PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux girişine cep telefonu ile mp3

leothesaint
24/07/2009, 03:18
arkadaşlar arabanın teybine cep telefonunu bağlayım mp3 dinlemek istiyorum. böyle birşey mümkün mü? mümkünse nasıl yapılır?

erdiyilmaz
24/07/2009, 07:42
evet tabii ki mumkun,

teorik olarak teybinin aux girisi icin kablo taktirdiktan sonra, cep telefonun icin en ucuzundan kulaklik alip, sag ve sol kulaklik hoparlorlerini sokup, ardindan elinde kalan kablo uclarina disi jack lehimleyebilirsin. teybinden gelen aux cikisi da erkek jack olur. istedigin zaman birlestirebilirsin.

sony ericsson k700i telefon icin bu sekilde yaptim, sorunsuz calisiyor. telefondan gelen kulaklik uclarini sokup tos fis denilen erkek jacklar haline getirip, dogrudan anfiye surmustum, sorunsuz kullandim.

suan aklimda teypten gelen aux kablosunun ucuna bir tane en adisinden bluetooth kulaklik lehimlemek. boylece telefonu direkt baglamak da gerekmeyecek, super olacak : )

xcruelx
24/07/2009, 09:25
evet tabii ki mumkun,

teorik olarak teybinin aux girisi icin kablo taktirdiktan sonra, cep telefonun icin en ucuzundan kulaklik alip, sag ve sol kulaklik hoparlorlerini sokup, ardindan elinde kalan kablo uclarina disi jack lehimleyebilirsin. teybinden gelen aux cikisi da erkek jack olur. istedigin zaman birlestirebilirsin.

sony ericsson k700i telefon icin bu sekilde yaptim, sorunsuz calisiyor. telefondan gelen kulaklik uclarini sokup tos fis denilen erkek jacklar haline getirip, dogrudan anfiye surmustum, sorunsuz kullandim.

suan aklimda teypten gelen aux kablosunun ucuna bir tane en adisinden bluetooth kulaklik lehimlemek. boylece telefonu direkt baglamak da gerekmeyecek, super olacak : )
Çalırşırsa burda paylaşırmısın sonucu merak ediyorum.

OzzY
24/07/2009, 19:22
çalışır tabii hiç sıkıntı olmaz ama stero kulaklık kullanmak lazım o biraz pahalı olabilir :)

@Erdi
bluetooth kit olarakta kullanılır süper fikir.

leothesaint
26/07/2009, 18:47
peki teybin arkasından konsola kablo mu çıkartmak gerekiyor? eğer öyleyse hiç hoş bir görüntü olmaz. ben çakmak gözüne giren mp3 çalarlardan alcam galiba en mantılkı çözüm bu gibime geliyor. yoksa arabanın ici cd doldu...

orhanokay
26/07/2009, 19:10
FM transmitter la istediğiniz kaliteyi yakalayamayabilirsiniz. Biraz cızırtı oluyor. Aux girişi en iyisi.

SERTAC_KAYA
21/08/2009, 21:02
biz bu olayı arkadaşın golfte denedik on numara oldu gerçekten ayrıca telefonun özelliklerine göre eko ayarı filan da yapılabiliyo.vakit bulursam ben de yapacam.malum cd çalarlar en ufak çizikte error veriyo.15-20 cd para zaman kaybından başka bişiy diil

arslanbicakci
21/08/2009, 22:21
radyo frekanslılarda birde yayın binme olayı oluyor karışıp gidiyor