PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakalık çıkartma

taneli
06/08/2009, 14:08
Plakaların plastik siyah çerçevelerini çıkartıp mastikle tampona yapıştırttım.
Plakanın etrafındaki siyah boyayı tinerle sildirttim.
Daha hoş bir görüntü oldu. Bunun için 15 TL ödedim kaportacıya.
Mastik + tiner alsam zaten kaç para.

Yarım saat sürmeyen bir işlem. Kendiniz yapabilirsiniz.

Eski hali:

https://img195.imageshack.us/img195/37/plakaeskihali.jpg

Yeni Hali:

https://img18.imageshack.us/img18/4650/plakayenihali.jpg

imdesign
06/08/2009, 15:29
Sadece Mastik mi kullandılar yapıştırırken?

O zaman fazla güvenmeyin ben eski aracımda da sadece mastik kullanmıştım

kısa sürede düştü. Gp'da çift yönlü bant + mastik kullandım düşmesi imkansıza yakın :)

Birde ben Tiner ile temizleme + retüş + yapıştırma v.s herşey dahil 5tl. vermiştim :)

taneli
06/08/2009, 17:07
5 TL de fazlaymış 3 TL falan verseymişin :)

Kontrol ettim, asıldım çıkması mümkün değil. Zamanla ne olur bilemem tabi.

siyah rüzgar
06/08/2009, 17:44
benimki aldığımda öyleydi bedavaya geldi yani :)

imdesign
06/08/2009, 18:32
5 TL de fazlaymış 3 TL falan verseymişin :)

Kontrol ettim, asıldım çıkması mümkün değil. Zamanla ne olur bilemem tabi.

Bedava teklif ettide terbiyesizlik olmasın diyerek kabul etmedim :)

Zamanla görürsün.

ERDİ
06/08/2009, 23:22
en iisi vida iki tane vida attım süper oldu hayatta düşmez hem o yapıştırıcı maddeyi sürüncede çkartman gerektiği zaman plaka yamuluyor şekli değişiyor

SeaMaN
07/08/2009, 01:59
bende tiner ile sildim, çift taraflı bant + cok az silikonla yapıstırdım, şuan aşırı sağlam...

no_fear
07/08/2009, 02:25
ben serwıste bır arac gordum. plakasını sılıkon ıle takmıs sırf kıllık olsun dıye cekıp cıkarmıslar plakayı sıleceklere sıkıstırmıslar we tamponda da boya hasarı wermısler bu yuzden bence ıkı vıda daha ıyı bır cozum olacaktır karar sızın tabı kı.

FeaRLeSsHunTeR
07/08/2009, 03:20
neyse artık olan olmus ama cıkarsa fln sen o ızgaraları mat siyaha boyat araya folyo at,plakayıda boyatıp 2 vidayla taktınmı tampona sen o zmn gör tatlılıgı:) torpidoya da bi yıldız tornavida,arada cıkar cama koy,oh miss:)))

imdesign
07/08/2009, 09:28
en iisi vida iki tane vida attım süper oldu hayatta düşmez hem o yapıştırıcı maddeyi sürüncede çkartman gerektiği zaman plaka yamuluyor şekli değişiyor

Vida'da bir çözüm ama benim gibi plakayı deldirmek istemeyenler yapıştırır.

Çıkartmak ise o kadar zor değil ;)

kaptan*67
17/01/2010, 20:13
Çok güzel olmus bence hemen yaptırıyorum :):)

alperyonar
17/01/2010, 23:03
ilk olarak plakayı kalınlaştırmalısın sonrasında ızgaraları boyayıp arayada folyo çektinmi güzel bi görüntü ortaya çıkacaktır;)

nizamavci
14/02/2010, 19:14
Selamlar

Kendim yapmış olduğum uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim.

Maliyeti ise 2,5 TL sadece çift taraflı bant maliyeti. Plaka etrafındaki siyah kısmı ise bir demirci dükkanında sac kesme makası ile yaptım ( saolsun git sen kes dediği için parada almadı::) ). Sağlam olsun diye beyaz boyaya batırdığım dört adet vida attım.

https://img175.imageshack.us/img175/926/99962640.jpg

https://img519.imageshack.us/img519/8458/ark****jpg

nizamavci
14/02/2010, 19:24
arka plakalık ilk mesajda çıkmadı sanırım.

https://img718.imageshack.us/img718/3073/arkaplaka.jpg

cann
15/02/2010, 00:12
Bedava teklif ettide terbiyesizlik olmasın diyerek kabul etmedim :)

Zamanla görürsün.
sen bakma o arkadaşlara :) ben bundan 2 sene önce kenarlarını kestirip harfleri kalınlaştırıp çift taraflı bantla takma işini 20 tl ye yaptırmıştım,3-5 tl ye yaptıran arkadaşların kesin bi akrabalıkları vardır yapan kişiyle,yada "at bi siftah" demişlerdir,5 tl den sonra arkalarından okumamışlardır inşallah:):):):)

pilotender
15/02/2010, 01:00
bence iki tane vidadan iyisi yok.. ki ben öyle de yaptım zaten. 4 vida takıp delik deşik etmeye gerek yok; vidasız, sadece silikon veya türevi bir maddeyle yapıştırıp düşürme riski ve altındaki boyaya zarar verme durumunu yaşamaya gerek yok. yapıştırmak isteyen arkadaşlar silikon yapmasınlar düşüyor zamanla. sanayide, kaportacılarda meges diye birşey var onunla yapıştırın ömürlük olur. önceki arabamda megesle yapıştırmıştık çıkarmayı deneyince tampona ve boyaya zarar verdi alt kısmına!

Atakan KÖRO
16/02/2010, 02:03
askerden geldikten sonraki ilk mesajım heyecanlıyım :)
ben siyah çerçeveyi kesip yapıştırdım pişman oldum tinerle silseydim daha guzel olacaktı sanki :) ayrıca trafik polisleriyle sorun yaşama ihtimali de var plakanın standart ölçüsü bozuluyormuş kesince :) yapıştırma işine gelince de 3m cift taraflı bant ve terason denilen gri renkli bir yapıştırıcı var süper otesi cıkarmak gercekten zor denendigi takdirde plaka bükülür :) Ender arkadaşımın dedigi gibi silikon özellikle sıcak havalarda esneme yaparak salabilir yada ozelligini yitirebilir. ayrıca plakalıgı cıkarmak bagajda sub bulunan arkadaslar icin ilk yapılması gerekenlerden birisi

pilotender
16/02/2010, 02:15
askerden geldikten sonraki ilk mesajım heyecanlıyım :)

Hadi geçmiş olsun, sayılı gün hemen gelip geçiyor zaten...Umarım sizin de eğlenceli geçmiştir askerliğiniz. Askerliğinizi nerede yaptınız başlığının altına da yazarsınız herhalde ;)