PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi konusunda yardım lütfen

vtec368
14/07/2009, 23:15
slm arkadaşlar benim tesisatta garip bir sorun var aracta önde jbl 16.5 cm 6507 arkada jbl 13.5cm 507 mid edison ed505a 5 kanal amfi ve alpine 30 cm orjinal kabinli bas var ana üniteyi orjinal kullandım ass marka çevirici ve sierra kabloları çekildi cihazların sesleri gayet güzel yada benim gibi bu işe yeni başlayanlar için fazla bile performansları. özellikle bastan fazlasıyla memnunum sorunum şöyle aracın kontağını açtığım andan itibaren midlerden (ön ve arka) derinden bir çınlama sesi geliyor resmen kulak çınlaması gibi bisey ama bu kabloları aracın tesıtatına yakın cekince gelen gaz sesinden degil sesi acınca çoğalmıyor ama duyulmuyor tesisatı çeken arkadasa gittim önce ceviriciden yapıyor dedi değiştirdi olmadı deck kablosu dedi değiştirdi olmadı şimdide parazit kesmek için bir alet var ondan takıcam yinede kesilmesse senin amfi arızalıdır diyor aranızda böyle bir sorun yasayan ve çözmeyi basaran varmı varsa yardımını bekliyorum ilginize tesekkür ederim :cool:

batuhann80
15/07/2009, 16:58
genelde bu sikayet saseden kaynaklı oluyor...saseyi iyi alamazsa sistemde bu tip degisik sesler duyuluyor...ya sase kablonuzu kalınlastırıp farklı bir yerden özellikle arka koltuk altındanki vidalardan kısa mesafeden alın...aküden gelen kabloda inceyse onuda kalınlastırtın ve kablo ucuna takılan fişleri lehim yaptırınki oksitlenmeye karsı ilerde korumus olursunuz...

vtec368
15/07/2009, 19:23
tesekkür ederim ufuk deniyeceğim

batuhann80
15/07/2009, 22:42
birde ellerinde farklı amfi varsa denemek için taktırı ver 5 dakikalıgına...