PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntoma nazar değdi. Sağ arka kapıda boyunca çökme ve koca bir çizik mevcut

mimarchi
06/07/2009, 15:42
Merhaba,
1 seneden fazla zamandır puntomla mutlu mesut kazasız belasız trafikte seyrediyorduk. Geçen hafta kapıda park halinde duran aracıma bi kamyon geri geri giderken hafif dokundurmuş. Sağ arka kapı boyunca diyebileceğim 5 cm eninde hafif çökme ile beraber koca bi çizik mevcut. Hemen trafik sigortasından karşılanması için tutanak tuttum tabiki...Bugün servise götürdüğümde expere gerek olmayabileceğini söylediler ancak kapının tüm sacının değişitirimesi gerekebileceği söylendi. Serviste bulunan bir tanıdık abide ısrarla sacın değişmeden gerekli işlemlerin yapılabileceğini böylece arabanın değerinin düşürülmeyeceğini söyledi. Servis ilk etapta bunun için uğraşacak ama benim 3 saat içinde yapılabilcek küçük bişi olduğunu sandığım hasar için 3 gün tamir süresi biçildi.
Benim merak ettiğim bu tip durumda araç serviste bilgisayara bağlandıgında artık hasarlı mı gözükecek, bunun olmaması için dışarda bir yere götürdüğüm vakit garantisini bozar mıyım? Bu durum için öneriniz ne?

mustafaf
06/07/2009, 15:54
oncelıkle gecmıs olsun.en guzelı servıste yapılması.degısecek olsa bıle orjınal parcasıyla degısmesı satıstakı degerını cok fazla dusurmez.eger ılerıde boyle bır nıyetınız olursa, olusan hasarın fotografını cekıp saklayabılırsınız.bılgısayara baglandıgında hasarlı gorunmez.sadece servıs kayıtlarında, kapı sacı degısmıs dıye gorunur.fazla moralınızı bozmayın.eskısınden daha ıyı olacaktır...

batuhann80
06/07/2009, 15:56
oncelıkle gecmıs olsun.en guzelı servıste yapılması.degısecek olsa bıle orjınal parcasıyla degısmesı satıstakı degerını cok fazla dusurmez.eger ılerıde boyle bır nıyetınız olursa, olusan hasarın fotografını cekıp saklayabılırsınız.bılgısayara baglandıgında hasarlı gorunmez.sadece servıs kayıtlarında, kapı sacı degısmıs dıye gorunur.fazla moralınızı bozmayın.eskıdınden daha ıyı olacaktır...
tecrübe tabiki baska oluyor...:D

anvil
06/07/2009, 16:12
Geçmiş olsun

mimarchi
06/07/2009, 16:16
Sac değişmesi çok önemli değil diyorsunuz yani...Biraz rahatladım :)

ABNEW
06/07/2009, 18:11
Tülin geçmiş olsun.Ben servisin onarım yerine saç değişimi yapmayı tercih edeceğini düşünüyorum.Yetkili serviste güzelce yapılır ve eskisinden güzel olur :) Can sıkmaya değmez...

rodopian16
06/07/2009, 19:27
Servisler her zaman değiştirme taraftarıdır zaten.

Delidavsan
06/07/2009, 20:32
Merhaba,
1 seneden fazla zamandır puntomla mutlu mesut kazasız belasız trafikte seyrediyorduk. Geçen hafta kapıda park halinde duran aracıma bi kamyon geri geri giderken hafif dokundurmuş. Sağ arka kapı boyunca diyebileceğim 5 cm eninde hafif çökme ile beraber koca bi çizik mevcut. Hemen trafik sigortasından karşılanması için tutanak tuttum tabiki...Bugün servise götürdüğümde expere gerek olmayabileceğini söylediler ancak kapının tüm sacının değişitirimesi gerekebileceği söylendi. Serviste bulunan bir tanıdık abide ısrarla sacın değişmeden gerekli işlemlerin yapılabileceğini böylece arabanın değerinin düşürülmeyeceğini söyledi. Servis ilk etapta bunun için uğraşacak ama benim 3 saat içinde yapılabilcek küçük bişi olduğunu sandığım hasar için 3 gün tamir süresi biçildi.
Benim merak ettiğim bu tip durumda araç serviste bilgisayara bağlandıgında artık hasarlı mı gözükecek, bunun olmaması için dışarda bir yere götürdüğüm vakit garantisini bozar mıyım? Bu durum için öneriniz ne?

Gecmis olsun.
Kaporta tamirinde ufak vuruklar icin genelde tamir suresi 3 gun civari. Macunlanmasi zimparalanmasi astar atilmasi boyanin firinlanmasi cilasi vs. 3 gun surebiliyor. Anormal bir durum yok.

Araciniz bilgisayara baglandiginda kazali oldugu anlasilmaz. Serviste yaptirdginiz vuruklar ve bakimlar servisteki musteri kayitlarinizda tutulur. Alici kisi servisten rapor istediginde servis elindeki kayitlari aliciya verir.

JASMINE
06/07/2009, 21:08
Geçmiş olsun.

gokhan.bey
06/07/2009, 21:54
kesinlikle serviste kayıt altında yaptırın daha sonradan nasıl olsa anlaşılacak boyalı olduğu bu yüzden en azından yapılan işlemin kaliteli olduğunu düşünür karşı taraf öteki türlü piyasada bir tamirci halletmiş derler anlatamasında geçmiş olsun.

Moosty
06/07/2009, 22:39
Çok geçmiş olsun, evet seviste orijinal olarak yaptırmak daha mantıklı bence de. Fotoğrafını çekip saklamak da çok iyi bir fikir, günün birinde satmaya kalktığınızda 'valla sadece kamyon çizdi, o yüzden değişti çarpma falan yok' sözünüze "tabi tabi tabi ::) (yedim ben de bakışı)" ile karşılaşmadan elinizdeki fotoğrafla :vertag00: belgelemeniz daha mantıklı.

ocean_1919
06/07/2009, 23:41
Sac değişmesi çok önemli değil diyorsunuz yani...Biraz rahatladım :)
Sac değişmesi çok önemli değil. Ancak imkan varsa kesinlikle değiştirmeden hallettirin ve yetkili serviste yaptırırsanız daha iyi olur.

efsane19
06/07/2009, 23:53
geçmiş olsun, ben de bugün servise bıraktım gp mi, yan kapılar komple boyanacak, arka tampon boyanacak, nasıl olacak acaba çok merak ediyorum, onları kaskodan yaptırıyorum ama pasta cila yaptırmam lazım herhalde ona 175 tl dedi servis onu dışardamı yaptırsam acaba bilmiyorum bir çıkmasını beklicem işte hayırlısı

Buremir
06/07/2009, 23:55
Bence kapının sacını değiştirmek yerine onarıma gidilirse daha sağlıklı olur aracınız sadece boyadan dolayı değer kaybeder ama sac değişirse biraz daha fazla değer kaybeder aklınızda bulunsun

siromar
07/07/2009, 00:02
mart ayında benim de başıma gelmişti, insanın cok agırına gidiyor ilk anda ama sonra alısıyorsunuz. İlk olması morali bozuyor tabi ama servisten çıkınca hiç yaşanmamış gibi oluyor. Benim de tavsiyem degisim olmadan tamir edilmesi

Nafiz
07/07/2009, 10:02
kesinlikle kapı sacı değişimi yapmayın.Kazanın büyük algılanmasına neden olur.Tavsiye üstüne gidebileceğiniz bir kaporta boya ustası varsa en temizi olacaktır.

mimarchi
07/07/2009, 10:25
Önerileriniz için teşekkür ederim. Sanırım en güvenilir olan servise gitmek olacak.
Nisan ayı içersinde aracın senesi dolduğu için yıllık bakım yaptırmıştım. Polen filtreside yenilenen parçalardandı. Ancak yeni değişmesine rağmen klimayı açınca daha çok koku yapar oldu. Servise söyleyince yeniden değiştirirler heralde...

Bülent10
07/07/2009, 15:17
Tülin mrb

kesinlikle servise gitmen daha doğru olacaktır. Aracın resmini çekmen gerçekten mantıklı. Hasar çok mu büyük ve aracın garantisi devam ediyormuydu. Serviste tamir yolu ile yapıldığında iz kalacak ve dışardan bariz belli olacaksa yenisiyle garantisi devam ederken değiştirmek daha mantıklı. Gelişmelerden haberdar edersen seviniriz.

Geçmiş olsun...

mimarchi
09/07/2009, 09:39
Teşekkürler öncelikle...Aracı nisan 2008 de aldım bence yeni sayılır :) dolayısıyla garantisi devam etmekte. Servis yetkilisi bizim sacı degiştirmeyelim ısrarımız üstüne yaparız kötü olursa değiştiririz gibi bi laf etti pazartesi servise bırakmayı düşünüyorum bakalım ne yapıcaklar. Burda arkadaşların önerisi ile foto çekmeden önce çizik olan yeri iyice bi silelim dedik...Bizim başta gördüğümüz o kalın çizik oranı epey azaldı...Ben hala az hasar var desemde (az-çok insanın içi gidiyor :)) babama göre hala önemli...
Yardımlarınız için teşekkürler...Gelişmelerden sizleri tabikide haberdar ederim :)

Bülent10
09/07/2009, 09:48
Tülin tabi insanın ufak çiziklerden bile rahatsız olması doğal . Benimde sol çamurluk üstü nasıl olduysa siyah bir leke vardı. Babam biryerlere sürtürmüşsün dedi. Pasta sürünce hiçbirşey kalmadı.

mimarchi
09/07/2009, 10:02
Babamda pasta ile sildi ancak biraz görüntü düzeldi...Dediğim gibi bence çok bişey yok :) servisin sac değişmeli demesine bile şaşırdımdı. Tamam bi çökme ve çizik var ama bu kadra önemli bi tamiri olcağını tahmin etmemiştim...
Daha büyük kazalardan korusun bizi :D

siyah rüzgar
09/07/2009, 10:22
servis seçimide çok önemli. bunuda araştır derim.

mimarchi
09/07/2009, 11:31
Arabayı aldığım yere hep götürürüm. Fırat oto

siyah rüzgar
09/07/2009, 11:43
o zaman sorun yok :)

mimarchi
29/07/2009, 23:31
Arkadaşlar epeydir yazmadım. Arabayı geçen hafta servise bıraktım. Kapı sacını değiştirmeden sorunu giderdiler. Gıcır gıcır aldım arabayı :)

ABNEW
29/07/2009, 23:33
Gözün aydın Tülin, kazasız sürüşler...