PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Spin Atışım :(

KaGaN
03/08/2009, 09:49
Bu sabah işe gitmek için herzamanki kullandığım yolu kullandım.Ankarada olanlar bilir hoşdere caddesine çıkmak için portakal çiçeği sokak var orda her zaman yolda su akmıs olur hersabah biri apartmanı yıkıo galiba.. neyse sokakta yokus yukarı virajlı biraz hızlımı girdim naptım bilmiyorum gerçi viraja girmeden 2.vitese çektim arabayı.o yolda ıslanmış olan bölüme lastiğin biri kapıldı nerdeyse 360 derece dönüodum ama artık şansmı kabiiyetmi bilinmez 2-3 yalpalamadan sora toparladım :S cumartesi günüde bakımdan çıkmıştım arka lastikler öne takıldı acaba oyuzdenmi diorum .çünkü hergün aynı geçtiğim yol neyse artık atlattık kaza bela olmadan.
siz siz olun ne olursa olsun virajları mümkün oldugunca düşük hızda alın...
altınızdaki 4 teker sonuçta ne olacağı bilinmez

Moosty
03/08/2009, 09:54
Geçmiş olsun. Yolda su olunca ben de korkuyorum, özellikle apartmanlardan evlerden falan geliyorsa, merdivenleri arap sabunu gibi şeylerle yıkayınca daha kötü oluyor normal yağmur suyu olsa bu kadar kaydırmaz.

turkishstar
03/08/2009, 09:58
öncelikle geçmiş olsun. bizim buralar da malum çok dağlık. doğal olarak rampa olayından geçilmiyor. ağır araç trafiğide fazla olunca onlardan akan yağlar yağmur suyu ile tam bir korku oluyor. benimde başıma buna benzer bi olay geldi arabanın arkası bi sağa bi sola gitti. artık tecrübe mi şans mı bilemiyorum arabayı toparlamayı başardım.

Ogulcan.Öğüt
03/08/2009, 10:11
Geçmiş Olsun , Kötü bi durum gerçekten ..

mustafaf
03/08/2009, 10:12
lastık degısımınden sonra, hemen hemen aynı sorun bende de olmustu.arabayı ılk aldıgımda 10.000 km. kadar cok sert kullanmıstım.patınajlar sert frenler v.s. bunun sonucunda on lastıkler haddınden fazla yıpranmıstı.dolayısıyla yıpranan on lastıklerı arkaya takınca ve arka taraf bos olunca bıraz savrulma yapıyor.dıkkat etmek lazım...

batuhann80
03/08/2009, 10:47
lastik var lastik var...

ABNEW
03/08/2009, 11:34
Geçmiş olsun Kağan, Allahtan birşey olmamış.Lastik diş farklılıkları buna sebebiyet verebilir ama en azından önceden de önden kayma eğiliminde olması gerekirdi aracının.Bazen yoldaki sular da farklı olmakta sabunlu su çöp suyu gibi.Özellikle bunlar zemini çok kayganlaştırıyor.Bu yüzden yoldaki ıslaklıklara gelmeden yavaşlamak ve ani manevralardan kaçınmak gerekli..

KaGaN
03/08/2009, 20:15
Valla neye ugradığımı şaşırdım :S karsımdaki gelen arabalardan kaçsam sağımda solumda duvar ve ağaçlar var biraz yolun geniş olmasından sıyırdık :S akşamda gelirken araba biraz fazla patinajda kaldı 10-15 dakika sora bi koku gelmeye başladı frene bastım yavas yavas sanki fren boşalmış gibiydi :S sert kökledim frene abs kitlemedi ama araç kaydı :S arabadan inince baktım lastik baya bi ısınmış bide balata kokusumu yoksa lastik kokusumu ağır bi koku var balatalarda cumartesi değişti olmadı müslüm abimin yanına bidaha ugrıcam :S tedirgin oldum

no_fear
04/08/2009, 01:10
gecmıs olsun ben bu sebeplerden dolayı aracımı ASK paketlı sıparıs ettım(15gun oldu daha gelmedı ona da canım sıkıldı ya neyse) belkı gerekırse bır gun ıse yaramasını ümit ediyom