PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon düğmeleri sökümü

gokhan.bey
11/07/2009, 17:06
arkadaşlar direksiyondaki tuşlarımı kendim aydınlatmayı düşünüyorum ince kart tipi ledlerle sanırım yapabilirim fakat bu tuş takımını yerinden söken varmı yanlışlıkla bir yerlerini kırmak istemiyorum ayrıca göbekteki büyük kapağında nasıl çıktığını bilen varsa tarif rica edicem saygılar.

sull
11/07/2009, 18:03
Tuş takımını kenarlarından hafifçe çekerek rahatlıkla çıkarabilirsin yanlışlıkla kırabileceğin herhangi birşeyi yok. Ama LED lere enerji nereden gelecek onu merak ettim doğrusu.

gokhan.bey
11/07/2009, 19:13
tuş takımını söktüm kartı çıkardım ledlerin + ucu bağlı değil ve led yerleri var ama led yok elimde uygun led var oralara leğimleyicem fakat şimdide orta büyük korna kapağını söküp hali hazırda olması gereken + besleme soketine ulaşmam lazım korna kapağınıda umarım sökerim gerisi kolay diye düşünüyrum çünkü servisten ledli tuş takımı alıp takınca çalışıyorsa demekki + besleme orada hazırda duruyor tamamen ticari olarak düşünmüş fıat çakalları ama çözücem sanırım

attserkan
11/07/2009, 20:06
gökhan bey siz yapın bizde sizin yaptığınız şekilde yapalım detaylı anlatırsanız ve fotolar koyarsanız çok güzel olur eğer bide maliyet düşükse değme keyfimize. Bu fiat zaten işibiliyor. küçük hesaplar hala peşinde herzaman dört tane ışık koyacak onun için bile para hesabı lafı uzatmadan noktalıyorum kolay gelsin size.

gokhan.bey
11/07/2009, 20:42
olayı çözdüm maliyeti 10 ytl yi geçmez fakat airbag kapağı yani korna kapağını sökmem lazım şimdilik sökemedim akşam oldu onuda sökersem olay bitecek söken biri varsa tarif etsin lütfen saygılar

ferojan
11/07/2009, 23:06
Gökhan bey bildiğim kadarıyla air bag kapağı olarak dediğiniz yer airbag ile birleşik yani korna kapağı yok! Geçen patlamış airbag söktüm de ordan biliyorum. Airbag bölümünü sökmek içinde sağlı sollu derinin üzerinde iki tane vida büyüklüğünde kapalı yer var ordan tornavida yada benzeri bir şey sokup (Deriyi deliyosunuz bu arada) tırnakları attırdıktan sonra airbag yuvadan çıkıyor. Ama tavsiye etmiyorum!

berkeraaa
12/07/2009, 14:23
bildiğim kadarıyla airbag ler tetikleyici birçok sensör içeriyor ve doğrudan bir temas patlatmaya bile neden olabilir endişesindeyim :) tek tesellim emniyet kemerinin takılı olduğunu algılamaması olur.Direksiyon kutusu yerine konsolun altından geçirerek bir başka enerji noktasınadn faydalansanız ???

siromar
12/07/2009, 14:29
Ben led'lilerle degistirdigim iicin yardımcı olmaya calısayım.
tus takımının ckması icin orta gobegin tamamen cıkması lazım o da iki mil yardımıyla oluyor.
airbag ve korna soketini de sokmen lazım, airbag cıktıktan sonra kontagı acman gerekirse uyarı alırsın ama islem bitince takınca uyarı kalkar. ışıklar kontoga baglandı kontak acılınca yanıyor

ABNEW
12/07/2009, 20:05
Denildiği gibi direksiyon göbeğinin ayrı bir kapağı yok.Hava yastığı ünitesi ile beraber tek parça olarak gelmekte...

gokhan.bey
12/07/2009, 20:25
kapağı söksem led ve dirençler kolay ben elektronikçiyim zaten ama bakıcam kapağı zarar vermeden sökebilirsem yapıcam sökemessem proje iptal :(

ABNEW
12/07/2009, 20:43
kapağı söksem led ve dirençler kolay ben elektronikçiyim zaten ama bakıcam kapağı zarar vermeden sökebilirsem yapıcam sökemessem proje iptal :(

Gökhan, anladığım kadarıyla iki parça tümleşik, yani keserek ayırmak gerekebilir tabi ayrıntısını bilemiyorum...

siromar
12/07/2009, 20:57
cok kolay bi işlem hocam kapagı sokmek dert edecek birşey yok

harunozbey
21/09/2009, 01:19
kolayda bilmeyene eli yatkın olmayana zor işte.. cep telefonunuzlada olsa kademeli fotoğraf çekip anlatsanız olmazmı?

erosistanbul
21/09/2009, 01:48
heyecanla fotoları ve ayrıntılı açıklamalarınızı bekliyoruz.saygılar.

pepelepew
21/09/2009, 10:06
daha once bi arkadas yapmisti ve güzelde tarif etmisti basligi ararsan bulursun

harunozbey
26/09/2009, 20:28
ya herkes birbirine atıyor, yok işte bulamıyoruz.

Moosty
26/09/2009, 22:14
daha once bi arkadas yapmisti ve güzelde tarif etmisti basligi ararsan bulursun

Daha önce bi arkadaş derken, konuyu açan arkadaşmış.

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/12568-direksiyon-tus-takimi-aydinlatma-kendim-yaptim.html

Daha sonradan nasıl yaptığının fotoğraflarını da koymuş sağolsun, ama aşama aşama direksiyonun nasıl açıldığı bilgisi yok