PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanki Kaplumbağa

gazkesmez_
26/07/2009, 10:51
Arkadaşlar 2008 1.4 dinamik punto aracımın çekişten düştüğünü farkettim araba nerdeyse hiç gitmiyor diyebilirim.sanki arabayı bir şey kasıyor tutuyor tıkanmış gibi, rampalarda vites bile çoğalttığımı bilirim ,şimdi ise vites küçültüyorum daha önceleri 200 km ye çıkabiliyordu araç, fakat şimdi 140 zor vuruyor kaplumbağ gibi, bir türlü anlam veremedim, acaba diyorum lastik jant değiştirdim daha önceki orjinal 175/65/15 jant lastikti ,sonra 195/50/16 yaptım bundan olabilirmi diye düşünüyorum ama bu kadar çekişten düşmesine sebeb olabilirmi lastik ebatları büyüdü fakat lastik inç olarak küçüldü bu kadar farkk olmaması lazım diye düşünüyorum,sanki başka bir nedenden ötürü bu sorunu yaşatıyor gibi geldi bana ,mekanik gibi bu konuyla ilgili fikiri olan varsa paylaşalım arkadaşlar yoksa benim gibi gazkesmeyen biri için çok zor bir durum arabayı parçalayıp çöpe atacam

Ziyaretçi047
26/07/2009, 11:02
Hava akış metrende sorun olabilir.

Moosty
26/07/2009, 14:54
Eğer çekişten düşmesi ile birlikte yakıt tüketimi de aşırı derecede arttıysa hava filtresini bir kontrol ettir, daha önce Tempra da başıma gelmişti, özellikle yokuşlarda çok bayılıyordu ve yakıt harcaması çok fazlaydı. Hava filtresinin içerisinden çamur parçaları çıkmıştı resmen.
Bir de sabah serin havada motoru bir çalıştır, eğer hararet her zamankinden hızlı yükseliyorsa yine hava girişinde bir problem olabilir. Eğer çalırştırdığında rölanti devrinde bir yükselme varsa otomatik jikle devreye girmiş ve çıkamamış olabilir.

SeaMaN
26/07/2009, 16:40
hic bosuna kafa yorma, git servise 15 dk icinde sorunu çözerler, hava filtresidir buyuk ihtimalle..

plastro
26/07/2009, 19:35
Benim gibi tozlu yollarda kullanıyorsan büyük ihtimal hava filtresidir ben 5000 km'de değiştirmeye başladım hava filtresini performansı çok etkiliyor.

ABNEW
26/07/2009, 22:20
Lastik jant değişimi o kadar farkettirmez.Denildiği gibi ilk akla gelen hava filtresi, bunun dışında yakıt sisteminde de bir problem olabilir.Sonuçta servisin görmesi gerekmekte...

Ziyaretçi047
27/07/2009, 03:04
Benim 10.000km oldu hava filtremi takalı. Ne haldedir acep bilinmez, ama performansımda bir sıkıntı yok. Turboyu üfletince bişe olmuyor sanırım :) 2 gün önce yarışlarda kalkışta 4x4 2000cc grand vitara yedim memnunum.

araba 120 - 130 u asla geçmiyorsa hava akış metren ölüdür.