PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parking help unavailable

predator_ant
06/07/2009, 12:25
arkadaşlar yol bilgisayarında böyle bi mesaj görüyorum. sanırım park sensörü arızası olmalı. Acaba garanti kapsamınamıdır? Bu arada Park sensörü sonradan takılmadı.

Romeo_er2
06/07/2009, 14:41
park sensörün orjinal mi yoksa serviste aksesuarcı tarafından takılanmı bilmiyorum ama ikisininde yok bilgisayarına ikaz vereceğini sanmıyorum..

erhan
06/07/2009, 16:46
aracın kullanım klavuzunda park sensörü ile ilgili uyarı bölümü var sanırım.

ABNEW
06/07/2009, 18:08
Sanıyorum orijinal park sensörleri yol bilgisayarıyla bağlantılı.Yani bozulması sonucu ikaz verebilir...

h k
06/07/2009, 22:05
Sanıyorum orijinal park sensörleri yol bilgisayarıyla bağlantılı.Yani bozulması sonucu ikaz verebilir...

+1

bu ikazı verebileceği kitapta yazıyor.

araç garanti kapsamındaysa , tamponu bir yerlere falan vurmadıysanız tabi garanti kapsamında tamir edilmesi gerekir.

predator_ant
07/07/2009, 11:50
park sensörün orjinal mi yoksa serviste aksesuarcı tarafından takılanmı bilmiyorum ama ikisininde yok bilgisayarına ikaz vereceğini sanmıyorum..

Arabam seri 1 , yani orijinal park sensörü.

predator_ant
07/07/2009, 11:56
+1

bu ikazı verebileceği kitapta yazıyor.

araç garanti kapsamındaysa , tamponu bir yerlere falan vurmadıysanız tabi garanti kapsamında tamir edilmesi gerekir.

vurma falan yok,yıkamacıya bırakmıştım geldiğimde çalışmıyordu. Acaba yakından basınçlı su tutmaktan olabilirmi sensörlere?

predator_ant
07/07/2009, 12:04
aracın kullanım klavuzunda park sensörü ile ilgili uyarı bölümü var sanırım.

o bölümü okudum da garantisiyle ilgili bişey bulamadım.Değişir mi değişmez mi garantiden onu merak ediyorum.

erhan
07/07/2009, 12:08
o bölümü okudum da garantisiyle ilgili bişey bulamadım.Değişir mi değişmez mi garantiden onu merak ediyorum.

eğer orjinal park sensörü ise ve yukarıda arkadaşların söylediği gibi herhangi bir darbe sözkonusu değilse garantiden değişirler. darbe sözkonusuysa zaten belki kasko bozulur ancak beyanla halledebilirsin. buna en güzel cevabı servis aracı kontrol ettikten sonra verecektir.