PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park sensörü montajı

OzzY
17/07/2009, 12:49
Selamlar,

geçen gün dayanamadım park sensörü aldım merak ediyorum kendim takabilirmiyim bir iki sorum var.

kablolar ön tarafa nerden gidiyo?
geri vites lambasından elektrik nerden alınıyo?
tamponun sökülmesi gereklimi?

şimdiden teşekkürler.

imdesign
17/07/2009, 13:24
kabLoLar kapı eşiğinin aLtından çekiLirde onu sökmek biraz profesyoneLLik istiyor :)
tampon iLLaki söküLür birde deLik açmak için aLete ihtiyacın var onun orantısını vermek için öLçü aLetine feLanda yani kısacası 20-30 TL. ye haLLettirirsin boşuna maceraya girme :)

drama
17/07/2009, 13:48
Hiç bir fikrim yok ama hangi marka, hangi model aldın diye merak ettim. :cool0000:

zetalpzet
17/07/2009, 14:44
ben 6 ay önce taktırdım.takma esnasında tampon sökülmüyor tampona yapışkanlı şerit çekildikden sonra yerleri belirleniyor ve park sensörü kutusundan çıkan uç,matkapa bağlanıyor ve deliniyor kablolar ise bagaj içinden stopların olduğu yer açılarak yerleştiriliyor.en son olarak da ekran kısmı kapı içlerinden arka kısma götürülüyor.özellikle tamponu delme işi profosyenellik istediği için denemeni katiyen tavsiye etmem esnek olduğu için matkapla fazla bastırmanla tamponu çatlatabilirsin takma işi 20 dk sürüyor mutlaka ama mutlaka işi bilen birisine taktır.takma işlemi için 50 lira isteyende oldu ama sanayide 25 liraya taktırdım.en azından istenilcek fiyat konusunda sana yardımı olur.

zetalpzet
17/07/2009, 14:45
Hiç bir fikrim yok ama hangi marka, hangi model aldın diye merak ettim. :cool0000:

ben gittigidiyordan 39 liraya aldım 6 aydır kullanıyorum ve hiç bi sorun yok inanılmaz bi kolaylık almanı şiddetler tavsiye ederim.eğer almak istersen özelden mesaj at sana linkini gönderirim

OzzY
17/07/2009, 15:26
kabLoLar kapı eşiğinin aLtından çekiLirde onu sökmek biraz profesyoneLLik istiyor :)
tampon iLLaki söküLür birde deLik açmak için aLete ihtiyacın var onun orantısını vermek için öLçü aLetine feLanda yani kısacası 20-30 TL. ye haLLettirirsin boşuna maceraya girme :)

evet nasıl sökülüyo diye denerken sağdakini kırdım (önceden)

tamponu delmek için gerekli matkap ucu kutuda mevcut

DealExtreme: $29.99 Gray Parking Sensor/Radar Kit (DC 12V~24V) (https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10284)

(özellikle gri aldım araç rengiyle aynı olmasa bile siyah kadar sırıtmaz boyanmış gibi olursa süper olur :D)

ben 6 ay önce taktırdım.takma esnasında tampon sökülmüyor tampona yapışkanlı şerit çekildikden sonra yerleri belirleniyor ve park sensörü kutusundan çıkan uç,matkapa bağlanıyor ve deliniyor kablolar ise bagaj içinden stopların olduğu yer açılarak yerleştiriliyor.en son olarak da ekran kısmı kapı içlerinden arka kısma götürülüyor.özellikle tamponu delme işi profosyenellik istediği için denemeni katiyen tavsiye etmem esnek olduğu için matkapla fazla bastırmanla tamponu çatlatabilirsin takma işi 20 dk sürüyor mutlaka ama mutlaka işi bilen birisine taktır.takma işlemi için 50 lira isteyende oldu ama sanayide 25 liraya taktırdım.en azından istenilcek fiyat konusunda sana yardımı olur.

teşekkürler bu durumda pek denencek bişey değil

ben gittigidiyordan 39 liraya aldım 6 aydır kullanıyorum ve hiç bi sorun yok inanılmaz bi kolaylık almanı şiddetler tavsiye ederim.eğer almak istersen özelden mesaj at sana linkini gönderirim

linki paylaşırsanız sevnirim fiyat baya uygunmuş :)

ABNEW
17/07/2009, 16:15
Hayırlı olsun Ozan.Zaten oldukça uygun fiyata almışsın.Maceraya girme derim biraz da montaj için ödeme yap ve serviste takdır derim :)

zetalpzet
17/07/2009, 17:11
benim aldığım bu arkadaşlar satıcı da güvenilir.eğer almayı düşünüyorsanız aklınızda soru işareti kalmadan alabilirsiniz AUTOMANN PARK SENSÖRÜ 4 LÜ LED EKRAN ŞOK FIRSAT, #18838614 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/AUTOMANN-PARK-SENSORU-4-LU-LED-EKRAN-SOK-FIRSAT_W0QQidZZ18838614)

OzzY
17/07/2009, 18:50
Hayırlı olsun Ozan.Zaten oldukça uygun fiyata almışsın.Maceraya girme derim biraz da montaj için ödeme yap ve serviste takdır derim :)
işin zevkli yanı montajı abi :D:D bilmiyorum bakalım muhtemelen dışarda yaptırıcam montajı

benim aldığım bu arkadaşlar satıcı da güvenilir.eğer almayı düşünüyorsanız aklınızda soru işareti kalmadan alabilirsiniz AUTOMANN PARK SENSÖRÜ 4 LÜ LED EKRAN ŞOK FIRSAT, #18838614 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/AUTOMANN-PARK-SENSORU-4-LU-LED-EKRAN-SOK-FIRSAT_W0QQidZZ18838614)
teşekkürler, benim siparişi iptal edip GGden almayı düşünüyodum ama kargo ile aynı hesaba gelince vazgeçtim bekleriz artık :)

ABNEW
17/07/2009, 20:56
Ozan, sonra tampon deneme tahtası olmasın, bir sensör yukarı bir sensör aşağı, ikisi yanyana :)

Dediğim gibi en güzeli serviste taktırman, sen de yanlarında durarak en azından merakını gidermiş olursun...

OzzY
17/07/2009, 22:42
Karar verdim öyle olcak abi :)))
Herkese teşekkürler :)

ABNEW
17/07/2009, 23:15
Öyle olacak derken servisi kastettin umarım :)

OzzY
18/07/2009, 00:01
:D:D servis olmasa bile işi bilen bi yer abi

zetalpzet
23/07/2009, 17:09
servise boşu boşuna fazladan para verme derim.işi bilen bi aksesuarcıya git 20 dk.takıyorlar

turkishstar
24/07/2009, 10:34
valla ben serviste taktırdım herşey dahil 150 tl aldılar. park sensörü led ekranlı olanlardan

OzzY
24/07/2009, 19:20
baktım hesap kötü siparişi iptal ettim :) ilerde düşünürüm tekrar

bu arada bi bilgi vereyim corollaya taktıralım dedim satış müd gelişi 260lira dedi ya ben 50ye aldım diyince bu hem ön arka hem çin malı değil orjinal toyota aksesuarı filan dedi bende iyi tak dedim

uzun lafın kısası 50 tlye iptal edip 250 tlye aldım :D:D