PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seat yenı leonmu GP mı??

Misafir2
04/03/2007, 22:32
arkadaşlar seat yenı leonları özellıkle sıyah olanı çok hoşuma gıdıyor bugun bayıye uğradım sıkı bır pazarlık yaptım bızım aktıve ayarında donanıma sahıp 105 hp 1.6 motor çelık cantlı benzınlı 2007 model sıyah leona 33.750 dedıler benım aracıda ilk önce 21000ytl verdıler lpglı olduğunu söyleyınce 24.000ytl fıyat verdıler bende düşüneceğımı söyledım sizce nasıl leon hakkında araştırma yapıyorum ancak bu aracı kullananınız veya cevrenızde kullanan varmı çünkü dedığımgıbı sadece görsel açıdan hoşuma gıdıyor tavsıyelerınızı beklıyorum

PuNToGiRL
04/03/2007, 22:33
güzelmiş yaw

brvhgt
04/03/2007, 22:34
motoru konusunda söyleyim çok yakar ve çok eski bir motor onun dışında yorum yapamıycam dizaynınıda alfanın yani fıat grubunun eski dizaynırı çizmiş

canberkkilic
04/03/2007, 22:34
valla ne yalan söyleyeyım benımde çok hosuma gıdıyor.fakat araç biraz yuksek.
ama malum elimiz baglı daha kredi öduyoruz :D

PuNToGiRL
04/03/2007, 22:35
:)

matrox
04/03/2007, 22:40
Dış görünüşü çok hoş olsada
motoru arkadaşımın dediği gibi eski bir motor ve cidden çok yakıyor
içi ise benim kendi görüşüm çok kötü yani çok sade dış çekiciliği bu kadar iyi bir arabadan dafa fazlasını beklemiştim
yol tutuş konuşunda bir bilgim yok ama parça fiyatlarının seni yakacağı kesin bakım maliyetlerinin az olduğunu sakın ise düşünme

brvhgt
04/03/2007, 22:41
bakımları ve parçaları baya pahalı vede ortak parça sorunu çok fazla

Misafir2
04/03/2007, 22:44
hımm motorun eskı olduğunu bılomıyordum bakın bu çok önemlı bır konu yakıt meselesıne gelınce puntomda olduğu gıbı OMVL marka sıralı sistem LPG düşünüyordum yıne buda heralde bızım GP nın benzınle çalışması durumuna gelır oda benı bozar babacım görüşleriniz için çok sağolun dığer arkadaşlarımında fıkırlerını beklıyorum konu hakkında

PuNToGiRL
04/03/2007, 22:44
ama bence yine de gp daha güzel ;)

matrox
04/03/2007, 22:47
bakımları ve parçaları baya pahalı vede ortak parça sorunu çok fazla

kesinlikle
adamın toplama diyesi geliyor

brvhgt
04/03/2007, 22:49
sanırım yakın zamanda makyaj görecek bir araç bayadır yenileme yapılmadı bired seat ın piyasa durumu baya kötü bizde cordoba vardı full araç 10 milyara zor gitti kimse yüzüne bakmıyor cordobadaki motorda aynısıydı resmen cayır cayır yakıyor performans dersen yok zaten bu aracın çıkardığı gücü modern 1.4benzinli motorlar fazlasıyla veriyor hemde daha az yakarak

jeoenis
04/03/2007, 22:50
Seat ta güzel araba ama ikinci el bir araba alacağıma 0 araba alırım.

CaGRi
04/03/2007, 22:58
walla n yalaN söyliim. yüksek performans için gp mi satıp leon tdi almayı düşüünüyodum. tipide hoşuma gidiyor. tabi vazgeçtim 1.9 motora 105 hp az geldi. ama genede olurda gpmi satacak olursam alacağım araba cupra tdi.1.9 160hp 330 nm .. ama ben gpmi seviyorum. bırakmam oonuu

shoparr_
04/03/2007, 23:09
çok tatlı güzel bir araç ve en önemlisi c segment bir araç ancak önemli 2 fikrimi sunayım.

-lpg taktırdığın aracını satıp ort 100 km de şehir içi 11 lt yakan bir araç almak ne kadar doğru bilemiyorum.
-araç 8 valftır.yeni nesil araçlar hala 8v nasıl oluyor anlamıyorum!

matrox
04/03/2007, 23:12
8 valf in bir avantajı var daha düşük devirlerde tork sunabilmesi 16 valf araçlar ise güç ve torklarını daha yüksek devirlerde verebiliyorlar buda şehir içi kullanımda 8 valfi daha kullanışlı bir araba haline getirebiliyor en azından gaza basmayı pek sevmeyenler için
bir diğer etkende vw bu motoru senelerdir kullanıyor ve çokda sorun çıkarmıyor eger sen daha iyi olsun dersen maliyeti aşağı yukarı aynı olan fsı motora 3 milyar daha bayılıyorsun vw in her şeye para alma politikası

pdr42
04/03/2007, 23:14
valla vedat kardes lpg icin arastırma yaparken bi tane seat leon gormustum lpg akılıyodu arac fulldu esp si falan vardı ama senin alacagın arac baz doannım tabi gp den daha guzel duuryo ben o arabalara hasatyım teknik hakkında bilgim yok ama bu araabanın 2 elide utuluyo yani. haa bu arada bayagı bi zenginlenmissin herhal:)

Auto engineeR
04/03/2007, 23:15
kesinlikle her açıdan süper bi araba! grande puntoyla kıyaslamaz bile. bi üst sınıf sonuçta. we tasarımı da gayet hoş.
yalnız benzinli fiyatı o we lpg için extadan para harcayacaksın

shoparr_
04/03/2007, 23:21
grandeyle kıyaslanabileceği konular var elbet ancak çoğu konuda önde bir araç 3 kapı görünümlü ama 5 kapı olması bi harika..tasarım başarılı,güçlü,sağlam bir marka ve grup vs vs.leon kısacası ancak iyi düşünülmeli her konu..yakıt çok önemli benim için..grandeyi seçmemin sebebi de sportif görünümü gücü cimri bir motor seçeneğinde sunması idi.

ekleme:fiyatı da iyi vermişler sanırım(puntoya)..

brvhgt
04/03/2007, 23:24
sadece görüntü onuda yine italyan bir dizynır halletti eline sağlık

Korhan
04/03/2007, 23:28
EuroNcap'ten 4 yıldız aldı Leon.

Misafir2
04/03/2007, 23:32
valla vedat kardes lpg icin arastırma yaparken bi tane seat leon gormustum lpg akılıyodu arac fulldu esp si falan vardı ama senin alacagın arac baz doannım tabi gp den daha guzel duuryo ben o arabalara hasatyım teknik hakkında bilgim yok ama bu araabanın 2 elide utuluyo yani. haa bu arada bayagı bi zenginlenmissin herhal:)

yok baba borçyoıgıdın kamçısıdır olayı ya
maksat kendımızı borçlandırp bırşeylerın en ıyısını yapmak yoksa elde durmuyor paramara bırıkım işihıkaye hele bu devırde

shoparr_
04/03/2007, 23:32
sen burayıda unutursun be

brvhgt
04/03/2007, 23:37
her yönden drken bence sadece görüntü aşırı toplama bir araba ama görünce hoşuma giden araçlar grande punto astra coupe gts(kankide var) seat leon tek kapı stilo sarı renk vede tüm alfalar

GP61
04/03/2007, 23:39
Seat Leon gerek görünüşüyle gerek özellikleri itibariyle alınırken fazla düşünülmemesi gereken otomobil...Her ne kadar puntolar güzel olsa da leon bi sınıf yukarda bi otomobil geniş, uzunve dizaynı da daha hoş ( özelliklede arka kapının gizlenmiş olması alfa 156yı tasarlayan kişi bu arabayı tasarladı zaten)..Ayrıca arkadaşlar motoru kötülediler eski die burun büktüler sonuçta bu motor kaliteli arabalarıyla ün yapan alman vw nin motoru ve vw bu motoru golf de jetta da ve hatta passat da bile kullanılıo...Yani koskoca passat da kullanılan motor leon da çok performanslı da olmasa da görevini layıkıyla yapar...Performans olarak da puntonun gerisinde değildir...Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Misafir2
04/03/2007, 23:40
sen burayıda unutursun be

yok babacım hanım vermem arabamı dıyor nasıl kandırım bılmıyorum ruhsat sahıbıya hanımefendı:):):)
ayrıca burdakı dostluk bırakılırmı ayıpsıın be

shoparr_
04/03/2007, 23:42
her yönden drken bence sadece görüntü aşırı toplama bir araba ama görünce hoşuma giden araçlar grande punto astra coupe gts(kankide var) seat leon tek kapı stilo sarı renk vede tüm alfalar

zevkler bukadar uyar kardeşimsiz:ok:

Mısafır
04/03/2007, 23:43
-sehır ıcı yakıt 11.4 lıtre
-8v eskı teknolojı motor
+guzel tasarım
+guzel ıc dızayn

Misafir2
04/03/2007, 23:46
-sehır ıcı yakıt 11.4 lıtre
-8v eskı teknolojı motor
+guzel tasarım
+guzel ıc dızayn

kardeş içiyanı cd çaların olduğu kısım falan GP kadar güzel değilya hoşum gıtmedı valla GP nın ön konsol daha hoşsankı banamı öyle geldı acaba??
dış görünümü öldürüyor benı ama heleo arka kapıların gızlı kalması sankı 2 kapılı

h k
04/03/2007, 23:47
+ cok yakan ama eski teknolojide olsa sorunsuzlugunu kanitlamis motor.
+ güzel dis görünüm
- puntoya göre zevksiz ic dizayn.

brvhgt
04/03/2007, 23:48
Seat Leon gerek görünüşüyle gerek özellikleri itibariyle alınırken fazla düşünülmemesi gereken otomobil...Her ne kadar puntolar güzel olsa da leon bi sınıf yukarda bi otomobil geniş, uzunve dizaynı da daha hoş ( özelliklede arka kapının gizlenmiş olması alfa 156yı tasarlayan kişi bu arabayı tasarladı zaten)..Ayrıca arkadaşlar motoru kötülediler eski die burun büktüler sonuçta bu motor kaliteli arabalarıyla ün yapan alman vw nin motoru ve vw bu motoru golf de jetta da ve hatta passat da bile kullanılıo...Yani koskoca passat da kullanılan motor leon da çok performanslı da olmasa da görevini layıkıyla yapar...Performans olarak da puntonun gerisinde değildir...Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

motoru kötülemedik ama avrupada kalmış bir motoru bize hala yolluyorlar 16 valfe utanmadan 2 3 milyar fark istiyorlar yani 10 12 senelik bir motora elbette karşı olurum foruma bakarsanız yada çevrenize arabsı full olan bir kişi mesela ben üst sınıflarda olmayan bir sürü şey var ama niye buda yok şuda yok diye hayıflanıyorum bunun sonu yok ince eleyip sık dokumak lazım

GP61
04/03/2007, 23:55
motoru kötülemedik ama avrupada kalmış bir motoru bize hala yolluyorlar 16 valfe utanmadan 2 3 milyar fark istiyorlar yani 10 12 senelik bir motora elbette karşı olurum foruma bakarsanız yada çevrenize arabsı full olan bir kişi mesela ben üst sınıflarda olmayan bir sürü şey var ama niye buda yok şuda yok diye hayıflanıyorum bunun sonu yok ince eleyip sık dokumak lazım

Avrupada kalkmış dedin ama almanyada yani vw nin ana vatanında bu motor passat da hala kullanılmaktadır...Zaten motor kötü olsa uzun süreler kullanılmazdı hele hele yenilenmiş ve sınıfının en iyileri arasında yer alan passatda

brvhgt
05/03/2007, 00:00
kasa değişmeden önce bize teklif edilmişti 1.6 passt 35 milyara şimdi çoğu kişi yakıttan şikayetçi çekmiyor araba bide şu var sorun çıkaracak bir motor değil herrşeyi manuel bizim cordobada bir gördük şok olduk ogüzel kapağı söktük ve olay bitti her firmanın böyle motoru mevcuttur herkes bıraktı vw bırakmadı vardır bir bildiği adamların

GP61
05/03/2007, 00:07
kasa değişmeden önce bize teklif edilmişti 1.6 passt 35 milyara şimdi çoğu kişi yakıttan şikayetçi çekmiyor araba bide şu var sorun çıkaracak bir motor değil herrşeyi manuel bizim cordobada bir gördük şok olduk ogüzel kapağı söktük ve olay bitti her firmanın böyle motoru mevcuttur herkes bıraktı vw bırakmadı vardır bir bildiği adamların

Sonuçta leonda olcak bu motor ve passatdan daha performanslı olcaktır...Passat da olsa bile bu motor bizim 77 hp lik puntolardan daha performanslı rakam veriyim puntonun 0-100 13.2sn; passat 105 hp 12.4sn azami hız 190km/s passatda puntoda ise 165km/s :(

emre
05/03/2007, 00:07
abi benim arabam gibi leon almaya kalkarsam 65 milyarı buluo bence değmez görüntüde offf deli manyak deil yani ben vermem ama zevk meselesi bence donanım olarak gp ile kıyaslanamaz bu bir gerçek..!

GP61
05/03/2007, 00:09
abi benim arabam gibi leon almaya kalkarsam 65 milyarı buluo bence değmez görüntüde offf deli manyak deil yani ben vermem ama zevk meselesi bence donanım olarak gp ile kıyaslanamaz bu bir gerçek..!

abi sınıf farkı var fiyat farkının olması doğal...

shoparr_
05/03/2007, 00:10

önemli bir noktaya değindin.bende bunu göz önüne aldım 147-gp arasında seçim yaparken.benzin ve donanım ve tabi fiyat oranı.

shoparr_
05/03/2007, 00:11
abi sınıf farkı var fiyat farkının olması doğal...

ama adaşımın aracı zaten c segment bir araçtan farksız..

GP61
05/03/2007, 00:13
ama fiyatlar belirlenirken sınıfı da göz önünde bulundurukur her ne kadar alt sınıftakinin donanımı yüksek de olsa yeni çıkan bravo da benzer durum olcaktır zaten :)

emre
ama adaşımın aracı zaten c segment bir araçtan farksız..

yanii daha ne diyim ben adaş ;)

brvhgt
zaten puntodaki motorda neredeyse 10 yıllık bir motor ve sorunsuz bir motor kaldıki ben puntonun motoru daha iyi demedim dostum ayrıca biri 1.6 diğeri 1.4 puntonun 1.4 77 lik motoru tamamen ekonomi amaçlı şanzıman oranları falan farklı vw grubu 1.6 daki açığı şanzıman oranlarıyla kapatıyor leon kötü bir araba değil asla ama ne bileyim belkide kullandığım için bana pek yavan geldi hep omotor çok gürültülüydü ha daha iyi motorluları var ama ozamanda oparalara alfa yada a3 almak herzaman daha mantılı bence

shoparr_
05/03/2007, 00:15
ama fiyatlar belirlenirken sınıfı da göz önünde bulundurukur her ne kadar alt sınıftakinin donanımı yüksek de olsa yeni çıkan bravo da benzer durum olcaktır zaten :)

baba bravo deme yaa kaçtan gelicek çok merak ediyorum..çok tatlı olmuş yaa:acim::fiatsmile:

emre
05/03/2007, 00:15
beyler segment dediğiniz olay sadece büyüklükse geçin bunları yafff lada da ozaman C segmenti yani 21000 ytl ye b segmenti punto mu yoksa lada mı?

matrox
05/03/2007, 00:16
arkadaşlar bu konuya passat nereden geldi bilmiyorum ama tek gerçek bu motorun ömrünü tamamladığıdır
kaldıki dış ülkelerde araştırma yaparsanız vw motorlarının hiçte sorunsuz olmadığını görürsünüz
1.6 passat ciddi anlamda gitmeyen bir arabadır(en azından kullandığım passat demek daha doğru) son hız ve 0-100 değerlendirmeleri kadar ara hızlanmalara da bakmak gerektiğini düşünüyorum
1248 cc hacme sahip bir arabayla 1600cc bir arabayı kıyaslamak ne kadar doğru o da tartışılır
ama isim bazında konuşursak galiba biri fiat biri vw

brvhgt
05/03/2007, 00:17
kim nederse desin fıat grup motor konusunda vw grupdan daha öndedir bence

shoparr_
05/03/2007, 00:18
genelleme yapamam belki ama 1.3 multijet diyince şöle bir durucaksın arkadaş!

matrox
05/03/2007, 00:19
kim nederse desin fıat grup motor konusunda vw grupdan daha öndedir bence

ne kadar artı koysamda anlatamam herhalde

sonsuz artııııı

emre
yani dün ben kuzenin cliodaydım ve bir puntoyla kapıştık allah için sürücüde iyiydi ama clio yu 1.4 101 hp mi ne araba gerçekten yiyor beyler bu da gerçek

brvhgt
zaten dizelin son yılardAKİ sıçramasının mimarı fıat tır

searchandrescue
05/03/2007, 00:21
birmotta saim beyin italyadan getirdiği bravo kataloğunu gördüm dibim düştü süperrrrrrrr kasımda çıkıcak ve tahmini fiyat baz versiyon için 42.000 ytl düşünülüyomuş activ,dinamic,emotion ve sport versiyonları var
1.9 dizel motor içim gidiyo

microab
05/03/2007, 00:23
42.000 baz ise çok yavv...

GP61
05/03/2007, 00:24
42.000ytl baz versiyon için baya fazla daha sonra mutlaka çekerler fiyatı aşağıya

searchandrescue
05/03/2007, 00:24
valla ben onların yalancısıyım söledikleri düşünülen fiyat bu

brvhgt
05/03/2007, 00:26
o kataloğu gördüm ve kaykıldım renk isimleri bile egzaantirik maserati blue ve zero provakativo bune be olay budur alfalarda da böyle isimler var

brvhgt
05/03/2007, 00:27
42 baz için olsa bile o 1.9 motor için olur vede dolu olur muadillerine göre ama yinede soru işareti

shoparr_
05/03/2007, 00:28
muhabbeti nerelere getirdik:D
Ee seat diyoduk sanırım leondan da vazgeçip bravoyu beklicek vulaş:D:D

brvhgt
05/03/2007, 00:30
valla ya nerden nereye allahım sen bize akıl ver:icon_razz: en azından bana ver araba dedinmi ben coşuyorum heleki böyle bilgili insanlarla oldumu dokunmayın bana:bigdance2:

searchandrescue
05/03/2007, 00:31
akılının burda işine ya gece gece, akıllılar yatağında şimdi

shoparr_
05/03/2007, 00:35
ercan abi döndün uykusuz gecelre bakıyorum:D benim dersim var sabah kapatamadım pcyi pazar gecesi ne bu aktiflik yahu

Ziyaretçi047
05/03/2007, 00:35
bu leon un hep benzinlisini tartışmışsınız. dizeli nasıl bu aletin? kaç cc ve kaç bg tork felan. skodadaki 1.4 tdi motor mu yine?

GP61
05/03/2007, 00:37
leon da 2 tane dizel var 1.9 105hp ve 2.0 140hp

brvhgt
05/03/2007, 00:41
herkes dağılsın hadi yatın artıkFRİENDS

punto-wrc
05/03/2007, 00:47
Bilmem 307 düşünürmüsün ama donanım we fiyat olarak çok ii bence...
İice inceledim araba dehşet duruo... Ben düşünüorum bakalım.. Sınırlı sayıda ama... Siyah rengini arıorum...
30.700 YTL
https://www.peugeot.com.tr/web/sub/307Designtech/

ABNEW
05/03/2007, 01:14
Bu ne yaw 2 saatte forum karışmış :DLeonlar, Bravolar; Hadi hep beraber Leon alalım kapatıp gidelim siteyi:D:naughty: :naughty:

Leon 1.6 Tr de Seat ın yeni tasarım anlayışıyla oldukça popüler hale gelmiş bir kompakt sınıf.Yani neresinden bakarsanız bakın bir üst sınıf otomobil.Motor kendini kesinlikle kanıtlamış tamamen elektronik kontrollü sorunsuz bir motor.8 sübap eksiği var diye eski teknoloji denmemeli.Kısacası alınabilecek bir otomobil.Eski Seat versiyonlarıyla kıyaslayarak piyasasını düşünmemek gerekli bence.Ben olsam GP mi satmazdım tabi:)görünüş olarak bizimkiler daha sportif geliyor bana...
Bravo ise Tr ye 30000YTL civarı gelecek (1.4 Fire) bana göre.Eğer 42000YTL 1.9 Mjtd 120bg ise kesinlikle düşünülebilir bence,fiyatı oldukça uygun olur.Bu durumda Leonu boşverip Bravo düşünülebilir:) bence

brvhgt
05/03/2007, 01:16
dostum seatın motorunun gaz telli olduğunu untma elktronik kontrol tam yok onlarda

ZDD
05/03/2007, 01:23
modifiyem'de yazdığım leon sürüş izlenimlerimi kopyalayıp yapıştırıyorum:

Bismillah ,
Bugün evde canım sıkılırken dedim ki ne zamandır gidecem gidemiyorum gidip peugeot 207 test edeyim neyse gittim 207'yi test ettim sonra SEAT bayisine gittim leon'a baktım içeri girdiğim anda çok sıcak bir gülümsemeyle karşılandım ve hayatımın en güzel satış tanıtımı başladı . Önce bir kaç dakika içini inceledim sonra test sürüşüne çıktık ehliyetimin fotokopisini aldılar sonra vw grubunun sustalı anahtarımı aldıım ve Leon'umuza kurulduuk. Önce koltuk ayarlarımızı rahat bir şekilde yaptıık ve gayet iyi bir oturma pozisyonu yakalayabildim bi sefer koltuklar çok başarılıydı tasarım olarak çok sportif ve ergonomik. Direksiyonun yükseklik ve derinlik ayarlarını yaptım .Ardından elektrikli katlanan aynalarımızı açtıık sonra durdum şöyle bi baktım etrafıma ;vw grubunun ergonomi derslerinden geçmiş kokpit(keşke biraz daha büyük düğmeler kullanılsaymış).
basık, oldukca sportif ortam ,mükemmel bir oturma pozisyonu ,kaliteli sayılabilecek malzemeler ve neredeyse eksiksiz bir donanım.

Motoru çalıştırdım ilk iş yol bilgisayarını sıfırladım kullaımı koldan rahat yapılıyor ve çift bölgeli gayet de güzel çalışan klimamızı çalıştırdık. yola çıkmak için her şey tamamdı tabii ki emniyet kemerlerimizi taktık, geri vitese attık dıınnn sesi geldi yani park sensörü çalışıyordu. kullanımı ve tasarımı ,hatta tasarım olarak mükemmel diyebilirim gaz pedalı tabandan bağlı çok rahat kullanılıyor,gayet başarılı pedalları kullanarak yola çıktık. Direksiyon park sırasında oldukca hafifti ,sonra yola çıkınca ilk etkileyen neredeyse harika olan motor sesiydi vw grubunun yıllanmış 1.6 lt'sini bu kadar güzel sesli dinlemek çok kefiyli. Alt devirleri güçlü olan motor bence rahat devirleniyor performansı kağıt üzerinde yavaş olsa da pratikte hızlı hissettiriyor gerçi hiç 5000 devirden önce vites değiştirmediğim için bana öyle gelmiş olabilir satış danışmanı bas bas diyordu 150'ye kadar rahat rahat çıktım sonra fazla zorlamadım ve dönüşte aracı gerçekten zorladık . Önce hızlanırken tcs çalıştı ,sonra 120 civarında ani yön değiştirmelerine başladım ,yol boş olduğu için hızla ters yönlü yön değiştirdim bu değişimler sırasında direksiyonun tepkileri ,sertliği mükemmeldi vw grubu bu işi çözmüş. yaptığım çok ani hareketlerde bile arkası yere mükemmel denilebilecek kadar iyi basıyordu esp de görevini son derece iyi yapıyordu yani gerçekten çok stabil bir araç yana fazla yatmaması da hoşuma gitti .Konfor olarak focus kadar konforlu deği çünkü süspansiyonlar sert, Tr yolları için pek de iyi olmasa da benim hoşuma gidiyor.Sürüş olarak focusumsu tatlar geliyor hatta bir anda "yaw bu focus'dan daha iyi yol tutuyor" desemde bu o anki heyecanım ve beklentilerimden çok daha iyi bir araçla karşılaşmamdan mütevellit bir düşüncedir belirteyim.

100-110 km civarında satış danışmanın talimatı geldi şeridi ortala ve ellerini bırak dedi ben de bıraktım frene bas dedi bastım fazla sert basmadığım pek bişe anlamadım olmadı dedi ben de tekrar hızlandık yeniden denedim bu sefer tam anlamıyla panik fren yapacaktım şeridi ortalayıp direksiyonu bırakıp aniden tam güçle frene bastım ilk hissettiğim fren destek sisteminin çalıştığıydı tabi abs devreye girdi mükemmel denebilecek bir keskinlikte ve dozlama hissinde olan frenin pedalının sertliği de mükemmeldi. Sonra sakinleşip aracın keyfini çıkarmaya başladık direksiyondan çok rahat kullanılabilen 4 hoparlor ve 4 tweeter'dan oluşan sistem eşliğinde otomobil sektöründen leon'dan sohbet ettik vites geçişleri oldukca rahat ,aracın görüşü iyi değil nerde bittiği ve başladığı tam belli değil aynalar büyük olduğu için kullanışlı. yalıtım başarılı sportif motor sesinin kabine sızması leon tercih edenlerin hoşuna gidecek bir durum. Gayet zorladığımız leonu test edip geri getirmeyi unutmak isterdim ama naaparsınız işte .Plazaya geldiğimizde leon'nun yol bilgisayarı 11 lt'yi gösteriyordu.Plaza'da çaylarımızı içtiik sohbete devam ettik ve plazadan ayrıldım.

Özetle , (test sürüşüne ford mondeo ile gitmiş olmama rağmen)yol tutuşu, iç ve dış tasarımıyla beni etkileyen bir araç olan leon beklediğimden çok daha iyi çıktı hatta oldukca sportif sayılabilecek leon, alfa'msı havası, eksiksiz donanımı, güzel egzoz sesi kendine aşık eden araç daha iyi bir motorla çok daha keyifli olur zaten hayalimde de 2.0 TDI 170 HP'lik FR modeli var .

Özel teşekkür : Plazaya girişimden itibaren sıcak ilgisini esirgemeyen ,leon'u gerçekten zorlayabilmemize izin veren hatta teşvik eden, müzik dinleyemedim dediğim zaman kendi cd koleksiyonundan cd çıkarıp veren ,değişik uygulamarla leon'nun ayrıntılarını gösteren fiyat olarak beni aşıyor diye belirtmeme rağmen beğendiysen yeniden teste çıkalım diyen müşteri değil arkadaş kazanmaya çalışan bilgili ve birikimli elemanımız Tarık beye özel teşekkürümü sunuyorum. Kendisi hakkında çok olumsuz bir şeye sahip olsaydım şikayet ederdim , çok olumlu düşüncelere sahip olduğum için memnuniyetimi de gerekli yerlere bildirmek gereklidir

Sezgintr
05/03/2007, 01:36
Leon iyi hoş arabada 2 ay önce baya makaslı giden bi genç vardı leonda benim arabada 5 kişi olmamıza rağmen arkadaşın hemen arkasındaydım hatta bana sinir oldu, arabada 5 kişi olduğumuzu görünce aklından neler geçirmiştir allah bilir.

ABNEW
05/03/2007, 01:40
dostum seatın motorunun gaz telli olduğunu untma elktronik kontrol tam yok onlarda

Eski jenerasyonunda gaz teli olduğunu biliyorum ben şu ankiler elektronik olmalı?

ZDD
05/03/2007, 01:45
Eski jenerasyonunda gaz teli olduğunu biliyorum ben şu ankiler elektronik olmalı?

evet ,şu anki versiyonlar drive by wire yani elektronik. Zaten öyle olduğu için referance versiyonuna bile sadece kol değiştirip ,aracı bilgisayara bağlayıp özelliği açarak hız sabitleyici takabiliyorlar .

brvhgt
05/03/2007, 01:46
yok halen devam motora ama şöyle bir hinlik yaptılar seat sound sistem denen bir egsoz sistemi akustik bir ses veriyor alet oyüzden zdd arkadaşımın yazdığı ses sanırım o

brvhgt
05/03/2007, 01:50
kırmızısı çok tatlı siyhıda güzel herzaman baktığım bir araç karizması güzel ama nedense markasından dolayı bana biraz uzak kalıyor

ZDD
05/03/2007, 01:51
yok halen devam motora ama şöyle bir hinlik yaptılar seat sound sistem denen bir egsoz sistemi akustik bir ses veriyor alet oyüzden zdd arkadaşımın yazdığı ses sanırım o

evet brvhgt ,leon'ların egzoz sistemi sportif bir ses için elden geçmiş mesela golf kullanırken duyduğun sesle yeni leon sesi arasında inanılmaz fark var ,çok sportif ve tatlı bir ses de işte motor motor değil eskidi artık .gerçi alt devirler iyi ama yinede biraz güçlü,modern olsa tam süper olacak.

brvhgt
05/03/2007, 01:55
aslında güzel bir ayrıntı insanımız gidip abuksubuk sanayi egsozu taktırıyor güzelim arabalara her firmada olsa keşke ben puntoda olsa kesin alırdım

ABNEW
05/03/2007, 02:00
evet ,şu anki versiyonlar drive by wire yani elektronik. Zaten öyle olduğu için referance versiyonuna bile sadece kol değiştirip ,aracı bilgisayara bağlayıp özelliği açarak hız sabitleyici takabiliyorlar .

Teşekkürler ZDD onayın için, hayaline kavuşman dileğiyle...

Gajiin
05/03/2007, 08:11
bi daha benzinli puntoya 24000 ytl veren bulunmaz. sırf bu yüzden bile alınır derim.

Akincl
05/03/2007, 09:37
102 hp eski 1.6 8v yerine ağustos-eylül 1.4 tsi 120 hp leon gelecek.

bence bekle.

bravo yu da bekleyebilirsin .

lizilif
05/03/2007, 09:44
SEAT iyi bi markadır..özelliklede leon modelini bende dehşet beğeniyorum..bence düşünmelisin..

Korhan
05/03/2007, 10:37
1,4 TSI yakında Leon'da kullanılmaya başlanır. Fiyat da o kadar farketmez. Bu aracı düşünenler bence bu motoru beklemeli.

femoli
05/03/2007, 10:41
seat ikinci elde zor giden bir araç..bilmem

jeoenis
05/03/2007, 11:07
seat ikinci elde zor giden bir araç..bilmem

Güzel bir nokta ikinci el satışıda önemlidir.
Hep seat leon üzerinden gittik. Benim hastası olduğum model yani GP sattırıp kendisini aldırabilecek tek model var oda Alfa 147 (artık mezun olacağızda iyi bir işe gireceğiz öyle olur herhalde)

GP61
05/03/2007, 16:16
alfa 147 son günlerini yaşıyor zaten yerini 149a bırakacak...Alfaların 2.eli iyi değil bi de..Tofaş bu alfa markasına ii yatırım yapmadı bence anca dobloyla uğraşıo varsa yoksa doblo :D

the_Algn
05/03/2007, 17:03
bence almakla iyi edersin..motor eski demek hikaye ...elbet teknolojik değişiklikler eklenmiştir..sonuçta volkswagen...tasarım mükemmel...geniş güzel bir araçç fiyatı uygunsa çok iyi bir seçenek

Akincl
05/03/2007, 18:29
bence almakla iyi edersin..motor eski demek hikaye ...elbet teknolojik değişiklikler eklenmiştir..sonuçta volkswagen...tasarım mükemmel...geniş güzel bir araçç fiyatı uygunsa çok iyi bir seçenek

Ne demek sonuçta volkswagen.

leon un farları su alıyor.(kronik sorun )ama vw almıyor.

ya da leon 4 yıldız .vw 5.

iç malzeme kalitesi de ortada.seat dan çok şey esirgenmiş.

seat,audi nin bünyesinde ancak üvey evlat muamelesi görüyor.

1.6 fsi skoda ya bile takıldı.daha leon da yok.tsi ye eylül de geçilecek.

fsi zaten tarih oldu.yeni kasa golf ün motor seçeneklerinde yok.

ayrıca volkswagen maliyet azaltmak için en çok takla atan firmadır.

kaliteli görünür,soyulmadık yeri kalmaz.

o motor da eskidir ve tüketimi yüksektir.

hiçbir teknolojik gelişme de yoktur.

ne yanma odası değişir ne strok yıllardır aynı çok yakan makine.

millet egzost subaplarına kadar değişken zamanlamaya geçti.

vw üç kuruş fazla kazanıcam diye bu motoru kullanmaya devam ediyor.üstelik performans olarak da 1200kg sonrası hiçbir artısı yok.

CAGLARKA
05/03/2007, 18:38
üyelikten çıkarmak zorunda kalırız :) şaka bi yana içi çok kötü arabanın, dışı çok güzel ama gp ekonomik bir araç, seat her ne kadar vw' nin olsa da bence vw gibi değil. gerçi ben vw'e de sıcak bakmıyorum. ikinci eli çok zayıf. tercih senin sonuçta her zaman dediğim gibi bir arabaya severek bineceksen alacaksın gerisi boş bence

AWD
05/03/2007, 18:39
gerçekten seat güzel gibi gözüksede ii bi araba diil dikkat etmek gerek çok kaletsiz bi araba wv gen gibi diil malesef yani GP diorum kesinlikle ben

jeoenis
05/03/2007, 19:38
Ne demek sonuçta volkswagen.

leon un farları su alıyor.(kronik sorun )ama vw almıyor.

ya da leon 4 yıldız .vw 5.

iç malzeme kalitesi de ortada.seat dan çok şey esirgenmiş.

seat,audi nin bünyesinde ancak üvey evlat muamelesi görüyor.

1.6 fsi skoda ya bile takıldı.daha leon da yok.tsi ye eylül de geçilecek.

fsi zaten tarih oldu.yeni kasa golf ün motor seçeneklerinde yok.

ayrıca volkswagen maliyet azaltmak için en çok takla atan firmadır.

kaliteli görünür,soyulmadık yeri kalmaz.

o motor da eskidir ve tüketimi yüksektir.

hiçbir teknolojik gelişme de yoktur.

ne yanma odası değişir ne strok yıllardır aynı çok yakan makine.

millet egzost subaplarına kadar değişken zamanlamaya geçti.

vw üç kuruş fazla kazanıcam diye bu motoru kullanmaya devam ediyor.üstelik performans olarak da 1200kg sonrası hiçbir artısı yok.

hocam sende amma vw düşmanı imişsin. ama untmamak lazımki vw'de passat sınıfındaki en iyi arabalardandır ve caddy daha yeni hürriyetin verdiği ödüllerde ödüllendirilmiştir(galiba ikinci kez).

Little F.K
05/03/2007, 20:07
Katılıyorum bir çok şey benzesede vw e özellikle malzeme kalitesi olarak ve sağlamlık olarak vw kadar güçlü bir altyapıyla üretilmiyor.

the_Algn
05/03/2007, 20:31
.

iyi de cümlemin sonunda fiyatı uygunsa iyi bir seçenek diye birşey var:))

baycep
05/03/2007, 20:47
teknolojisi eski hiç tavsiye etmiyorum manyak benzin yakıyormuş.

brvhgt
05/03/2007, 22:11
alfa 147 son günlerini yaşıyor zaten yerini 149a bırakacak...Alfaların 2.eli iyi değil bi de..Tofaş bu alfa markasına ii yatırım yapmadı bence anca dobloyla uğraşıo varsa yoksa doblo :D

tofaş nasıl bir yatırım yapsınki tofaş üretmiyorki sadece fıat grup olduğu için distiribütörü daha fazla ne yapabilirki ayrıca alfa isteyen biri aracı tanır ve alır tofaşa veya başkasına reklema ihtiyacı yoktur bence

brvhgt
05/03/2007, 22:15
hocam sende amma vw düşmanı imişsin. ama untmamak lazımki vw'de passat sınıfındaki en iyi arabalardandır ve caddy daha yeni hürriyetin verdiği ödüllerde ödüllendirilmiştir(galiba ikinci kez).

hürriyetin ödülü olsa ne olurki hangi uluslar arası ödülkuruluşuna bağlı panda yılın aracı avrupada yok satıyor ama türkiyede ses getirmedi bence bu genelleme yalnış

Akincl
06/03/2007, 10:56

Ne sandın.:ok:

binlerce araba satar ama bu ülkeye çivi çakmaz.

üstelik hem kendi hem servisi kazık.

abuk subuk sorunları olan (boğaz kelebeği en meşhurudur.) ruhsuz arabalardır.

vw nin hiçbir modeli bana göre alınıcak araba değil.

her arabasına misler gibi alternatif bulurum ve öneririm.

vw gruptan leon alınabilir ,o da 1.6 değil .

anlamlı ödül mühendis ve gazatecilerin verdiği ödüldür.halkın seçtiği ödüller de fiyat%performans genelde bakılmıyor.

eski kasa passat ın da yenisinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.gerçi o kasanın da turbo yağlama problemi ile çok insan yolda bıraktığını hatırlatmak gerek.

ZDD
06/03/2007, 11:26
Ne sandın.:ok:

binlerce araba satar ama bu ülkeye çivi çakmaz.

üstelik hem kendi hem servisi kazık.

abuk subuk sorunları olan (boğaz kelebeği en meşhurudur.) ruhsuz arabalardır.

vw nin hiçbir modeli bana göre alınıcak araba değil.

her arabasına misler gibi alternatif bulurum ve öneririm.

vw gruptan leon alınabilir ,o da 1.6 değil .

anlamlı ödül mühendis ve gazatecilerin verdiği ödüldür.halkın seçtiği ödüller de fiyat%performans genelde bakılmıyor.

eski kasa passat ın da yenisinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.gerçi o kasanın da turbo yağlama problemi ile çok insan yolda bıraktığını hatırlatmak gerek.
vw'ye karşı biraz sert çıktığını düşünüyorum, yatırım kararı çok ciddi bir karardır ,verilmiyorsa suç vw' nin değil bizimdir . Yatırımcıya bugün bi çek cumhuriyeti bi macaristan ayarında bile imkanlar,fırsatlar sunamıyorsak tabi ki tercih edilmeyiz .

Abuk subuk sorunlar demişsin de vw ve grubunun araçları sorunsuzluk konularında japonlardan sonra avrupalılar içinde gayet sorunsuz ve sağlam araçlardan bunu j.d. power ,adac ,tuv gibi kuruluşların yıllarca topladıkları,düzenli ve bilimsel istatistiki verilerine göre söyleyebiliyoruz ki olması gereken de budur.

Passat'ların yağlama sorunları ;yağlama borusunun egzoz manifolduna yakın olmasından dolayı ekseriyetle de performanslı kullanımlarda görülen yağlama sorunları 1.8T 'lerin ilk üretildiği 96-97 döneminde ortaya çıktı ve 98 yılında düzeltildi. Yanlış konumlandırılan hortuma sahip araçlarda geri çağırılarark sorunları düzeltildi.

AWD
06/03/2007, 11:34
ZDD sanki seni modifiyemden hatırlıyorum mu acep ?

ZDD
06/03/2007, 11:37
ZDD sanki seni modifiyemden hatırlıyorum mu acep ?

evet awd ,doğrudur mayıs 2004 'den beri modifiyem'deyim.

CAGLARKA
06/03/2007, 11:37
vw banada hiç cazip gelmiyor. bence de vw yerine başka birsürü araba alınabilir. vw nin yatırım yapması da zaten mümkün değil çünkü vw mali krizin içinde. 10 binlerce işçi çıkarıyo almanyada, ayrıca yatırım yapsalar da bence çok önemli değil çoğu parçayı dışardan ithal edip montaj yapıyolar benim bildiğim, burdada üretilen parçalar var ama çoğu ithal

Akincl
06/03/2007, 11:39
vw'ye karşı biraz sert çıktığını düşünüyorum, yatırım kararı çok ciddi bir karardır ,verilmiyorsa suç vw' nin değil bizimdir . Yatırımcıya bugün bi çek cumhuriyeti bi macaristan ayarında bile imkanlar,fırsatlar sunamıyorsak tabi ki tercih edilmeyiz .

Abuk subuk sorunlar demişsin de vw ve grubunun araçları sorunsuzluk konularında japonlardan sonra başa oynayan araçlar bunu j.d. power ,adac ,tuv gibi kuruluşların yıllarca topladıkları,düzenli ve bilimsel istatistiki verilerine göre söyleyebiliyoruz ki olması gereken de budur.

Passat'ların yağlama sorunları ;yağlama borusunun egzoz manifolduna yakın olmasından dolayı ekseriyetle de performanslı kullanımlarda görülen yağlama sorunları 1.8T 'lerin ilk üretildiği 96-97 döneminde ortaya çıktı ve 98 yılında düzeltildi. Yanlış konumlandırılan hortuma sahip araçlarda geri çağırılarark sorunları düzeltildi.

Nesini savunuyorsun ki?

sert niye çıkayım.

bu ön yargımdan falan değil.çevremdeki kullanıcılardan edindiğim bilgiler sonucudur.

en basiti geçen sene arkadaşımın golf 4 ü durup dururken yağ pompasını patlattı.yolda kaldığına mı yanarsın elindeki kazık faturaya mı.

servis ve yedek parça ücretleri sen de biliyorsundur ki çok yüksek.

savunulucak bir yönü olduğunu düşünmüyorum

ayrıca ne demek suç bizde.

doğuş yıllardır müzakere halinde.

işin içinde olmadığın belli.

diğer yüksek satışlara ulaşan firmalar niçin yatırım yapıyorlar.?

arıza istatistiklerinde vw çoğu zaman sonlardadır.

cam krikoları,debi ölçer,iç kapı kolçakları soyulur.egzostları paslanır.

turbo patlatır.baskı balata sıyırır

daha saymamı ister misin?

japonların yanına bile yaklaşamaz.

fsi sorunları altında dh da konu var orayı da okuyabilirsin.

yani turbo yu düzelttin diye iş bitmiyor.passat lar da hatalı üretim rotil sebebiyle bir kaç kez toplama yapıldı.

neyse uzatmaya gerek yok.bilen biliyor.

ZDD
06/03/2007, 12:31
Nesini savunuyorsun ki?

sert niye çıkayım.

bu ön yargımdan falan değil.çevremdeki kullanıcılardan edindiğim bilgiler sonucudur.

en basiti geçen sene arkadaşımın golf 4 ü durup dururken yağ pompasını patlattı.yolda kaldığına mı yanarsın elindeki kazık faturaya mı.

servis ve yedek parça ücretleri sen de biliyorsundur ki çok yüksek.

savunulucak bir yönü olduğunu düşünmüyorum

ayrıca ne demek suç bizde.

doğuş yıllardır müzakere halinde.

işin içinde olmadığın belli.

diğer yüksek satışlara ulaşan firmalar niçin yatırım yapıyorlar.?

arıza istatistiklerinde vw çoğu zaman sonlardadır.
.

vw'nin sorunsuzluğunu tartışma yeri burası değil ben de sizin gibi fazla uzatmanın gereğinin olmadığını düşünüyorum .
Fikir olsun diye https://www.reliabilityindex.co.uk/man_index_2.html?apc=3128339010848601&searchtype=relindex# adresinden güvenirlilik seviylerine bakabilirsiniz. Sektör ortalaması 112 .

Diğer markaların niçin yatırım yaptığını da isterseniz bilahare müzakare ederiz .vw'nin yatırım kararına gelince yıllardır doğuş 2 yıldır yatırım için bastırsa da vw ceo'ları Tr 'ye yatırım yapmayacağını söyleyip duruyor en son geçen Auto show döneminde böyle açıklamalar yaptılar, daha önceleri transporter üretimi için de kapasitemiz yetiyor yatırım düşünmüyoruz demişlerdi. vw'nin binek araçlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi "Tr'de planlama ve tahmin yapmak çok zor , Türkiye roller coaster'e benziyor" diyor ,takdir edersiniz ki roller coaster'a benziyor diyenler yatırım da yapmazlar.

Ancak son 2-3 yıllık ekonomik ortamın iyiye gitmesi ve hafif ticari satışlarının yüksek gerçekleşmesi vw'nin caddy üretimi için vw'nin "düşümesine" sebep oldu , hatta bursa'da yan sanayicilerle görüşülüp ,maliyet ,işçilik kalitesi ,karlılığın tesbiti için fizibilite çalışması yaptırmışlar ancak hem vw a.g 'den hem de doğuş'dan kısa dönemde yatırımın zor olduğu tezini destekleyen açıklamalar geldi . Bi önceki mesajımda da yazmıştım vw yöneticileri de aynı şeyi söylüyor: Tr'de yatırımın önündeki en büyük engellerden birisi yatırım teşviklerinin yetersizliğidir diyorlar. Yakın dönemde vw rusya'ya touareg ,jetta ve golf üreten vw'nin başta rusya olmak üzere bölge ülkelerinde vergi konusunda anlaşlamalar yaptığı ve istediği vergi seviyesini sağlamadan yatırım yapmam dediği de bilinen şeyler arasında.
Bu tip şeylerde hemen doas hisse senetleriyle ilgili söylentiler ve ufak oynamalar geliyor el altından konuşulduğunu ,ferit şahenk'in ve vw yöneticilerinin en ufak bir lafının değerlendirildiğini ve "acaba" dedirtecek her hareketin doas hisse senetleri üzerinde de etkide bulunduğunu belirteyim.Zaman zaman bu etkilerin büyük olanları doğuş cephesinde imkb'ye açıklama yaptıracak kadar da ciddiye alınıyor ve maalesef çoğu kez'de "böyle bir şey yoktur ,görüşme aşamasındadır" diye açıklamalar geliyor .

Konu çok dağıldı özür diliyorum herkesten.

Akincl
06/03/2007, 13:22
Ben tartışmıyorum

vw sorunlu bir markadır.

kronik balata sıyırma problemi olan caddy yi kullanıcı hatası kılıfı altında yıllarca sattılar.boğaz kelebeği temizlenmemiş yolda durup dururken stop eden vw lerden pek haberin yok heralde.

bana link vermene gerek yok.birçok araştırma var .

vw i bana ceo su gelse savunamaz.kaldı ki kendileri toyota nın üretim felsefelerini ve karlılık oranına ulaşamadıklarını ifade ediyorlar.

mali kriz içinde olmaları yatırımı engelliyor olabilir.belçikadaki fabrikayı dahi kapatmaktan son anda kurtuldular.

ayrıca sorun bizde falan değil.boşuna kendini kandırma.caddy yi bizim işçimiz çok daha iyi üretir.ucuz işçilik sebebiyle maliuyetten kaçmaya da gerek kalmaz.en basiti caddy nin arkası komple sunta olmaktan kurtulur.

görüşme aşamasında kalsın.yıllarca çivi çakmamış.çok da lazım değil.

her arabasına fiyat&performansı çok daha iyi araç alternatifi mevcut.

jeoenis
06/03/2007, 15:41
Sonuç olarak benim arabayı alrken üzerine 1-2 milyar daha koy vw polo al dediler veya arkadaşım aynı paraya gitti kendine 2. el seat leon aldı bu bir tercih meselesidir. mesela ben yedek parçası pahalı, daha az donanıma sahip ve benzini fazla yiyor diye iki modelide tercih etmedim. Bu bir tercih meselesidir.
NOT : Babamın eskiden passatı vardıki çokta memnundu

Akincl
06/03/2007, 15:59
NOT : Babamın eskiden passatı vardıki çokta memnundu

Her modelde sorun var demedim ki,elbet memnun olan da vardır.

ben genel konuşuyorum

AWD
06/03/2007, 16:04
konu nerden nerye geldi yaw :D seat gayet kötü bi araba hatta wv da kötü oldu ama bence wv o kadarda kötü diil yaw :D

Akincl
06/03/2007, 16:08
seat sanki fazla satmaması için ayarlanmış gibi.

örneğin leon un içi eskiden olduğu gibi a3 ile aynı olsaydı eminim ki

ne golf ne de a3 satılırdı.

AWD
06/03/2007, 16:17
leon gerçekten tek kapı olsa bide biraz daha yassı olsa o zmn efsane olurdu işte :ok:

matrox
06/03/2007, 16:36

+ 1000

birde arkadaşlar vw sadece bizim ülkemizde sağlam bir üne sahip biraz araştırırsanız pekte türkiye de bilindiği gibi olmadığını göreceksiniz aynı durum opel içinde geçerli

paran çoksa ve adı olsun diye araba arıyorsan bmw mersedes te alamıyorsan git al bir vw biraz şeklin olur
taki servise gidene kadar ne kadar seklin olduğunu serviste gösteriyorlar adama :)

CAGLARKA
06/03/2007, 16:51

tabiki öyle ayarlanmış. vw ye rakip olmasın diye ayar çekiyolar. bu durum aynı markanın modelleri arasındada geçerli mesela honda city. honda kalitesi var ama araba çok çirkin.neden güzel olsa kimse civic almaz

Little F.K
06/03/2007, 17:08
Hocam tamam GP ciyiz ama VW de o kadar kötülemeyelim.2 yılı aşkın passat kullandım ki amcam da kullandı aynı dönemde sıfır almıştık bir kere bile bakım harici servise gitmedik.He bende şimdiki kasa passatları sevmiyorum mesela.Birazda şans ve zevk meselesi.

Her modeline uygun bir araba tavsiye ederim demişsin biraz örnek verirsen sevinirim.

Akincl
06/03/2007, 17:13
Hocam tamam GP ciyiz ama VW de o kadar kötülemeyelim.2 yılı aşkın passat kullandım ki amcam da kullandı aynı dönemde sıfır almıştık bir kere bile bakım harici servise gitmedik.He bende şimdiki kasa passatları sevmiyorum mesela.Birazda şans ve zevk meselesi.

Her modeline uygun bir araba tavsiye ederim demişsin biraz örnek verirsen sevinirim.
vw kötü değil gereksiz pahalı ve güvenilirlik konusunda ucuz rakiplerinden dahi uzakta

Gerçekten örnek vermemi istiyor musun?

Little F.K
06/03/2007, 17:15
Sevinirim :)

Akincl
06/03/2007, 17:21
26 milyardan başlayan 4 yıldızlı abs ve metalik boya opsiyonel polo yerine gp
diğer donanım ve motor seçenekleri de dahil
36 milyardan başlayan düz donanım 100 hp golf yerine 115 hp astra enjoy+spor paket+metalik,auris ve bravo da geliyor.
passat yerine alfa 159,yeni mondeo geliyor
caddy yerine ya da doblo vip
tuareg yerine adam gibi arazi aracı range
fayton zaten satmıyor.

ne kaldı geriye jetta yerine corolla,civic

Little F.K
06/03/2007, 17:48
Hopps ben sadece passat için demiştim hocam.

Polo konusunda sonuna kadar haklısın.Zaten bunu daha öncede belirtmiştim.

Golf e gelirsek ben astraya karsılık fsi golf ü koşulsuz tercih ederim.VW in servisi sorunlu olabilir ama Opel kadar asla değil.Ayrıca Astra benim şahsi fikrim Golf kadar güzel bi görüntüye sahip değil.

Alfa 159 a gelince Alfa bambaşka bir araç bunu kabul ediyorum.Ama parça lazım olur,2 ay beklersin,satmak istersin herkese satamazsın.Ben bir çok Alfa sahibi tanıyorum 100000 den sonra dertleri bitmiyor.Tabi bu söylediklerim 156 için geçerli ama 159 larda nasıl olucak görücez.

Ayrıca Range 250 *300 bin ytl iken Toureg i 80-90 bın euro civarı bir fiyata alınabilir ki Range bana göre araziye uzak bir araba.

Arazi için Toyota Landcruiser.

AWD
06/03/2007, 17:52
bencede golf hertürlü astraya tercihtir alflarda fıratın dediği gibi parçası ve 2. el olayı kötü bide çok yakıyo ama paran varsa sorun yok sınıfının lideri kesinlikle bide toureg çok güzel

Akincl
06/03/2007, 18:01
Hopps ben sadece passat için demiştim hocam.

Polo konusunda sonuna kadar haklısın.Zaten bunu daha öncede belirtmiştim.

Golf e gelirsek ben astraya karsılık fsi golf ü koşulsuz tercih ederim.VW in servisi sorunlu olabilir ama Opel kadar asla değil.Ayrıca Astra benim şahsi fikrim Golf kadar güzel bi görüntüye sahip değil.

Alfa 159 a gelince Alfa bambaşka bir araç bunu kabul ediyorum.Ama parça lazım olur,2 ay beklersin,satmak istersin herkese satamazsın.Ben bir çok Alfa sahibi tanıyorum 100000 den sonra dertleri bitmiyor.Tabi bu söylediklerim 156 için geçerli ama 159 larda nasıl olucak görücez.

Ayrıca Range 250 *300 bin ytl iken Toureg i 80-90 bın euro civarı bir fiyata alınabilir ki Range bana göre araziye uzak bir araba.

Arazi için Toyota Landcruiser.

159 çıkalı çok zaman oldu.platform olarak vectra platformu gm-alfa ortak üretimi

parça problemi bütün ithal araçlarda ne kadar ise alfa da da o kadar.

golf satışlarda avrupa da 5. liğe düştü.öyle eski havası yok.

fsi sorunları da malum.1.6 fsi yeni kasa golf de yok.1.4 tsi 120 ve 150 hp

range araziye uzak diyorsan yanlış anlama ama ben seninle hiç tartışmam.

tuareg niye 90 bin euro olduğu da içindeki ahşap görünümlü plastik kaplamalardan anlaşılıyor.

Ziyaretçi047
06/03/2007, 18:04
merak ettiğim nokta. bu leon da ne var da gp ile aynı sınıfa girmiyor???????????????? gp nin sınıfı neden düşük? ben bir düşüklük göremiyorum. gp ile leon bence gayet aynı sınıfta . toledo deseniz neyse ama anlamış değilim..

AWD
06/03/2007, 18:07
merak ettiğim nokta. bu leon da ne var da gp ile aynı sınıfa girmiyor???????????????? gp nin sınıfı neden düşük? ben bir düşüklük göremiyorum. gp ile leon bence gayet aynı sınıfta . toledo deseniz neyse ama anlamış değilim..

satış politikası abi boyutlar biraz daha büyük motor genelede 1.6 dan başlıyo o yüzden daha yüksek fiyata satıyolar

Akincl
06/03/2007, 18:07

sen bakma gp nin boyu 4 m üzerine çıktı ancak sonuçta küçük otomobil sınıfında.

leon da c segment.kompakt araç sınıfında.

gp vs ibiza

bravo vs leon

Little F.K
06/03/2007, 18:08
Bir dakika şimdi araziden kasıt günümüz turbo charger lı rangelerden bahsediyorsan ben tartışmaya girmem.Çünkü bu dediğimi Land Cruiser a binmeden yada kullanmadan mümkün değil.

Yada Arap ülkelerine veya Afrika ülkelerine bakarsan tercihleri görebilirsin rahatlıkla.

He şu var eski model olarak tam bilmediğim rangelerden bahseiyorsan o zaman haklısın yada piyasada arazi aracı olarak gezinen jeep lere kasıtsa söylediğin arazide Tabiki range ile mukayese bile etmem ;)

ABNEW
06/03/2007, 19:05
Range Rover (Discovery) üstüne tanımam arazide.:)

SANtO
06/03/2007, 20:13
arkadaşlar bu polonun neyi var? neden beğenmiyosunuz?
ben sağlam ve kaliteli olduğunu düşünüyorum(kendi çapımda yaptığım araştırmalarla).ha bu arada poloya daha hiç binmedim.motoruda belki şahane değil ama eminim bizimki kadar yalıtım ve malzeme zaafı yoktur.
Bu arada yanlış anlamayın ben gp mi çok seviyorum.ama keşke biraz daha az sorunlu olsaydı.

GP61
06/03/2007, 20:22
polonun zaten kaliteli araba olduğu kesin ama tasarım olarak vasat bi araba vw arabalarını çoğu tasarım olarak eksik zaten..En güzelide new beetle dır. :D

ABNEW
06/03/2007, 21:35
arkadaşlar bu polonun neyi var? neden beğenmiyosunuz?
ben sağlam ve kaliteli olduğunu düşünüyorum(kendi çapımda yaptığım araştırmalarla).ha bu arada poloya daha hiç binmedim.motoruda belki şahane değil ama eminim bizimki kadar yalıtım ve malzeme zaafı yoktur.
Bu arada yanlış anlamayın ben gp mi çok seviyorum.ama keşke biraz daha az sorunlu olsaydı.

Polo bence de yeterince sağlam ve iç mekan olarak bizim araçlardan daha kaliteli.Ancak tasarım olarak neredeyse 10 yaşında.Revizyon şart.Ayrıca içindeki motor uzun ömürlü ama yakıt tüketimi yüksek ve performans kısıtlı(1.4)
Tdi ları ise 1.9Tdi lardan bozma herkesin de bildiği gibi(4-1 silindir:) ) ve oldukça gürültülü çalışıyor...

Little F.K
06/03/2007, 21:53
Range Rover (Discovery) üstüne tanımam arazide

Toyota Land cruiser hocam :)Ama tabi Turbo chargerlı HSE ler arazide kaptırsınlar diye yapıldı zaten dimi ama :)

Polo bence de yeterince sağlam ve iç mekan olarak bizim araçlardan daha kaliteli

Böyle demekle Fiat a hakaret etmiş oldun hocam.:)

Bu arada Akıncı 159 cıkalı 2 yıl gibi bir süre oldu iki yıldada 500 tane ancak satmıştır gibime geliyor.O yüzden karar vermek mümkün değil gibi gözüküyor ki vw,honda,opel,toyotayla yedek parca ve ikincini elini mukayese bile etmem.

Golflerde Tsi lar 120 değil 140 ve 170 bg motora sahipler.Fsi lar 115.

Korhan
06/03/2007, 22:18
Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol, Land Cruiser,Mercedes G serisi bunlar Range ile başabaş gider arazide. Cayenne,X5,Sorento vs.yi hiç arazide kullanan var mı bilmiyorum ama mazisi 30-40 yıla dayanan yukarıdaki araçlarla boy ölçüşemezler bence.

matrox
06/03/2007, 22:50
arkadaşlar arazi aracı deyince benim aklıma gerçek arazi araçları geliyor
mesela lada niva
vur araziye bak hiç sesi çıkıyormu
adam o bahsettiğiniz araçları araziye sokmaya kıyamaz onlar yol için tasarlanmış yüksek araçlar bence arazi araçlarıyla tek ortak noktaları 4 çeker olmaları gibi geliyor

shoparr_
06/03/2007, 23:01
Polo bence de yeterince sağlam ve iç mekan olarak bizim araçlardan daha kaliteli

ama baz donanımda koltuk ayarlanmıyor(yükseklik) ,anahtar uzaktan kumandalı değil vs... çok şeyden para istiyorlar abs den tut mp3 e, ayrıca tasarım olarakta grande nin yanına yetişemez.güven konusunda bişi diyemem ama iç mekan kalitesi ve bunun dışındaki biçok konuda grande üstün.herşey beklenti-fiyat-performans oranıdır bence.ve bu oranda grande punto çok başarılı.özellikle vw e göre.

ABNEW
06/03/2007, 23:49
Ben tekrar ediyorum:) ister kabul edelim ister etmeyelim Polo iç mekan malzemesi ve işçilik olarak bizim araçlardan daha iyi.Koltuk ayarıymış mp3 müş bunlar donanım, kaliteyi değiştirmez.Örneğin Fabia daki iç mekan kalitesi de Polo dan da iyi bu arada.Tabiki benim tercihim hep Punto oldu, Tr de Punto ne oluyor denirken ben bu araca biniyordum:)

Ziyaretçi047
07/03/2007, 00:30
gp küçükse ben bırakıyorum bu işleri...

brvhgt
07/03/2007, 00:38
gp küçükse ben bırakıyorum bu işleri...

aynen kardeş :ok:

Akincl
07/03/2007, 08:04
Bu arada Akıncı 159 cıkalı 2 yıl gibi bir süre oldu iki yıldada 500 tane ancak satmıştır gibime geliyor.O yüzden karar vermek mümkün değil gibi gözüküyor ki vw,honda,opel,toyotayla yedek parca ve ikincini elini mukayese bile etmem.

Golflerde Tsi lar 120 değil 140 ve 170 bg motora sahipler.Fsi lar 115.

alfa nın çok satıp satmamasını tartışmıyoruz.sınıfının en iyi sürüş dinamiklerine sahip aracıdır.

tasarım görecelidir ancak almanlar dahi sürekli tasarım ödülü veriyorlar.gidip kullanmayan için laflar kağıtta kalır.

ayrıca seneye çıkacak yeni golf den bahsettim.140 ve 170 Hp yerine 20 hp düşerek piyasaya çıkıcak.

@abnew

yakında gelicek gp de soft touch malzeme ve işçilikte iyileştirme yapıldı.

ayrıca güvenlik ,yol tutuş,tüketim,tasarım,teknoloji gibi konularda polo ,gp ye yaklaşamaz bile.

makyajlı polo nun da kalitesinin düştüğünü düşünüyorum.

ABNEW
07/03/2007, 13:37
@abnew

yakında gelicek gp de soft touch malzeme ve işçilikte iyileştirme yapıldı.

ayrıca güvenlik ,yol tutuş,tüketim,tasarım,teknoloji gibi konularda polo ,gp ye yaklaşamaz bile.

makyajlı polo nun da kalitesinin düştüğünü düşünüyorum.

Bunu ben de bekliyordum zaten:ok: (Yumuşak dokulu malzeme ve işçilik iyileştirmesi) Böylece GP lerimiz daha önce söylediğim bölümlerdeki zaafiyetlerini kapatıp rakipleriyle en azından aynı seviyeye gelecektir.Yazmış olduğun diğer kriterler (Yol tutuş, tasarım...) benim tarafımdan zaten destekleniyor...

femoli
07/03/2007, 14:57
aman konu nerelere taşınmışş böle