PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıcak başına vurdu:))

kartalli2001
20/07/2009, 01:23
merhaba. 2 gündür her arabayı çalıştırdığımda yol bilgisayarı: ''dikkat yolda buzlanma var'' uyarısı veriyor. temmuz sıcağına rağmen termometre -6,-2 gibi absürd değerleri gösteriyor:)). (arabayı da sıcak çarptı) işin kötüsü termometre eksi değerde olduğundan klimayı açtığımda soğuk hava yerine sıcak hava üflüyor. ben derecesini soğuğa getirdikçe klima tekrar sıcağa getiriyor.
Birkaç gün servise uğrama imkanım olmayacak. sormak istediğim daha önce bu durumu yaşayanlar varmı? basit bir program güncellenmesi ile giderilecek bişeymidir? yoksa altından başka birşey çıkar: bikaç gün arabayı servise bırakın derlermi?

style07
20/07/2009, 07:41
Selam mehmet yüksek ihtimalle program güncellenmesi ile düzelir aynı olmasada benzer durumlarla bende karşılaştım forumdaki arkadaslarım program güncellenerek düzelir dediler ama servise henüz gösteremedim.

anvil
20/07/2009, 09:15
geçenlerde birisinin daha başına gelmişti ama ne yaptı yazmamış

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/12063-yol-bilgisayari-ice-road.html

ABNEW
20/07/2009, 15:15
Mehmet, muhtemelen sıcaklık sensörü arızalıdır.Bu parçanın ya da aynanın değişimiyle sorun çözülür gibi.Tabi yazılım da olabilir ama bence ilk ihtimal sensör arızası...

drsinan
23/07/2009, 22:53
1 aydır bende aynı sorunu yaşıyorum.bir türlü servise gitmeye vaktim olmadı.işin kötü tarafı sıcaklık -3 gösterdiginde klima devreye girmiyor.çok sinir bozucu.daha önce tecrubesi olan arkadaslardan yardım bekliyoruz.sorun nerden kaynaklanıyor.?

CEO
26/07/2009, 00:32
arkadaşlar benimde başıma geldi 3-4 defa -20 leri gösterdi. sensör bozulmuş. sağ aynayı garanti kapsamında komple değiştirdiler. problem otadan kalktı.

erdiyilmaz
26/07/2009, 02:24
sicaklardan midir nedir, bugun de benim gostergeler sapitti. tum elektronik fonksiyonlar sifirlandi, sonradan bir iki start-stop denemesinden sonra duzeldi

kartalli2001
26/07/2009, 21:02
dün servise gittim, yazılım güncelenmesi, sağ ayna kablolarının gözden geçirilmesi vs. vs. derken sorunu bulamadılar. 1-2 gün deneyin sorun devam ederse getirin sağ aynayı komple değiştirelim dediler. bugün hareket halindeyken 30 dereceden bir anda 4 dereceye düştü ve klima devre dışı kaldı gene. sanırım ilk boş vaktimde aynayı değiştirtecem.

drsinan
13/10/2009, 23:11
5 -6 aydır bende aynı problemle ugrasıyordum.vakitsizlikten aracı servise götüremedim.50000 bakımda incelediler.yazılım ve kabloları kontrolettiklerini ve devam ederse aynanın degismesi gerektigini söylediler ve tabiki devam ettim.birmot beylikdüzünde sağolsun fazlasıyla ilgileniyorlar.durumu bildirdim ve yeni ayna takılacagını söylediler ve servise davet ettiler.bakalım,fırsat bulursam götürecegim.