PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanıyoruz?

johnlee
26/07/2009, 12:42
Merhabalar..

Dün E5 'te 5.viteste ort. 100 km hızla seyrederken birden bir yanık kokusu sardı henüz 240 km de olan arabamı :)

araçta 7 tane arkadaşımın olması gibi bir faktörü de eklemem gerekiyor sanırım..

yanımda oturan 2 kişiden biri klimayı açtı, sogutan dugmeye basti ( kompresor motoru ? ) .. sonra klimayı sıfıra getirdi ama düğme basılı kaldı sanırım...

bunu farkedip dugmeyi kapatinca koku giderek azaldi.. ama sonra bir ara tekrar cok hafif geldi..

tahminim dogru mudur fikri olan var mı ?

yoksa servise mi gideyim dersiniz?

plastro
26/07/2009, 19:32
Servise göstersen iyi olur ne olur ne olmaz

berkeraaa
26/07/2009, 23:03
ilk başlarda çok normal gibi bir durum ama ciddi birşeyler hissediyorsanız uğramakta yarar var.....

johnlee
26/07/2009, 23:54
ilk başlarda çok normal gibi bir durum ama ciddi birşeyler hissediyorsanız uğramakta yarar var.....

Umarım dediğiniz gibidir..

Bu klima sogutma dugmesinin acik olup, havalandırmanın 0 da olmasıyla ilgili bir durum olabilir mi diye biraz araştırdım ama birşey bulamadım..

berkeraaa
27/07/2009, 00:07
Aslında size şöyle birşey söyleyebilirim.Aracımı aldığımda (0) rahat konforu yerindeydi ancak ilk klima açışımda derin ve berbat bir koku almıştı ortalığı bir haylide keyfimi kaçırmıştı zaman zaman hala kötü kokular yayıyor ancak normal çünkü araç 0 ve herşey uyum sağlıyor.Bir örneği daha var bu olayın yokuş aşşağı giderken (ki bir hayli dik bir yokuştu) ani bir frenleme yapmak zorunda kaldım ve içeride berbat bir balata kokusu...Herşey zamanla yani..

Klima düğmesinin açık olup havalandırmanın 0 da olmasıyla bana göre bir alakası yok.Çünkü klimanın çalışma şeklinde havalandırmanın mutlaka açık olması gerekmekte ve sizin istediğiniz seviyeye göre havalandırmayı açmanız yeterli.Dijital klimalarda ise siz A/C yada * tuşuna bastığınız anda havalandırmayı otomatik olarak devreye sokmakta...Yani ben pek alakası olduğunu düşünmüyorum..Elbette bunların tamamı benim düşüncelerim...Aklınızda kalmasın bir boş zamanınızda uğrayın isterseniz servise.Oradakiler konuşarak ikna ediyorlar çoğunlukla :D :D