PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamponu değiştireyim mi ?

xanatoliax
22/07/2009, 13:47
fikir verin arkadaşlar. akçayda kırmızıda dururken opelin biri arkadan çarptı. tampon biraz yamuldu ve çizildi. bide hafif bir çatlak var sanki . park sensörüne bişi olmadı allahtan. kaskodan tamponu değiştirmelimiyim sizce yoksa böle bişi için aracı hasarlı gibi göstermeyeyim mi ???

batuhann80
22/07/2009, 14:07
kaskona hiç yansıtma...
seneye fiyat artabilir..
carpan arkadastan parasını aldıysan,serviste catlagı filan ısıtarak rötüş yaptırt yeterli bence...

erhan
22/07/2009, 14:17
dıştan birşey görünmesede iç tırmaklarda kesin sorun vardır ve zamanla o tırnaklar tamponu bırakmaya başlayacaktır. kaskonu bugün için bozma indirimden yararlan ancak ileride 200 TL civarı verip tampon yaptırmak zorunda da kalabilirsin. yada arkadaşın dediği gibi çarpan şahıstan parasını alıp kaskoya bildirmeden tamir yoluna gidebilirsin.

fatihhhh
22/07/2009, 16:29
yaptır hocam tamponu.
zaten kaskon delinmez çünkü karşı tarafın zorunlu trafik sigortası öder hasarı.
çatlak tamponla idare etmenin ne alamı var?

OzzY
22/07/2009, 16:41
tutanak tutulduysa kaskonuz bozulmaz.

ince5757
22/07/2009, 17:35
Evet karşı taraf öder yaptır tamponunu boşver.

batuhann80
22/07/2009, 18:20
benim tahminim zaten tutanak tutsaydı arkadas...kaskoyu bize sormazdı diye düsündüm...

ABNEW
22/07/2009, 20:46
benim tahminim zaten tutanak tutsaydı arkadas...kaskoyu bize sormazdı diye düsündüm...

Sanıyorum bu şekilde olmuştur.Bu durumda karşı taraftan hasarın bedelini almak en mantıklısı.Dışarıdan birşey görünmese de bagaj içinden hasar durumuna bakılmalı.Hatta egsoz bile zarar görmüş olabilir.Umarım sadece tamponda ufak çizikler vardır, geçmiş olsun...

ekodin
23/07/2009, 14:15
Karşı tarafın trafik sigortası da karşılıyor kaskoya gerek yok o kadar para ödüyoruz trafik sigortasına ama hiç kimse kullanmıyor. bildiğim küdürıyla 5 000 tl ye kadar karşılıyor. Ama tutanak tutacaksınız tabiki

Moosty
23/07/2009, 16:48
Bu sabah eşim geri geri giderken komşunun kamyonetine çarptı, bizim tamponun boyası çizildi sadece, (sadece boya çatlayıp daha fazla dökülmesin diye yaptırmayı düşünürüm, yoksa eşim daha çok çarpar böyle sağa sola.) çatlak falan yok, siyah plastik göründü alttan.

Kamyonetin ise tamponu kırıldı (fiber tampon varmış, şu eski Anadolların yapıldığı malzemeden)

Sabah erken saatteydi, eşim de bende işe yetişmek zorunda olduğumuz için tutanak falan da tutamadık, birazdan gideceğim eve, komşu da akşama doğru gelir.

Ne yapmak daha doğru sizce? 'Trafik sigortası' uyarısını görene kadar kaskoyu deldirmeden halletmeyi düşünüyordum, tahminen komşunun tampon 50 lira, benim boya - rötuş ne kadar tutar bilmiyorum. Ne yapsam daha iyi olur?

Trafik sigortasından yararlanmak için eğer hafta içi bir yerlere başvuru yapmam gerekiyorsa bu iş zor, özellikle yaz dönemi izin kullanmak çok zor ama bir iki saatte işlemler tamamlanabiliyorsa problem yok, komşu ile tutanak tutup imzalayacağız sanırım.

Bir de mantık olarak komşunun tamponunu yaptırırken eş dost tanıdık deyip fatura alamayacağımız (ve dolayısı ile maliyetini belgeleyemeyeceğimiz) bir yere yaptırmak çok doğru değil herhalde.

Ne yapsam daha iyi olur?

ABNEW
23/07/2009, 16:58
Bence komşuyu görünce yeni olmuş gibi tutanak tutulsun.Siz suçlu olduğunuz için trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar.Siz de eşinizden çekindiğinize göre herhangi bir onarım yaptırmayın aracınıza.Olmadı ufak rötuşlarla halledersiniz siz de.Bir de kaskonun mini onarım hizmetleri var.Belki bu sayede siz de para vermeden ve kasko indirimi bozulmadan hasarınızı yaptırabilirsiniz, geçmiş olsun...