğimiz Fren taş gibi olmuştu. Araba ile ilerledim hatta biraz ama herhangi bir yumuşama olmadı. Frene basamadığım için tutmuyordu da..

OzzY
15/08/2009, 00:32
Eğer aracınızı servise götürmeniz gerekirse kaskodan ücretsiz çekici isteyebilirsiniz(teminatlarınızı kontrol edin)

bu hizmetten yararlanıp yararlanamayacağınzıı müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Romeo_er2
15/08/2009, 01:29
servise göstermek tek seçenek bencede.

Erdem Bozdağ
15/08/2009, 02:49
Hemde hiç geciktirmeden götürmek lazım servise,fren çünkü en önemli durum araba kullanırken ihmale gelmez

blue
15/08/2009, 09:59
Fren hidroliğini kontrol et önce %80 hortumlardan biri delindi ve hidrolik akıp gitti ve bir çekici bulup aracı servise götür. bunlar olabilecek şeyler dua et yolda giderken başına gelmedi cana geleceğine mala gelsin araba dediğin tamir edilir olur biter. geçmiş olsun