PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam

acer
06/07/2009, 11:06
Dün Ardahan yolunda taş fırladı ve ön cam çatladı. Servise sordum sadece cama 344.00 TL dediler vede kaskom yok. Ne yapmamı tavsiye edersiniz.

BSK
06/07/2009, 11:15
Kasko yaptır bir süre sonra da aaa cam kırıldı de :)

acer
06/07/2009, 11:33
Aslında onu düşündüm, hatta kasko şirketini aradım 750,00 TL fiyat verdiler. Ama karar veremiyorum sonuçta kul hakkı var. Sormak lazım haram olurmu diye.

mert
06/07/2009, 11:58
kasko yap aradan 20 ıle 26 gun geçsın kaskonun sartı bu sonrada elıne tas al aracın camına vur kır yolda tas sıcradı de kurtul:D:D az yapmadık:cool0000:

fatihhhh
06/07/2009, 14:57
bence kesinlikle haram olur.
344 tl yi sen her zamaan, her yerde kazanırsın.
kul hakkı alma!
değmez 344 tl için.
istersen kaskonu (allah göstermesin) başka amaçlar için yaptır.
yada direkt 350 ver cam ı yaptır sana kalmış.
buna benzer bi konuda, bende bi şüpheye düştüm ama allahtan doğru olan şeyi yaptım. (doğru cevap olay anında ağzımdan otomatik çıktı, sonradan çok kafa yordum, başkalarına da danıştım, öteki cevap yanlış ve haram olacaktı)
vicdanım rahat şimdi.
duyuyorum çoğu arkadaş bir farı kırıldığında sırf öteki ile fark olmasın die diğer farı da kendileri kırıyormuş. sonrada kaskodan yaptırıyormuş. yazık, bilmiyorlar ne yaptıklarını.
neyse uzatmayayım.
hoşkalın.

imdesign
06/07/2009, 15:12
orhan bey (bence) kaskonuzu yaptırın sonra gidin camınızı yaptırın.
araba iLe iLgiLi yok bu haramdı bu caizmiydi hesabı yaparsanız aracı kiLitLeyin bir daha binmeyin derim. En basiti emniyet şeridini ister istemez kuLLandınız misaL Lastiğiniz patLadı trafiği feLç ettiniz hadi bir ambulans geLdi sizin yüzünüzden geçemedi siz o adamı engeLLidiniz içerideki hasta öLdü ne oLacak ? Zaten 340 Lira verip bir cam yaptıracaksınız 1 seferLiğine 410 tL daha koyup fuLL kasko yaptırsanız ALLah göstermesin bir kaza yapsanız araba pert oLsa ne oLacak Lütfen mantık Lı düşüneLim. Benim düşüncem budur saygıLar.

mustafaf
06/07/2009, 15:16
oyle dusuncelerınız varsa, servıste degılde, dısarda yaptırın.daha ucuza mal edebılırsınız.sanayıde felan bır fıyat arastırması yapın...

acer
06/07/2009, 16:21
Fikirleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik beklesin, kırık camla idare edelim bakalım

muratokay
06/07/2009, 17:46
Bizim araçların camı mıcır çarpmasına daha dayanıklı bence diğer araçlara göre. Daha yatık olduğu için ufak tefek darbeler cama zarar vermiyor. Benim arabama 3 kere mıcır çarptı. Cama bişey oldu diye çok korktum ama hiçbişey olmadı.
Malesef kendinen başka kimseyi düşünmeyen sürücüler mıcırlı yolda sizi hızla sollayıp hemen önünüze kırıyorlar, zıplayan taş da direkt sizin cama geliyor tabi. Mıcırlı yolda sollama yaparken arkadaki arabadan iyice uzaklaşmadan sol şeritten ayrılmamak lazım, tabi bunu çift şeritli yollar için söylüyorum.

ferojan
06/07/2009, 17:53
Size ön cam için yardımcı olabilirim. Özelden msj atarsanız sevinirim. Bugün elimize bir tane daha kazalı punto geldi ön camı sağlam eğer sadece ön camı satarlarsa sizinle irtibata geçittirir camınızı sigortalı kargoyla yollattırırız. Cam pert bir aractan çıkıcağı için fiyatı çok yüksek olmaz diye tahmin ediyorum.

toska40
14/10/2009, 10:34
ferojan kardeş bana ön arka cam çıkma lazım yardımcı olursan sevinirim

hayriyilmaz2
14/10/2009, 21:53
İslami sohbet mi arkadaşlar burası?Harama helale girersek çıkamayız işin içinden.Kasko şirketleri en üçkağıt işi yapan yerler olduğu için kaskoyu istediğin gibi kullan helaldir.

berkeraaa
14/10/2009, 22:03
Camınızı lazer ile çizdirin...maksimum 20 liraya halledersiniz ve çok küçük bir leke kalır sadece......

Buremir
14/10/2009, 22:04
arka cam çıkma deil ama yeni var elimde uygun

erosistanbul
14/10/2009, 23:35
Dostlar olayı kasttırmışsınız iyice. Altı üstü cam.Kasko firmaları bile cam olayını kaile almıyor.Çoğu kaskoda kaskoyu bozmadan cam hakkı var.Üsttelik fiat kaskoda sınırsız cam hakkın var.
Bende baştan helal-haram olayında hassasdım, ama ufak bi kaza yapmıştım. 1500 tl lik bi masrafa kaskom delindi.Ama kaskoyu bozmadan sınırsız cam hakkım varmış.Buyrun burdan yakın. :)

acer
15/10/2009, 15:03
kaskolu olsa kırılsa sorun yok. ama benim kaskom yok

Moosty
15/10/2009, 16:06
Camın zaten kırık olduğunu söyleyerek kasko yaptırın. Bir çok kaskoda cam kırılması ücretsiz, kasko şirketleri bunu göze alarak kasko ücretini belirliyorlar, sizden aldıkları / alacakları ücretin içerisinde zaten kırık camın ücreti var.
Eğer kasko yapmadan önce camın kırık olduğunu bilirlerse haram olmaz, mutlaka bu şartınıza razı olan bir kasko şirketi bulursunuz, hatta çok aramanıza gerek kalmaz, gideceğiniz ilk kasko şirketi bile kabul edebilir. (Etmemesi mantıksız)
Hani inanç haram helal ve diğer dini kurallar bir tarafa, doğru olan davranışın da bu olduğunu düşünüyorum.

StrawBeeRy
15/10/2009, 16:56
haram-helalle ilgisi yok kaskonuzu yaptırın sonra kaskodan halledin kasko firmaları ne güne duruyor.oldu o zaman haram diye kapatsınlar insanlar ceplerinden ödesin olurmu böyle şey?
en iyisi kaskonuzu yaptırın 1 ay sonrada öncama taş geldi çatladı diyip değişin.onların işi bu.
helal haram olayına girersek altından kalkamayız istanbuldaki araçlarada hergün bir şey oluyor.bunları cepten ödemeye kalksak bütçe dayanmaz yoksa.

saygılar....

ik77
16/10/2009, 09:07
ver kaskoya gitsin.helal haram işine girme.adamlar belkide 20 liralık işten senden 250 lira alıyor.e ne olacak onlara helal sana haram mı bırak allahını seversen.adamlar poliçeye öyle ince detaylar yazıyor ki bazan hukuçulardan yardım alman gerekiyor.

ekodin
16/10/2009, 14:00
haramdır kardeşim tartışmaya değmez ama sen nasıl istersen onu yaparsın. 300 tl kar ettim zannedip daha çoğu çıkmasın kalbinin sesini dinle

StrawBeeRy
16/10/2009, 14:30
erkan abi haramla ne alakası var kaskoya zaten sen belli bir ücret ödemiyormusun.adamlar bedavaya yapmıyorlar yani.sen onun parasını veriyorsun.ama adamalr o anda senden ücret almıyorlar sadece sen toplu bir para yatırıyorsun onlarda oradan alıyorlar gene çıkan senden çııyor bir şey farketmiyor
helal-haram tartışmasına girersek başta ülkeyi yönetenlerden başlamamız lazım o yüzden gerek yok

saygılar...

ekodin
16/10/2009, 16:37
erkan abi haramla ne alakası var kaskoya zaten sen belli bir ücret ödemiyormusun.adamlar bedavaya yapmıyorlar yani.sen onun parasını veriyorsun.ama adamalr o anda senden ücret almıyorlar sadece sen toplu bir para yatırıyorsun onlarda oradan alıyorlar gene çıkan senden çııyor bir şey farketmiyor
helal-haram tartışmasına girersek başta ülkeyi yönetenlerden başlamamız lazım o yüzden gerek yok

saygılar...

Bu konuda tartışmaya girersek emin ol bitmez, Kasko yaptırırken o zaman doğru bilgi vereceksin arkadaş benim ön camım çatlak ona göre kasko yapın diyeceksin. Kasko arabanın hasarının olmadığını düşünerek yapıyor. ( bir bilgi hatam varsa ayrı) Sen arabam hasarsız diyorsun yani ama hasarlı.

StrawBeeRy
16/10/2009, 16:43
Bu konuda tartışmaya girersek emin ol bitmez, Kasko yaptırırken o zaman doğru bilgi vereceksin arkadaş benim ön camım çatlak ona göre kasko yapın diyeceksin. Kasko arabanın hasarının olmadığını düşünerek yapıyor. ( bir bilgi hatam varsa ayrı) Sen arabam hasarsız diyorsun yani ama hasarlı.
evet abi haklısın doğrusu öyle ama kim ona uyuyor ki uyan sayısı çok az
keşke herkez senin gibi düşünse..

anvil
16/10/2009, 16:46
Herkes doğru bildiğini yapsın. Bu muhabbeti de fazla uzatıp birbirimizi kırmayalım. İlk mesajın üzerinden 3 ay geçmiş. Konu sahibi ortada yok. Sizler hala konu üzerinde konuşuyorsunuz.

ekodin
16/10/2009, 16:50
Konu uzamasın doğru ama kimse birbirini kırmıyor, tartışıyoruz kavga etmiyoruz.

StrawBeeRy
16/10/2009, 16:52
no problem :D

ABNEW
16/10/2009, 21:19
Konu uzamasın doğru ama kimse birbirini kırmıyor, tartışıyoruz kavga etmiyoruz.

Erkan, tabiki tartışıyoruz, tartışacağız ama Fatih ileride olası bir gerginlik için ufak bir uyarıda bulunmuş.Yoksa şu an için kırılma sözkonusu değil, sizler de belirtmişsiniz zaten,

Bu arada ben de kasko yaptırırken aracımda bir kırık, kaza varsa bunu belirtirdim yaptırmadan :)

acer
17/10/2009, 11:36
ortada birbirimizi kıracak birşey yok. zaten kimsede kıracak birşey yazmıyor. konuyu hergün takip ediyorum
arabanın camı halen öyle, yani kırık. arabayı alalı 15 gün bile olmamıştı cam kırıldı.
3-4 aydır kırık camla dolanıyoruz, gittiği yere kadar binecez galiba, nazarlığı olsun.
mantıklısı arabayı alır almaz kasko yaptırmaktı, ama şartlar belli.
kış gelmeden kasko yaptıracam inşallah. malum erzurum, yollar 6 ay buz.

fatihhhh
25/11/2014, 12:44
camım çatladı, araştırma yaparken bu konuya rastladım.
benim yorumumdan sonra yapılan yorumları ilgiyle okudum.
koca koca adamlarız. elbet bir davranışta bulunur ve sonucunda etkileniriz. tek gerçek bu. :)

Ziyaretci046
25/11/2014, 16:46
Fiatin tamcam diye punto için ürettiği ön cami var tavsiye ederim

ibooovn
25/11/2014, 17:53
iki gün sonrada arkadan kamyon falan çakmasın kasko nede olsa var :D