PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Vites 3 'te takıldı hata verdi..

Desolator
04/08/2009, 21:05
Arkadaşlar merhaba, bugün arabayı kullanırken, yol bilgisayarında "check transmission see handbook" diye bir uyarı gördüm. ve araç ne kadar basarsam basayım 3. vitesten 4. vitese geçmedi? Vitesi ileri itip kendim 4'e geçirmek istedim bu seferde biplemeye başladı.. Uyarı lambalarında vites kutusu işareti hep yanıyor..Sizzce nedir problem ?? :ohmy0000:

Delidavsan
04/08/2009, 23:26
Bu tip sanzumanlarda, sanzuman isindiginda sorun cikiyor. Cogu zaman da soguduktan sonra duzeliyor problem. Bir sure ara verip denedinizse eger, fazla zorlamadan servise goturun araci.

smartmavi
05/08/2009, 12:02
ee, nooldu? gelişme var mı?

mert
05/08/2009, 23:13
sinan aynı sorun bendede çıktı ve ısın ma ıle alakası yok kardesım araç 3 den 4 geçmıyor ne yapsan sanzumanda bır sensor problem var arac ılerıkı asamada sogukken 1 e geçmıyor dımdırek servıse bırak sanzumanı sensorun bır degısecek yoksa çok sorun açar kardes geçmıs olsun bu arada garantıden degısyor haberın olsun detaylı bılgı ıstersen ozelden yazabılırım ama baazen sorun devam edıyo..benım 2 kere degıstı o parca

Desolator
06/08/2009, 00:06
Dün akşam eve dönerkende belli bir süre otoparka bıraktıktan sonra normal frene hiç basmadan ilerleyince vites sorunu olmadı ama frene bastıkça bu sefer vites düşüşlerinde hata verdi.

Bgn hiç kullanılmamıştı araç..Az önce babam kullandı biraz ve sürekli hatayı vermiş..Yarın servise götürüyoruz.

Desolator
06/08/2009, 00:28
Mert, servisten ne kadar zamanda çıkar araba..Şehir dışına çıkacaktık haftasonu yetişirmi acaba?

görkem koçsan
07/08/2009, 01:17
arkadaşlar mrb.dualogıc viteste otomatik kullanım seçeneğide varmı yoksa sadece trıptonıc mi?

Moosty
07/08/2009, 05:55
arkadaşlar mrb.dualogıc viteste otomatik kullanım seçeneğide varmı yoksa sadece trıptonıc mi?

Evet var.

Desolator
07/08/2009, 11:03
Arkadaşlar dün arabayı servise götürdük ve bi 5 saatlik bakımdan sonra yapıldı..Ayrıca kapı kollarıda degişti garantiden.. :)