PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS Devde Dışı, EBS Çalışmıyor, Kullanım Klavuzuna Bakınız

efsane19
03/07/2009, 22:51
ABS DEVRE DIŞI, EBS ÇALIŞMIYOR KULLANIM KLAVUZUNA BAKIN ... arkadaş bugün arabayı istop ettim bir yere uğradım, gelip çalıştırdığımda böyle bir yazı vardı ve abs ışığı yanıyordu öyle devam ettim, sonra arabayı park ettim birdaha çalıştırdım fakat bu sefer yoktu anlamadım sizce ne olmuş olabilir önemli bir şey varmıdır....:ohmy0000:

monster_89
03/07/2009, 23:03
yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. serviste güncelleme yaptırırsanız sorun çözülür..

berkeraaa
04/07/2009, 00:35
arkadaşım fren müşürüne bağlı bir sensör var.Ve bu sensör aracın neredeyse tüm güvenlik donanımlarını içerisinde barındırıyor.ABS - ESP ASR vb. sistemler bu destek ünitesi dahilinde çalışıyor ve bozulduğu taktirde hiçbir sistem mantıklı çalışamıyor.Aracınızda cruise control var ise bu aynı zamanda fren yaptığınızda devreden çıkmasını sağlayan sensör.Değişimine gelecek olursak aşşağı yukarı 100 TL civarında bir parça ve evet önemlidir.Güvenliğinizi düşünüyorsanız servise uğrayıp test cihazına sokmakta fayda var....