PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntom 2 hafta yatacak. Neler yapmalıyım?

muratokay
09/07/2009, 18:22
Bu ayın sonuna doğru puntomdan 2 hafta kadar uzak kalıcam, bu süre içinde araba hiç çalışmadan yatacak. Gölgelik bi yere çekmek dışında neler yapmalıyım?
El kitabında uzun süre kullanılmayacaksa akü başlarının çıkartılması gerektiği yazıyodu sanırım, 2 veya en fazla 3 hafta süre için de bunu yapmam gerekir mi sizce? Bu arada arabam henüz 3 aylık.
Akü başlarını çıkarınca sonra bi de tekrar cd-çaların kodunu girmek gerekir demişlerdi bayide, sonra bi de bununla uğraşmak istemiyorum. Bir de branda örtmek konusundaki fikirleriniz nelerdir? Puntolarına branda alanlar ne kadar fiyata aldılar?

monster_89
09/07/2009, 18:31
2 haftaysa hiç birşey olmaz merak etme. branda koyabilirsin tozlanmasın diye ama bence ona da pek gerek yok. gölge bir yere çekersen yapacağın en iyi şey o olur. benim teyzem aracını 2-3 haftada bir kullanıyor maşallah araba 3,5 senedir tık çıkarmadı. kutup başını 1 aydan fazla kullanmayacaksan çıkarmalısın bence. ama seninki zaten çok fazla bir süre değil.

muratokay
09/07/2009, 18:36
Arabayı çekeceğim yerde ağaç var ve gölge sadece öğleden sonra oluşuyor. Yani tam öğle vaktinde güneş alıyor bayağı. Forumdan biraz araştırdım, brandanın sıcakta boyayı yaktığı söylenmiş. Bu durumda branda kullanmasam daha iyi olacak sanırım.

berkeraaa
09/07/2009, 18:48
kapalı bir alışveriş merkezi otoparkına bırakın aracınızı...daha gölge bir yer bulamassınız sanırım.Yönetimden bilgi alın gece çektirme işlemleri falan yapılmıyorsa gayet rahat bir biçimde bırakırsınız aracınızı...

Ah-MeT
09/07/2009, 22:35
kutup başını felan çıkartmaya gerek yok, en başta güvenilir biyer tercih edin ve gölge olmasına özen gösterin eger golge biryer sectiginizde ağaç altı biraz sakıncalı kuş pisligi,ağaç akması vs.. yönünden.

Ogulcan.Öğüt
09/07/2009, 22:44
Ben gittigdiyor dan 59 liraya universal Grande Punto brandası aldım kıs ayları için daha cok memnunum kullanıslı tavsiye ederim.

Moosty
09/07/2009, 23:27
Ağaç altına bırakmaktansa kapalı bir otoparka bırakmak daha ucuza gelebilir. Yazın 3 hafta akü için problem değil, ama ağaç altına bırakman durumunda reçine damlaması ve kuş pisliği problem olabilir, hele kuş pisliği büyük problem, 3 haftada boyada açılacak bir deliği veya renk değişimini gidermek için otopark parasından daha fazla masraf yapman gerekebilir.
Eğer çevrede varsa kapalı bir otoparkla anlaşmak mümkün olabilir, sonuçta toptan ödeme yapacaksın adamlara, pazarlık yapabilirler.
Büyük alışveriş merkezlerinin otoparklarıda olabilir ama haber vermeden bırakırsan 3 hafta içerisinde mutlaka dikkat çeker, çünkü alışveriş merkezi kapandığında otoparkı öyle bir boşalıyor ki dikkat çekmemesi mümkün değil (başıma geldi biliyorum)

ABNEW
09/07/2009, 23:52
Bence de kapalı otopark en uygunu.Bunun dışında akü başlarının ya da lastiklerin sökülmesine kesinlikle gerek yok.Sıcak hava nedeniyle belki bir iki cam çok küçük bir miktar aralık bırakılabilir.Özellikle güneşte duracaksa.Dışarıda kalacaksa araç temiz bir şekilde, toz ve kuşlardan uzak mümkün olduğunca gölgelik bir parkta bırakılmalı :)

ferojan
10/07/2009, 01:34
Kapalı oto park diyenlere gönülden katılmakla beraber çadır olayına kesinlikle karşıyım...

BAYFE
10/07/2009, 09:01
Kesilikle büyük güvenilir kapalı bir otopark. Olmadı aracını aldığın fiat bayisinin parkına bırakabilirsin, ben öyle yapmıştım.

femoli
10/07/2009, 09:55
Hafta da bir havalandırabilecek birini bulabilirsen branda en mükemmel seçim olacaktır .. Ama yok ise güzel bir kapalı garaja gidip 2 yada 3 hafta ne kadar kalacaksanız pazarlık yapaıp kapalı garaja bırakın daha güvenilir olacaktır ;)

muratokay
10/07/2009, 16:26
Teşekkürler arkadaşlar. Kapalı bir otoparkla anlaşıcam veya Kartaş'la konuşucam otoparkları müsait mi diye.