PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön sağdan gelen ses üzerine yaptıklarım, sorularım.

the_point
10/07/2009, 15:13
2006 puntomun ağırlıklı olarak ön sağ tarafından ses geliyor. asfallta özellikle direksiyonla manevra yaparken sütme oluyormuş gibi bir ses alıyorum. ayrıca kasisli veya timsekli yollarda yine ön sağ ağırlıklı olmak üzere pat pat vuruyor sanki.

daha önce ustanın birine baktırdım. amatisörden gelmediğini söyledi sesin(amortisörü sökerek baktı)

son zamanlarda ses artınca başka birine götürdüm. arabayla bir tur attık. ardından usta, aks bilyesinin dağılmış olabileceğini ya da dağılmak üzere olduğunu söyledi. şimdi değiştirisek 159 liralık masraf olur dedi.

1. problem hakketten aks bilyesinden mi kaynaklanıyordur?
2. aks bilyesiyse 150 tl uygun bir fiyat mıdır?
4. problem aks kaynaklı değilse ne kaynaklıdır?
3. acaba aracı kendi servisine mi getirsem?

effect1903
10/07/2009, 15:51
Ali bey sorunun aks milinden olacağını sanmıyorum çünkü aks milinden olsa 30 km/h ve 70 km/h hız aralığında aracınızın sağa sola şiddetli şekilde sallanması(titreşim) gerekir, eğer bu olmuyorsa aks mili olamaz. Bana göre sorun tıkırtı burcundan yada takozlardan kaynaklanıyor olabilir. Ama tabi ki tahminle teşhis koyamayacağımız için aracınızı iyi bir usta yada serviste kontrol ettrimenizde yarar var. Ustadan ustaya çok fark var iyi bir usta teşhisi hemen koyabilirken bir diğer usta ise sorunla hiç alakası olmayan biryeri de işaret edebiliyor.

Romeo_er2
10/07/2009, 18:10
benim aracın sağ ön tarafı paramparça gibi ses geliyor..ama servise gidince hiçbişey çıkmıyor malesef...

Arrow_hit
10/07/2009, 20:26
benim de konsoldan geliyor. tümsekten aniden geçince, vb ani hareketler yapınca tık die ses geliyor. havalardan da kaynaklanıyor. Konsol genleşme yapabilir. hatta toyota corolla da da var aynı olay :D

opn21
11/07/2009, 09:11
gaz verincemi geliyor ses ? titreme sesi gibi birşey mi ?
bende de olmuştu , sağ önde gaz verince titreme sesi gibi tık tık biyere bişey değiyormuş gibi birses geliyordu , öndeki hava manifoltu sabitlenincedüzeldi.

the_point
12/07/2009, 12:13
daha çok uğuldama, sürtme sesi gibi geliyor.